Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Wkurza mnie, że rząd robi z Polski zacofane średniowiecze

Polecane posty

Gość Gość

Kocham Polskę jako swoją ojczyznę, uważam, że ten kraj ma bardzo duży potencjał, ale przykro mi, że w ostatnim czasie obecny rząd robi z Polski jakieś totalne średniowiecze. Nie chcę wyjeżdżać, bo tu się urodziłam, tu chciałabym wychować dzieci, tu prowadzimy z mężem swoje działalności gospodarcze, ale martwi mnie przyszłość moich dzieci w tym kraju. Po pierwsze coraz trudniej tu żyć będąc małym przedsiębiorcą. To głownie na nas odbija się rozrzutność Polskiego rządu. Mam wrażenie, że warunki w tym kraju zaczynają sprzyjać ludziom z marginesu społecznego. Przez co mnoży się patologia, która w przyszłości będzie tylko żebrała o socjal i nie odnajdzie się na rynku pracy. Cenie ludzi ciężko pracujących, wykonujących kiepsko płatne zawody, jak np. pielęgniarki. I wkurza mnie, że rząd dba o ciemny elektorat, który nie chce się kształcić, pracować, tylko płodzić dzieci i brać na nie socjal. Poza tym mam wrażenie, że Polska robi się coraz bardziej zacofana. Niby środek Europy, a jednak kraj zaczyna się staczać. Wielu młodych, utalentowanych, wykształconych ludzi po prostu stąd ucieka. W ramach walki ze zmianami klimatycznymi Etiopia bije rekord i sadzi jednego dnia 3,5 miliona drzew, nie chcą na tym poprzestać. W Polsce vice minister środowiska twierdzi, że ekologia jest przeciwko wartościom chrześcijańskim. A nasze zasoby wodne są na równi z Egiptem. Jedne z najniższych w Europie, ale nawet środowisko chcą podporządkować pod kościół. Nawet w Macedonii nie było takich dzikich zamieszek jak w Polsce. W ostatnich latach między Polską a sąsiednimi Czechami wytworzyła się duża przepaść. Powoli w stosunku do nich zaczynamy robić jakimś zaściankiem. Bardzo mnie to wkurza, że jeden z większych europejskich krajów stacza się przez zakompleksionego, małego człowieczka, który na cały naród wylewa swoje żale i przekonania. Najgorsze jest to, że w wyborach mamy do wyboru tylko mniejsze zło. Szkoda, że ten kraj nie może po prostu odżyć. Zawsze chciałam się tu zestarzeć, ale ostatnio coraz częściej bierzemy pod uwagę przeniesienie się z biznesem do innego kraju. Choćby do Czech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Taki kraj, jacy jego obywatele. Brzydka laurke sobie wystawiamy. Stajemy sie zasciankiem Europy bo wybieramy takich a nie innych ludzi, a wybieramy takich a nie innych ludzi bo jestesmy przekupni. Nie widzimy dalej niz koncowke wlasnego nosa. Kraj nas nie obchodzi. Wiekszosc obchodzi, ze ktos im cos dal a, ze nie dal ze swojego, rzad nie ma swoich pieniedzy, kogo to obchodzi. Poczytaj to forum, poczytaj wypowiedzi tych ograniczonych mamusiek, ktore beda glosowac na obecna wladze, co by zlego nie robila, bo oni dali im 500 zlotych i reszta dla nich nie ma znaczenia. Istnieje dla nich tylko tu i teraz, nie obchodzi co bedzie jutro, nie obchodzi, ze kraj sie stacza. Polacy szykuja sobie smutny os. Moze nie warto tu zostawac choc sama nie chcialabym wyjeżdżać bo ten dziwny kraj to jednak moj dom. Niech wyjada ci co go niszcza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletygupia

jeszcze 5lat temu chciałaś w Polsce prowadzić firmę bo mogłaś bezkarnie wyłudzać Vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Na tym forum przesiaduje głównie bezrobotna patola i mopsiary głosujące na pis, tutaj nie zostaniesz zrozumiana.

