Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia

Mieszkam na stałe poza Polską. Czy powinnam głosować?

Polecane posty

Gość gość

Ja też mieszkam na stałe poza Polską i zawsze głosuję w ambasadzie. Wciąż jestem Polką, w Polsce mieszkają moi rodzice i przyjaciele. Jest dla mnie ważne, co dzieje się w ojczyźnie i korzystam z prawa współdecydowania o jej losach. Nie wiem, jak ty się na to zapatrujesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtr

Tez mieszkam od dawna za granica i w polskich wyborach nie glosuje bo uwzam ze nie powinnam decydowac o tym co dzieje sie w Polsce.

Glosuje tu gdzie mieszkam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A ważne jest dla ciebie, jak będą żyli twoi bliscy, którzy w Polsce zostali? Bo jeśli nie, to nie głosuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Greg

Uwazam ze powinniście głosować bo o wasze prawo mieć zdanie na o co dzieje się w kraju waszych rodzin i tych którzy tu żyją, nie wiesz jak życie się potoczy i czy nie przyjdzie tobie lub innym bliskim tutaj żyć. Tymbarskiej jeżeli wiesz jak wiele złego się tu zaczęło dziać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mogę głosować ale nie chcę. Co się dzieje w PL, kto rządzi wisi mi i powiewa. Nie czuję się Polakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mnie też jest obojętne kto w PL rządzi. Urwijcie sobie łby jak chcecie. W dooopie to mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ja głosuje bo mam w Polsce bliskich i spędzam 1/4 życia w dalszym ciągle mam obywatelstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Mogę głosować ale nie chcę. Co się dzieje w PL, kto rządzi wisi mi i powiewa. Nie czuję się Polakiem.

Nie czujesz się Polakiem, ale używasz języka polskiego i udzielasz się na polskim forum 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa19087

Nie wracam do pl, nie glosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

ja głosuje bo mam w Polsce bliskich i spędzam 1/4 życia w dalszym ciągle mam obywatelstwo.

Ja tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja nie glosuje,nie zyje tam ,to nie bede nikomu zycia ukladac 🙂

Moja rodzina i bliscy sami potrafia decydowac o swoim losie, nie bede za nikogo podejmowac decyzji.

Oni nie zabieraja glosu w sprawach kraju, gdzie ja mieszkam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
25 minut temu, Gość gosc napisał:

Ja nie glosuje,nie zyje tam ,to nie bede nikomu zycia ukladac 🙂

Moja rodzina i bliscy sami potrafia decydowac o swoim losie, nie bede za nikogo podejmowac decyzji.

Oni nie zabieraja glosu w sprawach kraju, gdzie ja mieszkam 🙂

A mogą zabierać ten głos? Bo jeśli nie to porównanie z tyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtr

A dlaczego mialabym decydowac  tym co sie dzieje w Polsce jesli tam nie mieszkam ? Konsekwencje glosowania mnie nie dotycza, co sobie ludzie wybiora to beda mieli, mnie to w zadnym wypadku nie dotyka. Uwazam ze nie mam prawa narzucac Polakom moich pogladow i decyzji a powrotu do Polski nie planuje.

W Polsce mam rodzine, polityka w Polsce sa bezposednio zainteresowani, oni poniosa konsekwencje wyboru wiec to oni glosuja. 

Ciezko mi patrzec co sie przez ostatnie lata z Polska dzieje, ale na tym wlasnie polega demokracja. Ja tez nie chcialabym zeby ktos mieszkajacy na stale poza krajem w ktorym mieszkam decydowal o tym jak ja bede zyla i kto w tym kraju bedzie rzadzil ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość gtr napisał:

A dlaczego mialabym decydowac  tym co sie dzieje w Polsce jesli tam nie mieszkam ? Konsekwencje glosowania mnie nie dotycza, co sobie ludzie wybiora to beda mieli, mnie to w zadnym wypadku nie dotyka. Uwazam ze nie mam prawa narzucac Polakom moich pogladow i decyzji a powrotu do Polski nie planuje.

