Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nie rozumiem

dlaczego te dzisiejsze nastolatki tak wyglądają?

Polecane posty

Gość Gosc

Ale moda, skoro panuje tylko i wyłącznie wśród małolat. Jakoś nie widuję na ulicy np 20 latki z takimi szortami, ani chociażby 17 latki. Ubierają sie tak tylko i wyłącznie dzieciaki z podstawówki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza pani
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ale moda, skoro panuje tylko i wyłącznie wśród małolat. Jakoś nie widuję na ulicy np 20 latki z takimi szortami, ani chociażby 17 latki. Ubierają sie tak tylko i wyłącznie dzieciaki z podstawówki. 

Przeciez moda to nie tylko to co pokazują wielcy projektanci. Sieciowki czesc kopiuja, część modeli tworza ich pracownicy a szeroko pojeta ulica wybiera co jej pasuje a rozne gwiazdeczki internetu lansuja jeszcze coś ... kiedys silna pozycje mialy też  rozne bazary ... Z wiekiem czlowiek wyrabia sobie własny styl,  wybiera z tej oferty to co mu pasuje,  szczesliwie to juz nie sa czasy, że "modny" jest tylko jeden fason.

Np spodnie z dziurami mogą pasować nastolatce czy 20 - latce a nawet 30 -tce, ale 40 - latka czesciej wybierze klasyczne spodnie.

W wieku 14 lat malo jest silnych indywidualnosci, trudno mówić o wlasnym stylu , wiekszosc woli sie dostosowac i tak tez sie tworzy moda młodzieżowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To ale dopasowanie skoro tylko te z charakterem pu sz cza lskich tak chodzą, a normalne osoby sie normalnie ubierają. To mało wiesz jak uważasz że 40 latka wybierze spodnie klasyczne, znam milion takich babek po 40 i noszą spodnie z dziurami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza pani
9 minut temu, Gość Gość napisał:

To ale dopasowanie skoro tylko te z charakterem pu sz cza lskich tak chodzą, a normalne osoby sie normalnie ubierają. To mało wiesz jak uważasz że 40 latka wybierze spodnie klasyczne, znam milion takich babek po 40 i noszą spodnie z dziurami. 

Czytaj uważnie: napisałam CZESCIEJ wybierze, ale fakt nie znam tak jak Ty MILIONA kobiet 😉 chodzilo mi o to, że z wiekiem zmienia sie nasze podejście do mody.

Wiem, że dzisiejsza młodzież szybciej dojrzewa ale określanie 14 latek p u s z c z a l s k im i tylko dlatego, że noszą krotkie spodenki to chyba duza przesada. Tak jak napisałam wczesniej, sa pewnie wśród nich Lolitki ale sa też takie ktore jedynie ulegają modzie panującej w ich srodowisku.

Za moich mlodych lat tez byly takie dewoty co dziewczynom 14 letnim szybkie ciąże wrozyly tylko dlatego, że spódnica byla przed kolano a na szkolnych dyskotekach z chłopcami tańczyły. A tymczasem większość się jeszcze z chłopakiem nie całowała, nie mowiac o innych sprawach.

Dlatego daleka jestem od generalizowania i nie oceniam innych po stroju, tym bardziej mlodych nieuksztaltowantch fizycznie i emocjonalnie panienek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie porównuj spódnicy przed kolano ze spodenkami wyglądającymi jak majtki, bo to śmieszne. Raczej skromna dziewczyna sie tak nie ubierze, bo będzie jej wstyd. Te dziewczynki jak dla ciebie niewinne, które sobie chodzą w tych spodenkach na Instagrama dodają zdjęcia z papierosem. Także... Prędzej taka co się nie całowała ubierze ta spódnice niż takie spodenki. Za niedługo w majtkach wyjdzie albo bez. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza pani
20 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nie porównuj spódnicy przed kolano ze spodenkami wyglądającymi jak majtki, bo to śmieszne. Raczej skromna dziewczyna sie tak nie ubierze, bo będzie jej wstyd. Te dziewczynki jak dla ciebie niewinne, które sobie chodzą w tych spodenkach na Instagrama dodają zdjęcia z papierosem. Także... Prędzej taka co się nie całowała ubierze ta spódnice niż takie spodenki. Za niedługo w majtkach wyjdzie albo bez. 

Myslisz, że to śmieszne ale przecież tak właśnie zmienia się tzw "przyzwoitosc". Nie jestem tak stara aby pamiętać zgorszenie na widok kobiecej kostki, choc wiem z historii, ze tak bylo, ale pamietam jak po latach mody na spódnice za kolana odslanianie tej czesci ciala bylo przez niektorych dziwnie interpretowane, a w wieku 15-17 lat wiele dziewczyn próbowała alkoholu czy papierosa i jakos nie skonczylo sie to tragicznie, roznica tylko taka, że teraz młodzież wczesniej zaczyna i nie kryje sie przed starszymi jak dawniej, pewnie rodzice rocznikow 87 w górę zwyczajnie wolą swoim dzieciom o tym nie mówić.