Patrz wpis nade mną. Nie trzeba było długo czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Niestety to nie państwo dla uczciwych i pracujących ludzi, na PiS glosuje tylko wszelkiej maści patologia czyli dziecioroby i stare mochery że spranym mózgiem przez radio które ma ryja a że takich w tym kraju najwięcej stąd takie wyniki PiSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
49 minut temu, Gość Gość napisał:

Najgorsze jest to, że w wyborach mamy do wyboru tylko mniejsze zło. Szkoda, że ten kraj nie może po prostu odżyć.

I właśnie taka mentalność rozwala ten kraj. Wszyscy widzą tylko "mniejsze zło", w postaci medialnej nagonki na wyścig PO vs PIS...

W tym kraju na prawdę jest więcej partii, mają ciekawe programy, ale trzeba trochę wysiłku, żeby poszukać, poczytać i nagle okazuje się, że mamy całkiem sporą różnorodność, ale ponieważ nie jest to różnorodność popularna w mediach, to dla 90% społeczeństwa nie istnieje. Ale nie, lepiej twierdzić, że się nie ma wyboru i brnąć w ten kabaret wzajemnej nagonki i podziałów, chociaż obie te partie w zasadzie mają taki sam program.

Jak chcecie, żeby coś się w tym kraju zmieniło, skoro od prawie 30 lat głosujecie w kółko na te same gęby, tylko w różnych konfiguracjach? To tak samo, jak walić głową w żelbetonową ścianę i liczyć, że następnym razem zamiast guza na głowie, pojawi się dziura w ścianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz

Zgadzam się w 100% z przedmówcą, jednak masz świadomość jak źle jest z pisem. Możemy głosować na mniejsze partie, ale sa realia jakie sa, mentalnosci ludzi sie tak szybko nie zmieni i tym sposobem zmniejszymy poparcie dla po i wygra pis. Taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
45 minut temu, Gość aletygupia napisał:

jeszcze 5lat temu chciałaś w Polsce prowadzić firmę bo mogłaś bezkarnie wyłudzać Vat

dokładnie i wrzucać koszty prywatnego życia w koszty prowadzenia działalności gospodarczej, ale teraz US się przygląda i rzeczywistość traktuje eufemizmem "coraz częściej prowadzić małe przedsiębiorstwa" i dobrze, bo ich innowacyjność i wartość dodana jest niewielka aby się rozwijały i doganiały świat na leniwe d...ska polskich prywaciarzy muszą spaść dyscyplinujące fiskalne obciążenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

dokładnie i wrzucać koszty prywatnego życia w koszty prowadzenia działalności gospodarczej, ale teraz US się przygląda i rzeczywistość traktuje eufemizmem "coraz częściej prowadzić małe przedsiębiorstwa" i dobrze, bo ich innowacyjność i wartość dodana jest niewielka aby się rozwijały i doganiały świat na leniwe d...ska polskich prywaciarzy muszą spaść dyscyplinujące fiskalne obciążenia

*"coraz CIĘŻEJ prowadzić male przedsiębiorstwa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość His

Ja też kocham Polskę calym sercem jednak wyjechałam. Nie mogę patrzeć na to co się tam dzieje. Nie mogę słuchać tych zaslepionych ludzi. Płakać się chce jak się na to patrzy. I pomyśleć że nasi dziadkowie walczyli za wolnościa która teraz PiS manipuluje. Dla rządu liczy się tylko kościół nie obywatel. Kiedyś to zrozumiecie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

No te pielęgniarki napewno wykonują ciężka pracę, chyba siedząc na dupie i marudzac i oczywiście będąc wrednym do każdego pacjenta. Nie wiem co w tym ciężkiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noico

spytaj się dziadków z jakimi hasłami na ustach walczyli-czy Bóg i honor czy może Lgbt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

No te pielęgniarki napewno wykonują ciężka pracę, chyba siedząc na dupie i marudzac i oczywiście będąc wrednym do każdego pacjenta. Nie wiem co w tym ciężkiego. 

