Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ola

Jaki kierunek studiów wybrać

Polecane posty

Gość Ola

Dobry wieczór, jestem licealistką i od września idę do klasy maturalnej, jestem na profilu biol-chem i właściwie nie mam pojęcia co chce robić w przyszłości. Jestem osobą ,która musi mieć kontakt z ludźmi, kocham dzieci i od zawsze chciałam leczyć ,jednak w moim przypadku medycyna odpada ,mam słabą psychikę do tego zawodu. Chciałabym w przyszłości pracować w miejscu ,gdzie miałabym stały kontakt z ludźmi, w szczególności z dziećmi, i móc im pomagać. Z racji tego,że już niedługo czeka mnie matura, powinnam podjąć decyzję na jaki kierunek pójść i z tym mam największy problem . Myślałam o elektradiologi( pracowałabym w szpitalu , miałabym stały kontakt z ludźmi, praca wymagająca znajomości anatomii którą lubię i kontaktu z człowiekiem, który kocham. Jednak z opinii innych ludzi, którzy skończyli ten kierunek wcale nie jest tak kolorowo ,a ich zarobki są bardzo niskie . Moi rodzice stwierdzili że być może pasowałabym na farmację, ale znowu tego nie jestem pewna ,jaki tam miałabym kontakt z dziećmi? Chyba żaden .Do czego potrzebna byłaby mi stała wiedza z anatomii ? Raczej do niczego . Myślałam też o zrobieniu farmacji i podyplomowo elektroradiologii, ale czy tak wgl się da ? Można pracować i aptekach jako kierownik i na pół etatu w szpitalu ,to jest możliwe? Wątpię.  I tu właściwe jest jeszcze 1 problem ,w elektroradiologii potrzebna jest rozszerzona fizyka ,ja mam tylko biologię i chemię na rozszerzeniu.  Potem znalazłam fizykoterapię pomyślałam sb że to może być to,ale nie jestem przekonana . Czytałam także o kosmetologii i psychologii. Kosmetologia wydawała się ciekawa ,ale przeczytałam później że na studiach z zadań praktycznych trzeba potrafić wykonywać korekty plastyczne, myślałam że to praca w roli bardziej dermatologa, więc to też odpadło . Psychologia wydawała się ogromnie ciekawa, lecz po późniejszym przeczytaniu nie wiem czy sprostałabym wyzwaniu ,oczywiście chciałabym ,ale nie jako główny kierunek, może podyplomowo ,ale znowu czy tak dwa różne kierunki dałoby się połączyć .Co wy byście wybrali na moim miejscu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Namysłów wojew opolsk

Jesteś z Opola i województwa Opolskiego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
3 godziny temu, Gość Namysłów wojew opolsk napisał:

Jesteś z Opola i województwa Opolskiego? 

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralala

studia to strata czasu, a medycyna to przekręt, młodym oczy mydlą a realia są całkiem inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×