W Polsce mam rodzine, polityka w Polsce sa bezposednio zainteresowani, oni poniosa konsekwencje wyboru wiec to oni glosuja. 

Ciezko mi patrzec co sie przez ostatnie lata z Polska dzieje, ale na tym wlasnie polega demokracja. Ja tez nie chcialabym zeby ktos mieszkajacy na stale poza krajem w ktorym mieszkam decydowal o tym jak ja bede zyla i kto w tym kraju bedzie rzadzil ... 

Czyli nie zależy ci na tym, żeby twoja rodzina miała dobre życie? Bo ja swoją kocham i mi zależy, dlatego staram się im pomagać jeśli tylko tego potrzebują, a głosowanie przeciwko ludziom, którzy mogą im życie speridolić to bardzo drobny gest tej pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
25 minut temu, Gość gość napisał:

Czyli nie zależy ci na tym, żeby twoja rodzina miała dobre życie? Bo ja swoją kocham i mi zależy, dlatego staram się im pomagać jeśli tylko tego potrzebują, a głosowanie przeciwko ludziom, którzy mogą im życie speridolić to bardzo drobny gest tej pomocy.

A czy twoja rodzina tez sadzi, ze ci ludzie moga im ...olic zycie ? Czy to wylacznie twoja opinia ? Prosili cie o wsparcie? O pomoc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość gosc napisał:

A czy twoja rodzina tez sadzi, ze ci ludzie moga im ...olic zycie ? Czy to wylacznie twoja opinia ? Prosili cie o wsparcie? O pomoc ?

Tak, też sądzi, i owszem, rozmawialiśmy o udziale w wyborach. Nawet moja babcia nie głosuje na pis 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ingrid
6 godzin temu, Gość gość napisał:

Tak, też sądzi, i owszem, rozmawialiśmy o udziale w wyborach. Nawet moja babcia nie głosuje na pis 😉

Myslisz ze lewactwo ci zycie oslodzi , to zabacz na szwecje jak im osladzaja . Jestes mloda , nie pamietasz komunizmu a babunia pewnie juz ma demencje , albo sama stary komuch  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Ingrid napisał:

Myslisz ze lewactwo ci zycie oslodzi , to zabacz na szwecje jak im osladzaja . Jestes mloda , nie pamietasz komunizmu a babunia pewnie juz ma demencje , albo sama stary komuch  

Idź się leczyć. Komunizm to jest właśnie to co pis wprowadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 godzin temu, Gość gość napisał:

Czyli nie zależy ci na tym, żeby twoja rodzina miała dobre życie? Bo ja swoją kocham i mi zależy, dlatego staram się im pomagać jeśli tylko tego potrzebują, a głosowanie przeciwko ludziom, którzy mogą im życie speridolić to bardzo drobny gest tej pomocy.

Szczerze? Bredzisz! Jaki gest pomocy? Chu/ja wiesz jak się tu żyje, to co się wpier/dalasz? Dzisiaj widziałam w wiadomościach taki drobny wywiad pod "urną". Facet mówi: jestem w Polsce po raz pierwszy od 24 lat i poszedłem zagłosować, wzruszyłem się. Wielki patriota. Jakoś 24 lata temu miał głęboko w 4 literach tą Polskę, a teraz się wzrusza? Jeśli ktoś nie mieszka w Polsce, to nie powinien głosować w ogóle. Jak wrócisz, to wtedy sobie zagłosujesz. Wybory do parlamentu są co 4 lata, prezydencje co 5, pomiędzy jeszcze kilka innych, to się na kilka załapiesz pierdzielona hipokrytko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
41 minut temu, Gość gość napisał:

Idź się leczyć. Komunizm to jest właśnie to co pis wprowadza.

Dokładnie, a połowa z nich, to stare komuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Szczerze? Bredzisz! Jaki gest pomocy? Chu/ja wiesz jak się tu żyje, to co się wpier/dalasz? Dzisiaj widziałam w wiadomościach taki drobny wywiad pod "urną". Facet mówi: jestem w Polsce po raz pierwszy od 24 lat i poszedłem zagłosować, wzruszyłem się. Wielki patriota. Jakoś 24 lata temu miał głęboko w 4 literach tą Polskę, a teraz się wzrusza? Jeśli ktoś nie mieszka w Polsce, to nie powinien głosować w ogóle. Jak wrócisz, to wtedy sobie zagłosujesz. Wybory do parlamentu są co 4 lata, prezydencje co 5, pomiędzy jeszcze kilka innych, to się na kilka załapiesz pierdzielona hipokrytko.

