Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Pamiętacie czasy kiedy ramoneski nosili punki, metale i rockersi a modne osoby, zwłaszcza dziewczyny trzymały się od takich ubrań z daleka ?

Polecane posty

Gość gość

Zjawisko subkultur zanikło na dobre jakieś 10 lat temu, prawdopodobnie dlatego że upadło wszystko to przeciwko czemu się buntowały, krótko później do głównego nurtu wkroczyli tzw. hipsterzy, którzy wymieszali kulturę alternatywną z masową starając się wywracać o 180 stopni stereotypy związane np. z różnymi sposobami ubioru i między innymi styl rockowy został wchłonięty przez popkulturę.

Lata 80.

https://i.ytimg.com/vi/De_HlGG2bN4/maxresdefault.jpg

http://66.media.tumblr.com/8ea901ebeb3f75dab5d9b6e916dd3a14/tumblr_n0dra0rtB31si26ylo1_500.jpg

Lata 90.

https://i.pinimg.com/originals/65/74/11/657411d0afae54e16a0bbf2ba9945681.jpg

A dzisiaj ? Dzisiaj wszędzie takie widoki:

https://fashionista.com/.image/t_share/MTUwOTM0NjIzNjAwMzIxNjg5/leather-jackets.jpg

Wiele nastolatek nie ma pojęcia że ta nazwa pochodzi od punkowego zespołu The Ramones i pewnie myśli że te kurtki zawsze były częścią mody, ale ja pamiętam bardzo dobrze że jeszcze do 2005-2008 r. subkultury i konflikty między nimi były w miarę widoczne w szkołach i na ulicach a noszenie czegoś kojarzącego się z punkami i metalami, np. ramoneski wiązało się z byciem wyzywanym np. od brudasów, szatanistów itp. dziewczynom też nie odpuszczali, więc moda na takie coś nie miała by racji bytu i nic podobnego do ramonesek nie było w butikach i sieciówkach a modne dziewczyny nie znały nawet tej nazwy. Ubranie się w coś takiego oznaczało by dla takiej laski śmierć towarzyską i tyle. Dokuczali by jej, nawet gdyby powiedziała że nie jest metalówą czy punkówą, wystarczyło by że nosi "brudasowską skórę".

Piszę to na damskim forum bo to co się z tym porobiło dotyczy głównie kobiet, zastanawiam się czy ta moda przypadkiem nie zaszkodziła metalom i punkom ? No wiecie - Bo dzisiaj w tym chodzi pełno kobiet a faceci prawie w ogóle, zupełnie odwrotnie niż kiedyś - w latach 80 i 90 głównie faceci chodzili w ramoneskach, bo przeważali w tych subkulturach. Więc ciekawe czy ta moda mogła spowodować pojawienie się np. skojarzeń z jakimś pedalstwem na widok faceta np. metala w ramonesce ? Pytam się was bo ja na modzie się nie znam, dlaczego dzisiaj noszą to głównie kobiety a faceci przestali ?

Nie żebym miał z tym jakiś problem bo każdy nosi się jak chce bez względu kim jest i dlaczego się tak nosi, jestem 30-letnim fanatycznym metalem i do dziś nie przestałem nosić ramony, czarnych koszulek z logówkami zespołów, naćwiekowanego wojskowego pasa i plecaka "kostki" z naszywkami ani nie ściąłem włosów, dochodzą do tego adidasy a nie glany i czasem pozbawiona rękawów dżinsowa katana z naszywkami zespołów (nałożona na ramoneskę) - słucham metalu z lat 80. i wczesnych 90. wtedy metalowcy tak się nosili, zbiór płyt ciągle u mnie rośnie i wciąż mnie to bawi tak samo jak gdy byłem nastolatkiem. Ale czasami to trochę dziwne uczucie gdy wszędzie dookoła podobne kurtki do twojej widzisz na dziewczynach a na kolesiach nie... Wszyscy moi znajomi sobie już dawno odpuścili, mieszkam w małym mieście w Warmińsko-Mazurskim i jestem tu chyba ostatni.

Czasami nurtuje mnie ten temat, kiedyś w życiu bym nie pomyślał że tak będzie.

Kiedy ostatnio widziałyście w ramonesce faceta (metala albo innego rockmena) ? Ile lat temu ? I jaka by była wasza reakcja na taki widok, czy przez tą modę pojawiły się dziwne skojarzenia ?

Same nosicie ?

Kto jest za to odpowiedzialny, tzn. kto to zapoczątkował, którzy projektanci tak wykastrowali ten styl ? Spoko - nie wyślę im bomby ani zatrutego wina.

Niby jest wszystko git - spokój na ulicach, nie trzeba nikogo obrzucać bluzgami ani z nikim się bić, ale jakieś takie sztuczne i puste to wszystko... gdy w symbolu czegoś tak niszowego nagle podskakuje na antenie Vivy jakaś lady gaga. Gdybym miał wehikuł czasu to chyba bym z niego skorzystał, już wolałbym się poszarpać czasami z dresami albo wcześniej ze skinami.

Pozdro.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noszę ramoneskę, w ogóle skórzane ubrania. Czasami zdarza mi się,że spodnie.spódniczka, kurtka, buty i czapka są skórzane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z subkultura jest jak z moda, zmienia sie co sezon. Kiedys byl punk i metal, pozniej emo, teraz hipsterzy. Moj tata kiedys mial dlugie wlosy i nosił dzwony. Moj maz mial dlugue wlosy i słucha metalu (ja tez), a ja stylizowalam sie na gotke 😄 do dzis lubie czern, glany, skórę, ciężka biżuterię i zawsze coś na siebie zaloze 😄 

Zupełnie mi nie przeszkadza jak ktos pokazuje strojem swoj styl i przynależnośc do jakiejs subkultury. Jestesmy rozni, inni, kazdy z nas ma coś do przekazania 🙂

Z dorosłymi osobami jest ten problem,ze w pracy obowiązuje elegancki ubior, dzieci trzeba do przedszkola zaprowadzić, zachować się jak na dorosłego podatnika przystało. A na codzień,ze znajomymi jest t-shirt z Dio i czarne czewiki 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2019 o 16:11, Gość gość napisał:

Kiedy ostatnio widziałyście w ramonesce faceta (metala albo innego rockmena) ?

Dokładnie wczoraj, w autobusie.  

Dnia 11.07.2019 o 16:11, Gość gość napisał:

 I jaka by była wasza reakcja na taki widok, czy przez tą modę pojawiły się dziwne skojarzenia ?

Mniej więcej: "o, jeden z nielicznych już przedstawicieli itd"... Chodzi mi o to, że raczej nie da się pomylić prawdziwego subkulturowca z modowym przebierańcem, przynajmniej ja nigdy nie miałam takiego problemu. Dlatego ramoneska sama w sobie nie kojarzy mi się źle, zależy na kim leży. 

Dnia 11.07.2019 o 16:11, Gość gość napisał:

[...] Gdybym miał wehikuł czasu to chyba bym z niego skorzystał [...]

Daj znać, jak zbudujesz, albo znajdziesz, chętnie skorzystam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×