Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Pozary w Amazonii

Polecane posty

Gość Gość

Co o tym sadzicie? Przeraża ogrom zniszczenia ,za którym stoją ludzie. Tyle zieleni i zwierząt zginęło 😞 pewnie w skali długoterminowej wpłynie to też na zmiany klimatyczne..nie mogę się doczekać kolejnej fali upałów, burz, kataklizmow i pierniczenia o Bożej karze.. .taki będzie koniec święta i sami do tego prowadzimy. 

Co dziwne w mediach to temat zamieciony pod dywan, Komisja Europejska wyraża zaniepokojenie i oby ogień sie tym przejal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mali

Już kraje zachodnie zagrozily Bazylii sankcjami i rządzący zdecydowali o wysłaniu wojsk. Są informacje w necie. 

Mnie też przeraża jak człowiek dla zysku niszczy świat w którym żyje bo te pożary to w większości podpalenia żeby mieli gdzie wypasac bydło. Brazylia jest jednym z największych producentów mięsa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Najpierw zajrzyjcie do swojego podwórka i ile same chemii używacie maniaczki sprzątania. Codziennie domestos do wc, cif bo trzeba umywalkę umyć, wannę, prysznic a wystarczy zwykły ocet, do prania proszek, płyn do zmiękczania, kulki zapachowe, żel pod prysznic, potem zapychajacy skore balsam, stosy pustych butelek po tych produktach itd., to wy codziennie wykańczanie te planetę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
32 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Najpierw zajrzyjcie do swojego podwórka i ile same chemii używacie maniaczki sprzątania. Codziennie domestos do wc, cif bo trzeba umywalkę umyć, wannę, prysznic a wystarczy zwykły ocet, do prania proszek, płyn do zmiękczania, kulki zapachowe, żel pod prysznic, potem zapychajacy skore balsam, stosy pustych butelek po tych produktach itd., to wy codziennie wykańczanie te planetę. 

Ja akurat używam octu, sody, boraxu, płatków mydlanych,szarego mydła, olejków , soku z cytryny. Staram sie nie kupować plastiku, segreguje śmieci, używam toreb wielorazowych, wspieram rodzimą gospodarkę, staram sie nie kupować taniej chińszczyzny ze względu na jakość, toksyny i sprzeciw dla taniej siły roboczej. Autem nie jeżdżę,mięsa jemy mało.

Tak, ludzie zanieczyszczaja otoczenie myśląc o korzyściach krótkoterminowych i zarobku. To samo robią przedsiębiorcy,bo co za roznica ile toksyn  wleja w ziemię i do rzeki jeśli się przy tym nachapią i bentleya kupi a? Ten sam pieniadz kieruje ludźmi podpalajacymi lasy. Jeden w Amazonii, a drugi na Syberii. Tylko te szkody nie przełoża sie w pieniądz z hodowli bydła, a w zmiany klimatyczne, susze, klęski żywiołowe, niższy poziom tlenu, ocieplenie klimatu i oby zarobili na tym! 

Tak, inne państwa grożą sankcjami... czy kiedys w czymś to pomogło? Wysyłają wojska... ogarnęli sie.

Ja już wiem,że z kimatem będzie coraz gorzej , niedługo nie będzie lasów jakie my pamiętamy i uważam,że samk na to pracujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

a jesz mięsko? więc to też twoja wina, nic nie robią bo opłaca im jak się samo spali pod hodowlę bydła i olej palmowy. mam nadzieję, że kotlet jest tego wart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dlaczego was to tak dziwi ? Oni nie maja tam kasy , jest bieda to walczą o dobre życie dla siebie i swoich dzieci  żeby  za przeroszeniem nie zdechnąć  z głodu .  No im po lasach jak nie maja z czego żyć ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frek

Jak masz pożar w Amazonii, to powinnaś się tam golić i smarować kremem nivea, bo to być może zapalenie cewki moczowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Na miejscu tych rolników  zrobiłabym  to samo . Jak komuś zal lasów to niech  daje im co miesiąc  kasę na wysłanie  dziecka do szkoły  . Łatwo oceniać i lamentować  jak siedzi sie w ładnym domu i ma pełna lodówkę . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wy się dobrze czujecie? Popieracie wypalanie lasów deszczowych?! Ale może to i dobrze. Niech wypalą te lasy, proszę bardzo. Ludzie już za długo pasożytują na tej planecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Niestety jak ktoś nie ma na chleb dla dzieci tu i teraz, to nie myśli o tym, co będzie za 100 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rolnik

Podziękujcie kochanej unii europejskiej za te pożary.Dziwnym trafem zapaliło się teraz gdy unia podpisała umowę handlową z krajami merkosuru w tym Brazylii na dostawę ogromnej ilości wołowiny do Europy.Przypadek?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takbylo

Poczytajcie post Cejrowskiego na fb. 

