Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Zamknięte osiedla. Czy aby na pewno są bezpieczniejsze?

Polecane posty

Gość Gość

U nas często brama jest otwarta. A niektórzy podają kod do bramki kurierom albo dostawcom jedzenie. Czasem nawet kod na klatkę. Co prawda jest ochrona, niby cały czas siedzą w tym pomieszczeniu. Ale czy to naprawdę większe bezpieczeństwo niż na zwykłym otwartym osiedlu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

to na zamknietym osiedlu  kazdy nie ma wlasnego ochroniarza? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcjan

Denerwują mnie te zamknięte osiedla. Bo zwykle stają mi na drodze do najbliższej żabki i muszę robić dodatkowe kilometry, aby je obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Serio komuś się wydaje, że polskie obozy mieszkaniowe z ochroniarzem siedzącym na necie są "bezpieczniejsze"? To zwykłe getta, w których głupi ludzie sami się zamykają.

http://badania.net/osiedla-grodzone-bezpieczenstwo-czy-izolacja/

"osoby z osiedli zamkniętych czuły się bezpieczniej niż mieszkańcy osiedli bez ogrodzenia. Postrzegane bezpieczeństwo nie odzwierciedlało jednak faktycznej sytuacji – badacze nie doszukali się żadnych różnic w nasileniu przestępczości między porównywanymi osiedlami."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha
57 minut temu, Gość Marcjan napisał:

Denerwują mnie te zamknięte osiedla. Bo zwykle stają mi na drodze do najbliższej żabki i muszę robić dodatkowe kilometry, aby je obejść.

No nie wiem. U nas Żabka wynajmuje lokal na sklep właśnie od administracji osiedla, więc to nie jest tak że osiedle odradza zabke, tlyko dzięki temu osiedlu ta żabka w ogóle jest. Więc docen że masz gdzie chodzić 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Kacha napisał:

No nie wiem. U nas Żabka wynajmuje lokal na sklep właśnie od administracji osiedla, więc to nie jest tak że osiedle odradza zabke, tlyko dzięki temu osiedlu ta żabka w ogóle jest. Więc docen że masz gdzie chodzić 😄

No to dzięki wam, mieszkańcom! Ja się dziwię,że nie pobieranie symbilicznej złotówki na wejściu,za to że wchodzi na osiedle do waszego sklepu 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja nie mieszkam na zamkniętym osiedlu tylko w zwykłej kamienicy z zamykaną bramą. Zaletą tego jest to że nie przesiadują w niej menele, nie jest zasikana, nie wchodzą do klatek schodowych. Nie ma też obcych ludzi grzebiących w koszach ze śmieciami. Deceniam to, bo w okolicy są kamienice z otwartymi wjazdami i jest tam syf. Butelki po „małpkach” pomijam, bo to jest wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Takie bezpieczniejsze że i tak nie wiesz kto mieszka obok, od niego jak się odgrodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nie ma menelstwa, ale przede wszystkim ludzie dbają o wspólną przestrzeń, bo wiedzą, że za to płacą. Piasek w piaskownicy jest często wymieniany, zieleń zadbana, nikt nie dewastuje. Do ochrony można zadzwonić jak ktoś jest za głośno, czy coś się dzieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×