Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ooooo idzie 500 +

Polecane posty

Gość karola

i bol d*py ze wy kiedys nie dostawalyscie. no sory ale kiedys to bylo kiedys, a teraz to jest teraz . zakceptujcie to ze teraz duzo ludzi ma lepiej od was i tyle a nie sie wyklucacie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4

Problem polega na tym, że Polak po pierwsze nie myśli długofalowo i "druga Grecja" do niego nie przemawia (niech się następne rządy martwią), po drugie "pieniądze w łapę" też działają na niemyślącego Polaka lepiej niż jakieś ulgi podatkowe z których trzeba umieć korzystać, a to wymaga wysiłku, a wysiłek intelektualny boli. Niepełnosprawnymi jedynakami nikt się nie przejmuje, ale niepełnosprawni nie głosują to można ich olać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Biorę i będę brać póki dają 😆 pozdrawiam bezdzietnych z bólem d*** 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
25 minut temu, Gość karola napisał:

i bol d*py ze wy kiedys nie dostawalyscie. no sory ale kiedys to bylo kiedys, a teraz to jest teraz . zakceptujcie to ze teraz duzo ludzi ma lepiej od was i tyle a nie sie wyklucacie .

Zaakceptujcie to, że patole bez wkładu w gospodarkę mają lepiej. No miodzio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciówka2019

I to jest nasz kraj i nasze "mądre społeczeństwo.... 500+ to 500 zł. Ceny zmienią się, czyt. PODROŻEJE wszystko w najlepszym wypadku, w realnym dojdzie do hiperinflacji i nikogo nie będzie stać na kupno czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
1 godzinę temu, Gość karola napisał:

i bol d*py ze wy kiedys nie dostawalyscie. no sory ale kiedys to bylo kiedys, a teraz to jest teraz . zakceptujcie to ze teraz duzo ludzi ma lepiej od was i tyle a nie sie wyklucacie .

"wyklucacie" ??????????? No "pińcet" w pełnej krasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

No  tak jak nie było 500 + to przecież nic nie drożało  .Bylo tak za... ze tysiące polaków  z tej dobroci i radości wyjechało do pracy na wyspy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość gość 4 napisał:

Zaakceptujcie to, że patole bez wkładu w gospodarkę mają lepiej. No miodzio...

A gdzie jest napisane że muszą mieć jakiś wkład w gospodarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość gość napisał:

No  tak jak nie było 500 + to przecież nic nie drożało  .Bylo tak za... ze tysiące polaków  z tej dobroci i radości wyjechało do pracy na wyspy .

Dokładnie. Wyjeżdżali bo nie stać ich było utrzymać rodzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak

Ja się zastanawiam jak to jest ?Gdy Polacy oboje pracują za najniższą krajową to praktycznie na nic ich nie stać a w Anglii stać ich na wszystko, mój kuzyn z żoną bezdzietni, wyjechali 6 lat temu do Anglii.Oboje pracują, on na recepcji w hotelu a ona jest pokojówką Wynajmują trzypokojowy apartament nad brzegiem morza, dwa razy w roku jeżdżą na wakacje ,byli w Indiach, w Turcji,w Hiszpanii ,we Włoszech.A w przyszłym roku wybierają się do Japonii. Jak to możliwe że ich na to stać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciówka2019
15 minut temu, Lampka napisał:

Dokładnie. Wyjeżdżali bo nie stać ich było utrzymać rodzinę.

No tak, bo teraz to wszyscy masowo wracają :D zapomniałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki
18 minut temu, Gość Jak napisał:

Ja się zastanawiam jak to jest ?Gdy Polacy oboje pracują za najniższą krajową to praktycznie na nic ich nie stać a w Anglii stać ich na wszystko, mój kuzyn z żoną bezdzietni, wyjechali 6 lat temu do Anglii.Oboje pracują, on na recepcji w hotelu a ona jest pokojówką Wynajmują trzypokojowy apartament nad brzegiem morza, dwa razy w roku jeżdżą na wakacje ,byli w Indiach, w Turcji,w Hiszpanii ,we Włoszech.A w przyszłym roku wybierają się do Japonii. Jak to możliwe że ich na to stać??

