Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

500+ tylko dla pracujących - tak czy nie?

Polecane posty

Gość gosc
1 minutę temu, Gość gość napisał:

zjawiska inflacji nie było do XIX wieku wiesz, że od prawie trzech wieków stale nam towarzyszy? 🙂

zapomniał wól jak cielęciem był - jakby się przydało będąc młodą matką zwolnić i na spokojnie wychować potomstwo.

Była inflacja. Zawsze.Czasami inflacja a czasami deflacja.  Ale tak się składa, ze wprowadzenie 500= tę inflację przyspieszylo.

Poza tym to chyba naturalne, że Państwo nie ma własnych pieniędzy i żeby coś komuś dać to musi innym zabrac.

PS. Wszystko by się przydało. Będąc kimkolwiek przydałoby się zwolnić i oddawać się temu co się lubi i chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość gość napisał:

owe spółki również odprowadzają podatki, znacznie większe niż biznesy januszków biznesu na wiecznej stracie i śmieszne pobory "młodych, zdolnych z wielkich ośrodków miejskich"

A możesz przytoczyć jakieś dane w tym temacie? Ile do budżetu Państwa wpływa podatków wygenerowanych przez spółki państwowe a ile przez "Januszy biznesu" i zwykłych zjadaczy chleba i "młodych, zdolnych z wielkich ośrodków miejskich"? Jakie to "znacznie większe podatki" to są liczby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola

Najlepiej dla nikogo, a jesli juz to tylko dla pracujących.

 

Zresztą nie ma co się tak spinać, realnie po paru latach 500+ nie jest warte już 500 zeta a ok 300, za dwa lata wartość spadnie do ok 100 zł. Nie widzę powodu, żeby tak roztrząsać kwestię rozdawania 100 zeta, jakby to było niewiadomo co.

Rząd się chwali, że teraz bedzie 500+ nawet na pierwsze dziecko, dobry żart, kiedy to wejdzie w życie ten ochłap będzie wart 100 zł 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
22 minuty temu, Gość Obsługa napisał:

Ja nie znam rodziny w której oboje rodzice nie pracują a ty?U mojego syna w klasie tylko 2 mamy pracują.

Jak tatuś pracuje na czarno wykańczając mieszkania to tak na prawdę w oczach "państwa" nie pracuje, nie odprowadza podatków itd., jak mamusia robi paznokcie albo makijaże po domach i nie odprowadza podatków to też teoretycznie jest bezrobotna. Więc takich rodzin, w których oboje rodziców niby nie pracuje i są bezrobotni może być całkiem sporo. Nie wspomnę już o patologii, która nie pracuje ani legalnie ani na czarno, ale takie rodziny też są, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość lola napisał:

Najlepiej dla nikogo, a jesli juz to tylko dla pracujących.

 

Zresztą nie ma co się tak spinać, realnie po paru latach 500+ nie jest warte już 500 zeta a ok 300, za dwa lata wartość spadnie do ok 100 zł. Nie widzę powodu, żeby tak roztrząsać kwestię rozdawania 100 zeta, jakby to było niewiadomo co.

Rząd się chwali, że teraz bedzie 500+ nawet na pierwsze dziecko, dobry żart, kiedy to wejdzie w życie ten ochłap będzie wart 100 zł 😄

Przecież to już weszło od lipca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
21 minut temu, Gość gość napisał:

jestem na nie, dzięki temu programowi matki nie muszą lecieć z wywieszonym jezorem umęczone po roku do pracy, mogą doglądać i kształrować dziecko do momentu aż nie pójdzie do przedszkola albo nawet do zerówki 🙂

to co proponujecie "ukrócenie" socjalu nie działa, patrzcie na wyspach tam wystarczy jedynie 16h przepracowanych w tygodniu by otrzymywać wszelkie dopłaty na dzieci, do mieszkania i mediów dalej nie wyeliminowało to - w waszym mniemaniu - problemu życia na socjalu 🙂