To poprzewracaj pacjenta ważącego 60-70 kg do zabiegów i tak codziennie to się dowiesz. A to tylko jeden z elementów jej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 minut temu, Gość His napisał:

Ja też kocham Polskę calym sercem jednak wyjechałam. Nie mogę patrzeć na to co się tam dzieje. Nie mogę słuchać tych zaslepionych ludzi. Płakać się chce jak się na to patrzy. I pomyśleć że nasi dziadkowie walczyli za wolnościa która teraz PiS manipuluje. Dla rządu liczy się tylko kościół nie obywatel. Kiedyś to zrozumiecie... 

walczyli o wolność rozumianą jako suwerenność narodową i administracyjną a nie grup wpływu jak zachodnie lobby homoseksualne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kika
35 minut temu, Gość Gość napisał:

 

W tym kraju na prawdę jest więcej partii, mają ciekawe programy, ale trzeba trochę wysiłku, żeby poszukać, poczytać i nagle okazuje się, że mamy całkiem sporą różnorodność, ale ponieważ nie jest to różnorodność popularna w mediach, to dla 90% społeczeństwa nie istnieje. Ale nie, lepiej twierdzić, że się nie ma wyboru i brnąć w ten kabaret wzajemnej nagonki i podziałów, chociaż obie te partie w zasadzie mają taki sam program.

Podaj proszę te ciekawe partie. Może jestem tępa, ale ich nie widzę. Interesuję się co się dzieje w naszym kraju. Widzę partie: P/is, P/O i Nowosmieszna. Widzę zbiorczą lewicę na którą nie zagłosuję gdyż kłóci się  z moimi przekonaniami oraz priorytetami. Widzę Kuki/za oraz PS/L którzy stworzyli niewiadomoco. Widzę też skrajną Konf/ederację. Jedni gorsi od drugich. Coś pominąłem? Czy mówisz o partiach które nie mają nawet 1% i co za tym idzie żadnych realnych szans na choćby jeden stołek w parlamencie? Nie ma z czego wybierać i taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość noico napisał:

spytaj się dziadków z jakimi hasłami na ustach walczyli-czy Bóg i honor czy może Lgbt

Przede wszystkim zapytaj się dziadków dlaczego musieli walczyć 😉 Po drugie za Polskę walczyły również osoby LGBT, a nawet czarnoskóre 😉 Moja babcia akurat wojnę przeżyła i jest tolerancyjna. Proponuję także zapytać swoich dawnych przodków z jakimi hasłami na ustach byli atakowani i mordowani przez chrześcijan, kiedy Ci zjawili się w Polsce 😉 Ciekawe co mieli na ustach gdy plądrowali ich świątynie, pewnie HONOR. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
34 minuty temu, Gość Xyz napisał:

Zgadzam się w 100% z przedmówcą, jednak masz świadomość jak źle jest z pisem. Możemy głosować na mniejsze partie, ale sa realia jakie sa, mentalnosci ludzi sie tak szybko nie zmieni i tym sposobem zmniejszymy poparcie dla po i wygra pis. Taka prawda.

Ale chodzi w tym o to, żeby nie wygrało ani PO ani PIS... Nawet spore rozdrobnienie w sejmie byłoby lepsze, bo dzięki temu mniej znane partie mogłyby stworzyć koalicję i dogadać się co do formy rządów. W końcu może doszedłby do władzy ktoś kto by nie obiecywał ILE DA, a raczej ILE PRZESTANIE ZABIERAĆ z naszych kieszeni

Popatrz na wyniki frekwencji wyborczej. To nie jest tak, że głosuje powiedzmy 80% społeczeństwa, a około 50% - to te 50%, które widzi tylko PO i PIS, większość tych, co popierałoby mniej znane partie albo nie głosuje, albo wciąż wybiera mniejsze zło, bo oddanie głosu na coś spoza mainstreamu to przecież wg powszechnej propagandy medialnej marnotrawstwo głosu. Gdyby ludzie przestali tak myśleć, mielibyśmy w tym kraju od jakichś 2-3 kadencji inne rządy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość gość napisał:

walczyli o wolność rozumianą jako suwerenność narodową i administracyjną a nie grup wpływu jak zachodnie lobby homoseksualne

