Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Tramp znosi wizy do USA

Polecane posty

Gość Gość

Słyszeliście ? Kto sie pakuje juz? 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eq2weqwe

Ja nie, ale chętnie bym sie wybrała. szkoda ze tak drogie te bilety lotnicze. a ktos z was byl? Jakie wrazenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dzięki tu łatwiej wyjechać na wycieczkę do USA.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela
16 minut temu, Gość eq2weqwe napisał:

Ja nie, ale chętnie bym sie wybrała. szkoda ze tak drogie te bilety lotnicze. a ktos z was byl? Jakie wrazenia?

 NY 350€ Bez przesiadek to drogo? Za tyle ost leciałam american airlines

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Sa tanie loty z Europy, np German Wings

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Sa tanie loty z Europy, np German Wings

No ja bym się nie odważyła tanimi lotami na kilku godzinny lot, jednak wole żeby mi dali poduszkę, kocyk, żeby nakarmili i nie zostawili po drodze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie żulinda

ale czy to znaczy że ci ludzie którzy tam siedzą nielegalnie będą mogli latać jak poyebani?Mówili że będzie na lotnisku w Ameryce będzie urzędnik imigracyjny który zadecyduje kto może wjechać a kto nie i taka recydywa to nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc123

Urzednik imigravyjny stoi tam od zawsze a nie dopiero zacznie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ja z tego co słyszałam, to tam zawsze jest urzednik, który moze zawrócic nawet osobę z wizą. Wiele osób mysli, ze kiedys jak sie miało wizę to zawrócic nie mogli, ale to nieprawda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc123

Po pierwsze to nie trump zniosl tylko po prostu ilosc odrzuvonych podan spadla do poziomu akceptowalnego okreslonego w ich procedurach.  Te prcedury mowia ze jak poziom odrzucen spadnie do dajmy na to x,to moga zniesc obowiazek wizowy i to wlasbie sie stalo-spelnilismy warunek opisany w procedurze.

Nikt tu nam.łaski nie zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie żulinda

ale odpowiedzi nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc123

Ja bym do us nie poleciala chocby ktos mi za to płacił.

Wolalabym juz dostac wizje na Bialorus czy do Rosji.  Tam to przynajmniej jest co ogladac a nie tą amerykanska tępotę ktora wspabaile ilustruje ten ... trump.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noico
1 minutę temu, Gość Gosc123 napisał:

Po pierwsze to nie trump zniosl tylko po prostu ilosc odrzuvonych podan spadla do poziomu akceptowalnego okreslonego w ich procedurach.  Te prcedury mowia ze jak poziom odrzucen spadnie do dajmy na to x,to moga zniesc obowiazek wizowy i to wlasbie sie stalo-spelnilismy warunek opisany w procedurze.

Nikt tu nam.łaski nie zrobił.

mogą ale nie muszą.czaisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

nie słyszałam o tym germanwings, ale jak sie wpisuje w google, to wyskakuja same informacje o katastrofach.... 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziki Loch

Ameryka pod rządami Trumpa biednieje w oczach. Demokracja się chwieje, przemysł, a właściwie to, co po nim zostało upada. Wiele polskich miast wygląda o niebo lepiej niż niektóre miasta w USA.  Odsetek odmów wizowych spadł, bo nikt tam już za pracą, czy lepszym życiem się nie wybiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
15 minut temu, Gość Gosc123 napisał:

Ja bym do us nie poleciala chocby ktos mi za to płacił.

Wolalabym juz dostac wizje na Bialorus czy do Rosji.  Tam to przynajmniej jest co ogladac a nie tą amerykanska tępotę ktora wspabaile ilustruje ten ... trump.

no tak, na białorusi jest znacznie wiecej do oglądania niz w USa. I kto tu jest niemądry? My sami tzn Polacy do blyskotliwych nei nalezymy, chocby te wtrącanie polityki do kazdego tematu, chocby o pogodzie, albo wiara w tzw chemitrails, tam podobno nawet nei wiedza o co chodzi. 