Tak, tak kształtują to dziecko siedząc pół dnia na kafeterii 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Przecież to już weszło od lipca...

nie wiem, nie jestem socjalnym dzieciorobem, więc mnie to średnio obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
36 minut temu, Gość gość napisał:

owe spółki również odprowadzają podatki, znacznie większe niż biznesy januszków biznesu na wiecznej stracie i śmieszne pobory "młodych, zdolnych z wielkich ośrodków miejskich"

To jak, doczekam się jakiś danych ile to konkretnie jest to "znacznie większe niż"? Czy tylko umiesz tak sobie pisać nie mając na to żadnego poparcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
57 minut temu, Gość gosc napisał:

Bezdzietni i rodzice dzieci 18+ 😄

Ja jestem bezdzietna i nie chcę pracować na przedszkole czy leczenie Twoich bąbelków. Zrobiliście sobie z ich ojcem dzieci, to pracujcie na nie i płaćcie składki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Ja jestem bezdzietna i nie chcę pracować na przedszkole czy leczenie Twoich bąbelków. Zrobiliście sobie z ich ojcem dzieci, to pracujcie na nie i płaćcie składki. 

Nie chcesz, ale musisz 😄 nie masz wyjścia. Musisz pracować na L4 dla ciężarnych, na ich urlopy macierzyńskie, na leczenie bąbelków, L4 na opiekę nad dziećmi, na ich żłobki, przedszkola, szkoły, na odpisy podatkowe dla rodziców. A teraz na wyprawki i 500 + 😄 Oraz na przywileje dla rodzin wielodzietnych 😄

Witaj w państwie socjalnym 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, Gość gosc napisał:

Nie chcesz, ale musisz 😄 nie masz wyjścia. Musisz pracować na L4 dla ciężarnych, na ich urlopy macierzyńskie, na leczenie bąbelków, L4 na opiekę nad dziećmi, na ich żłobki, przedszkola, szkoły, na odpisy podatkowe dla rodziców. A teraz na wyprawki i 500 + 😄 Oraz na przywileje dla rodzin wielodzietnych 😄

Witaj w państwie socjalnym 😄

Dlatego nie będę głosować na PiS. Za dużo rozdawnictwa z kieszeni podatników. 

Inna sprawa, że raczej żadna partia 500+ nie zlikwiduje, bo skończy się to chyba powstaniem mamusiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500+ nie powinno być w ogóle wypłacane. 

Powinna być lepsza opieka okołoporodowa, pewne miejsca w żłobkach i przedszkolach, żeby mamy mogły wrócić do pracy, refundowane leki dla dzieci, lepsze warunki na porodowkach i miły personel na nich (żeby uniknąć różnych traumatycznych historii o których się słyszy), szybki i dobry dostęp do specjalistów dziecięcych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jak już to żeby przynajmniej jeden rodzic pracował. Bo jakby wszystkie matki też od razu pracowały to by zabrakło przedszkoli i żłobków w Polsce. Chociaż już i tak brakuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Nenesh napisał:

500+ dla nikogo, a szczególnie nie dla zdrowych osób w wieku produkcyjnym, którzy powinni utrzymywać się samodzielnie, a od państwa wymagać tworzenia warunków,  nie jałmużny. Zaś jeśli ulgi podatkowe, to równo dla wszystkich obywateli, bez faworyzowania poszczególnych grup (jak jest do tej pory i to wyłącznie w celu pozyskania głosów wyborczych bezmyślnych uciśnionych owiec, rzucających się na parę marnych banknotów).

