Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy pracodawca ma prawo cofnąć mnie z urlopu wypoczynkowego?

Polecane posty

Gość gość
42 minuty temu, Gość aaa napisał:

jest mowa o umowie zlecenie i dokształć się zanim zaczniesz gadać o sądzie

wystarczy odpowiednia klauzula o terminie wypowiedzenia. czy jest zastosowana w tym przypadku? tego nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1

Młoda może sobie przyjść do roboty na 10.00 i o 11.00 wyjść. To jakie macie w pracy układy koleżeńskie odnośnie informowania o planach nie musi jej interesować. To jej dobra wola, ale dobra wola to jedno, a prawo drugie. Jej prawo pracy nie obowiązuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
3 godziny temu, Gość gość napisał:

wystarczy odpowiednia klauzula o terminie wypowiedzenia. czy jest zastosowana w tym przypadku? tego nie wiem

Klauzule o terminie wypowiedzenia umowy są nieważne. To nie umowa o pracę. Wystarczy, że panna ma „ważny powód” i może w każdej chwili się zwolnić. Tym ważnym powodem może być właśnie wyjazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Up i jak autorka, załatwiłas sprawę z szefem? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 10.09.2019 o 21:17, Gość Kiss napisał:

Klauzule o terminie wypowiedzenia umowy są nieważne. To nie umowa o pracę. Wystarczy, że panna ma „ważny powód” i może w każdej chwili się zwolnić. Tym ważnym powodem może być właśnie wyjazd.

to umowa cywilnoprawna między podmiotami a nie normalny stosunek regulowany na linii pracodawca-pracownik w kodeksie pracy, więc jak najbardziej można wyegzekwować taką klauzulkę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa
4 godziny temu, Gość gość napisał:

to umowa cywilnoprawna między podmiotami a nie normalny stosunek regulowany na linii pracodawca-pracownik w kodeksie pracy, więc jak najbardziej można wyegzekwować taką klauzulkę 🙂

to pip ci podważy że ma znamiona umowy o pracę, a zrobi to bez problemu. szef niech nie fika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×