Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia

Czy są tu przyszłe mamy z nadwagą lub cukrzycą ciążową, które trzymają dietę?

Polecane posty

Gość Elfie
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

jakim cudem grubasy jak wy znalazły chłopa, i to jescze takiego który chce mieć dziecko? serio pytam nurtuje mnie to 

A mnie nurtuje, jakim cudem tacy wiecznie niezadowoleni z zycia hejterzy, tchórzliwie i aninimowo dokopujący innym ludziom, znaleźli partnerów? Przecież tak wredny charakter musi być widoczny na co dzień.

Ale najwyraźniej mój poleciał na charakter, Twój na figurę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka

Ja w pierwszej ciąży ważyłam w pierwszych tygodniach prawie 70 kg przy wzroście 166, cukrzyca wykryta w 6 tygodniu, ledwo się o ciąży dowiedziałam, cukry szalały, ja chodziłam głodna, żaden lekarz nie przepisał insuliny. Chudłam z dnia na dzień. Poroniłam na początku 5 miesiąca ważąc niemal 15 kg mniej . Nie mówię, że przez cukrzycę, ale nie pomogło. Mój diabetolog (nfz, psia mać i prywatny ginekolog wszystko lekceważyli, dopiero gdy przyszłam zdiagnozować poronienie usłyszałam "za szybko pani chudnie", od innego lekarza. W następnej ciąży chudsza o kilkanaście kiogramów z cukrzycą wykrytą standardowo w 24 tygodniu dostałam insulinę od razu od prywatnego diabetologa, nie pracowałam, jadłam z zegarkiem w ręku, ale dzięki insulinie nie chodziłam głodna. I tak urodziłam przed terminem. Nie lekceważcie cukrzycy. Jak czytam, że jedna z drugą się użala, bo nie może zjeść słodkiej bułeczki czy kebaba to szlag mnie trafia. Ja swoje przeżyłam, najważniejsze to urodzić zdrowe dziecko, cukrzyca to nie przelewki, wazna jest samodyscyplina i naprawdę dobry diabetolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
34 minuty temu, Gość Elfie napisał:

Ale to 1 trymestr.

Nawet w pierwszym trymestrze 1800 kcal minimum, przy normalniej aktywności. 1500 to jest głodowy bilans nawet dla kobiety nie będącej w ciąży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
28 minut temu, Gość Elfie napisał:

Sałatki akurat mają mało kalorii, najbardziej kaloryczna jest oliwa :), a orzechy i owoce są zdrowe. Napisałam, że liczę kalorie. Co do sosu serowego, cały ser ma ok. 300 kcal, przeciez nie zjem od razu wszystkiego :)

No tak, jak orzechy i owoce są zdrowe to znaczy że mają zero kalorii :D co to jest cały ser? Dwa plasterki mają ponad 100kcal. A feta, która jest w sałatce greckiej ma ok 500kcal w 100g. Tak samo jak do sałatki dodasz awokado, to jest ponad 200kcal z samego awokado i do jego kaloryczności nic nie ma to że jest zdrowe. Kaloryczność sałatki zależy od tego z czego ją zrobisz a nie od tego że jest sałatką.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kas

Kobieto czytaj ze zrozumieniem, a nie pleć. Sniecers był dla przykładu, poza tym to był przykład faceta z cukrzycą , a nie ciężarnej z prawdopodobnie cukrzycą na czas ciąży. Chodzi o to, że tylko początek jest trudny, a później już jest ok i idze wyczuć i okiełznać cukrzycę. Dobrego specjalistę polecam bo jeśli mimo diety cukier jest wysoki może trzeba będzie wprowadzić insulinę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elfie
35 minut temu, Gość Gość napisał:

No tak, jak orzechy i owoce są zdrowe to znaczy że mają zero kalorii :D co to jest cały ser? Dwa plasterki mają ponad 100kcal. A feta, która jest w sałatce greckiej ma ok 500kcal w 100g. Tak samo jak do sałatki dodasz awokado, to jest ponad 200kcal z samego awokado i do jego kaloryczności nic nie ma to że jest zdrowe. Kaloryczność sałatki zależy od tego z czego ją zrobisz a nie od tego że jest sałatką.

