Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olaola

Rtg I niemowle

Polecane posty

Gość Olaola

Byl tu ostatnio podobny temat ale tam nikt nie odpowiada wiec zalozylam nowy, otoz po przeczytaniu tamtego tematu dowiedzialam sie ze rtg moze spowodowac raka a juz szczegolnie u malych dzieci, jestem zalamana I strasznie zla na siebie sama bo moj synek ma teraz 10 miesiecy I juz trzy rtg za soba, dwa razy rtg pluc gdyz bym chory a trzeci raz rtg czaszki na moja wyrazna prosbe bo uderzyl sie a ja bardzo spanikowalam, nie mialam pojecia ze to jest tak szkodliwe naprawde nie wiedzialam a teraz codziennie mysle o tym I jestem zalamana, czy to naprawde moze spowodowac raka, kiedy dziecko moze zachorowac tzn po jakim czasie od tych badan? Nie wiem co mam teraz robic, czy wasze male dzieci tez mialy robione rtg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania mama

Spokojnie nic dziecku nie bedzie, obserwuj je jesli pare miesiecy po badaniach nic sie nie bedzie dziac to znac

zy ze jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaola

No wlasnie jak to jest z tymi skutkami ubocznymi rtg? Czy jesli cos ma byc nie tak to zaraz po badaniu ewentualnie kilka miesiecy czy nawet za kilka lub kilkanascie latcasa moze sie cos stac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Moj syn ma 8 miesiecy a juz tez jeden rtg za soba. Gdyby to bylo takie niebezpieczne dla dzieci i moglo tak latwo wywolac raka lekarze by tak lekko nie zlecali przeswietlen. 

Moja corka miala rtg jak miala 15 miesiecy, dzis ma ponad 3 lata i jest zdrowym, radosnym dzieckiem.

Wszystko bedzie dobrze. Ciesz sie swoim dzieckiem i nie uprawiaj czarnowidztwa. Nie strasz tez innych matek. Twojemu synkowi nic nie bedzie. Nie zadreczaj sie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mi lekarz robiący rtg od 30 lat powiedział, że musiałabym być naświetlana przez 3 lata codziennie, żeby to spowodowało u mnie raka. Jak ktoś ma w genach skłonność do nowotworów to częste przeswietlanie przez dlugi okres czasu może zwiększyć ryzyko zachorowania, ale ty się nie stresuj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaola

Kochane kobietki dziejuje ze mnie uspokoilyscie bo takie mialam wyrzuty sumienia ze poprosilam o rtg ale jestem mloda mam pierwsze dziecko jestem z nim sama I nikt mi nie doradzil nikt nie podpowiedzial ja myslalam ze robie dobrze a pozniej jeszcze to rtg pluc, gdybym wiedzial wczesniej o szkodliwosci napewno bym nie poprosila o to pierwsze rtg, gdyby cos sie dziecku przez to stalo to ja sobie nie daruje, ale juz jestem troche spokojniejsza dziekuje bardzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala mama ania

Ludzie opamietajcie sie, moze rtg jest szkodliwe dla dziecka ale chyba nie mniej niz chociazby jedzenie chipsow slodyczy picie slodkich napojow itd, wiele rzeczy jest szkodliwych wokol nas, a zeby takie dziecko dostalo raka od rtg to by musialo miec moze ze 20 zdjec w ciagu miesiaca a I to nie jest pewne, takie dwa przeswietlenia napewno nie zaszkodza chyba ze sie myle to niech mnie ktos poprawi, ja sama tez bym wolala zrobic rtg dla swietego spokoju niz zamartwiac sie czy dziecko nie ma w glowie jakiegos krwiaka albo cos po uderzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelona

Sluchaj badanie rtg jest szkodliwe ale od dwoch czy trzech takich badan napewno nic sie nie stsnie a ogranicza sie je z tego wzgledu ze nie wiadomo czy w przyszlosci nie bedzie trzeba wykonac jeszcze kilku czy kilkunastu takich badan a to wszystko kumuluke sie w organizmie ale od dwoch razow napewno nic zlego sie nie stanie, tak jak ktos napisal trzeba by bylo naswietlac to dziecko wiele razy zeby moglo dostac od tego raka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córcia miała RTG noska, bo skakała po łóżku i uderzyła się w nosek. Nos był siny i przeswietlenie było konieczne. Minęło ponad 4 lata i jest zdrową, radosna dziewczynka. 

Uważam, że musiałoby być non stop przeswietlane aby zaszkodziło....

Ile my rodzice mieliśmy rtg?  Klatka piersiowa, zlamana ręka, noga, rtg zęba itd. 

Wszystkiego dobrego życzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula

Kurcze jestem w takiej sytuacji ze moja corka jest po przebytym zapaleniu pluc I miala juz dwa rtg w ostatnim czasie, teraz we wtorek znow mamy isc na takie kontrolne rtg czy to zapalenie jest juz calkiem wyleczone, mialam isc ale teraz to sie zastanawiam czy nie odmowic, byly by to trzy rtg w ciagu miesiaca u polrocznego dziecka w tyn jedno bylo powtarzane wiec w sumie 4 zdjecia, I teraz nie wiem czy isc czy nie co wy byscie zrobily?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula

Prosze powiedzcie co ja mam robic isc na to przeswietlenie czy nie, mam malo czasu nie wiem jaka decyzje podjac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula

Ponawiam temat moze ktos zajrzy I odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Najwazniejsze jest wiedziec czy Twoja coreczka wyszla z zapalenia pluc. Nie zrobisz rtg i nie bedziesz wiedziala. Dla maluszka zapalenie pluc tez jest bardzo niebezpieczne. W pracowni powiedz ile razy dotychczas miala robione przeswietlenie i zapytaj czy kolejne jest bezpieczne bo slyszalas, ze moze wywolac chorobe. Slyszalam o przypadkach kiedy dzieci mialy bardzo fuzo przeswietlen i wszystko bylo ok. To jest wlasnie sianie paniki wsrod matek. Ja bym poszla dowiedziec sie czy leczenie pomoglo mojemu dziecku i juz ma plucka czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja

Moja corka ma obecnie dwa lata,dwa razy uderzyla sie mocno w glowe I dwa razy miala rtg czaszki o ktore sama poprosilam bo chcialam wiedziec czy wszystko ok byla tezsytuacja ze mialam podejrzenie ze polknela guzik, dla swietego spokoju tez zrobili rtg bo poprrosilam o to,na zadnym rtg nic nie wyszlo, ja tez nie wiedzialam ze moze byc to grozne ale chyba jakby tak naprawde bylo to nie zlecali by tych badan tak po prostu tylko dlatego ze ja poprosilam bo chcialam byc spokojna, a mi nikt nie robil z tego problemu I tez nikt mnie nie uprzedzal ze to jest zle dla dziecka, wszystkie te badania byly przed ukonczeniem roku corki jednak byly w odstepach mniej wiecej dwumiesiecznych, ja po tych badaniach bylam zawsze szczesliwa I spokojna ze wszystko ok ale teraz to nastraszylyscie mnie I sie martwie, czy to naprawde moglo zaszkodzisc?czy od trzech przeswietlen moze zrobic sie nowotwor? Bardzo was prosze o odpowiedzi lub po prostu o wasze opinie co Wy o tym sadzicie, bede bardzo wdzieczna bo naprawde sie przedtrszyalm, przez caly ten cza s zylam w nieswiadomosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×