Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Kochane, mam pytanie 🙂

Jak nazywają się wasze dzieciaki? Lub jakie imiona Wam się podobają?

Ja planuję nazwać syna Antek, a córkę Lilianna. Bardzo podoba mi się zdrobnienie Lilka, Lila albo Lili, ale nie wiem jak wygląda dla dorosłej osoby- nazywam się Pani Lilianna? Co myślicie? 

Jak wy chcecie nazwać dzieci lub jak już je nazwaliście? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostka

Kasandra- moja Kasiunia.  

Lubie Nawoje, Olimpie, Damroke, Flore i Wande.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciu

Nazywam sie PANI LILINNA :D aaaaa alez jestes glupia, nick idealny . Pozdrawiam Blondyneczko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tygodnie nasza córeczka powinna być z nami. Lilianna! Mi też to imię się bardzo podoba.

Na początku miał być synek i miał nazywać się Aleksander albo Krzyś. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Gosciu napisał:

Nazywam sie PANI LILINNA 😄 aaaaa alez jestes glupia, nick idealny . Pozdrawiam Blondyneczko 

Dlaczego głupia? 🙂 Nigdy nie miałeś sytuacji w życiu gdzie musiałeś się przedstawić? Zastanawiam się czy imię, które ładnie brzmi dla dziecka będzie pasować dla dorosłego człowieka. Moja kuzynka nazywa się Janina. Kiedy była mała mówili na nią Janeczka, teraz nienawidzi tego imienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Użytkowniczka napisał:

Za dwa tygodnie nasza córeczka powinna być z nami. Lilianna! Mi też to imię się bardzo podoba.

Na początku miał być synek i miał nazywać się Aleksander albo Krzyś. 

 

Krzyś bardzo ładnie 😄 Aleksandrów jest teraz chyba bardzo dużo, w przedszkolach kilku Aleksów, Alexów, Aleksandrów, Olków, Alków... Idzie się pomylić 😄 Ale też bardzo ładne 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelinium
13 minut temu, Mała.blondyneczka. napisał:

Dlaczego głupia? 🙂 Nigdy nie miałeś sytuacji w życiu gdzie musiałeś się przedstawić? Zastanawiam się czy imię, które ładnie brzmi dla dziecka będzie pasować dla dorosłego człowieka. Moja kuzynka nazywa się Janina. Kiedy była mała mówili na nią Janeczka, teraz nienawidzi tego imienia. 

Nie nigdy nie przedstawiałam się "nazywam się PANI.." przedstawiasz sie kolezance z nowej pracy, albo przypadkowo poznanemu człowiekowi , chocby w rozmowie telefonicznej 

 

- Dzień dobry. Pani Agata Iksinska z tej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda.S

U mnie Nikodem i Małgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Robert i Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

Aleksandra i Krzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imię

Helenka i Leon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Syn jest Kornel, jeśli następna będzie córka to Jowita albo Judyta, jeśli kolejny synek to jeszcze nie wiemy (ale mocne szanse mają Norbert, Igor i Oskar).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 20.07.2019 o 12:29, Mała.blondyneczka. napisał:

Dlaczego głupia? 🙂 Nigdy nie miałeś sytuacji w życiu gdzie musiałeś się przedstawić? Zastanawiam się czy imię, które ładnie brzmi dla dziecka będzie pasować dla dorosłego człowieka. Moja kuzynka nazywa się Janina. Kiedy była mała mówili na nią Janeczka, teraz nienawidzi tego imienia. 

Przecież chodziło o użycie "nazywam się"... 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jowita kojarzy się z nazwą radioodbiornika z PRLu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Judyta oznacza po prostu "Zydowka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
25 minut temu, Gość gosc napisał:

Judyta oznacza po prostu "Zydowka".

Przepraszam, moze rodzina jest pochodzenia zydowskiego i chce tak nazwac corke- Judyta, Sara i Rebeka to ladne imiona zydowskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Adolf

Jan Maria

Alfreda - Fredzia

Zenobia

albo bardziej swojsko: Brajanek i Dżesika

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gość napisał:

Adolf

Jan Maria

Alfreda - Fredzia

Zenobia

albo bardziej swojsko: Brajanek i Dżesika

 

Na brata Adolfa najlepiej nadaje sie Jozef lub Henryk.  Ostatecznie Oskar, Robert, Norbert, Konrad, Hubert i Ernest.  Cala druzyna SS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
38 minut temu, Gość gosc napisał:

Judyta oznacza po prostu "Zydowka".

A Amelia to brak kończyn. Co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
43 minuty temu, Gość gosc napisał:

Judyta oznacza po prostu "Zydowka".

Oznacza "pochodząca z Judei". Tak samo Magdalena to "pochodząca z Magdali", Kajetan - "pochodzący z Kajety" itp. itd. I co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 20.07.2019 o 12:29, Mała.blondyneczka. napisał:

Dlaczego głupia? 🙂 Nigdy nie miałeś sytuacji w życiu gdzie musiałeś się przedstawić? Zastanawiam się czy imię, które ładnie brzmi dla dziecka będzie pasować dla dorosłego człowieka. Moja kuzynka nazywa się Janina. Kiedy była mała mówili na nią Janeczka, teraz nienawidzi tego imienia. 