Napisałam, że liczę kalorie. Cały ser to jest cały ser. Ten, który mam, ma 300 kalorii. Nie dodaję awokado do sałatki, a owoce i orzechy wiem ile mają kalorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elfie

Poza tym myślisz, że tę sałatkę to czy owoce to ja jem w jakich ilościach? 5 awokado i mango czy cała główka sałatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
41 minut temu, Gość Kas napisał:

Kobieto czytaj ze zrozumieniem, a nie pleć. Sniecers był dla przykładu, poza tym to był przykład faceta z cukrzycą , a nie ciężarnej z prawdopodobnie cukrzycą na czas ciąży. Chodzi o to, że tylko początek jest trudny, a później już jest ok i idze wyczuć i okiełznać cukrzycę. Dobrego specjalistę polecam bo jeśli mimo diety cukier jest wysoki może trzeba będzie wprowadzić insulinę .

No nie wiem, ja mam zdiagnozowaną cukrzyce od 6 tygodnia. Lekarz już w 9 zapisał insulinę bo cukier na czczo miałam 93-99, a waze 50 kg i nic się u mnie okiełznać nie dało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny po co dajecie się prowokować tym smutnym trollom od kalorii itd.?

Cukrzyca ciążowa to naprawdę nie jest wyrok, to po prostu zdrowa, zbilansowana dieta dla kobiety i dziecka. Wiele kobiet nie tyje dzięki temu a wręcz chudnie, a mimo to dziecko rodzi się zdrowe. Insulina nie jest koniecznością kiedy dieta wystarczy. Historia o poronieniu jest bardzo smutna i bardzo współczuję autorce postu, ale nie ma co straszyć innych ciężarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość Elfie napisał:

Napisałam, że liczę kalorie. Cały ser to jest cały ser. Ten, który mam, ma 300 kalorii. Nie dodaję awokado do sałatki, a owoce i orzechy wiem ile mają kalorii.

K u r w a, dalej nie kumam co to jest cały ser, chodzi ci o 100g, 500g a może 8kg? 😄 moze być cala gruszka albo całe jajko, normalnie ser liczy się na gramy a nie na sztuki 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elfie
11 minut temu, Gość Gość napisał:

K u r w a, dalej nie kumam co to jest cały ser, chodzi ci o 100g, 500g a może 8kg? 😄 moze być cala gruszka albo całe jajko, normalnie ser liczy się na gramy a nie na sztuki 😄

Ser ma 125 g. A Ty robisz sos do posiłku na 3 dni dla 1 osoby z 8 kg sera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
26 minut temu, Gość Elfie napisał:

Ser ma 125 g. A Ty robisz sos do posiłku na 3 dni dla 1 osoby z 8 kg sera?

A skąd ja mam wiedzieć jaki ty ser kupujesz? Jak ktoś jest grubasem to pewnie w p i e r d o l i   i 8kg w 3 dni 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Bardzo dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi. Kompletnie nie rozumiem jak komuś może chcieć się marnować czas na obrażanie ludzi. Musi naprawdę nie mieć co z tym czasem robić. 

