Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Asdf

Ile po porodzie były chrzciny dziecka?

Polecane posty

Gość Asdf

Zastanawiam się kiedy najlepiej będzie ochrzscic dziecko z grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

18 lat jeśli dzieci będą chciały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Młodszy mial 4 msc, starszy rok i 2 msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ok 4 miesiace 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja urodziłam 19 grudnia a Niunie ochrzcilam pod koniec kwietnia. Z mojego punktu widzenia lepiej dopóki dziecko nie raczkuje, bo na rękach nie wytrzyma .... po co stres rodzicom.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rodzilam w styczniu. Mielismy robic we wrześniu ale nawet w kosciele nie byliśmy jeszcze się dowiedzieć. Poza tym przed nami trochę wydatków ibchyab zrobimy na spokojnie w przyszłym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Powiem tak czym dziecko starsze tym trudniej syna miał chrzest na 8m( było lato ) był ryk pół mszy na imprezie też poplakiwal; mała po 3 tyg spała cała mszę i imprezę też w większości przespała ( była zima nawet dość zimno ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

My chrzcilismy prywatnie bez mszy. Pół godziny i po sprawie. Nie lubię tych szopek przed całym kościołem ludzi, naczelne plotkary w pierwszym rzędzie,długo, głośno... brrr. Syn miał 7 msc jak to chrzcilismy, był zainteresowany tym co się dzieje, było fajnie, wesoło, prywatnie. Pozniej poszlismy na obiad i tort 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje dzieci były chrzczone jak miały dwa miesiące, im dziecko mniejsze tym lepiej bo prześpi całą mszę.Ja byłam chrzczona jak miałam 4 miesiące,a mój mąż miał 3 tygodnie.Ja jestem po trzech cesarkach więc musiałam trochę dojść do siebie, dlatego chrzciłam dopiero po dwóch miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie minęło 8 i 5 lat. Na razie są za małe żeby podjąć taką decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
7 minut temu, Gość Gość napisał:

My chrzcilismy prywatnie bez mszy. Pół godziny i po sprawie. Nie lubię tych szopek przed całym kościołem ludzi, naczelne plotkary w pierwszym rzędzie,długo, głośno... brrr. Syn miał 7 msc jak to chrzcilismy, był zainteresowany tym co się dzieje, było fajnie, wesoło, prywatnie. Pozniej poszlismy na obiad i tort 🙂

A jak prywatne ochrzscic dziecko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Aga napisał:

A jak prywatne ochrzscic dziecko? 

Normalnie. Idziesz do księdza, umawiasz się na chrzest i prosisz o prywatna uroczystość. Nie ma obowiązku chrzcic dziecko na mszy w niedzielę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Riki martin

Dla tych co piszą że po 18-sce  to powiem tak ktoś kto nie wierzy to chrzest jest dla niego bez znaczenia , czy by przeszedł na inną wiarę czy by nie wierzył w żadna religię. Ja nie wierzę w żadna religie chociaż mam chrzest komunie i bierzmowanie , są to dla mnie takie szopki bez znaczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Pierwsza córka w 3 mcu życia. Druga w 4 mcu życia. Trzecie pewnie będziemy chrzcić przy okazji Bożego Narodzenia, więc będzie też koło 3 m-cy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 minut temu, Gość Gość napisał:

My chrzcilismy prywatnie bez mszy. Pół godziny i po sprawie. Nie lubię tych szopek przed całym kościołem ludzi, naczelne plotkary w pierwszym rzędzie,długo, głośno... brrr. Syn miał 7 msc jak to chrzcilismy, był zainteresowany tym co się dzieje, było fajnie, wesoło, prywatnie. Pozniej poszlismy na obiad i tort 🙂

 Ja też nie lubię ale nasz proboszcz pozwala tylko ze mszą obojętnie jaki dzień tygodnia 😉 syn poprostu nie znosi imprez taki jego charakterek pozostało mu do teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
48 minut temu, Gość gość napisał:

18 lat jeśli dzieci będą chciały

dokładnie, bezwolne wciskanie dziecka do sekty powinno by¢ zabronione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
10 minut temu, Gość Riki martin napisał:

