Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nika

Kapcie, bamboszki, paputki czy je używać ?

Polecane posty

Gość nika

Moja siostra twierdzi, że kapcie są zbędnym obuwiem, dlatego jej dzieci biegają na bosaka. Natomiast my bez paputków nie wyobrażamy chodzenia w domu. Zastanawiam się czy faktycznie nóżki małych dzieci warto "katować" sztywnymi butkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Problem... kto co lubi, kup miękkie kapcie. My nie używamy, ja nie lubię,dzieci tez nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U nas są zimne podłogi i mnie na bosaka było zimno. Dzieciaki w paputkach tych skórzanych właśnie biegały. Teraz są starsze i noszą miękkie kapcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagmara

My z mężem nosimy jakieś klapki, natomiast synek od  pierwszego kroku chodzi na bosaka. Zauważyłam, że przy takim chodzeniu wzmocnia sobie mięśnie stóp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celestyna

W artykułach szkoły rodzenia prenalen znalazłam, że chodzenie boso po różnych powierzchniach to świetna zabawa sensoryczna, szczególnie latem mamy wyjątkowe okazje : łaskocząca trawa, uciekający z pod stópek piasek czy nierówne kamyczki . Poza tym chodzenie na bosaka pozwala  trenować małe stópki i wspiera ich prawidłowy rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żona prawie Idealna

chodzenie na bosaka po płaskim podłożu typu podłoga w domu, to najgorsza rzecz dla stopy! co innego nierówna nawierzchnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goska

U nas w domu rzadko używamy kapci, w lato biegamy właśnie na bosaka ;), natomiast gdy robi się chłodniej wkładamy skarpetki z bieżnikiem. Mam to szczęście, że mam ogród z piaskownicą, więc tam maluchy ćwiczą swoje mięśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Kapcie i tylko takie skorzane dla nas i corki nastolatki, mlodsza nosi takie dzieciece ala trampki... u nas na Dole w domu wszedzie sa plytki, To zimno jest, Ale na gorze u siebie maja panele Wiec moga Bez kapci chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagódka

W sklepach obuwniczych można kupić miękkie  kapciuszki, nie mają one usztywnianych zapiętek, dzięki temu dziecko ćwiczy mięśnie stopy. A jak wiadomo, gdy mamy mocne mięśnie  przyjmujemy postawę pionową. W przeszłości dostępne były buty sztywne (ja również w takich chodziłam) w których mały człowiek nie miał szans na prawidłowy chód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefania

Teraz mamy okres wakacyjny to możemy wykorzystać piasek, trawę, kamyki do ćwiczeń chodzenia i wzmocnienia mięśni aby nie mieć platfusa a w późniejszej przyszłości np. haluksów. Ograniczajmy również chodzenie po twardych powierzchniach np. asfalt, chodniki gdyż stopy zdecydowanie lubią bardziej miękkie i zróżnicowane powierzchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lea

Dzieciaki intuicyjnie  wiedzą co jest dobre dla nich. Jeśli ściągają kapcie z nóżek to znaczy że jest im nie wygodnie. My także zdejmujemy biustonosze jak wchodzimy do domu ;). Poza tym gdy dziecko pobiega na bosaka to świat się nie zawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×