Po pierwsze lilianna to imię nie nazwisko więc nazywam się np Kowalska a nie Lilianna. A po drugie nigdy nie używa się formy nazywam sie/mam na imię Pani Lilianna. To brak kultury. Ewentualnie można powiedzieć dzień dobry nazywam się Lilianna Kowalska bądź mam na imię Lilianna, ewentualnie przedstawiając kogoś można użyć formy to jest Pani Lilianna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

A Amelia to brak kończyn. Co z tego?

Nic, ale dobrze sie upewnic, ze ktos wie co oznacza imie dziecka.  Jezeli wiedza o znaczeniu imion byla bardziej rozpowrzechniona to Amelia nie bylaby na topie.  Wedlug mnie normalna osoba, ktora wie co to imie oznacza nie nazwie tak swego dziecka wiec najwyrazniej nie wie co oznacza.  Jednak dobrze jest tutaj wejsc i pytac o imiona.  Dowiesz sie co oznaczaja i czesto poznajesz nowe imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Nic, ale dobrze sie upewnic, ze ktos wie co oznacza imie dziecka.  Jezeli wiedza o znaczeniu imion byla bardziej rozpowrzechniona to Amelia nie bylaby na topie.  Wedlug mnie normalna osoba, ktora wie co to imie oznacza nie nazwie tak swego dziecka wiec najwyrazniej nie wie co oznacza.  Jednak dobrze jest tutaj wejsc i pytac o imiona.  Dowiesz sie co oznaczaja i czesto poznajesz nowe imiona.

"Amalia, Amelia – imię pochodzące od starogermańskiego słowa amel/amal – 'pracowity', 'niezmordowany'"

Bardzo ładne imię, ładne znaczenie. Nic dziwnego, że popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gość napisał:

"Amalia, Amelia – imię pochodzące od starogermańskiego słowa amel/amal – 'pracowity', 'niezmordowany'"

Bardzo ładne imię, ładne znaczenie. Nic dziwnego, że popularne.

Amelia (łac. amelia, z gr. α = "bez" + μέλος, μέλεα = "kończyna, kończyny") – wada wrodzona polegająca na całkowitym braku kończyny lub kończyn.

Naprawde sliczne imie.  Jezeli tak ci sie podoba to nadaj corce- nikt ci przeciez nie zabrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Amelia (łac. amelia, z gr. α = "bez" + μέλος, μέλεα = "kończyna, kończyny") – wada wrodzona polegająca na całkowitym braku kończyny lub kończyn.

Naprawde sliczne imie.  Jezeli tak ci sie podoba to nadaj corce- nikt ci przeciez nie zabrania.

Bardzo mi się podoba, jego znaczenie oryginalne podałam wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Teraz mozna nadawac imiona jakie sie chce wiec Klaudus (kulawy) moze byc syn.  O ile po lacinsku nazwiemy dziecko to wszystko juz brzmi swietnie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Bardzo mi się podoba, jego znaczenie oryginalne podałam wyżej 🙂

Tak tylko, ze to slowo ma wiecej niz jedno znaczenie.  Podoba sie to nadawaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Teraz mozna nadawac imiona jakie sie chce wiec Klaudus (kulawy) moze byc syn.  O ile po lacinsku nazwiemy dziecko to wszystko juz brzmi swietnie.  

 

Znowu się kompromitujesz:

"Klaudiusz – męskie imię łacińskie, pochodzące od nazwy rzymskich rodów Klaudiuszy; nazwa ta zaś wywodzi się od nazwy miasta Clausus, skąd oba rody Klaudiuszy wzięły początek."

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 minut temu, Gość gość napisał:

Bardzo mi się podoba, jego znaczenie oryginalne podałam wyżej 🙂

A znaczenie orginalne to nie wiem czy przypadkiem nie bylo bez konczyn i bylo najpierw przezwiskiem, a potem stalo sie imieniem.  Takze orginalnie w niemieckim moglo byc imieniem, a orginalne w lacinie bez konczyn.  Tak czy inaczej, nadalabys dziecku imie Bezreka gdyby nie bylo po lacinsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gość napisał:

 

Znowu się kompromitujesz:

"Klaudiusz – męskie imię łacińskie, pochodzące od nazwy rzymskich rodów Klaudiuszy; nazwa ta zaś wywodzi się od nazwy miasta Clausus, skąd oba rody Klaudiuszy wzięły początek."

 

 

Sama sie kompromitujesz.  Klaudiusz (zalozyciel) byl kulawy i jego przezwisko przyjelo sie jako nazwa rodu.  Tak jak w Polsce wiele przezwisk lub imion stalo sie nazwiskami np. Czarny, Bialy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×