Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Operacje nosa

dr Skupin pacjenci niezadowoleni

Polecane posty

Gość Operacje nosa

Witam,

Szukam osób, które zostały oszpecone lub okaleczone przez dr Skupina. Proszę o kontakt email joanna.nnnnn@gmail.com.

Niestety ja skorzystałam z usług tego chirurga dwukrotnie i zostałam przez niego trwale oszpecona. Mój nos został poprawiony w sposób bardzo nienaturalny, niezgodny z anatomią wyjściową mojego nosa. Kości zostały ścięte w taki sposób, że mój nos en face wygląda tragicznie, a półprofile dramatycznie. Nos i twarz po operacji stały się bardzo asymetryczne. Kość z lewej strony jest nienaturalnie wklęsła, a z prawej strony nienaturalnie wypukła. Mój naturalny nos wyglądał zdecydowanie lepiej niż to, co mam obecnie na twarzy. Generalnie zarówno wygląd mojego nosa, jak i mojej twarzy znacznie się pogorszyły po ingerencji tego chirurga. Zastanawiam się, dlaczego chirurdzy nas nie informują, że mogą zniszczyć i zepsuć nasze nosy i twarze? Dlaczego zabierają się za nosy, których nie potrafią poprawić? 

Mój nos został za bardzo zmniejszony, za bardzo zwężony, za bardzo przybliżony do twarzy, kość jest ścięta pod dziwnym kątem i jest bardzo asymetryczna wklęsło-wypukła. Nos kompletnie nie pasuje do mojej twarzy, zaburza jej symetrię. Przed operacją symetria nosa i twarzy była zachowana, a po operacji mam bardzo asymetryczny nos i twarz. Lepiej gdybym tego nosa w ogóle nie poprawiała. Przy tak dużej ingerencji i amputowaniu połowy mojego nosa nie trudno o poważne powikłania i ogromne niezadowolenie.

Co więcej, chirurg nie poinformował mnie rzetelnie o możliwych powikłaniach podczas pierwszej konsultacji. Listę powikłań do podpisania otrzymałam 5 minut przed operacją. Każdego dnia żałuję, że podjęłam dwukrotnie tak złą decyzję. Na operację zdecydowałam się w celu poprawy kształtu i funkcji nosa. Tymczasem ani jedno, ani drugie nie zostało osiągnięte. Operacja nosa zniszczyła mój nos, moją twarz, moje zdrowie i moje życie. To co zrobił Skupin na mojej twarzy to istny eksperyment, poćwiczył sobie z moim nosem i moją twarzą. Bardzo żałuję, że zaufałam temu człowiekowi.

Mam takie poczucie, że media i chirurdzy plastycy karmią nas nieprawdziwymi informacjami na temat operacji nosa. Plastyka nosa powinna mieć zastosowanie tylko w przypadku nosów zdeformowanych, wyraźnie pourazowych lub nienaturalnie dużych zaburzających symetrię i proporcje twarzy. Tymczasem oni operują nosy, których w ogóle nie powinni dotykać. Efekty operacji nosa są bardzo nienaturalne i sztuczne. Niestety ja się o tym przekonałam zbyt późno. Dałam się nabrać na ten marketing i reklamy Skupina, zamiast ruszyć głową i wnikliwie zbadać, czy operacja nosa faktycznie jest mi do szczęścia potrzebna. Dziś wyglądam gorzej, oddycham gorzej, czuję się znacznie gorzej. Mój komfort życia znacznie się obniżył. Kiedyś uprawiałam wiele różnych sportów, dziś aktywność fizyczną musiałam ograniczyć do minimum, bo nie jestem w stanie żyć tak samo intensywnie jak kiedyś. Negatywny wygląd nosa przyczynił się do oszpecenia mojej twarzy w znacznym stopniu, przez co unikam luster, wstydzę się swojej twarzy i kontakt z innymi ludźmi sprawia mi ogromny kłopot. A przed operacją byłam uśmiechniętą, radosną, pozytywną i pewną siebie osobą.