Chvja to ty wiesz. Mam normalną rodzinę, z którą rozmawiam, i wbrew temu co patologia 500+ wypisuje na forach normalnym ludziom wcale się za pisdzielców lepiej nie żyje. A będzie jeszcze gorzej jak choćby przeforsują te swoje pensje minimalne z dvpy wzięte- ludzie będą musieli pozamykać małe firmy albo głodować kosztem pensji dla pracowników. Ni uja nie chcę takiej przyszłości dla mojej rodziny. Poza tym ja w ten kraj ładuję kupę kasy z każdym przyjazdem (i bez przyjazdów też, robiąc zakupy online), więc z podatków od moich zakupów też są te fanaberie dla patologii finansowane, i jeśli mogę to mam prawo decydować kto tymi podatkami będzie rządził!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
25 minut temu, Gość gość napisał:

Chvja to ty wiesz. Mam normalną rodzinę, z którą rozmawiam, i wbrew temu co patologia 500+ wypisuje na forach normalnym ludziom wcale się za pisdzielców lepiej nie żyje. A będzie jeszcze gorzej jak choćby przeforsują te swoje pensje minimalne z dvpy wzięte- ludzie będą musieli pozamykać małe firmy albo głodować kosztem pensji dla pracowników. Ni uja nie chcę takiej przyszłości dla mojej rodziny. Poza tym ja w ten kraj ładuję kupę kasy z każdym przyjazdem (i bez przyjazdów też, robiąc zakupy online), więc z podatków od moich zakupów też są te fanaberie dla patologii finansowane, i jeśli mogę to mam prawo decydować kto tymi podatkami będzie rządził!

Czyli juz decydujesz o losie 2 krajow, bo.. podatki placisz? 😛

Czy moze w tym,w ktorym mieszkasz nie glosujesz ? 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Idź się leczyć. Komunizm to jest właśnie to co pis wprowadza.

Nie masz bladego pojecia o komunizmie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
37 minut temu, Gość gość napisał:

Dokładnie, a połowa z nich, to stare komuchy.

Druga połowa to młode komuchy. Oj, będzie się działo przez te 4 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 minut temu, Gość gosc napisał:

Czyli juz decydujesz o losie 2 krajow, bo.. podatki placisz? 😛

Czy moze w tym,w ktorym mieszkasz nie glosujesz ? 😉 

Głosuję. Mam podwójne obywatelstwo  🙂 I nie, nie "bo podatki płacę", bo to tylko jeden z powodów. Czemu niektórym ciężko jest pojąć, że można być patriotą bez mieszkania w danym kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
15 godzin temu, Gość gość napisał:

Głosuję. Mam podwójne obywatelstwo  🙂 I nie, nie "bo podatki płacę", bo to tylko jeden z powodów. Czemu niektórym ciężko jest pojąć, że można być patriotą bez mieszkania w danym kraju?

Bo jest to falszywy obraz patriotyzmu ?

Jedyny gest mozliwy dla ludzi zyjacych poza PL ? Naprawde sadzisz , ze polonia w np. USA wie jak jest rzeczywistosc ludzi mieszkajacych w PL ?

Bylam ostanio na wakacjach , skaczac po tv natknelam sie na kanal Polonia i zdebialam !  Z ekranu lala sie doslownie indokrynacja i falszywy obraz sytuacji w PL.. Siedzialam z otwarta buzia..

Nie mieszkasz w danym kraju, nie znasz codziennosci i rzeczywistosci.. Pamietasz wspomnienia z przeszlosci i co najwyzej migawki z krotkich pobytow.

Odczuwasz sentyment do Ojczyzny.. to zrozumiale, ale nie ukladaj zycia ludziom w kraju gdzie nie mieszkasz !