Dla tych co piszą że po 18-sce  to powiem tak ktoś kto nie wierzy to chrzest jest dla niego bez znaczenia , czy by przeszedł na inną wiarę czy by nie wierzył w żadna religię. Ja nie wierzę w żadna religie chociaż mam chrzest komunie i bierzmowanie , są to dla mnie takie szopki bez znaczenia .

to troche cienko ze nie wierzysz a masz bierzmowanie, ja nie mam bylo w wieku okolo 16 lat a juz moglem troche decydowac o sobie, a reszta byla na sile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
25 minut temu, Gość Gość napisał:

My chrzcilismy prywatnie bez mszy. Pół godziny i po sprawie. Nie lubię tych szopek przed całym kościołem ludzi, naczelne plotkary w pierwszym rzędzie,długo, głośno... brrr. Syn miał 7 msc jak to chrzcilismy, był zainteresowany tym co się dzieje, było fajnie, wesoło, prywatnie. Pozniej poszlismy na obiad i tort 🙂

My też. Żadnych zbędnych gapiów, hałasu. 3 miesiące, dziecko spało spokojnie i nie płakało, idealnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
29 minut temu, Lampka napisał:

Wszystkie moje dzieci były chrzczone jak miały dwa miesiące, im dziecko mniejsze tym lepiej bo prześpi całą mszę.Ja byłam chrzczona jak miałam 4 miesiące,a mój mąż miał 3 tygodnie.Ja jestem po trzech cesarkach więc musiałam trochę dojść do siebie, dlatego chrzciłam dopiero po dwóch miesiącach.

Ja też tak chciałam, ale trafiłam na proboszcza upartego jak osioł (dopiero się niedawno wprowadziliśmy) i uparł się, że wyłącznie na Wielkanoc, bo "w Wielkim Poście nie chrzczą", więc ponad miesiąc później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
27 minut temu, Gość Gość napisał:

Normalnie. Idziesz do księdza, umawiasz się na chrzest i prosisz o prywatna uroczystość. Nie ma obowiązku chrzcic dziecko na mszy w niedzielę

I można i w tygodniu wtedy chrzcic i w weekend? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Córka miała równe 2 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

I można i w tygodniu wtedy chrzcic i w weekend? 

U nas można. Starszy syn byl chrzczony w sobotę, młodszy w środę po mszy. Ksiądz pytał czemu tak, więc powiedzieliśmy,że chcemy prywatna uroczystość i dało się 🙂 moze zależy od parafii, bo wiem,że wielu proboszczów to biznesmeni i wola np raz w miesiącu ochrzcic wszystkie dzieci, co dla mnie w ogóle jest masowka i parodia. Moje dzieci chrzcil wikary, proboszcz tylko zainkasowal pieniądze i wydał akt chrztu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onf

U mnie tylko można w niedzielę na mszy też bym wolała prywatnie po jakiejś mszy , chrzcilismy jak miało niecałe 8 miesięcy , drugie będzie mieć ponad 3 miesiące 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Gość Riki martin napisał:

Dla tych co piszą że po 18-sce  to powiem tak ktoś kto nie wierzy to chrzest jest dla niego bez znaczenia , czy by przeszedł na inną wiarę czy by nie wierzył w żadna religię. Ja nie wierzę w żadna religie chociaż mam chrzest komunie i bierzmowanie , są to dla mnie takie szopki bez znaczenia .

Pytanie jest do ludzi wierzących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
43 minuty temu, Lampka napisał:

Pytanie jest do ludzi wierzących.

Ludzie wierzący chodzą częściej do kościoła niż na ślub i chrzest 😄 poza tym zwykle chrzcza szybko dziecko, bo skoro sami są co niedzielę w kościele, to biorą tez dziecko i dla nich sakramenty są ważne, dlatego nie odkładają ich w nieskonczonosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 godzin temu, Lampka napisał:

Pytanie jest do ludzi wierzących.

Pytanie jest do rodziców, nigdzie nie widzę dopisku że do wierzących. U mnie 8 i 3 lata, starsze stanowczo odmawia jakiegokolwiek udziału w ceremoniach kościelnych czy lekcjach religii, więc wątpię czy się kiedykolwiek zdecyduje. Młodsze na razie na ten temat się nie wypowiada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×