Reasumując przestrzegam wszystkich przed operacjami nosa. Nie pozwólcie nabrać się na reklamy chirurgów plastyków, bo te operacje nie są ani bezpieczne, ani estetyczne. Przecinanie kości to nic innego jak łamanie kości, a więc uraz w obrębie twarzy, nosa, oczu. To nie jest naturalne, by komuś połamać kości tylko po to by je poskładać ponownie, z różnym skutkiem. Ja do dziś jak dotykam twarzy mam poczucie sztuczności, czuję, że ten nos to nie jest mój nos, czuję, że jest sztuczny i nienaturalny. Gdybym miała realną wiedzę na temat powikłań oraz na temat tego, czym są faktycznie operacje nosa, nie pozwoliłabym nigdy w życiu żadnemu chirurgowi grzebać w moim nosie. To jest twarz i jeśli coś nie wyjdzie, to pozostaniecie oszpeceni do końca życia. Zatem wszystkich przestrzegam! Uczcie się na moich błędach i nie pozwólcie eksperymentować chirurgom, bo Wasze nosy i twarze mogą na tym wiele stracić. Ja już czasu nie cofnę, ale może ktoś z Was pomyśli zanim się odda w ręce kolejnego partacza, oszusta i naciągacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skupin

Dodam, że to była najgorsza decyzja mojego życia i największa moja pomyłka, ponieważ straciłam swój naturalny i normalny wyraz twarzy! Dałam się nabrać na te reklamy Skupina jak dziecko w przedszkolu na cukierki. Skupin mnie nie przestrzegł, że po operacji mój nos i moja twarz mogą wyglądać znacznie gorzej. A dlaczego? Dlatego, bo on zarabia na takich ofiarach jak ja. Ta jedyna ingerencja w moją naturę sporo mnie kosztuje. Moje zdrowie psychiczne i fizyczne bardzo podupadło. Czuję się jak ofiara operacji plastycznych, a zrobiłam tylko nos! To jest tragedia co ja pozwoliłam temu człowiekowi zrobić z moim nosem i moją twarzą 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Operacje nosa

Wielu chirurgów nie informuje, że te operowane nosy mogą wyglądać znacznie gorzej. Gdyby te operacje były bezpieczne, to nikt by nie mówił o powikłaniach. Operacje nosa należą do najtrudniejszych operacji. Ja też uważam, że chirurdzy plastycy operują nosy, których nie powinni. Kwalifikacja do zabiegu powinna być gdzieś w sposób jasny zdefiniowana. Poza tym umowy z chirurgami powinny być doprecyzowane, bo na dzień dzisiejszy jest tak, że co wyjdzie, z tego pacjent musi być zadowolony. Właśnie z uwagi na wysoki stopień trudności i niepewności, nosów nie powinno się operować od tak. Tylko chirurdzy plastycy nie informują rzetelnie o powikłaniach. Każdy chirurg plastyk powinien wystraszyć pacjenta w tak znacznym stopniu, by ten przemyślał, czy ryzyko jest tego warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Operacje nosa

Każdego dnia pytam się samej siebie, po co ja ten nos zrobiłam? Dlaczego pozwoliłam pół swojego nosa amputować? Z tym nosem wyglądam wprost komicznie. Kompletnie mi nie pasuje, zaburza symetrię i proporcje mojej twarzy. DRAMAT. Ja jestem załamana 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Operacje nosa

I do tego męczę się z oddychaniem... po prostu tak mnie Skupin urządził, że moje życie to aktualnie jeden wielki koszmar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość Operacje nosa napisał:

I do tego męczę się z oddychaniem... po prostu tak mnie Skupin urządził, że moje życie to aktualnie jeden wielki koszmar!

Po Dydymskim miałam trzy poprawki, może gdyby i Pani zdecydowała się na poprawkę, chociaż z drugiej strony może straciła Pani już zaufanie ogólnie do chirurgii plastycznej, a poza tym to by się niestety wiązało z dodatkowym niemałym kosztem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skupin
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Po Dydymskim miałam trzy poprawki, może gdyby i Pani zdecydowała się na poprawkę, chociaż z drugiej strony może straciła Pani już zaufanie ogólnie do chirurgii plastycznej, a poza tym to by się niestety wiązało z dodatkowym niemałym kosztem .

Lepiej gdybym tego nosa nie poprawiala w ogóle, niż teraz wyglądała jak karykatura samej siebie. U kogo robiła Pani te poprawki? Każda kolejna operacja to większe ryzyko powikłań. Tu nie chodzi o koszty, tylko o mój komfort psychiczny. Dałam się nabrać na Skupin noski. Taka byłam głupia i naiwna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Poprawki po Dydymskim robił mi dr Kazimierz Kobus, Mariusz Wysocki i jeszcze jeden chirurg jednak wolę nie podać na forum jego nazwiska. Kobus i Wysocki to świetni chirurdzy i niejedną poprawkę wykonali po chirurgu partaczu, (nie chcę jednak żeby to zabrzmiało jak reklama), 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
45 minut temu, Gość Gość napisał:

Poprawki po Dydymskim  i jeszcze jeden chirurg jednak wolę nie podać na forum jego nazwiska.

