Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 47tech

6 latka w grupie przedszkolnej 5 latków wasze opinie

Polecane posty

Gość 47tech

Moja córka 6 lat jest w grupie przedszkolnej 5/6 latków. z czego 3/4 grupy to pięciolatki, a 7os to 6 latki. Niby program zerówki zostanie zrealizowany jednak jestem pełna obaw.

Nie wyobrażam sobie tego. jestem zdania że się zatrzyma, że będzie miała braki, że zamiast się rozwijać to stanie w miejscu. A przymusu do nauki nie ma. Więc zmuszać nie będą,. A wiadomo jak to pięciolatki. A skoro to większość grupy to mam wątpliwości. Rozmowę z Panią mam dopiero jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak napisałaś tytuł, jakby ona jedna była w grupie samych pięciolatków. Ale skoro to grupa mieszana, to nie ma problemu. Moje dziecko też jest w takowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Musisz sama nauczyć ją czytać, pisać i liczyć. Rusz swoje leniwe 4 litery i do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przecież nie jest jedyną 6 latka, myślę że program będzie miec dostosowany do wieku. Poza tym nie przesadzajmy z tą nauka w przedszkolu, litery i liczyć do 20 moj 3 latek potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 47tech

napisałam że większość grupy to pięciolatki, bo 22 os to 5 latki a 7 os to 6 latki więc co to za zerówka? moim zdaniem żadna, ale chciałam podpytać przed rozmową z Panią. Jestem świadoma, że w w domu będziemy się uczyć. Jednak zerówka tez ma za zadanie przygotować dziecko do szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Autorko mój syn ma w przedszkolu jedna grupę to sobie wyobraź ten Sajgon..... Szkoda mi i dzieci i pani która musi ogarnąć to wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To zapisz do 7 latków tego swojego geniusza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 47tech

przecież program dla 5 latków jest zupełnie inny niż dla 6 latków, Więc zamiast dziecko rozwijać się w starszej grupie rówieśników będzie się cofało? Jak to jest z tymi przedszkolami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalinda

Hej. Analogiczna sytuacja jak z moim synem w zeszłym roku, tylko mój miał 5 lat (było 6 pieciolatkow) a reszta 4 latki. Niby rok a przepaść jeśli chodzi o zdolność do nauki, koncentracji i w ogóle. Ogólnie szybko łapie kontakt i z miejsca się aklimatyzuje, a tutaj mówił "te małe dzieciaki"😉. podświadomie bawił się głównie z rówieśnikami. Prawie nic się nie nauczył chociaż książek nakupowane że hej. Dziecko podświadomie równa do większości grupy, a że większości się nie chciało uczyć pisać itd więc wiadomo jaki efekt. Machnęłam ręką tylko dlatego że nie miał jeszcze 6 lat. 6 lat to już zerówka! Zastrzegłam wówczas Pani Dyrektor że w przyszlym roku chce żeby był z młodszymi, uspokoiła mnie ze na przyszły rok (czyli ten) będą grupy samych sześciolatków bo to już poważna sprawa 😉 jak obiecała tak jest. Ja na Twoim miejscu bym próbowała przenieść dziecko jak się da. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalinda
1 minutę temu, Gość Magdalinda napisał:

Hej. Analogiczna sytuacja jak z moim synem w zeszłym roku, tylko mój miał 5 lat (było 6 pieciolatkow) a reszta 4 latki. Niby rok a przepaść jeśli chodzi o zdolność do nauki, koncentracji i w ogóle. Ogólnie szybko łapie kontakt i z miejsca się aklimatyzuje, a tutaj mówił "te małe dzieciaki"😉. podświadomie bawił się głównie z rówieśnikami. Prawie nic się nie nauczył chociaż książek nakupowane że hej. Dziecko podświadomie równa do większości grupy, a że większości się nie chciało uczyć pisać itd więc wiadomo jaki efekt. Machnęłam ręką tylko dlatego że nie miał jeszcze 6 lat. 6 lat to już zerówka! Zastrzegłam wówczas Pani Dyrektor że w przyszlym roku chce żeby był z młodszymi, uspokoiła mnie ze na przyszły rok (czyli ten) będą grupy samych sześciolatków bo to już poważna sprawa 😉 jak obiecała tak jest. Ja na Twoim miejscu bym próbowała przenieść dziecko jak się da. 

 

*chcę żeby NIE był z mlodszymi

Pospiech😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość 47tech napisał:

napisałam że większość grupy to pięciolatki, bo 22 os to 5 latki a 7 os to 6 latki więc co to za zerówka? moim zdaniem żadna, ale chciałam podpytać przed rozmową z Panią. Jestem świadoma, że w w domu będziemy się uczyć. Jednak zerówka tez ma za zadanie przygotować dziecko do szkoły.

Ja bym sie martwila bardziej tym że w grupie jest 29 osób. Co to za kołchoz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Program zerówkowy będzie realizowany przez wszystkich to co za problem? Mój syn całe przedszkole był w grupie mieszanej 3-5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×