Moim dzieciom ,ktore pamietaja zycie w Pl nawet przez mysl nie przeszlo by ingerowac w zycie innych ludzi.Mi i mezowi tez nie.

Moj wnuk majacy 3 obywatelstwa( taki zbieg okolicznosci ) mialby miec wplyw na los ludzi w kraju , z ktorym nic go nie laczy poza  nieczestymi wizytami w wakacje ?

Czy ty chcesz na emeryture wracac do PL i dlatego czujesz sie w obowiazku przygotowac sobie grunt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
40 minut temu, Gość gosc napisał:

Bo jest to falszywy obraz patriotyzmu ?

Jedyny gest mozliwy dla ludzi zyjacych poza PL ? Naprawde sadzisz , ze polonia w np. USA wie jak jest rzeczywistosc ludzi mieszkajacych w PL ?

Bylam ostanio na wakacjach , skaczac po tv natknelam sie na kanal Polonia i zdebialam !  Z ekranu lala sie doslownie indokrynacja i falszywy obraz sytuacji w PL.. Siedzialam z otwarta buzia..

Nie mieszkasz w danym kraju, nie znasz codziennosci i rzeczywistosci.. Pamietasz wspomnienia z przeszlosci i co najwyzej migawki z krotkich pobytow.

Odczuwasz sentyment do Ojczyzny.. to zrozumiale, ale nie ukladaj zycia ludziom w kraju gdzie nie mieszkasz !

Moim dzieciom ,ktore pamietaja zycie w Pl nawet przez mysl nie przeszlo by ingerowac w zycie innych ludzi.Mi i mezowi tez nie.

Moj wnuk majacy 3 obywatelstwa( taki zbieg okolicznosci ) mialby miec wplyw na los ludzi w kraju , z ktorym nic go nie laczy poza  nieczestymi wizytami w wakacje ?

Czy ty chcesz na emeryture wracac do PL i dlatego czujesz sie w obowiazku przygotowac sobie grunt ?

A wiesz, że sporo emigrantów, by chciało wrócić właśnie na emeryturę?  Wśród osób w wieku obecnie "bliskoemerytalnym" Polska pojawia się w dyskusjach często, sporo osób chciałoby sobie "na stare lata" kupić domek w Polsce (niekoniecznie do przeprowadzki na stałe bo jednak dzieci i wnuki to trochę kotwica, ale żeby przez kilka miesięcy w roku móc w kraju mieszkać to już tak).

A co do kanałów: no cóż, jak ktoś ogląda kanał propagandowy to i propagandę dostanie 😄 Przecież Polonia to jest to samo co w Polsce TVPiS, dlatego indoktrynacja ta sama 😄 Na szczęście kanałów jest więcej, dostępnych za granicą też 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtr
37 minut temu, Gość gość napisał:

A co do kanałów: no cóż, jak ktoś ogląda kanał propagandowy to i propagandę dostanie 😄 Przecież Polonia to jest to samo co w Polsce TVPiS, dlatego indoktrynacja ta sama 😄 Na szczęście kanałów jest więcej, dostępnych za granicą też 🙂

No to powiedz mi skad ludzie mieszkajacy od wielu lat poza granicami Polski maja wiedziec ktora stacja jest "ta dobra" a ktora sieje propagande ? 

Na codzien nie mam polskiej TV, ale bylam niedawno w Polsce, trafilam na TV Polonie i tez mi szczeka opadla... a jeszcze kilkanascie lat temu chetnie ta stacje ogladalam 😮 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Polakom na emigracji nikt obywatelstwa nie odbiera, więc pozostają obywatelami Polski i jako tacy mają zagwarantowane Konstytucją prawo do udziału w wyborach i referendach. A skoro mają takie prawo, to mogą i powinni z niego korzystać.

Obowiązkiem konstytucyjnym każdego obywatela polskiego jest też wierność Rzeczypospolitej i troska o dobro wspólne, nie można więc wymagać od jakiegokolwiek obywatela, by się on Polski wypierał czy przestał się angażować w związane z nią sprawy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×