Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

po co niektóre laski które nie mają nie mówię nawet że studiów, a nawet matury, zgrywają damulki i robią nazwiska dwuczłonowe?

Polecane posty

Gość gość

Dwuczłonowe może sobie brać jakaś dziewczyna co przynajmniej studia skończyła i ma jakieś osiągnięcia lub aspiruje by je mieć, inaczej to trąci groteską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajnik

Czemu kobieta ma przyjmować nazwisko męża, a nie odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nazwisko to kwestia gustu i sentymentu, nie wykształcenia, tępoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A co ma wykształcenie do nazwiska? Ja mam doktorat z chemii i pojedyncze nazwisko. Każdy dobiera tak nazwisko jak mu pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bo może im się panieńskie podoba. Ja mam wyższe wykształcenie ale w życiu bym nie zostawiła panieńskiego, bo nie jest jakoś wybitnie ładne i to dodatkowy kłopot. Osiągnięcia naukowe nie zerują się po zmianie nazwiska, więc to słaby argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem kobieta

Miałam podwójne nazwisko z domu ☺️. Teraz po mężu mam pojedyncze.  Więc wykształcenie tu nie wiele ma do rzeczy,czasami podwójne nazwisko wynosi się z domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bwbsh
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

A co ma wykształcenie do nazwiska? Ja mam doktorat z chemii i pojedyncze nazwisko. Każdy dobiera tak nazwisko jak mu pasuje.

Muahahaha doktorat z chemii tez mi osiągniecie. Średnio wytresowana małpa by to ogarnęła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Z różnych przyczyn ludzie biorą nazwiska dwuczlonowe. Sąsiadka ma panieńskie i po mężu bo ma córkę za panny która nosi nazwisko rodowe matki więc dlatego zostawiła. Teraz jej maz adiptowal córkę i ona też ma dwa nazwiska a jest w podstawówce. Nazwisko nie ma nic to wykształcenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość Jestem kobieta napisał:

Miałam podwójne nazwisko z domu ☺️. Teraz po mężu mam pojedyncze.  Więc wykształcenie tu nie wiele ma do rzeczy,czasami podwójne nazwisko wynosi się z domu. 

Bękarty tak mają... podwójne nazwisko z domu 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna

a wiesz,ze tez mozesz miec nazwisko dwuczlonowe ? wystarczy to zaznaczyc podczas slubu, teraz tez mozesz sobie zmienic.Nie musisz pokazywac przy tym dyplomu ze studiow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Bękarty tak mają... podwójne nazwisko z domu 😄

Tłumolu w urzędzie stanu cywilnego ludzie,którzy biorą ślub, decydują jakie chcą nosić nazwiska i jakie będą nosiły ich dzieci i wyobraz sobie, że np. Mogą zostać przy swoich, a dziecko będzie nosiło podwójne; może być również tak, że wszyscy będą mieć podwójne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HILDEGARDA
16 minut temu, Gość Gość napisał:

Bękarty tak mają... podwójne nazwisko z domu 😄

Wobraź sobie, tępoto umysłowa, że chociażby moi znajomi mają dwoje dzieci i te dzieci mają dwuczłonowe nazwisko, i po mamie i po tacie, a urodziły się po ślubie rodziców.

Sanchez-Pereira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ... jak można nie mieć mat

... jak można nie mieć matury w obecnych czasach, tego nie pojmuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

No jakoś można, nie wiem co komu do tego, jakie kto ma dyplomy na ścianach czy w szufladzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem kobieta
33 minuty temu, Gość Gość napisał:

Bękarty tak mają... podwójne nazwisko z domu 😄

No akurat pudło( choć  nie mam nic do ludzi z rozbitych rodzin, lepsza niepełna rodzina nóż dysfunkcyjna pełna) ojciec miał też podwójne nazwisko, matka przyjęła jego. Aha i też miał w domu obydwoje rodziców. Szok, prawda? 