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych starsza pani zwróciła mi w tramwaju uwage, ze mam za krotka spódnice ( jakies 10-15 cm nad kolano), w tym samym czasie znajoma zostala upomniana przez nauczycielkę swojej corki, ze po 30 nie powinna nosić krótkich spódnic ( mowa o podobnej długości). 

Pewnie te panie moralizatorki myslaly tak jak Ty, czym to sie skończy.

No i przyszła i przeszla moda na gołe brzuchy ...

Tak samo przyszla i przejdzie moda na krotkie spodenki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Gdyby te spodenki były krótkie nie przypominające majtek, nie miałabym nic przeciwko, odsłonięty brzuch tak samo przyjdzie... Ale nikt nie chce oglądać pół tyłka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza pani
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Gdyby te spodenki były krótkie nie przypominające majtek, nie miałabym nic przeciwko, odsłonięty brzuch tak samo przyjdzie... Ale nikt nie chce oglądać pół tyłka. 

A w moim odczuciu problem jest niszowy. Owszem widuje na miescie dziewczyny w krotkich spodenkach ale sa one długości zwyklych szortow gimnastycznych wiec pol tylka nie widze. Tutaj mowa, ze to tylko 14 - latki, w innym temacie, ze mlode mężatki z malymi dziecmi ... no ja powtarzam ... nie widze ... no chyba, że wszystkie mają plaskie i za mało rozbudowane tyłki i im te gacie zwisaja i zaslaniaja ...

Jezeli w Twoim otoczeniu jest to taki problem to walcz z nim lokalnie, na forum publicznym nic nie zdziałasz.

Może załóż jakas grupę obrońców moralnosci, podciągnij to pod obraze Twoich uczuć (tylko nie wiem jakich), może popros księdza niech takie panny i panie  nawraca czy wyklnie, albo wzorem "mojej" babci z tramwaju biegaj i zwracaj uwage, oblewaj farba jak przeciwnicy futer ... skoro NIKT nie chce tego oglądać to napewno WSZYSCY czynnie poprą Twoj plan walki. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivi

Robią obrzydliwe rzeczy. Śpią z makijażem nawet kilka dni (wągry i pryszcze zakrywają nową warstwą), pod długimi paznokciami mają syf i jeszcze sobie w toalecie szkolnej wyduszają pryszcze. Nie wspominając o zbrylonym tuszu do rzęs i przetłuszczonych włosach z łupieżem . Po wf w szatni damskiej śmierdzi gorzej niż w męskiej. Każdy może być kim chce, ale niech przestaną roznosić wszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość vivi napisał:

Robią obrzydliwe rzeczy. Śpią z makijażem nawet kilka dni (wągry i pryszcze zakrywają nową warstwą), pod długimi paznokciami mają syf i jeszcze sobie w toalecie szkolnej wyduszają pryszcze. Nie wspominając o zbrylonym tuszu do rzęs i przetłuszczonych włosach z łupieżem . Po wf w szatni damskiej śmierdzi gorzej niż w męskiej. Każdy może być kim chce, ale niech przestaną roznosić wszy. 

Fakt, młode dziewczyny w tym kraju są wyjątkowo niedomyte.. Fuj. To dzisiejsi młodzi chłopcy o siebie dbają. Znam 17 letnie dziewczyny co nawet tyłka po kupie nie myja przez dwa dni bo wyjeb.. e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 19.07.2019 o 21:11, Gość gość napisał:

Nie przysadzajcie  . Jestem rocznik 82 i jak chodziłam  do szkoły  średniej to tez sie kazda malowała . Nosiło sie bluzki z odsłoniętym brzuchem . Jak dla mnie to one wyglądają  teraz normalnie  . 

Co do wyjazdów jak miałam ok 20 lat to nie jeździłam nigdzie z rodzicami tylko jak juz to z chlopakiem allbo wolałam  zostać w domu . Brat jak zostawał   w domu to tez urządzał imprezy. 

Rocznik 81 i "facetki" w szkole wysylaly do lazienki zmywac makijaz, a z odslonietym brzuchem tylko patologia chodzila.Co do imprez, wakacji i zwiazkow to roznie bywalo, w kazdym domu inaczej.Ja wyjazdy z rodzicami lubilam, z wyjatkiem tych na dzialke, to byla udreka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×