- My w Powstaniu walczyliśmy przede wszystkim o odzyskanie niepodległości naszej ojczyzny, ale także o to, co było dla nas najważniejsze. O to, żebyśmy byli traktowani nie jak podludzie, tylko żeby każdy z nas był człowiekiem godnym szacunku. O naszą godność ludzką. I każdy, kto wie, czym jest ludzka godność, musi pamiętać, że jej podstawą jest wolność. Że nie wolno nikogo nie szanować dlatego, że ma inny kolor skóry, inne poglądy czy orientację seksualną. O ile nie wyrządza nikomu krzywdy ma prawo taki być - wyjaśnia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja tam lubię PIS:) I na nich zagłosuje.  Nie jestem żadna patologia,pracuje od 15 lat, mieszkam w Wielkopolsce, do Kosciola nie chodzę.  Dlaczego.na PiS?  Bo cenie sobie tradycyjny model.rodziny i wartości rodzinnie. Jestem przeciwniczka aborcji na życzenie i in vitro.Podobają mi się wolne  niedziele od handlu :) Cała moja rodzina i wiekszosc  znajomych z pracy (duże korpo) głosuje na PIS. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 minut temu, Gość Kika napisał:

Podaj proszę te ciekawe partie. Może jestem tępa, ale ich nie widzę. Interesuję się co się dzieje w naszym kraju. Widzę partie: P/is, P/O i Nowosmieszna. Widzę zbiorczą lewicę na którą nie zagłosuję gdyż kłóci się  z moimi przekonaniami oraz priorytetami. Widzę Kuki/za oraz PS/L którzy stworzyli niewiadomoco. Widzę też skrajną Konf/ederację. Jedni gorsi od drugich. Coś pominąłem? Czy mówisz o partiach które nie mają nawet 1% i co za tym idzie żadnych realnych szans na choćby jeden stołek w parlamencie? Nie ma z czego wybierać i taka jest prawda.

I to o czym mówisz to jest właśnie mainstream - o tym mówią z większym/mniejszym natężeniem media i dlatego o tych partiach wiesz. A poglądy i programy PO i PIS to też lewica - to że ktoś nazwie się prawicą, nie oznacza, że nią jest 😉 Nowoczesna, czy inne Jesienie to też jest lewicowe, z tym, że to już twór "bananowych dzieci", których dobrzy partyjni rodzice się ustawili na przekrętach prywatyzacyjnych i innych w latach 90`, albo jak PO są finansowani przez naszych dobrych sąsiadów zza Odry.  A co do Konfederacji - nie wszystko, co jest w jej składzie, jest skrajne - może warto przeanalizować jej skład i postulaty? A co powiesz o partii Gwiazdowskiego?

Tutaj jest spis wszystkich zarejestrowanych oficjalnie w Polsce partii: pkw.gov.pl/322_Wykaz_partii_politycznych

Gdyby te partie były bardziej rozpropagowane to miałyby szansę na więcej niż 1% i powinnaś mieć tego świadomość. W czasach zalewu informacjami, jakie mamy, faktycznie najlepiej sprawdza się powiedzenie - "nie ważne jak mówią, ważne, żeby mówili", bo ludzie nie głosują na coś, bo jest dobre i słuszne, ale na to, co im się o uszy obiło i Ty robisz dokładnie tak samo, dlatego te jednoprocentowe partie nie mają szans się wybić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie dla pis