Zresztą wiesz ile teraz jest nie ślubnych dzieci noszących jedno nazwisko np. matki? Ale ulży Ci jak kogoś w necie wyzwiesz i poszydzisz. U Ciebie rodzice może byli małżeństwem ale to nie zagwarantowalo jak widać sukcesu wychowawczego😂🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciu
1 godzinę temu, Gość Jestem kobieta napisał:

No akurat pudło( choć  nie mam nic do ludzi z rozbitych rodzin, lepsza niepełna rodzina nóż dysfunkcyjna pełna) ojciec miał też podwójne nazwisko, matka przyjęła jego. Aha i też miał w domu obydwoje rodziców. Szok, prawda? 

Zresztą wiesz ile teraz jest nie ślubnych dzieci noszących jedno nazwisko np. matki? Ale ulży Ci jak kogoś w necie wyzwiesz i poszydzisz. U Ciebie rodzice może byli małżeństwem ale to nie zagwarantowalo jak widać sukcesu wychowawczego😂🤦

Bekart to wyzwisko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość Gosciu napisał:

Bekart to wyzwisko? 

Na pewno nie ma pozytywnego wydźwięku więc nie rznij głupa. I co dowartosciowalas się tym tematem? Niech sobie 3 czlonowe przyjmie jak ma chęć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem kobieta
5 godzin temu, Gość Gosciu napisał:

Bekart to wyzwisko? 

Nie ale określenie to ma wydźwięk dość pejoratywny. A cała wypowiedź była po prostu szydercza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różnie bywa

Nie mam nic do podwójnych nazwisk, ale pracowalam już w dwóch miejscach gdzie często klient musiał podpisywać czytelnie dokumenty i ile to było wzdychania takiej pani co ma dwa nazwiska, a podpis wymagany jak w dowodzie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Różnie bywa napisał:

Nie mam nic do podwójnych nazwisk, ale pracowalam już w dwóch miejscach gdzie często klient musiał podpisywać czytelnie dokumenty i ile to było wzdychania takiej pani co ma dwa nazwiska, a podpis wymagany jak w dowodzie... 

Dokladnie, ja miałam panieńskie nazwisko długie mąż też ma długie bez sensu byłoby mieć oba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

i proszę, wystarczy nawet tak nieistotny temat żeby zakompleksione mamuśki do gardeł sobie skakały i od tępaków się wyzywały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Różnie bywa napisał:

Nie mam nic do podwójnych nazwisk, ale pracowalam już w dwóch miejscach gdzie często klient musiał podpisywać czytelnie dokumenty i ile to było wzdychania takiej pani co ma dwa nazwiska, a podpis wymagany jak w dowodzie... 

Bez przesady- mam 2 nazwiska, w tym jedno dość długie, imię też długie i nigdy nie wzdychałam przy podpisach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martaaaa
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Bez przesady- mam 2 nazwiska, w tym jedno dość długie, imię też długie i nigdy nie wzdychałam przy podpisach

Moja kolezanka w pracy ma na imie Katarzyna a nazwiska dwa i razem te nazwiska  maja 16 liter.czyli wszystko razem 25 liter. i nie narzeka.

A ja mam imie i nazwisko lacznie zawierajace 14 liter 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felicja

Bo teraz coraz więcej kobiet nie chce brać nazwiska męża a mąż zony. Bo potem przy rozwodzie żona wraca do panieńskiego a dziecko zostaje z nazwiskiem byłego i kobieta ma inne nazwisko niż mąż 

Kiedyś kobietu miały nazwisko po ojcu a potem po mężu, oznaczalo że przechodzi z opieki jednego pod drugiego. Taki relikt patriarchatu 

U latynosow na się zawsze nazwisko po ojcu i po matce 

Żydem można być tylko po matce bo Żydzi uznaja że matka zawsze pewna 

Tylko w polszy jest szał że się kobiety żes.raja z żalu jak nie wezmą nazwiska po chłopie xD mentalne średniowiecze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×