Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anka19

Wracado do pracy po urlopie rodzicielskie czy się zwolnić?

Polecane posty

Gość Anka19

Hej. Powiedzcie co zrobić...

Jestem na urlopie rodzicielskim, za niedługo będzie się mi on kończył. Nie chcę syna oddawać do żłobka ani zostawiać rodzicom czy teściom. Postanowiliśmy z mężem że zostaje w domu i teraz co lepiej iść na urlop wychowawczy czy może zwolnić się i iść na bezrobocie. W przyszłości będę chciała szukać innej pracy niż ta która teraz mam. Słyszałam że jak się zwolnię to bezrobocie będę mogła mieć płatne do 3 miesiącach czy to prawda? I czy jak zapisze się na bezrobociu czy oni mi będą propozycje pracy wysyłać jak jestem w domu z malym? Bo jak tak to jak odmowie to stracę zasiłek?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Idź na wychowawczy. Będziesz ubezpieczona i będziesz mogła korzystać z opieki medycznej na NFZ? Ubezpieczona jesteś w pracy? Zgłosiłaś swoje dziecko do być może ubezpieczenia zbiorowego?

Co do płatnych trzech miesięcy to wątpię by to była prawda. Pracodawca zapłaci Ci tylko za zaległy urlop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
24 minuty temu, Gość Anka19 napisał:

Hej. Powiedzcie co zrobić...

Jestem na urlopie rodzicielskim, za niedługo będzie się mi on kończył. Nie chcę syna oddawać do żłobka ani zostawiać rodzicom czy teściom. Postanowiliśmy z mężem że zostaje w domu i teraz co lepiej iść na urlop wychowawczy czy może zwolnić się i iść na bezrobocie. W przyszłości będę chciała szukać innej pracy niż ta która teraz mam. Słyszałam że jak się zwolnię to bezrobocie będę mogła mieć płatne do 3 miesiącach czy to prawda? I czy jak zapisze się na bezrobociu czy oni mi będą propozycje pracy wysyłać jak jestem w domu z malym? Bo jak tak to jak odmowie to stracę zasiłek?

 

Lepiej idź na urlop wychowawczy, zwolnić zawsze się bèdziesz mogła. Jak się zarejestrujesz w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna będą ci proponować oferty pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeśli się zwolnisz, będziesz miała prawo do zasiłku dla bezrobotnych, natomiast jeśli będziesz zarejestrowana jako bezrobotna- to owszem, urząd nie tylko będzie mógł, ale i powinien kierować cię do pracy. Taki w końcu jest sens rejestracji w Urzędzie Pracy- poszukiwanie zatrudnienia, inaczej byłby to Urząd Bezrobocia. 

"Rejestrując się ze statusem osoby bezrobotnej, pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, poświadcza się o zdolności i gotowości do podjęcia zatrudnienia. Jeśli rejestrujący się ma małe dziecko i wie, że nie będzie mógł podjąć pracy ze względu na obowiązek sprawowania opieki nad potomkiem, która uniemożliwia podjęcie pracy, nie powinien się rejestrować. Oświadczając, że jest zdolny i gotowy podjąć zatrudnienie, oświadcza bowiem nieprawdę."  Jeżeli odmówisz podjęcia pracy, stracisz prawo do zasiłku. Natomiast zauważ że jeśli pójdziesz na urlop wychowawczy, zasiłek dla bezrobotnych będzie ci się należał również po jego zakończeniu. 

Weź pod uwagę to że urlop wychowawczy wlicza ci się do stażu pracy, poza masz przy nim prawo do płatnego urlopu wypoczynkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×