Pis kradnie, wprowadza nowe podatki i podwyższa te istniejące, rozadaje publiczne pieniądze na patologie, nic nie robi by podnieść jakość życia w polsce, sieje nienawiścią na wszystkich innych i podzielił ludzi, nie dba o ekologie, nic nie robi w walce ze smogiem, prowadzi masowe wycinki drzew w parkach narodowych które przetrwały obie wojny, podsumowując nie znam normalnych ludzi głosujących na pis, taka prawda niestety.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tu panuje marna, niesprzyjająca rozwojowi aura od czasów II wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
27 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ja tam lubię PIS:) I na nich zagłosuje.  Nie jestem żadna patologia,pracuje od 15 lat, mieszkam w Wielkopolsce, do Kosciola nie chodzę.  Dlaczego.na PiS?  Bo cenie sobie tradycyjny model.rodziny i wartości rodzinnie. Jestem przeciwniczka aborcji na życzenie i in vitro.Podobają mi się wolne  niedziele od handlu 🙂Cała moja rodzina i wiekszosc  znajomych z pracy (duże korpo) głosuje na PIS. 

Och, to super. Mam nadzieję że jeśli Ty lub Twoje dziecko będzie w ciąży zagrażającej życiu to będzie Was stać z oszczędności po tych 15 latach pracy żeby pojechać do Czech. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lill

A co konkretnie Ci nie pasuje w kwestii prowadzenia małego przedsiębiorstwa? Pytam bo od kilku lat prowadzę dg i NIE zauważyłam żeby prowadziło mi się działalność jakoś specjalnie gorzej niż 5 lat temu. Konkretnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
37 minut temu, Gość Gość napisał:

Przede wszystkim zapytaj się dziadków dlaczego musieli walczyć 😉 Po drugie za Polskę walczyły również osoby LGBT, a nawet czarnoskóre 😉 Moja babcia akurat wojnę przeżyła i jest tolerancyjna. Proponuję także zapytać swoich dawnych przodków z jakimi hasłami na ustach byli atakowani i mordowani przez chrześcijan, kiedy Ci zjawili się w Polsce 😉 Ciekawe co mieli na ustach gdy plądrowali ich świątynie, pewnie HONOR. 

Kto i kiedy zjawil sie w PL ? Kto kogo pladrowal ?

Tak to napisalas, ze nie wiem wkoncu do czego pijesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lill
7 minut temu, Gość Gosc napisał:

Och, to super. Mam nadzieję że jeśli Ty lub Twoje dziecko będzie w ciąży zagrażającej życiu to będzie Was stać z oszczędności po tych 15 latach pracy żeby pojechać do Czech. 

A niby czemu do Czech? Została zmieniona ustawa o planowaniu rodziny? Nie, od 93 roku jest nie ruszana. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
15 minut temu, Gość Gosc napisał:

Och, to super. Mam nadzieję że jeśli Ty lub Twoje dziecko będzie w ciąży zagrażającej życiu to będzie Was stać z oszczędności po tych 15 latach pracy żeby pojechać do Czech. 

Ale po co mieliby jechac do Czech ?

Ciaza zagrazajaca zyciu.. to nie jest aborcja na zyczenie 😉

I jest to wybor matki czy bedzie ryzykowac swoim zyciem,niektore wola umrzec niz zabic swoje dziecko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Gość Lill napisał:

A niby czemu do Czech? Została zmieniona ustawa o planowaniu rodziny? Nie, od 93 roku jest nie ruszana. 

 

Ale PiS głosował ZA zaostrzeniem istawyy, cwaniaro. Jeśli zastanowisz się przez chwilkę to z pewnością zauważysz że głosowanie na nich zwiększa prawdopodobieństwo że to przegłosują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

Ale po co mieliby jechac do Czech ?

Ciaza zagrazajaca zyciu.. to nie jest aborcja na zyczenie 😉

I jest to wybor matki czy bedzie ryzykowac swoim zyciem,niektore wola umrzec niz zabic swoje dziecko..

Głosowanie na PiS. O tym mówię. Mam nadzieję że Twoja córka nie będzie miała odebranego prawa do tego wyboru, bo to musi być bardzo przykre oglądać śmierć własnego dziecka. Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 minut temu, Gość gosc napisał:

Kto i kiedy zjawil sie w PL ? Kto kogo pladrowal ?

Tak to napisalas, ze nie wiem wkoncu do czego pijesz..

to przedstawicielka pokolenia odurzonego dopalaczami także ten teges

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×