Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Powtarzające sie imiona w klasie - jak jest u was?

Polecane posty

Gość mamusiakubusia

W przedszkolu mojego Kuby jest jeszcze trzech Kubów :'C

Moja siostra chodzi teraz do liceum i ma w klasie Rajana i Sophie, oprócz tego Lilit Sol (podwójne imię) ale jej rodzice nie są z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość mamusiakubusia napisał:

W przedszkolu mojego Kuby jest jeszcze trzech Kubów :'C

Moja siostra chodzi teraz do liceum i ma w klasie Rajana i Sophie, oprócz tego Lilit Sol (podwójne imię) ale jej rodzice nie są z Polski.

Kuba był bardzo modny w okolicach 2010. Pamietam,ze mi tez sie podobało to imie, zanim stało sie top,wiec szukalismy dla syna innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naniko

U córki jest Ann Mariee ale rodzice to NIE POLACY. Poza tym jest jeden Kris i cztery Natalie, a do komunii w naszej parafii szły trzy Vanessy i 8 Julii, grupa 33 dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelinium
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

mi sie smiac chce jak starsze pokolenie wymawia te hamerykanskie imiona tak jak sie pisze. Jasica, Weronica itd 😄

mi sie smiac chce, jak ktoś nadaje dziecku imie obcojęzyczne, które ma polski podobny odpowiednik i kaze wymawiac w obcym jezyku , kiedys tu panna pisała ze ma syna Lorenca i wielce obudzona ze mówią mu Lorenc, a nie z francuskiego  -Lohą.. :D( czy jakoś tak się to czyta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U córki w klasie jest dziewczynka o imieniu Nitka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Córka w klasie szóstej ma: Bruno i Brunona (prawie te same imiona), dwie Nicole, Mię, trzy Maje, trzy Leny i chłopca o imieniu "Maria Youseff" który jest Żydem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

2 klasa podstawówki, jest jeden Jonas i jedna dziewczynka Swoboda, w obu przypadkach rodzice polacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Z niedziwnych to 4 Jakubów w klasie.

Z dziwnych: Walentyna i  Megan, oprócz tego w szkole wiem że jest jeszcze Nicole i Kaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość mamusiakubusia napisał:

W przedszkolu mojego Kuby jest jeszcze trzech Kubów :'C

Moja siostra chodzi teraz do liceum i ma w klasie Rajana i Sophie, oprócz tego Lilit Sol (podwójne imię) ale jej rodzice nie są z Polski.

Przeczytałam Little Sol i sprawdzałam czy dali dziecku imię po nazwie jakiegoś wina :'D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Amelinium napisał:

mi sie smiac chce, jak ktoś nadaje dziecku imie obcojęzyczne, które ma polski podobny odpowiednik i kaze wymawiac w obcym jezyku , kiedys tu panna pisała ze ma syna Lorenca i wielce obudzona ze mówią mu Lorenc, a nie z francuskiego  -Lohą.. :D( czy jakoś tak się to czyta)

Ale to samo jest z  Brajanem,Krisem, Nicolą, Jessicą.To imiona obccojęzyczne, jest inna wymowa R, inny akcent i po polsku brzmi to smiesznie. Albo ostatnio popularne imie Nadia. Wiekszosc ludzi wymawia je Nadja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Brajan,Kris, Nicola, Jessica,.to imiona obccojęzyczne, jest inna wymowa R, inny akcent i po polsku brzmi to smiesznie. Albo ostatnio popularne imie Nadia. Wiekszosc ludzi wymawia je Nadja. Albo moja znajoma nadała synowi na imie Oliwer i mowi do niego Oliwjer. az mnie ciarki przechodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
32 minuty temu, Gość gośćiu napisał:

haha a powinien być ALbert 😄 w razie czego dla kolejnego juz masz imie 😄 nie dziekuj

Alan lepiej pasuje :D Jak można dać w jednej rodzinie Alina i Alicja? Równie dobrze mogła by dać Nicole i Nikola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

u córki jest pięciu Mateuszy i dwie Agnieszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarrussa

Moja sąsiadka hoduje obok mnie Jessikę i Elisę. Teraz jest w trzeciej ciąży, pochwaliła się że z synem, aż się boję jak mu da na imię. Ogólnie babka pieprznięta wiec się można spodziewać wszystkiego. Raz była u niej karetka bo nosiła po domu młodszą dziewczynkę w źle zawiązanej chuście i przytuliła jej się między piersiami i prawie się udusiła. Ogólnie praktykuje ona jakieś dziwne rzeczy, dzień w dzień wrzuca na instagram, facebooka zdjęcia jak karmi oboje dzieci jednocześnie podczas wykonywania pozycji z jogi, w basenie, w zimie w bikini na śniegu... Jej córki mają rok i 5 lat... I pomyśleć, że babka powinna być rozgarnięta, bo jest dietetyczką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6789

U córki w klasie są dwie klary, dwóch kacprów i jedno dziwne imię - teresa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A ja zza oceanu powiem że córka w weekendowej szkole polskiej ma czterech Lechów w grupie kilkunastoosobowej ;) Tak się Polakom Polska kojarzy :D ich rodzice zazwyczaj mieszkają tutaj od dzieciństwa/wieku nastoletniego i nie są na bieżąco z realiami u nas i wydaje im się że to najbardziej polskie imię. W ostatnich latach też dużo dzieci otrzymuje imię Jarosław. Wśród dziewczynek najczęściej jednak nie nadaje się polskich imion, córka zna chyba tylko jedną Ewę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lksjhvjbkl

Najdziwniejsze u syna to chyba Felix, tak to są dwie Julie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćc

Macie/ mieliście w klasie jakąś Jolę?