Czytam dalej, każda wypowiedź doświadczonych dziewczyn pomaga mi to ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Hej, przypomniała mi się jeszcze aplikacja SweetPregna, poinformowano mnie o niej kiedy dawano mi glukometr, ma rekomendacje ministerstwa zdrowia. Oprócz różnych funkcji dotyczących glukometru są tez jadłospisy, tylko zdjecia są mylące bo np. Na zdjęciu jest kanapka z białego chleba a wiadomo, że białego cukrzykom nie można. Przepisy wydają się fajne, niektóre bardzo podobne do tych, które mam od dietetyczki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 godzin temu, Gość Gość napisał:

A skąd ja mam wiedzieć jaki ty ser kupujesz? Jak ktoś jest grubasem to pewnie w p i e r d o l i   i 8kg w 3 dni 😄

Co ty się tak jej czepiłaś, poza tym, że je za mało kalorii (każdy lekarz czy dietetyk jej powie ze 1800 kcal w ciąży na pierwszy trymestr) to jedzenie, które tutaj opisuje wydaje się ok, a ty się przyczepilas bez powodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
41 minut temu, Gość Gość napisał:

Co ty się tak jej czepiłaś, poza tym, że je za mało kalorii (każdy lekarz czy dietetyk jej powie ze 1800 kcal w ciąży na pierwszy trymestr) to jedzenie, które tutaj opisuje wydaje się ok, a ty się przyczepilas bez powodu...

Jak ktoś głupoty pisze to co się dziwić że, ktoś się czepia 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
20 godzin temu, Gość Kas napisał:

Kobieto czytaj ze zrozumieniem, a nie pleć. Sniecers był dla przykładu, poza tym to był przykład faceta z cukrzycą , a nie ciężarnej z prawdopodobnie cukrzycą na czas ciąży. Chodzi o to, że tylko początek jest trudny, a później już jest ok i idze wyczuć i okiełznać cukrzycę. Dobrego specjalistę polecam bo jeśli mimo diety cukier jest wysoki może trzeba będzie wprowadzić insulinę .

Chyba każdy normalny diabetolog zapisze insulinę jak dieta nie działa. Ja chodzę do diabetologa na NFZ, od kiedy zdiagnozowano mi cukrzyce minęło 3 tygodnie. W pierwszym tygodniu miałam trzymać dietę i zobaczyć jak zareaguje, po posiłkach ok, na czczo zle, przyszłam znow i lekarz mówi dalej próbujemy dietę i za tydzień proszę przyjsc, dieta nie podziałała i wczoraj dostałam insulinę i oczywiście nadal trzymanie diety, cukry na czczo za wysokie. Wiec co to za gadanie, że nie każdy diabetolog przepisze insulinę, jak cukry się nie wyrównują to ma obowiązek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kas
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Chyba każdy normalny diabetolog zapisze insulinę jak dieta nie działa. Ja chodzę do diabetologa na NFZ, od kiedy zdiagnozowano mi cukrzyce minęło 3 tygodnie. W pierwszym tygodniu miałam trzymać dietę i zobaczyć jak zareaguje, po posiłkach ok, na czczo zle, przyszłam znow i lekarz mówi dalej próbujemy dietę i za tydzień proszę przyjsc, dieta nie podziałała i wczoraj dostałam insulinę i oczywiście nadal trzymanie diety, cukry na czczo za wysokie. Wiec co to za gadanie, że nie każdy diabetolog przepisze insulinę, jak cukry się nie wyrównują to ma obowiązek 

Czy wy potraficie czytać ? Czy napisałam, że nie każdy przypisze ? Dobry diabetolog to taki , który nie tylko sprawdza wyniki, ale też pomaga przy jadłospisie. Moja diabetolog to dala nawet numer prywatny w razie czegoś pilnego i to jest dobry diabetolog. Insuline przypisze każdy diabetolog jeśli cukry dalej skaczą mimo diety więc nie wiem czy ja po chińsku pisze czy jak? Przeszłam już dwie ciąże z cukrzycą i już doszłam do wprawy. P.s moja lekarka pozwoliła zjeść, ale to raz na jakiś ze względu na upały zwykłego big Milka zamiast drugiego śniadania i cukier miałam w normie, a nawet coś mogłam dojesx więc z tym zakazem też bym się nie zgodziła.