Większość utrzymuje się samodzielne, bo 500+ jest na dziecko a nie na matke czy ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na pewno nie dla patoli, co ślęczy nad pełną szklanką (nie mam na myśli wody mineralnej) i rodzi kolejne dzieci na rauszu, a potem finalnie i tak ma pierwszeństwo np. w kolejce do żłobka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Te zbulwersowane tematy tutaj, co chwilę zakładane, "czy już dostaliście 500, bo jeden dzień po terminie"...po co tacy ludzie decydują się  na dzieci, jak na podstawowe potrzeby im brakuje bez dotacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 minut temu, Gość gosc napisał:

Nie chcesz, ale musisz 😄 nie masz wyjścia. Musisz pracować na L4 dla ciężarnych, na ich urlopy macierzyńskie, na leczenie bąbelków, L4 na opiekę nad dziećmi, na ich żłobki, przedszkola, szkoły, na odpisy podatkowe dla rodziców. A teraz na wyprawki i 500 + 😄 Oraz na przywileje dla rodzin wielodzietnych 😄

Witaj w państwie socjalnym 😄

A ja tam mogę na bombelki płacić, trzeba wspierać plebs, żeby miał nam kto za 20 lat kopać rowy, zamiatać ulice i czyścić kible.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Gość Gość napisał:

Większość utrzymuje się samodzielne, bo 500+ jest na dziecko a nie na matke czy ojca.

Dziecko wlicza się w stan posiadania rodziców, także... nie, jeśli potrzebują dofinansowania, to nie utrzymują się samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość lola napisał:

Rząd się chwali, że teraz bedzie 500+ nawet na pierwsze dziecko, dobry żart, kiedy to wejdzie w życie ten ochłap będzie wart 100 zł 😄

500+ na pierwsze dziecko jest już od kilku miesięcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
32 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Dlatego nie będę głosować na PiS. Za dużo rozdawnictwa z kieszeni podatników. 

Inna sprawa, że raczej żadna partia 500+ nie zlikwiduje, bo skończy się to chyba powstaniem mamusiek

Chciałabym to powstanie zobaczyć 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie na osiedlu teraz dużo kobiet jest w ciąży. Wcześniej to był ewenement. Wszystkie chodzą już z dzieckiem/dziećmi. Więc zdecydowały się na kolejne. 

Kiedyś przeczytałam komentarz faceta, że skoro zabierają mu to z podatku, to powinien mieć prawo do seksu z takimi mamusiami i jeszcze wybór co do urody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Obsługa napisał:

Ja nie znam rodziny w której oboje rodzice nie pracują a ty?U mojego syna w klasie tylko 2 mamy pracują.

To u mojego syna w przedszkolu tylko dwie nie pracują... Ale znam i takie osoby, które utrzymują się z zasiłków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
43 minuty temu, Gość Gość napisał:

Te zbulwersowane tematy tutaj, co chwilę zakładane, "czy już dostaliście 500, bo jeden dzień po terminie"...po co tacy ludzie decydują się  na dzieci, jak na podstawowe potrzeby im brakuje bez dotacji?

Może na podstawowe nie, ale termin na paznokcie czy przedłużanie rzęs się zbliża i nie ma za co zapłacić 😄 Wrzucają kosmetyczki coraz częściej do sieci screeny z rozmów z takimi Karynami, które chcą usługi na kredyt, bo jeszcze nie dostały przelewu... Coś mi się wydaje, że może chodzić o przelew z 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Ja jestem bezdzietna i nie chcę pracować na przedszkole czy leczenie Twoich bąbelków. Zrobiliście sobie z ich ojcem dzieci, to pracujcie na nie i płaćcie składki. 

Nie masz empatii. A nie cieszy cię widok rodziny z bąbelkami, która w końcu za 500+ może wyjechać na wymarzone wakacje? Serce ci się nie raduje gdy widzisz usmiech bąbelka i jego mamusi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka
1 godzinę temu, Klara napisał:

500+ nie powinno być w ogóle wypłacane. 

Powinna być lepsza opieka okołoporodowa, pewne miejsca w żłobkach i przedszkolach, żeby mamy mogły wrócić do pracy, refundowane leki dla dzieci, lepsze warunki na porodowkach i miły personel na nich (żeby uniknąć różnych traumatycznych historii o których się słyszy), szybki i dobry dostęp do specjalistów dziecięcych.

Dokladnie.

Dodam jeszcze darmowe obiady w przedszkolach i szkolach. Dla wszystkich. 

