Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość gość
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

Sama sie kompromitujesz.  Klaudiusz (zalozyciel) byl kulawy i jego przezwisko przyjelo sie jako nazwa rodu.  Tak jak w Polsce wiele przezwisk lub imion stalo sie nazwiskami np. Czarny, Bialy itd

"nazwa ta zaś wywodzi się od nazwy miasta Clausus, skąd oba rody Klaudiuszy wzięły początek."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gość napisał:

"nazwa ta zaś wywodzi się od nazwy miasta Clausus, skąd oba rody Klaudiuszy wzięły początek."

To nazwij corke Kadlubka, a syna Kulawik i nie przejmu sie znaczeniami imion w roznych jezykach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Klaudiusz to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy rzymskiego rodu Klaudiuszów lub od słowa claudus (kulawy, niepewny). Imię to oznacza tego, który jest pozbawiony pewności siebie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość gosc napisał:

To nazwij corke Kadlubka, a syna Kulawik i nie przejmu sie znaczeniami imion w roznych jezykach.

No nie będę się przejmowała, tak samo jak nie będę płakała nad tym, że dla Szwedów moje imię to "kaczka" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gość napisał:

No nie będę się przejmowała, tak samo jak nie będę płakała nad tym, że dla Szwedów moje imię to "kaczka" 😄

Napisalam dokladnie to samo.  Nie przeszkadza ci co oznaczaja te imiona to nadawaj.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Napisalam dokladnie to samo.  Nie przeszkadza ci co oznaczaja te imiona to nadawaj.  

nie, absolutnie mi nie przeszkadza, i nie wiem, czemu ty się tego tak uczepiłaś? nikt normalny nie analizuje imion sprawdzając czy aby w którymś z 6 000 języków świata nie oznaczają one psa, kamienia, zielonego kwiatka czy niebieskich włosów; ty masz takie, specyficzne zboczenie, wolno ci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gość napisał:

nie, absolutnie mi nie przeszkadza, i nie wiem, czemu ty się tego tak uczepiłaś? nikt normalny nie analizuje imion sprawdzając czy aby w którymś z 6 000 języków świata nie oznaczają one psa, kamienia, zielonego kwiatka czy niebieskich włosów; ty masz takie, specyficzne zboczenie, wolno ci 🙂

Akurat te znaczenia sa znane i wiele osob juz to napisalo wiec nie musze sprawdzac tego w kazdym jezyku.  Dowiedzialam sie tego na tym forum i potem sama sprawdzalam z ciekawosci.

Tak oczywiscie mam na tym punkcie zboczenie poniewaz jestem ciekawa swiata i we wszystko lubie wciskac swoj nos.  Wiedza jest dla mnie skarbem, ktory ty nazywasz zboczeniem.  OCzywiscie malo osob ma takie zdrowe zboczenie, ale kazdy robi jak chce, kazdy ma swoj mozg i uzywa go jak chce.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Akurat te znaczenia sa znane i wiele osob juz to napisalo wiec nie musze sprawdzac tego w kazdym jezyku.  Dowiedzialam sie tego na tym forum i potem sama sprawdzalam z ciekawosci.

 

 można tę  "ciekawość" rozciągać w nieskończoność i doszukiwać się właśnie różnych znaczeń imion w różnych językach (w niektórych pewnie znajdziesz nawet nieprzyzwoite), w sumie ciekawa zabawa może z tego wyjść; co nie zmienia faktu, że w danym języku dane imię brzmi jak brzmi, nie ma żadnego specjalnego znaczenia i się zwyczajnie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

 można tę  "ciekawość" rozciągać w nieskończoność i doszukiwać się właśnie różnych znaczeń imion w różnych językach (w niektórych pewnie znajdziesz nawet nieprzyzwoite), w sumie ciekawa zabawa może z tego wyjść; co nie zmienia faktu, że w danym języku dane imię brzmi jak brzmi, nie ma żadnego specjalnego znaczenia i się zwyczajnie podoba

P.S. Jakoś Amerykanom nie przeszkadza nazywanie dzieci Dick.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gość napisał:

 można tę  "ciekawość" rozciągać w nieskończoność i doszukiwać się właśnie różnych znaczeń imion w różnych językach (w niektórych pewnie znajdziesz nawet nieprzyzwoite), w sumie ciekawa zabawa może z tego wyjść; co nie zmienia faktu, że w danym języku dane imię brzmi jak brzmi, nie ma żadnego specjalnego znaczenia i się zwyczajnie podoba

Na kontynencie gdzie kilka jezykow pochodzi z laciny, a kilka jest germanskich itd- te imiona maja znaczenie.  Uwielbiam rozciagac w nieskonczonosc i doszukiwac sie, nie tylko zeby znalezc znaczenie, ale wedrowka czesto narzuca wiele ciekawych pytan, zagadek itd.  Gimanstyka procesu myslenia samego w sobie.  

Bylo ciekawie, ale mam inne zajecia teraz wiec zycze milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gość napisał:

P.S. Jakoś Amerykanom nie przeszkadza nazywanie dzieci Dick.

Tak jak napisalam, ty rowniez mozesz dziecko nazwac Kuutassem jezeli chcesz i ci pozwola.  Oczywiscie nie nazwiesz go po polsku tylko po angielsku, zeby ladniej brzmialo.  Takie pokrywanie smrodu perfumami, ale twoja sprawa.  Kazdy robi jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc K

Mam dwóch synów pierwszy Bartosz Sylwester, drugi Jakub Władysław, Drugie imiona chłopaki mają po dziadkach. Miała być córa i miałaby imię Jagoda, Hanna lub Lidia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 minut temu, Gość gosc napisał:

Na kontynencie gdzie kilka jezykow pochodzi z laciny, a kilka jest germanskich itd- te imiona maja znaczenie.  Uwielbiam rozciagac w nieskonczonosc i doszukiwac sie, nie tylko zeby znalezc znaczenie, ale wedrowka czesto narzuca wiele ciekawych pytan, zagadek itd.  Gimanstyka procesu myslenia samego w sobie.  

Bylo ciekawie, ale mam inne zajecia teraz wiec zycze milego dnia.

...a praktycznie wszystkie te języki pochodzą od jednego wspólnego. Dalej nie widzę powodu, żeby znaczenie w jednym języku dyskwalifikowało imię w innym. Ale w imię sztuki dla sztuki można się gimnastykować dowoli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamini

My mamy córeczkę Nelę a druga będzie Nina 😊😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×