Dlaczego nie chce Pani podać nazwiska trzeciego chirurga.Coś nie Tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skupin nos
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Poprawki po Dydymskim robił mi dr Kazimierz Kobus, Mariusz Wysocki i jeszcze jeden chirurg jednak wolę nie podać na forum jego nazwiska. Kobus i Wysocki to świetni chirurdzy i niejedną poprawkę wykonali po chirurgu partaczu, (nie chcę jednak żeby to zabrzmiało jak reklama), 

Dziękuję za informację. Jednak mój nos został tak bardzo zmniejszony i przybliżony do twarzy, że ja się czasem zastanawiam, czy ten nos można jeszcze jakoś poprawić...Im mniejsza ingerencja podczas pierwszej operacji, tym większe szanse powodzenia podczas kolejnej operacji. A Skupin połowę mojego nosa amputował, kości ściął nienaturalnie, wbrew anatomii wyjściowej mojego nosa. Nos jest w stanie tragicznym. On wszystkim robi takie same nosy. Te nosy wyglądają wprost karykaturalnie. Nie wiem, jakie on standardy stosuje, ale nie potrafi delikatnie skorygować nosa. Mój nos miał tylko wyprostować i ściąć garb, bez tego głupiego zwężania i przybliżania do twarzy. Efekt jest taki, że mam jedną wielką asymetrię na twarzy i nos, który nie wygląda jak nos, tylko jak gargamel. Wstydzę się swojej twarzy, co nie miało miejsca przed operacją. Oszpecił mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skupin nos

Cała prawda na temat nosów Skupina jest taka, że jego nosy się zapadają. On te nosy tak bardzo osłabia, że one nie wyglądają normalnie po latach... Gdybym mogła cofnąć czas, nie zdecydowałbym się na żadną operację. Wolałabym mieć krzywy i garbaty nos, ale normalny i naturalny, niż pozapadany, zmniejszony i zwężony do granic możliwości. Kto tymi nosami się zachwyca? Kto promuje to dziadostwo? Dlaczego Ci lekarze nie mają jeszcze wyroków za oszpecenie i okaleczenie pacjentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Operacje nosa Skupin

Najgorsze jest to, że lekarze nie informują rzetelnie o powikłaniach, że poprawiają nosy, które nie wymagają korekty, że nas, pisząc kolokwialnie, nabijają w butelkę. Szkoda, że nie mogę cofnąć czasu. Szkoda, że nie mogę wrócić do mojego naturalnego nosa. Szkoda, że tacy lekarze jak Skupin, pozostają bezkarni, pomimo faktu, że zniszczył tyle nosów i twarzy. Jeśli ktoś kogoś okaleczy i oszpeci, to czy ta osoba nie powinna odpowiadać prawnie za przyczynienie się do utraty zdrowia i wyglądu? Ja tego nie rozumiem. Nie rozumiem tego zawodu kompletnie. Nie rozumiem, dlaczego Ci lekarze nadal wykonują ten zawód i niszczą kolejne nosy? Nie rozumiem, dlaczego zmniejszają nosy do rozmiarów żółwia Franklina, zamiast delikatnie nos poprawić. Przecież tak duże ingerencje są wbrew anatomii człowieka. Co oni robią z naszymi nosami i twarzami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Trudno mi Pani coś doradzić ale uważam że dobrze by było żeby Pani chociaż wysłać zdjęcie do np Kobusa czy Wysockiego (może są inni również dobrzy chirurdzy ale ja jestem pewna że Kobus i Wysocki robią poprawki po partaczach) moim zdaniem potrzebny jest tzw przeszczep kości z tego co wiem taki przeszczep bierze się z kości żebra może uda się naprawić to co zepsuł Skupin. przecież nie może Pani cierpieć do końca życia, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Operacje nosa Skupin
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Trudno mi Pani coś doradzić ale uważam że dobrze by było żeby Pani chociaż wysłać zdjęcie do np Kobusa czy Wysockiego (może są inni również dobrzy chirurdzy ale ja jestem pewna że Kobus i Wysocki robią poprawki po partaczach) moim zdaniem potrzebny jest tzw przeszczep kości z tego co wiem taki przeszczep bierze się z kości żebra może uda się naprawić to co zepsuł Skupin. przecież nie może Pani cierpieć do końca życia, pozdrawiam.