Ja na wakacje bym pojechała mega chętnie... To bardzo piekny kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżony

 

3 minuty temu, Gość Dziki Loch napisał:

Ameryka pod rządami Trumpa biednieje w oczach. Demokracja się chwieje, przemysł, a właściwie to, co po nim zostało upada. Wiele polskich miast wygląda o niebo lepiej niż niektóre miasta w USA.  Odsetek odmów wizowych spadł, bo nikt tam już za pracą, czy lepszym życiem się nie wybiera.

to jeszcze dodaj że Polska jest w ruinie i lekcje odrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ńe gupi
23 minuty temu, Gość Gosc123 napisał:

Ja bym do us nie poleciala chocby ktos mi za to płacił.

Wolalabym juz dostac wizje na Bialorus czy do Rosji.  Tam to przynajmniej jest co ogladac a nie tą amerykanska tępotę ktora wspabaile ilustruje ten ... trump.

masz na myśli kołchozy niegdyś rządzone przez łukaszenke.Fakt jest co oglądć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa19087

ja tam polece, bo z dublin do ny bilet 250 € ale na pewno nie za rok :)kiedys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc123
1 godzinę temu, Gość ńe gupi napisał:

masz na myśli kołchozy niegdyś rządzone przez łukaszenke.Fakt jest co oglądć

W stanach moze byc co najwyzej ładna przyroda ale u nas czy za wschodnią granicą jest rownie pieknie a moze nawet piekniej . Nie ma sie czym jarac jesli chodzi o stany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodowe włosy
2 godziny temu, Gość eq2weqwe napisał:

Ja nie, ale chętnie bym sie wybrała. szkoda ze tak drogie te bilety lotnicze. a ktos z was byl? Jakie wrazenia?

Moja siostra  tam mieszka. najpierw mieszkała 6 lat w Atlancie ,stan Georgia, a od 2 lat mieszka w Tampa  stan Floryda. Ma męża Amerykanina. ogólnie jest bardzo zadowolona z życia tam, narzeka jednak na Trumpa no nie cierpią go, i też narzeka troche na to, jak tam działa służba zdrowia, bodajże za koronki na zębach płaciła 500 dolarów a za pobranie krwi pod kątem tarczycy ponad 200$ czy coś.

ale poza tym  jej się tam bardzo podoba. ma dobrą pracę - zaczynała od sklepu z pączkami tzw donuts... i kawą, lata temu.

A lata różnymi liniami, tzw tanimi które tanie jendak nie są, też i jest zadowolona.  linie Norwegian latają z jej miasta do wielu miast w Skandynawii i ona stamtąd leci np. ryanair'em do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćD
14 godzin temu, Gość miodowe włosy napisał:

Moja siostra  tam mieszka. najpierw mieszkała 6 lat w Atlancie ,stan Georgia, a od 2 lat mieszka w Tampa  stan Floryda. Ma męża Amerykanina. ogólnie jest bardzo zadowolona z życia tam, narzeka jednak na Trumpa no nie cierpią go, i też narzeka troche na to, jak tam działa służba zdrowia, bodajże za koronki na zębach płaciła 500 dolarów a za pobranie krwi pod kątem tarczycy ponad 200$ czy coś.

ale poza tym  jej się tam bardzo podoba. ma dobrą pracę - zaczynała od sklepu z pączkami tzw donuts... i kawą, lata temu.

A lata różnymi liniami, tzw tanimi które tanie jendak nie są, też i jest zadowolona.  linie Norwegian latają z jej miasta do wielu miast w Skandynawii i ona stamtąd leci np. ryanair'em do Polski.

A ile płaci twoja siostra za te norwegian?  Nie latałam nigdy nimi a w USA tez jeszcze nie byłam, ale słyszałam że to praktycznie niebo a ziemia jak je porównać do easyjet, a ryanair to w ogóle porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic jeszcze nie zniesli, a Wy się podniecacie. Dopiero została podpisana rekomendacja co nie jest równoznaczne z natychmiastowym zniesieniem wiz. To Kongres musi zatwierdzić, a jeszcze tego nie zrobił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
18 godzin temu, Gość Gosc123 napisał:

Ja bym do us nie poleciala chocby ktos mi za to płacił.

Wolalabym juz dostac wizje na Bialorus czy do Rosji.  Tam to przynajmniej jest co ogladac a nie tą amerykanska tępotę ktora wspabaile ilustruje ten ... trump.

