Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mała.blondyneczka.

Jak pies z kotem :D

Polecane posty

Kochani, mam takie pytanko.... 

Uwielbiam zwierzęta i mam kota, 3 letniego. Mieszkam w dużym domu z ogrodem i mój kotek nie robi do kuwety tylko wychodzi na dwór. Nie wiem czy to istotne ale wolę to napisać. Wraca do domu jeść i spać, czasem nie ma go godzinę, czasem od rana do wieczora lub całą noc. Jest bardzo dominujący ponieważ nie jest wykastrowany, a mieszkamy w Norwegii gdzie wszystkie koty kastrują. Ma ustawione wszystkie koty w okolicy ale nie jest jakiś agresywny czy coś. Lubi dzieci ale nie daje sobie wchodzić na głowę. 

Za miesiąc planuję wziąć psa ze schroniska, nie wiem czy będzie to szczeniak czy 1-4 letni piesek. Starszego nie planuję adoptować. Teraz pytanie.... jak oswoić kota z nowym przyjacielem? Mój chłopak ma psa i czasem przyjezdza z nim. Kot go nie atakuje, nie chowa się tylko np leży po drugiej stronie pokoju i obserwuje. Czasem kiedy pies podejdzie za blisko to kot się nastroszy i coś syknie ale nie drapie. Kiedy ma dość patrzenia to po prostu idzie do innego pokoju. Nigdy nie było sytuacji żeby się pogryzły czy coś. Psa wybiorę takiego żeby akceptował koty, inne psy i dzieci ale boję się o mojego kotka, w końcu to on był pierwszy i nie wiem jak zareaguje. Jakieś porady? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cycu xd

Ja mam trzy koty i dwa psy jeden kot jest starszy ma 6 lat około a dwa młode około dwóch lat  beda miały mam psa jednego taka imitacja pinczera ale nie rasowiec chyba no a druga to wilczurka .Jak u mnie młoda kicia zobaczy psa tego podobnego do rasy pinczera to sama chce go atakowac leci za nim jakby go goniła . On jak widzi koty że chodza koło kojca to zawsze szczeka na nie .Ale jak puszcze to zawsze jestem blisko to kicia moja stoi i stroszy sie do niego . Bardziej mysle że druga ... by była bardziej zawzięta na kota .To zależy ten pies mój Bolek to nawet kiedys ta kicia go łapka uderzyła i odskoczył wystraszony :) no ale to ja byłem świadkiem i byłem w pobliżu a tak to kiedyś pogonił najstarszego kota to ten uciekł do szopy a tak to przy mnie nie atakuje kici .Najwyżej patrzy sie na nia i czeka co zrobi a ta mała sama zadziorna jest .Atakuje psa i nie boi sie go .Ale ta wilczurka to już mysle żeby była gorsza od tego Bolka :/ .U mnie koty załatwiaja sie do kuwety ale musi byc często zmieniana jak jest zapaskudzona to kot ci nie wejdzie w życiu do zajszczanego piachu .Albo jak używaja kotki małe kuwete to ten dorosły kot nie używa bo zapach czuje ich .U mnie to kotki maja karme sucha albo mięsna .A pies to zależy jaka rasa kiedyś miałem taka suke że jak miała jedzenie i ktoś by jej ruszył to od razu szczerzyła zęby i pokazywała nerwy . To jak były kotki w tym ten starszy to jak jej dochodziły do miski z jedzeniem to od razu atakowała i z pyskiem do nich .Ale teraz to mam taka wilczurke że dla mnie łagodna jest ale dla obcych toby zaraz chwyciła i ujada . Psy sa różne jeden bedzie tolerował kota drugi bedzie go ganiał albo atakował i może nawet zagryźć .Mój Bolek ma jakiś żal do kotów i jak widzi kota koło kojca spacerującego to tak jak wspomniałem szczeka zajadle .Ale przy mnie nie atakuje kota w ogóle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×