Do autorki wątku . Jak się dowiedziałam to na początku był płacz jak się nasłuchałam o konsekwencjach nie pilnowania cukrzycy w ciąży i ile ograniczeń mnie czeka, ale spokojnie . Przeszłam dwie i to idzie ogarnąć zwłaszcza, że teraz sezon na owoce i warzywa. Z czasem wejdzie to w rutynę i to ogarniesz 😜 trzymam kciuki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Chyba każdy normalny diabetolog zapisze insulinę jak dieta nie działa. Ja chodzę do diabetologa na NFZ, od kiedy zdiagnozowano mi cukrzyce minęło 3 tygodnie. W pierwszym tygodniu miałam trzymać dietę i zobaczyć jak zareaguje, po posiłkach ok, na czczo zle, przyszłam znow i lekarz mówi dalej próbujemy dietę i za tydzień proszę przyjsc, dieta nie podziałała i wczoraj dostałam insulinę i oczywiście nadal trzymanie diety, cukry na czczo za wysokie. Wiec co to za gadanie, że nie każdy diabetolog przepisze insulinę, jak cukry się nie wyrównują to ma obowiązek 

Widocznie ja trafiłam na nienormalnego. Cukry, według glukometru, regularnie na czczo ponad 100, a ja słyszałam, że on tu nic złego nie widzi. To co lekarz powinien nie zawsze pokrywa się z tym co naprawdę robi, więc powtarzam, trzymajcie się z dala od konowałów, na dobrym diabetologu nie warto oszczędzać, a nfz to niestety często wylęgarnia konowałów (pewnie, że są wyjątki, ale wyjątki mają to do siebie, że jest ich niewiele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fridka

Zresztą najgorsze są początki, potem już jakoś leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
45 minut temu, Gość Kas napisał:

Czy wy potraficie czytać ? Czy napisałam, że nie każdy przypisze ? Dobry diabetolog to taki , który nie tylko sprawdza wyniki, ale też pomaga przy jadłospisie. Moja diabetolog to dala nawet numer prywatny w razie czegoś pilnego i to jest dobry diabetolog. Insuline przypisze każdy diabetolog jeśli cukry dalej skaczą mimo diety więc nie wiem czy ja po chińsku pisze czy jak? Przeszłam już dwie ciąże z cukrzycą i już doszłam do wprawy. P.s moja lekarka pozwoliła zjeść, ale to raz na jakiś ze względu na upały zwykłego big Milka zamiast drugiego śniadania i cukier miałam w normie, a nawet coś mogłam dojesx więc z tym zakazem też bym się nie zgodziła.

Do autorki wątku . Jak się dowiedziałam to na początku był płacz jak się nasłuchałam o konsekwencjach nie pilnowania cukrzycy w ciąży i ile ograniczeń mnie czeka, ale spokojnie . Przeszłam dwie i to idzie ogarnąć zwłaszcza, że teraz sezon na owoce i warzywa. Z czasem wejdzie to w rutynę i to ogarniesz 😜 trzymam kciuki 

Napisałam tak bo ktoś wcześniej mówił, że nie każdy zapisuje (jak widać z wypowiedzi niżej) i myślałam, że to ty napisałaś. Jestem w szoku, że jakiś diabetolog zignorował cukier 100 na czczo, mój już przy 93 ostrzegał, że to za wysoko i, że jak dieta nie pomoże to będzie insulina.

 

 

 

Nie zgodzę się, że NFZ to wylęgarnia konowałów, bo wielu lekarzy pracuje i w szpitalu i prywatnie, a wiadomo, że nauczyli się swojego zawodu w szpitalu, później ewentualnie przeszli tylko na praktykę prywatną. Chodzę tez na NFZ do ginekologa i tez jest babka bardzo fajna, ale to zależy na kogo jest trafi, racja. Jednak po co tak generalizować, że jak pracuje na NFZ yo na pewno konowal 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jedz razowe rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×