W ogóle co sądzicie o imieniu 'Jolanta'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość gośćc napisał:

Macie/ mieliście w klasie jakąś Jolę?

W ogóle co sądzicie o imieniu 'Jolanta'?

Nie jest moim ulubionym imieniem, ale zle nie jest. Znam jedną Jolę w moim wieku i ma bardzo okrągłą twarz i z nią mk się głównie kojarzy 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ogólnie było 5 Anek

To ja mam najlepsze

Jak poszłam na studia, to w mojej grupie były trzy Anie Dąbrowskie. W ogóle się nie znały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Z dziwnych ZAKARIASZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Amelinium napisał:

mi sie smiac chce, jak ktoś nadaje dziecku imie obcojęzyczne, które ma polski podobny odpowiednik i kaze wymawiac w obcym jezyku , kiedys tu panna pisała ze ma syna Lorenca i wielce obudzona ze mówią mu Lorenc, a nie z francuskiego  -Lohą.. :D( czy jakoś tak się to czyta)

Pamietasz co to był za temat z tym Lohą? : D z checia bym poczytała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Amelinium napisał:

mi sie smiac chce, jak ktoś nadaje dziecku imie obcojęzyczne, które ma polski podobny odpowiednik i kaze wymawiac w obcym jezyku , kiedys tu panna pisała ze ma syna Lorenca i wielce obudzona ze mówią mu Lorenc, a nie z francuskiego  -Lohą.. :D( czy jakoś tak się to czyta)

To w ogóle jakieś pomieszanie z poplątaniem. We francuskim jest męskie imię Laurent i żeńskie Laurence (wymowę pewnie można znaleźć na forvo). Lorenz to chyba w niemieckim jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W przedszkolu jest kilku Igorow w grupie. Antoni. Franek i Odys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

U mnie w klasie bylo 6 Agnieszek i 5 Anek.  U corki to pamietam, ze Julki i Wiktorie sie powtarzaly.

Jolke znalam jedna- bardzo parszywa osobe wiec zle skojarzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciu
35 minut temu, Gość Gość napisał:

Pamietasz co to był za temat z tym Lohą? : D z checia bym poczytała

 

25 minut temu, Gość gość napisał:

To w ogóle jakieś pomieszanie z poplątaniem. We francuskim jest męskie imię Laurent i żeńskie Laurence (wymowę pewnie można znaleźć na forvo). Lorenz to chyba w niemieckim jest ;)

Masz racje , zle zapamietalam...   https://f.kafeteria.pl/temat-7285286-przedszkolanka-chyba-specjalnie-zle-wymawia-imie-synka-mimo-pros/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Oj, Jolki też nienajlepiej wspominam : )

Sama w latach 80-tych zaczynalam podstawowke i bylo w mojej klasie 6 Anek, 3 Agnieszki, 3 Krzyskow i 3 Mariuszy 🙂 teraz jakoś takiej kumulacji nie spotkalam. U starszej córki jest 3 Pawlow i 3 Wiktorie, ale to klasa liczna, liceum. U mlodszej imiona się nie powtarzają, ale są nietypowe,np. Samuel, Lew. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Moja mama od wielu lat jest nauczycielką w kilku szkołach podstawowych - uczy muzyki. Najczęściej z dziwnych imion spotykała: Nicole, Jessica/Jessika/Dżesika, Vanessa, Mia, Brajan, Rajan, Justin, Michael...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Teraz sa jakby dwa trendy, jeden ten popularnych i klepanych imion, a drugi wlasnie niespotykany.  Dzieki temu, ze wielu rodzicow probuje nadac imie mniej znane jest troche lepiej w tych klasach wydaje mi sie.  Imiona dalej sie powtarzaja, ale te najpopularniejsze sa nadawane w mniejszych ilosciach niz jeszcze nawet 10 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość gosc napisał:

Teraz sa jakby dwa trendy, jeden ten popularnych i klepanych imion, a drugi wlasnie niespotykany.  Dzieki temu, ze wielu rodzicow probuje nadac imie mniej znane jest troche lepiej w tych klasach wydaje mi sie.  Imiona dalej sie powtarzaja, ale te najpopularniejsze sa nadawane w mniejszych ilosciach niz jeszcze nawet 10 lat temu.

ale zawsze tak było. Za naszych czasow tez byly same Aski,kaski i td,ale na kazda klase trafila sie jakas Sabina czy Honorata, Scholastyka,czy Sandra. Rocznik mojego syna waha sie miedzy Kubą a Brajanem. A rocznik mojego drugiego syna to Janek, Franek i np Tymon i w tym wszystkim znam Rajana. Teraz do łask wracają imiona naszych przodkow i jeszcze rok temu czułam mieszane uczucia jak słyszalam,ze ktos nadaje dziecku na imie Aniela, Rozalia czy Michalina, a teraz juz nie sa dla mnie dziwne.Zas Jasica zawsze bedzie dla mnie kosmosem.Moja znajoma dala synowi na imie Oliwer i wymawia Oliwier.Juj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×