Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy wasza rodzina też "zaklepuje sobie" rzeczy po waszych dzieciach nawet nie pytając was o zdanie?

Polecane posty

Gość gość

Bo moja właśnie tak zrobiła. Właśnie się dowiedziałam, że mam dać wszystkie rzeczy siostrze, bo jest w ciąży. Problem w tym, że ja już nic nie mam, bo dzieciaki mam dość duże. Duże rzeczy typu wózek, fotelik, łóżeczko i większość zabawek posprzedawałam dawno temu. Ciuchów też w większej ilości się już pozbyłam. Siostra się popłakała, że o niej nie pomyślałam, poczułam się źle, ale w sumie nikt mi nic nie mówił, a ja przecież sobie te rzeczy sama kupiłam (poza niektórymi zabawkami). Mama się obraziła, bo "jak ja mogłam się tego pozbyć, przecież powinnam była MYŚLEĆ i zachować dla siostry". Teraz chodzę struta, mam jakiegoś kaca moralnego, choć z drugiej strony to przecież ...yczne tyle lat rzeczy trzymać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak, kuzynka kiedyś robiła przy mnie aluzje i mówiła do swoje córki, że będzie miała cichu fajne po Marysi (moja córka). Ale niczego nie dostała i nie dostanie, kupuję córce markowe, drogie ubrania i nie po to, żeby potem za darmo rozdawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Snob

Nie, nie mam rodziny w ciąży. Ale wg mnie nie masz powodu do czucia sie winna, bo nie musisz myśleć o wszystkich przyszłych dzieciach w rodzinie. Jeśli siostra chciała dostać te rzeczy to mogła napomknąc o tym i byście się dogadaly. Obie zachowują się dziecinnie wg mnie. Poza tym jeśli twoja siostra planuje ciaze, to powinna wyliczyć koszt wyprawki, a nie zwala winę na Ciebie,że nie ma rzeczy dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziki Loch

Zawsze proszę w takiej sytuacji o proponowaną cenę zakupu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×