W Polsce za najniższą krajową nie da się godnie żyć, nawet jeśli nie ma się dzieci. Jeśli chcesz mieć lepsze życie, tak jak Twój kuzyn z żoną, wyjedź do pracy za granicę i też będzie Cię stać na wycieczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
21 minut temu, Gość Jak napisał:

Ja się zastanawiam jak to jest ?Gdy Polacy oboje pracują za najniższą krajową to praktycznie na nic ich nie stać a w Anglii stać ich na wszystko, mój kuzyn z żoną bezdzietni, wyjechali 6 lat temu do Anglii.Oboje pracują, on na recepcji w hotelu a ona jest pokojówką Wynajmują trzypokojowy apartament nad brzegiem morza, dwa razy w roku jeżdżą na wakacje ,byli w Indiach, w Turcji,w Hiszpanii ,we Włoszech.A w przyszłym roku wybierają się do Japonii. Jak to możliwe że ich na to stać??

Urodziłeś się człowieku wczoraj? Anglia zawsze była potęgą, a Polska przez komunizm ma 50 lat w plecy. Dobrobyt nie bierze się ot tak z niczego, całe pokolenia na niego pracują. Jak to jest, że na Ukrainie jest gorzej niż w Polsce?  Ludzie, odrobina rozeznania w świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość H+hhhhhhhhh

Co niektórzy za głupoty piszą.. PO okradalo nas przez wiele lat. Teraz PiS ukrycili złodziejstwo i jest na zasiłki, dzieci etc. Słusznie, pomoc dzieciom się należy. Czasami patole rozwalaja ta kasę ale chyba nie ma na to sposobu... Niech dzieciaki się doksztalcaja, odpoczywają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciówka2019
Przed chwilą, Gość Kiki napisał:

W Polsce za najniższą krajową nie da się godnie żyć, nawet jeśli nie ma się dzieci. Jeśli chcesz mieć lepsze życie, tak jak Twój kuzyn z żoną, wyjedź do pracy za granicę i też będzie Cię stać na wycieczki.

Ta idylla jest poniekąd złudna - Ok zarobki są nieporównywalnie wyższe, ale i koszty życia też. I inna kultura życia. Mam masę znajomych obcokrajowców i w każdym kraju mierzysz się z tamtejszymi problemami dnia codziennego. W US przykładowo wszystko jest płatne, nie ma czegoś takiego jak publiczne ośrodki zdrowia, darmowe szpitale itp. Obecnie jestem w ciązy, szłam na L4 w 5 mcu i wszyscy znajomi spoza Polski byli w szoku, bo kto mnie utrzyma (A to płaci państwo!?), jak uzbieram (?!) na poród w szpitalu, jak to rok macierzyńskiego i to płatny?! Mój szef pokazał mi rachunek za poród żony, włącznie z kosztem 50 dolców za skóra-do-skóry ;) a na biednego nie trafiło. Na wyspach znów, ludzie mają podejście wyjebondo, dlatego nie potrzebują dużo kasy, bo działają w myśl "Zepsuło się, niech leży". Miałam ofertę pracy w Londynie, znajomy odradził. Byłam w szoku tym razem ja, bo kasa wydawała mi się kosmiczna. Pokazał mi rachunki swoje - zostałam w kraju. Za studenciaka pracowałam w Niemczech, hajsu jak lodu, czas życia. Na stałe? Nieee.... Bo podatki by zjadły. I tak w kółko... Socjal jest z jednej strony lepszy, z drugiej gorszy w innych krajach. W Niemczech np nie ma ciśnienia na własne mieszkanie, a wynajmy są stosunkowo tanie w porównaniu do zarobków.

Prawda jest taka, że wszędzie gdzie się nie wyjedzie jako człowiek do pracy fizycznej lub takiej podstawowej, nie będzie kokosów i cudów. Polacy wracający i fisiujący milionerów, a pracujący na co dzień na zmywaku, to żenada i aktorstwo wyższego szczebla. Polacy naprawdę dobrze ustawieni za granicą tyrają tak samo jak my w Polsce mając wyższe stanowiska w korpo czy własne dobrze działające firmy itp. To trochę takie jak... wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma ;)

 

Co nie zmienia faktu, że PiS zajeżdza gospodarkę rozdawnictwem jak tego biednego Łyska z pokładu Idy... I za to zapłacimy wszyscy. Niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciówka2019
3 minuty temu, Gość gość 4 napisał:

Urodziłeś się człowieku wczoraj? Anglia zawsze była potęgą, a Polska przez komunizm ma 50 lat w plecy. Dobrobyt nie bierze się ot tak z niczego, całe pokolenia na niego pracują. Jak to jest, że na Ukrainie jest gorzej niż w Polsce?  Ludzie, odrobina rozeznania w świecie.