Bo jesli w dobie 500+ trzeba jeszcze DODATKOWO  finansowac darmowe obiady dla niektorych dzieci to oznacza ze program sie nie sprawdza i pieniadze nie ida tam gdzie powinny.... W glowie sie nie miesci ze przy takiej pomocy sa jeszcze dzieci ktore nawet raz dziennie nie jedza cieplego posilku 😞 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ale wy macie problem 😄

A najwiekszy maja bezdzietni..

Wola sponsorowac kosciol, wiezniow,politykow itp. z tych swoich kosmicznych podatkow 😉 

W kraju gdzie mieszkam 500+ jest DLA DZIECI,nie dla rodzicow. Nikogo nie obchodzi ile rodzic zarabia, czy jest prezesem, czy sprzataczka czy nie pracuje wogole.. Zasilek jest dla WSZYSTKICH DZIECI,nie dla ich rodzicow ! Od urodzenia dziecka do ukonczenia 18 lat,chyba, ze sie uczy.

I jest wiekszy  poczynajac od 3 dziecka 😉  I jest rewaloryzowany co roku 🙂

 

Uduscie sie teraz..:P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Ale wy macie problem 😄

A najwiekszy maja bezdzietni..

Wola sponsorowac kosciol, wiezniow,politykow itp. z tych swoich kosmicznych podatkow 😉 

W kraju gdzie mieszkam 500+ jest DLA DZIECI,nie dla rodzicow. Nikogo nie obchodzi ile rodzic zarabia, czy jest prezesem, czy sprzataczka czy nie pracuje wogole.. Zasilek jest dla WSZYSTKICH DZIECI,nie dla ich rodzicow ! Od urodzenia dziecka do ukonczenia 18 lat,chyba, ze sie uczy.

I jest wiekszy  poczynajac od 3 dziecka 😉  I jest rewaloryzowany co roku 🙂

 

Uduscie sie teraz..:P

 

A dlaczego uważasz, że bezdzietni wolą "sponsorowac kosciol, wiezniow,politykow itp. z tych swoich kosmicznych podatkow "?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Wola sponsorowac kosciol, wiezniow,politykow itp. z tych swoich kosmicznych podatkow 😉 

Nie, nie wola, wola po prostu mniej tych podatkow placic.

Durna jestes czy udajesz ? Myslisz ze rzad zabierze kosciolowi/wiezniom/politylkom zeby 500+ finansowac ?? 😄 😄  Nie, oni dostana tak jak dostawali, tylko zeby 500+ wyplacic trzeba bedzie tych podatow JESZCZE WIECEJ sciagac... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
20 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie masz empatii. A nie cieszy cię widok rodziny z bąbelkami, która w końcu za 500+ może wyjechać na wymarzone wakacje? Serce ci się nie raduje gdy widzisz usmiech bąbelka i jego mamusi?

Dobre 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 godziny temu, Gość Lill napisał:

Darmowe podręczniki już są, w tyłku mam vat (bo likwidacja vat nie oznacza automatycznie obniżki cen w sklepach - jest jeszcze coś takiego jak marża), nie wszytskie dzieci jedzą w szkole posiłek, wycieczki i kina chętnie sama opłacam.Tak samo w tyłku mam 500 +.  Zdecydowaniem wolę większą ulgę podatkową i nawet niech to będzie 5 stów miesięcznie per każde dziecko lub całkowity zwrot podatku w przypadku gdy ulga przekracza nalezny podatek. 

Niestety to nie przejdzie. 500+ to nowy program, który pozwolił zatrudnić mnóstwo urzędników. Taki program generuje również spore pensje dla osób, które go nadzorują na skalę ogólnopolską - zapewne zatrudnionych po znajomości. Dlatego politycy wolą przepuścić ten niby "zwrot podatku obywateli" przez taką maszynkę biurokratyczną. Żeby było gdzie zatrudniać pociotków i tworzyć jeszcze większą biurokrację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×