Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość gość

Dlaczego czyszczenie macicy po porodzie wykonuje się bez znieczulenia? Miała tak któraś z Was?

Polecane posty

Gość Gość gość

Niedawno rozmawiałam z koleżanką, której siostra urodziła dziecko bodajże w 32 tyg i po porodzie miała zabieg czyszczenia macicy bez znieczulenia. Wspomina to strasznie, było to dla niej gorsze niż poród. Wyjaśnijcie mi, proszę, jak 21 wieku mogą dziać się  takie rzeczy? Przecież to barbarzyństwo! Albo nacinanie bez znieczulenia, bo jak wiadomo, nie każda kobieta ma to szczęście, że tego nie czuje. Czy jest jakieś medyczne wyjaśnienie tych barbarzyńskich praktyk? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Miałam czyszczoną macicę tuż po porodzie, bo został fragment łożyska i znieczulenie. Nawet lekarzowi do głowy nie przyszło, żeby było inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Więc dlaczego zdarza się, że kobiety nie dostają takiego znieczulenia?? Z lenistwa lekarzy, oszczędności? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gvc

No nie wiem, ja rodzilam naturalnie i bez znieczulenia. Pozniej byłam szyta itd. i wspominam to gorzej niz sam porod. Pewnie dziewczyny które rodziły ze znieczuleniem nie czuja czyszczenia bo nadal je trzyma znieczulenie. Chyba zastrzykow prosto w pipe nie robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość Gvc napisał:

No nie wiem, ja rodzilam naturalnie i bez znieczulenia. Pozniej byłam szyta itd. i wspominam to gorzej niz sam porod. Pewnie dziewczyny które rodziły ze znieczuleniem nie czuja czyszczenia bo nadal je trzyma znieczulenie. Chyba zastrzykow prosto w pipe nie robią?

Pisałam wyżej. Rodziłam bez znieczulenia, bo akcja szła sprawnie, a ja dobrze panowałam nad skurczami i bólem, a mimo to podano mi przed czyszczeniem i szyciem znieczulenie ogólne na 20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nacinają bez znieczulenia bo myślą pewnie że i  tak większość z nas w tym bólu i emocjach nawet tego nie poczuje, a niestety tak nie jest o czyszczeniu macicy nie wspominam nawet bo robione bez znieczulenia to racja że boli gorzej niż skurcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Miałam czyszczoną macicę tuż po porodzie, bo został fragment łożyska i znieczulenie. Nawet lekarzowi do głowy nie przyszło, żeby było inaczej.

Oj, wierz mi żeby przyszło ale mam to za sobą i mam nadzieję że kiedyś zapomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Miałam czyszczoną macicę tuż po porodzie, bo został fragment łożyska i znieczulenie. Nawet lekarzowi do głowy nie przyszło, żeby było inaczej.

Ja też miałam i nie umarłam od tego 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Oj, wierz mi żeby przyszło ale mam to za sobą i mam nadzieję że kiedyś zapomnę

Mojemu na szczęście nie przyszło 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joli

Dziewczyny a co to znaczy czyszczenie? Myślałam że łożysko się rodzi i koniec. Nie rodzilam i wolę wiedzieć przed. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Może trochę łożyska zostać w macicy więc stąd te czyszczenie.Ale ja dostałam znieczulenie miejscowe więc nie czułam tego.I było to 14 lat temu.Przy drugim porodzie łożysko wyszło całe,więc nie było czyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Joli napisał:

Dziewczyny a co to znaczy czyszczenie? Myślałam że łożysko się rodzi i koniec. Nie rodzilam i wolę wiedzieć przed. 

Takie łyżeczkowanie. Mój najpierw chciał dać miejscowe, ale uznał, że jeszcze będzie szył więc da mi ogólne, żebym przypadkiem nie cierpiała gdyby miejscowe słabiej, albo krócej działało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

Oczywiście,że zastrzyki robią "prosto w pipe" tzn w wargi sromowe większe. Ja miałam, lekkie 3-4 szczypniecia- zastrzyki I po bolu. Na tym samym znieczuleniu szyli 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi

Bo w Polsce na wszystkim się oszczędza nie ma kasy na anastezjologow itp.... Miałam w pl zakładana spirale ból straszny lekarz twierdził że to dlatego że miałam dwie cc i macica nie rozciąganie ta... Dodał że takiej pacjentki jeszcze nie miał. Moja bratowa w Niemczech też zakładała i nie ma takiej opcji żeby robili bez znieczulenia. Co najlepsze ja byłam prywatnie a ona za darmo na kasę chorych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×