Ja na razie nie mogę myśleć o poprawce, bo muszę regenerować śluzówkę. Tak bardzo mam zepsuty nos po Skupinie, że to się w głowie nie mieści. On mój nos zniszczył doszczętnie. Nie wiem jak można komuś pół nosa wyciąć. Ja byłam strasznie głupia, gdy wybierałam tego chirurga, bo on wszystkim takie same brzydkie nosy robi i tak samo brzydko ścina kości. To jest koszmar, co on zrobił z moim nosem. Poza tym ja się bardzo boję kolejnej operacji, a to by była już trzecia. Żałuję, że mój naturalny nos pozwoliłam temu człowiekowi zniszczyć. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gość

Najważniejsze że się mówi obojętnie co ale reklama musi być. Jeżeli jest prawdą co piszesz to robisz znakomitą reklamę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Operacje nosa Skupin

Dlatego ja już teraz żadnemu chirurgowi nie zaufam, po tym co zrobił Skupin z moim nosem. Wszędzie są reklamy. Skupin też się reklamował i ja się na tą reklamę dałam nabrać. Gdybym wiedziała, że on mój nos tak poprawi, że przemodeluje całą moją twarz to bym uciekła z tego stołu operacyjnego. On mi nie powiedział, że jego standardem są wklęsło- wypukłe nosy, o tym powikłaniu słowem nie pisnął. To jawne oszustwo i eksperymentowanie z twarzą człowieka niewinnego i uczciwego, który chciał tylko wyprostować nos i przegrodę. Chirurgia plastyczna to jedno wielkie G. Ja jestem w 99% naturalna, tylko ten nos zrobiłam, by poprawić sobie komfort życia. Tymczasem Skupin ani nie poprawił kształtu, ani funkcji. Dramat i tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skupin nos

Naprawdę nie róbcie sobie operacji nosa, bo zostaniecie oszpeceni tak jak ja. Moje normalne życie się skończyło po tym jak mnie Skupin oszpecil. Nie mogę patrzeć na siebie i na ten pozapadany i jednocześnie wypukly nos. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga
1 godzinę temu, Gość Skupin nos napisał:

Naprawdę nie róbcie sobie operacji nosa, bo zostaniecie oszpeceni tak jak ja. Moje normalne życie się skończyło po tym jak mnie Skupin oszpecil. Nie mogę patrzeć na siebie i na ten pozapadany i jednocześnie wypukly nos. 

Też jestem po nieudanej operacji - drugiej która miała być poprawką. Ogólnie nie chodzi o nos. Też rozpacz, 3 miesiące depresji, czekam na rekonstrukcje i wojna z lekarzem. Wiem co czujesz. Dla niektórych nie liczy się nawet ludzkie zdrowie - tylko pieniądze. A przecież to podobno lekarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oszpecona przez Skupina
37 minut temu, Gość aga napisał:

Też jestem po nieudanej operacji - drugiej która miała być poprawką. Ogólnie nie chodzi o nos. Też rozpacz, 3 miesiące depresji, czekam na rekonstrukcje i wojna z lekarzem. Wiem co czujesz. Dla niektórych nie liczy się nawet ludzkie zdrowie - tylko pieniądze. A przecież to podobno lekarze.

