Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Autorka tematu

Czy ktoś potrafi mi pomóc?

Polecane posty

Gość Autorka tematu

Witam. Mam problem, mianowicie, przeprowadziłam się w trakcie urlopu macierzyńskiego za granicę. 18 sierpnia skończył mi się macierzyński. Wzięłam urlop rodzicielski i od października chciałam się zatrudnić w nowej miejscowości. Dziś dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Nikt mnie nie zatrudni w takiej sytuacji, a pieniędzy potrzebuje. Mam przedłużyć urlop rodzicielski, potem przejść na macierzyński? Jakie są inne opcje rozwiązania tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciu

Masz stala umowe o prace? Jezeli nie, to nie nalezy ci sie nic po skonczeniu rodzicielskiego, a przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ciężko powiedzieć, bo to też zależy w którym kraju będziesz prowadzić ciąże. Podejrzewam że w Polsce lekarz dałby Ci zwolnienie, a Ty byłabyś oficjalnie zatrudniona w starej pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciu
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Ciężko powiedzieć, bo to też zależy w którym kraju będziesz prowadzić ciąże. Podejrzewam że w Polsce lekarz dałby Ci zwolnienie, a Ty byłabyś oficjalnie zatrudniona w starej pracy. 

Jezeli nie miala stalej umowy, to umowa zostala przedluzona tylko do dnia porody. Skoro dopiero co skonczyla macierzynski, ktory trwa 20 tyg, i dowiedziala sie o ciazy, to musi to byc conajmniej 4 tydzien. Rodzicielski trwa 32 tyg, plus te 4 tygodnie ciazy ( o ile cztery) razem36 tyg. Liczac ze ciaza donoszona jest na 37 tydz , a rozwiazanie w normie jest miedzy 37-42 tyg, to braknie jej 1-5 tyg i na ten czas zostaje bez kasy, a potem tylko kosiniakowe. Chyba ze inaczej jest z umowa, np umowa stala, albo wygasla w chwili gdy juz byla w kolejnej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka tematu

5 tydzień, a umowa jest stała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciu

To opcje masz dwie. 

-Rodzicielski do konca i L4, ewentualnie po skonczeniu rodzicielskiego wykorzystac urlop

-Przerwac rodzicielski i L4, a po macierzynskim na drugie dziecko, mozesz wykorzystac pozostala czesc rodzicielskiego z pierwszej ciazy i caly z drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karoline
51 minut temu, Gość Gosciu napisał:

To opcje masz dwie. 

-Rodzicielski do konca i L4, ewentualnie po skonczeniu rodzicielskiego wykorzystac urlop

-Przerwac rodzicielski i L4, a po macierzynskim na drugie dziecko, mozesz wykorzystac pozostala czesc rodzicielskiego z pierwszej ciazy i caly z drugiej.

Ja jestem w dość podobnej sytuacji, która z opcji jest bardziej opłacalna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciu
4 godziny temu, Gość Karoline napisał:

Ja jestem w dość podobnej sytuacji, która z opcji jest bardziej opłacalna? 

Serio pytasz :o ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorki, a ty czasem nie mylisz rodzicielskiego z wychowawczym? Coś mi tu nie pasuje. Jak ty chcesz przejść z rodzicielskiego od razu na macierzyński? Niecały rok różnicy pomiędzy dziećmi będziesz mieć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 godzin temu, Gość Gosciu napisał:

To opcje masz dwie. 

-Rodzicielski do konca i L4, ewentualnie po skonczeniu rodzicielskiego wykorzystac urlop

-Przerwac rodzicielski i L4, a po macierzynskim na drugie dziecko, mozesz wykorzystac pozostala czesc rodzicielskiego z pierwszej ciazy i caly z drugiej.

Tylko, że ona L4 raczej nie dostanie, bo nie ma jej w kraju. Musiałaby przyjeżdżać do Polski do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka tematu

Dziecko skończyło 20 tygodni, a ja dowiedziałam się o ciąży. Termin mam na drugą połowę kwietnia, a córka urodziła się 1 kwietnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc

Aha. Czyli teoretycznie mogłabyś być na rodzicielskim, tylko, że takie coś, czy chcesz samo macierzyńskie, czy razem z rodzicielskim deklaruje się pracodawcy będąc w ciąży. Chodzi o wypłatę macierzyńskiego. Jak się zadeklarowałaś wcześniej, że bierzesz tylko macierzyńskie, a wypłata 100%, to raczej się na rodzicielskie nie załapiesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorka tematu

Jak się nie deklaruje od razu to dostaje 100 macierzyńskiego, 60 rodzicielskiego. Jeśli od razu to całość 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×