Nic nie dzieje się bez przyczyny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość Takbylo napisał:

Poczytajcie post Cejrowskiego na fb. 

Nic nie dzieje się bez przyczyny. 

a możesz wkleić? nie mam fb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Niestety jak ktoś nie ma na chleb dla dzieci tu i teraz, to nie myśli o tym, co będzie za 100 lat.

To niech nie robi tych dzieci, bo w jakim świecie one będą żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Podziękujcie kochanej unii europejskiej za te pożary.Dziwnym trafem zapaliło się teraz gdy unia podpisała umowę handlową z krajami merkosuru w tym Brazylii na dostawę ogromnej ilości wołowiny do Europy.Przypadek?

 

Żaden przypadek

 Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o.pieniadze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
40 minut temu, Gość Gość napisał:

To niech nie robi tych dzieci, bo w jakim świecie one będą żyć?

Ta. Powiedz te kafeteryjne mądrości biedakom z Brazylii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Gość napisał:

Ta. Powiedz te kafeteryjne mądrości biedakom z Brazylii.

Takie mądrości można byle komu mówić, bo ludzie nie myślą dlugoterminowo. Rządzący tez nic. Odejdą i to nie będzie ich cyrk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Takbylo napisał:

Poczytajcie post Cejrowskiego na fb. 

Nic nie dzieje się bez przyczyny. 

A po co mam go słuchać w jakiejkolwiek sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 godzin temu, Gość gość napisał:

a jesz mięsko? więc to też twoja wina, nic nie robią bo opłaca im jak się samo spali pod hodowlę bydła i olej palmowy. mam nadzieję, że kotlet jest tego wart

No jak akurta od 6 lat mięsa nie jem i nie kupuję produktów z olejem palmowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 godzin temu, Gość gość napisał:

jak się samo spali 

Kluczowe będzie tutaj słowo "samo"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 godzin temu, Gość gość napisał:

Dlaczego was to tak dziwi ? Oni nie maja tam kasy , jest bieda to walczą o dobre życie dla siebie i swoich dzieci  żeby  za przeroszeniem nie zdechnąć  z głodu .  No im po lasach jak nie maja z czego żyć ? 

Tlen też jest niezbedny po życia, a lasy Amazonii wytwarzają ok. 20% tlenu na planecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

No jak akurta od 6 lat mięsa nie jem i nie kupuję produktów z olejem palmowym.

My dwa lata nie jemy mięsa. Powody do zdrowie, oraz niehumanitarne warunki w jakich są hodowane zwierzęta. Ostatnio czytałam o hodowlach zwierząt dla niektórych marketów i panuje tam kanibalizm tzn że nasze filety z kurczaka zjadają kolezanki. Kury padają z glodu ,chorob, lub są słabe i tratowane przez inne kury. To samo z innymi zwierzetami. Kalekie zwierzeta karmione chemia. Krowy pompowane woda wy mięso więcej wazylo. To jest chore i okrutne! ludzie tracą swoje czlowieczenstwo dla pieniedzy. Ja tego nie będę wspierać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 godzin temu, Gość gość napisał:

Dlaczego was to tak dziwi ? Oni nie maja tam kasy , jest bieda to walczą o dobre życie dla siebie i swoich dzieci  żeby  za przeroszeniem nie zdechnąć  z głodu .  No im po lasach jak nie maja z czego żyć ? 

A ty myślisz, że ogień sam z siebie by zgasł po wypaleniu jakiejś części tego lasu? Przecież nieugaszony spalilby wszystko, plus przeniósłby się dalej. Na domostwa tych ludzi też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frajerkajesteś
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

A po co mam go słuchać w jakiejkolwiek sprawie?

Ja zaproponowałam przeczytanie posta na fb. 

Słuchać a czytać to dwa inne pojęcia. 

Już się rzucasz a pojęcia nie masz na jaki temat. Omg weź ty się ogarnij! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frajerkajesteś

Szanowni Państwo,

w sprawie pożarów w Amazonii nie wiem co powiedzieć. Musiałbym pojechać na miejsce, zobaczyć i dopiero wtedy ocenić i... uwierzyć.