Bardzo mi przykro, że Ciebie też to spotkało. Ja nie zrobiłabym nosa gdyby nie to, że był krzywy, pourazowy i gorzej oddychalam lewą dziurka nosa. Dziś przeżywam koszmar, bo mam zniszczony nos po Skupinie. Gdybym wiedziała, co mnie spotka, zapłaciłabym temu człowiekowi za to by mnie nie zoperowal. Zrezygnowałabym z jakiejkolwiek operacji. Ja mam jedną wielką deformacje na twarzy po tej operacji, do tego nienaturalnie zmniejszony nos. Moja twarz to jedna wielka asymetria. Zastanawiam się nad tym by znaleźć ludzi takich jak my i stworzyć jakieś stowarzyszenie przeciwko chirurgii plastycznej, która zamiast poprawiać kształt i funkcję, psuje nosy. Jak można komuś nienaturalnie zmniejszyć i zwęzić nos? Po pierwsze lista powikłań powinna być wreczana podczas pierwszej konsultacji, a po drugie oczekiwania pacjenta i zakres operacji powinien być spisany w formie umowy. Nie że lekarz robi sobie co chce, bez żadnych standardów. Zastanawiam się, by ten problem poruszyć na poziomie ministerstwa i innych organizacji pozarządowych chroniących prawa człowieka. Czy tego nie można jakos uregulować prawnie? Bo inaczej chirurdzy plastycy robią nam ogromną krzywdę, oszpecaja nas i biorą za to niemałe pieniądze. Myślę, że na dniach stworze list i prześle do ministerstwa zdrowia i innych organizacji. To trzeba jakos uregulować, bo inaczej Ci partacze pozostaną bezkarni i będą oszpecac kolejnych pacjentów. Znajdą sobie nowe ofiary chirurgii plastycznej. Ja tego tak nie zostawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona

Listy z Tworek można wysyłać? Uważaj bo się doigrasz. Skupin wytoczy Ci sprawę o zniesławienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skupin nos
9 minut temu, Gość ona napisał:

Listy z Tworek można wysyłać? Uważaj bo się doigrasz. Skupin wytoczy Ci sprawę o zniesławienie

Bardzo proszę! Mam zniszczony nos i zniszczona twarz po ingerencji tego chirurga. Twój nos i Twoją twarz też zniszczył? Możesz mi grozić ile chcesz. Moje życie i tak już jest zepsute. Żadna sprawa o zniesławienie mnie nie przestraszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ona

Jesteś jedyna niezadowolona!!! Pozostałe tysiące nosów to arcydzieła. Jest genialny i bardzo przystojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość ona napisał:

Listy z Tworek można wysyłać? Uważaj bo się doigrasz. Skupin wytoczy Ci sprawę o zniesławienie

Strachy na lachy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

 

1 godzinę temu, Gość ona napisał:

Listy z Tworek można wysyłać? Uważaj bo się doigrasz. Skupin wytoczy Ci sprawę o zniesławienie

To brzmi jak groźba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
50 minut temu, Gość gość ona napisał:

Jesteś jedyna niezadowolona!!! Pozostałe tysiące nosów to arcydzieła. Jest genialny i bardzo przystojny

Rozumiem brak klientek bywa dotkliwy i dlatego sytuacje ratować muszą tzw "naganiaczki", a może jakiaś klientka się znowu nabierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oszpecona przez Skupina
1 godzinę temu, Gość gość ona napisał:

Jesteś jedyna niezadowolona!!! Pozostałe tysiące nosów to arcydzieła. Jest genialny i bardzo przystojny

Arcydzieła? Zapadniety nos to arcydzieło? Od kiedy zoperowalam nos, zazdroszczę ludziom naturalnych nosow. Takie mam "arcydzieło" na twarzy. I tu nie chodzi tylko o wygląd, ale też o funkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oszpecona przez Skupina
37 minut temu, Gość Gość napisał:

Rozumiem brak klientek bywa dotkliwy i dlatego sytuacje ratować muszą tzw "naganiaczki", a może jakiaś klientka się znowu nabierze.

Chirurgia plastyczna to jedno wielkie oszustwo. Lekarze pozostają bezkarni. Nawet jak nas oszpeca. Brak realnej świadomości o powikłaniach sprawia, że ludzie decydują się na te zabiegi. Życie i zdrowie można sobie zniszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oszpecona przez Skupina

Niestety przez tego człowieka moje życie zamieniło się w depresję... Nienawidzę operacji plastycznych nosa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Operacje nosa Skupin

Zamiast skorygować kształt i funkcje, zrobił śmietnik na mojej twarzy. Z solidnej konstrukcji nosa wyciął połowę i tym sposobem nie mam nosa tylko jakąś karykaturę na twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mano

Tez miałam  operacje ale u innego chirurgia ..  Rowniez nie jestem zadowolona,  lecz w moim  przypadku  chirurg  bardzo malo zrobił .. praktycznie  nie widac zmiany.  Na chwilę  obecną  boje soe robic poprawkę  i najprawdopodobniej  jej nie zrobie 😞 ponad 11 tysiecy wrzucone  w błoto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×