Serio uważasz, ze nie ma w Stanach co oglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
20 godzin temu, Gość Gosc123 napisał:

Po pierwsze to nie trump zniosl tylko po prostu ilosc odrzuvonych podan spadla do poziomu akceptowalnego okreslonego w ich procedurach.  Te prcedury mowia ze jak poziom odrzucen spadnie do dajmy na to x,to moga zniesc obowiazek wizowy i to wlasbie sie stalo-spelnilismy warunek opisany w procedurze.

Nikt tu nam.łaski nie zrobił.

Właśnie że zrobił łaskę. Nasi poprzednicy mieli Polaków gdzieś, a pan Duda starał się, starał się, aż się w końcu wystarał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Właśnie że zrobił łaskę. Nasi poprzednicy mieli Polaków gdzieś, a pan Duda starał się, starał się, aż się w końcu wystarał.

Co ty pierniczysz? Tu ani Duda ani Trump nie mają nic do gadania. Liczy się sucha statystyka, liczba odrzuconych wniosków spada, coraz mniej Polaków robi tam na lewo przy azbestach, to już nie to samo co 30 lat temu, że każdy się pchał, by zarobić. Tylko na tej podstawie znosi się wizy, a nie co tam Adrian Duda na kolanach wyprosił. Trump sam z siebie też nic w tym temacie nie może, ale przed wyborami PiS chce sobie przypisać zasługi. Sucha statystyka o tym decyduje. Żadna zasługa takiej czy innej władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
19 godzin temu, Gość miodowe włosy napisał:

Moja siostra  tam mieszka. najpierw mieszkała 6 lat w Atlancie ,stan Georgia, a od 2 lat mieszka w Tampa  stan Floryda. Ma męża Amerykanina. ogólnie jest bardzo zadowolona z życia tam, narzeka jednak na Trumpa no nie cierpią go, i też narzeka troche na to, jak tam działa służba zdrowia, bodajże za koronki na zębach płaciła 500 dolarów a za pobranie krwi pod kątem tarczycy ponad 200$ czy coś.

ale poza tym  jej się tam bardzo podoba. ma dobrą pracę - zaczynała od sklepu z pączkami tzw donuts... i kawą, lata temu.

A lata różnymi liniami, tzw tanimi które tanie jendak nie są, też i jest zadowolona.  linie Norwegian latają z jej miasta do wielu miast w Skandynawii i ona stamtąd leci np. ryanair'em do Polski.

Moja wszystkie faktury odsyla do ubezpieczyciela i jej zwracają niemal co do centa. Powiedz siostrze niech wykupi ubezpieczenie lepsze to jej będą zwracać to co straci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yuka8

USA to ciekawy kraj, byłam tam kilkukrotnie. Nie wiem, czy chciałabym tam mieszkać, ale turystycznie na pewno można poszaleć. Wizy nie zostały zniesione, tylko przystąpimy to tzw. Visa Waiver - w celach turystycznych i biznesowych będziemy mogli tam przebywać do 90 dni. I tak ostatecznie o wszystkim decyduje urzędnik immigracyjny po przylocie. Jak mu się coś nie spodoba, to i wiza nie pomoże. Jednak normalny obywatel nie ma się czego obawiać. Szkoda tylko, że bilety są dużo droższe niż kiedyś - dla 4-osobowej rodziny koszt samych biletów jest znaczny, a na miejscu też za tanio nie jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość gość 1 napisał:

Co ty pierniczysz? Tu ani Duda ani Trump nie mają nic do gadania. Liczy się sucha statystyka, liczba odrzuconych wniosków spada, coraz mniej Polaków robi tam na lewo przy azbestach, to już nie to samo co 30 lat temu, że każdy się pchał, by zarobić. Tylko na tej podstawie znosi się wizy, a nie co tam Adrian Duda na kolanach wyprosił. Trump sam z siebie też nic w tym temacie nie może, ale przed wyborami PiS chce sobie przypisać zasługi. Sucha statystyka o tym decyduje. Żadna zasługa takiej czy innej władzy.

Zasługa aktualnego rządu. Tyle lat nas olewali, a ten rząd zaczął dbać o obywatela, że koniec końców pan Duda wystarał się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

miodowe włosy- to jeszcze tam nie byłas u siostry? Przez te wizy?

Ja bym strasznie chętnie zobaczyła teksas, prawdziwe Rodeo, grzechotniki, pustynię, i marzę zeby zobaczyc LA, wytwórnie filmowe, te przyrodę, masa tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×