Potęgą, która rosła w siłę niewolniczą i katorżniczą pracą dziecięcych rączek. Cud, miód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Gość Gosciowka2019

Jedziesz po innych a sama pieniążki  z 500 + bierzesz co ? Własnie takie s... jak ty sa najgorsze. Innym wytykają  bo matka kupiła buty dziecku z 500 + ale sama kasę od państwa ciągniesz . 

Nie pisz jaka to jesteś bogata bo gdybyś miała kasy jak lodu to w d... miałabyś  te 500 zł które  bogatym starczają na waciki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciówka2019
Przed chwilą, Gość H+hhhhhhhhh napisał:

Co niektórzy za głupoty piszą.. PO okradalo nas przez wiele lat. Teraz PiS ukrycili złodziejstwo i jest na zasiłki, dzieci etc. Słusznie, pomoc dzieciom się należy. Czasami patole rozwalaja ta kasę ale chyba nie ma na to sposobu... Niech dzieciaki się doksztalcaja, odpoczywają. 

PiS też nas okrada, tylko omamił ludzi socjalem i plusami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki
2 godziny temu, Gość karola napisał:

i bol d*py ze wy kiedys nie dostawalyscie. no sory ale kiedys to bylo kiedys, a teraz to jest teraz . zakceptujcie to ze teraz duzo ludzi ma lepiej od was i tyle a nie sie wyklucacie .

Typowa "madka 500+" - IQ 15, zamiast mózgu gąbka, brak wykształcenia, dużo błędów ortograficznych, dużo dzieci. A co będzie, gdy przez rozdawnictwo dla wszystkich nasz biedny kraj się za przeproszeniem ze$ra, będzie hiperinflacja, druga Wenezuela i nadejdą tak biedne czasy, że się nie pozbieramy? Ty w ogóle myślisz czy jesteś jak ameba???🤢

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruuuu

A ja tam ciesze sie z 500+, lubie patszec jak besdzietni maja bul tyłka o kasę. Ja sobie wygodnie posiedze pszet tivi z piwem i lajcik, a oni zasuwajo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciówka2019
Przed chwilą, Gość gość napisał:

Gość Gosciowka2019

Jedziesz po innych a sama pieniążki  z 500 + bierzesz co ? Własnie takie s... jak ty sa najgorsze. Innym wytykają  bo matka kupiła buty dziecku z 500 + ale sama kasę od państwa ciągniesz . 

Nie pisz jaka to jesteś bogata bo gdybyś miała kasy jak lodu to w d... miałabyś  te 500 zł które  bogatym starczają na waciki . 

Nie wyzywaj mnie, to raz. Dwa, napisałam, że biorę i odkładam, nie korzystam z nich na co dzień. W ogóle nie korzystam. Pracują sobie na koncie oszczędnościowym.

Nigdzie nie jechałam też po tych, którzy 500+ faktycznie przeznaczają na rodzinę, na dzieci, na ich zabawę, edukację itp - najpierw przeczytaj, potem przeczytaj ze zrozumieniem i dopiero zacznij bić pianę. Jechałam po niewydolności systemu jako takiego bazując na DANYCH.

I nigdzie nie napisałam, że jestem nie wiadomo jak bogata. Napisałam dla porównania, że zarabiam niemało a znam rodzinę, która z samych zasiłków itp ma tyle, co ja, co jest patologią i tylko ... może z tym dyskutować.

Jeszcze jakieś masz mądre uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Nie wyzywaj mnie, to raz. Dwa, napisałam, że biorę i odkładam, nie korzystam z nich na co dzień. W ogóle nie korzystam. Pracują sobie na koncie oszczędnościowym."

No własnie SAMA BIERZESZ 500 + a wyśmiewasz sie z innych ? Niczym nie różnisz sie od tych biednych rodzin które maja 5 dzieci i zyja z tej kasy . 

"PiS też nas okrada, tylko omamił ludzi socjalem i plusami."

