Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malinaK

Kupno auta używanego, co sprawdzić?

Polecane posty

Gość malinaK

Chciałabym kupić używane auto, które będzie moim pierwszym samochodem. Możecie podpowiedzieć, jak ustrzec się przed oszustami w komisach samochodowych? Na co mam zwracać uwagę przy zakupie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pracę silnika, na dźwięki, na wycieki, na dym, na sprawność elektryki i systemów mechanicznych... przede wszystkim. Jest wiele artykułów tematycznych w sieci, warto poczytać. W każdym razie, jeśli sprzedawca będzie chciał oszukać, zrobi to, nie wszystko da się wykryć od razu. Można też przed zakupem oddać do weryfikacji w zaufanym punkcie. No i zwrócić uwagę na konstrukcję umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

I na grubość lakieru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pablo

Przede wszystkim trzeba zajrzeć pod maskę, sprawdzić podwozie, ocenić stan lakieru. Dobrze jest też sprawdzić auto komputerem diagnostycznym. Tylko, że sama nie jesteś w stanie tego zrobić, bo nie masz ani takiego sprzętu, ani odpowiedniej wiedzy na ten temat (bez urazy). Dlatego najlepiej obejrzeć auto z kimś kto się będzie na tym znał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinaK

Ale w tym właśnie jest problem, że ja nie mam takiej osoby. Nie znam żadnego fachowca który by się na tym znał. Dlatego muszę się tym zająć sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirek

Przy kupowaniu używanego samochodu, najlepiej zlecić takie kompleksowe sprawdzenie auta firmie... Ktoś wyżej już Ci sugerował żebyś oddała auto w jakieś miejsce. 

Są specjalne firmy które tym się zajmują. Przyjeżdża Ci taki ekspert, ogląda auto wzdłuż i wszerz, sprawdza wszystko co możliwe i wydaje swoją opinię czy warto brać dane auto czy nie. Sam bym się nie porywał na sprawdzanie auta skoro się na tym nie znasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinaK

Hm, a orientujesz się ile może kosztować takie sprawdzenie auta przez jakąś firmę? Bo w sumie ma to sens. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirek
Dnia 13.09.2019 o 13:45, Gość malinaK napisał:

Hm, a orientujesz się ile może kosztować takie sprawdzenie auta przez jakąś firmę? Bo w sumie ma to sens. 

Taki pakiet full wypas kosztuje około 500 zł. Są też tańsze – podstawowe. Poczytaj sobie dokładnie jak to działa i co wchodzi w skład raportu na stronie autotesto.  Wtedy się zorientujesz co i jak...
Ogólnie takich firm jest sporo. Sam miałem do czynienia z kilkoma. Ale to autotesto co Ci podałem to miało ze wszystkich taki najbardziej dokładny i rzetelny raport...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×