Lasy amazońskie są NIE-palne. Aby sobie wypalić małe pole trzeba się BARDZO napracować. Najpierw trzeba zwalić wszystkie duże drzewa, potem wykarczować resztę i palić kawałkami. Amazońskie ogniska gasną same z siebie, trzeba je stale wachlować, rozdmuchiwać. Amazońskie drewno, nawet suche, palić się nie chce. Dlatego Indianie na rozpałkę lubią stosować nasze plastikowe butelki. Stare butelki i zapalniczka zastępują dzisiaj dawniejsze koraliki przywożone na wymianę. Powód? Rozpalanie ognia.

W jednym z odcinków "Boso" pokazywałem Indiankę, która wraz z mężem idzie na polowanie. Jej rola to nieść żywy płomień. Idzie za mężem i w małej tykwie, lub skorupie starego glinianego garnka, niesie płomyk, o który stale dba. Czemu? Bo gdyby zgasł, to w Amazonii nie ma jak rozpalić ognia. Oczywiście istnieją techniki pocierania patykiem o patyk, ale to zawsze robota ŻMUDNA. Ogień w Amazonii rodzi się niechętnie za to bardzo chętnie gaśnie.

Jak w tej sytuacji oceniać pożary lasów amazońskich? Nie wiem. Widziałem zdjęcia i filmy, ale... widziałem też na WŁASNE oczy, na żywo, że Amazonia jest niepalna. Jej niepalność znam z OSOBISTEGO doświadczenia liczącego trzydzieści lat.

Więc? Nie dowierzam. Nie chce mi się wierzyć w te pożary. A jednocześnie głupio mi to mówić w sytuacji, gdy widzę filmy. Ha! A może ktoś podpalił ropę? Nie wiem. Szukam odpowiedzi i mi się rachunki nie zgadzają. Ot co. Sam z siebie amazoński las palić się nie chce. Gdyby mi ktoś postawił zadanie podpalenia dużej połaci lasu w Amazonii, to bym go poprosił o napalm, lub dynamit do wysadzenia ropociągu.
wc

#Amazonia
#AmazonFires

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

ja mięsa od 8 lat już nie jem, śmieszy mnie w opór jak na fejsie mięsożerni znajomi biadolą nad amazonką a stricte się do tego przyczyniają żrąc wołowinkę na każdy obiad, ja w ogóle nie rozumiem po co ludziom w europie mięso w tych czasach, nie jest zdrowe, rakotwórcze wręcz, zamienniki istnieją (jak ktoś smak lubi), sami się zabijamy tą ignorancją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc
2 godziny temu, Gość Frajerkajesteś napisał:

Ja zaproponowałam przeczytanie posta na fb. 

Słuchać a czytać to dwa inne pojęcia. 

Już się rzucasz a pojęcia nie masz na jaki temat. Omg weź ty się ogarnij! 

Tak, a do utwór to tylko piosenka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ??????
9 godzin temu, Gość Gośc napisał:

Tak, a do utwór to tylko piosenka.

Bezsensu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agff
10 godzin temu, Gość Gosc napisał:

ja mięsa od 8 lat już nie jem, śmieszy mnie w opór jak na fejsie mięsożerni znajomi biadolą nad amazonką a stricte się do tego przyczyniają żrąc wołowinkę na każdy obiad, ja w ogóle nie rozumiem po co ludziom w europie mięso w tych czasach, nie jest zdrowe, rakotwórcze wręcz, zamienniki istnieją (jak ktoś smak lubi), sami się zabijamy tą ignorancją

Nie pie*dol juz o tym mięsie ty zalosny wegusku,a twoje warzywka, soje itd to skad sie biorą, gdzie to sie uprawia? Tak samo potrzenuja pól, nawozów by robactwo nie zezarlo i nie poplesniało. ...a.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość agff napisał:

Nie pie*dol juz o tym mięsie ty zalosny wegusku,a twoje warzywka, soje itd to skad sie biorą, gdzie to sie uprawia? Tak samo potrzenuja pól, nawozów by robactwo nie zezarlo i nie poplesniało. ...a.
 

Nie bądź śmieszna 95% produkcji soi idzie na bydło. Nie widzisz bezsensu łańcucha rośliny➡bydło➡człowiek w porównaniu do rośliny➡człowiek? Jak już chcesz się pruć i usprawiedliwiać swoje szkodzące światu i zdrowiu wybory żywieniowe to się dokształć bo teraz wychodzisz tylko na ograniczoną  i d i o t k ę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×