Ty tez ciągniesz ten socjal .....

Wiesz co mnie  w życiu najbardziej brzydzi ? hipokryzja . 

Nie korzystam z 500 + ale uważam, ze jeśli dzięki tej kasie jakakolwiek dziecko  ma w życiu lzej i nie chodzi  głodne  to sa dobrze wydane pieniądze. 

ps przepraszam za przekleństwa ...poniosło mnie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
42 minuty temu, Gość Jak napisał:

Ja się zastanawiam jak to jest ?Gdy Polacy oboje pracują za najniższą krajową to praktycznie na nic ich nie stać a w Anglii stać ich na wszystko, mój kuzyn z żoną bezdzietni, wyjechali 6 lat temu do Anglii.Oboje pracują, on na recepcji w hotelu a ona jest pokojówką Wynajmują trzypokojowy apartament nad brzegiem morza, dwa razy w roku jeżdżą na wakacje ,byli w Indiach, w Turcji,w Hiszpanii ,we Włoszech.A w przyszłym roku wybierają się do Japonii. Jak to możliwe że ich na to stać??

Tak to jest, że tam minimalna jest z 5 razy wyższa niż w Polsce, a ceny większości rzeczy podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciówka2019
2 minuty temu, Gość gość napisał:

"Nie wyzywaj mnie, to raz. Dwa, napisałam, że biorę i odkładam, nie korzystam z nich na co dzień. W ogóle nie korzystam. Pracują sobie na koncie oszczędnościowym."

No własnie SAMA BIERZESZ 500 + a wyśmiewasz sie z innych ? Niczym nie różnisz sie od tych biednych rodzin które maja 5 dzieci i zyja z tej kasy . 

"PiS też nas okrada, tylko omamił ludzi socjalem i plusami."

Ty tez ciągniesz ten socjal .....

Wiesz co mnie  w życiu najbardziej brzydzi ? hipokryzja . 

Nie korzystam z 500 + ale uważam, ze jeśli dzięki tej kasie jakakolwiek dziecko  ma w życiu lzej i nie chodzi  głodne  to sa dobrze wydane pieniądze. 

ps przepraszam za przekleństwa ...poniosło mNnie . 

To skoro mamy postęp i za przekleństwa przeprosiłeś/aś, to teraz wskaż mi proszę, gdzie się wyśmiewałam z tych, co biorą 500+. A jak nie znajdziesz, to czekam na drugie przepraszam.

Z socjalu korzystam, pobieram go, bo sama go tworzę potulnie oddając grube hajsy w podatkach. W mojej postawie nie ma hipokryzji. Znowu pokazujesz, że nie przeczytałeś/aś moich postów ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Butikowa

A ja prowadzę butik z ubraniami i bluzeczki ciążowe nazwałam 500+. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
37 minut temu, Gość Gosciówka2019 napisał:

Potęgą, która rosła w siłę niewolniczą i katorżniczą pracą dziecięcych rączek. Cud, miód.

A jakie to ma znaczenie? W polityce nie ma moralności, liczy się efekt końcowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciówka2019
Przed chwilą, Gość gość 4 napisał:

A jakie to ma znaczenie? W polityce nie ma moralności, liczy się efekt końcowy.

To taka dygresja, że nie trzeba wcale komunizmu, wojny, rabowania innych krajów, żeby samemu zbudować potęgę na niegodziwości i niewolnictwie tych najbardziej bezbronnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
31 minut temu, Gość Gosciówka2019 napisał:

To taka dygresja, że nie trzeba wcale komunizmu, wojny, rabowania innych krajów, żeby samemu zbudować potęgę na niegodziwości i niewolnictwie tych najbardziej bezbronnych.

Tylko jak Polak jedzie tam kible szorować to ma w nosie "niewolnictwo najbardziej bezdomnych". Co nie zmienia faktu, że dziwi mnie, że ktoś się dziwi, że płaca minimalna w Polsce to nie to samo co w Anglii i jak to jest możliwe. Ignorancja level hard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Za dużo mnie wasze dzieci kosztują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019
11 minut temu, Gość Gość napisał:

Za dużo mnie wasze dzieci kosztują.

Za to na Twoją starość będziesz brać emeryturę i dofinansowanie leków ze składek od zarobków tych naszych dzieci 😉 o ile wcześniej wszystko nie pier..... . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×