Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Klara

Nieprawidłowość w przepływie przez przewód żylny w 12 tyg. Miała któraś?

Polecane posty

Robiłam dziś badania genetyczne i wykryto coś takiego jak w tytule. Natomiast badanie było dość trudne, jak stwierdzil lekarz, bo dziecko ruszalo się w każdą stronę. Czy któraś miała taki przypadek? Czy potem się tu unormowalo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lil

Badanie przepływu w obrębie przewodu żylnego

Badanie to należy wykonać pod koniec pierwszego trymestru ciąży. W przypadku płodów z trisomią chromosomu 21 można zobaczyć nieprawidłowy przepływ w przewodzie żylnym. Niektórzy opisują zły zapis nawet w przypadku 90% płodów obciążonych tą wadą. Wynik prawidłowy mówi nam o bardzo małym prawdopodobieństwie wystąpienia zespołu Downa czy innych patologii układu krążenia, natomiast nieprawidłowy przepływ sugeruje, ze ryzyko to jest powiększone. 

Szybko diagnozuj dalej najlepiej amnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Lil napisał:

Badanie przepływu w obrębie przewodu żylnego

Badanie to należy wykonać pod koniec pierwszego trymestru ciąży. W przypadku płodów z trisomią chromosomu 21 można zobaczyć nieprawidłowy przepływ w przewodzie żylnym. Niektórzy opisują zły zapis nawet w przypadku 90% płodów obciążonych tą wadą. Wynik prawidłowy mówi nam o bardzo małym prawdopodobieństwie wystąpienia zespołu Downa czy innych patologii układu krążenia, natomiast nieprawidłowy przepływ sugeruje, ze ryzyko to jest powiększone. 

Szybko diagnozuj dalej najlepiej amnio.

Dzięki, ale neta przeszukalam sama. 

Lekarz mi powiedział, że równie dobrze wraz z rozwojem może minąć. Ponad to badanie było trudne, bo dziecko niesamowicie się ruszało. Stwierdził, że mogło też wyjść tak dlatego. 

Dlatego pytam czy ktoś juz miał taką sytuację i może podzielić się doświadczeniem. 

Czekam na wynik z testu PAPPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Miałam.  Lekarz zalecił acard. Do końca ciąży brałam. Żyły urosły i w 16tc nie było już problemu.  U mnie ta żyła była jakby mniej drozna,  ale nic się nie cofalo,  to podobno najwazniejsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Miałam.  Lekarz zalecił acard. Do końca ciąży brałam. Żyły urosły i w 16tc nie było już problemu.  U mnie ta żyła była jakby mniej drozna,  ale nic się nie cofalo,  to podobno najwazniejsze. 

Uf, od razu człowiekowi trochę lżej 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×