Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jim

9,5 miesiąca nie siada, nie pełza, nie raczkuje

Polecane posty

Gość Jim

Obraca się na brzuszek i z powrotem w lewo i prawo, zdarzyło się że dziecko odpychało się w tył na wyprostowanych rączkach przez cały pokoj, leży na boku i podnosi się do góry na łokciu,leży na brzuszku i podnosi wysoko pupe do gory, pozycja czworacza na maks 5 sekund. Martwić się, ktoś tak miał? Pediatra za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babajaga

Kochana trochę bym się martwiła:/ tzn nie że nie wiadomo co, ale pomyslalabym o wspomagającej rehabilitacji. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie i ma do tego prawo 😉 jednak obowiązkiem rodzica jest rozsądne wspieranie go w tym rozwoju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama

Moja w tym wieku tylko siadała. O pełzaniu, ani raczkowaniu nie było mowy. Miesiąc później nauczyła się chwytać za szczebelki łóżka i wstawać, a gdy skończyła rok już chodziła bez problemu. Dziś ma 5 lat i ani jednego dnia raczkowania na swoim koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oschla

Dziecko moze pominac raczkowanie, ale jesli nie siada to mozna sie troche obawiac. Zapros rehabilitanta, okaze sie, czy potrzebne beda cwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Możesz iść z dzieckiem do rehabilitantki. Tam ci pokażą ewentualne ćwiczenia jakimi możesz wspomagać jego rozwój. I robić to w domu. 1 wizyta powinna wystarczyć. Ewentualnie jakąś kontrolna jeszcze. Ale z tego co piszesz to tragedii nie ma. Kladz dziecko dużo na podłodze. Zachęcaj je zabawkami do raczkowania. Mój synek w podobnym wieku zaczął raczkowac a na rok zaczął wstawać. Ważne jest ze widzisz ze dziecko się rozwija i robi postępy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Pierwsze co powinnaś zrobić to znaleźć dobrego neurologa dziecięcego i umówić wizytę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bubi

Moja starsza co prawda siadala sama w wieku 9mcy, ale raczkowac zaczela majac 11 a wstawac na nogi w wieku 13 mcy.

A mlodszy tez siadal na 9 a raczkowal i wstawal majac 9.5mca. A raczkowac zaczal, bo ubralam choinke na Swieta i chcial do niej dotrzec.

Zachec malucha czyms atrakcyjnym.

A i dodam ze cirka siadala z lezenia na plecach a syn roznie, czasem z pizycji na boku a czasem z czworacznej.

Takze 2 dzieci i tak bardzo roznily sie od siebie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciu

Pediatra za tydzien:o

Poodsuwaj wszystko z zasiegu raczek dziecka,tak by musialo sie przesunac, by siegnac zabawki. Stawiaj nna raczki jaknajczesciej i trzymajac za biodra delikatnie bujaj dzieckiem. Zadzwon do fizioterapeuty, umow sie na wizyte, czesto sa przy poradniach pedagogiczno - psychologicznych. Gdy bierzesz dziecko z podlogi - bo lezy - bawi sie na macie prawda? To pomagaj mu siasc, z pozycji na brzuszku, do siadu. Poogladaj filmiki jak dziecko siada. 

Moj syn mial podobny problem, ale on kilka tyg byl na lekach przeciwdrgawkowych, stad opoznienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalola

Mój syn miał stwierdzone przez neurologa dziecięcego obniżone napięcie mięśniowe w osi ciała. Najgorzej, że nie tolerowal żadnej rehabilitacji. Vojta nie przynosiła żadnych efektów, a na ndt bobath ryczal jak rozdzierany. Rehabilitanci odmawiali współpracy, bo w bobath dziecko musi współpracować. Byliśmy załamani, bałam się, że w ogóle nie będzie chodził. U nas samodzielnie usiadł na 12 miesięcy, równocześnie zaczął pelzac. Raczkowanie 15 miesięcy, a samodzielne chodzenie równo 23 miesiące. W tej chwili na 2.5roku i widać, że jest słabszy fizycznie od rówieśników, aczkolwiek jest coraz lepiej dzięki zajeciom ogólnorozwojowym i szaleństwom na placach zabaw. 

Musisz iść z dzieckiem do neurologa dziecięcego, można też osteopatę spróbować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

O kurcze trochę mnie zmartwiłas tym chodzeniem w wieku 23 miesięcy. W poniedziałek umawiam się do neurologa i rehabilitantki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mój też tak miał urodził się w 36 mcu byliśmy u neurologa stwierdził że wszystko ok i że mały ok16 miesiąca stanie na nóżki i tak bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×