Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Pierwsze wyniki wskazują że wygrał PiS

Polecane posty

Gość Gość

Nie kłócić się! Rządzi większość i mniejszość musi się dostosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Dlaczego " bez pomyslunku " ?

Ludzie wbrew pozorm mysla.. tylko inaczej niz zakladamy 😉

Po co im wiedza o mechanizmach ekonomicznych ?

Oni widza i czuja, ze im sie polepszylo, na wiecej ich stac, czuja sie bezpieczni, bo ktos za nich mysli , a oni nie musza..

Przekladaja mechanizmy ekonomiczne, na codzienne swojskie zycie.. I na tej podstawie wybieraja to ,co dobre dla nich 🙂

niestety ale nie masz racji, to jest właśnie efekt dzisiejszej edukacji, skupiającej się na niepotrzebnej, bezużytecznej wiedzy a nie wiedzy praktycznej.
Ekonomia powinna być na równi z takimi przedmiotami jak matematyka, fizyka czy biologia, poniewaz nierozerwalnie wiąże się z naszym życiem w przeciwieństwie do religii.

Po co im wiedza o mechanizmach ekonomicznych? Chociażby po to, żeby wiedzieli, że 500+ idzie z ich kieszeni, z kieszeni ich rodziców, babki emerytki itp.
Nie, nie wszyscy ludzie myślą. Niektórym to wręcz powinny zostać odebrane prawa wyborcze, bo nie wiedzą nawet czym się różni socjalizm od kapitalizmu.

Więc powodzenia w dryfowaniu dalej na różowych chmurach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Nie kłócić się! Rządzi większość i mniejszość musi się dostosować.

napewno do nieczego się nie dostosuję osobiście, bo oprócz bycia Polską jestem także Europejką także z krwi i z praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Nie kłócić się! Rządzi większość i mniejszość musi się dostosować.

Nie musi. Granice otwarte 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iksde
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

niestety ale nie masz racji, to jest właśnie efekt dzisiejszej edukacji, skupiającej się na niepotrzebnej, bezużytecznej wiedzy a nie wiedzy praktycznej.
Ekonomia powinna być na równi z takimi przedmiotami jak matematyka, fizyka czy biologia, poniewaz nierozerwalnie wiąże się z naszym życiem w przeciwieństwie do religii.

Po co im wiedza o mechanizmach ekonomicznych? Chociażby po to, żeby wiedzieli, że 500+ idzie z ich kieszeni, z kieszeni ich rodziców, babki emerytki itp.
Nie, nie wszyscy ludzie myślą. Niektórym to wręcz powinny zostać odebrane prawa wyborcze, bo nie wiedzą nawet czym się różni socjalizm od kapitalizmu.

Więc powodzenia w dryfowaniu dalej na różowych chmurach.

Dokladnie!
Tak samo można powiedzieć o "zbędnej" matematyce czy fizyce. Później głąby nie mają pojęcia ile to jest 1,5% w skali roku albo tego, że rozerwanego kabla nie powinno się lizać mokrym językiem 😄
A może to i dobrze. Nauka dla wybranych, reszta niech wyginie naturalnie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
27 minut temu, Gość gosc napisał:

to się nazywa klasyczny objaw sztokholmski. Nie ważne, że bije, ważne, że czasem pogłaszcze 🙂

Ja tam wolę sama zarządzać pieniędzmi, nie potrzebuję od tego pisu. Niestety moja kasa jest rozkradana i rozdawana "potrzebującym".

 

to pochwal się jak zarządzałaś pieniędzmi z OFE? za czasów peło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość gość napisał:

to pochwal się jak zarządzałaś pieniędzmi z OFE? za czasów peło

nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, co się wtedy stało z pieniędzmi z ofe? Ah zapomniałam, że dyskutuję z ignorantem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość gość napisał:

to pochwal się jak zarządzałaś pieniędzmi z OFE? za czasów peło

bawi mnie, ze jeśli krytykuje się pis to z automatu ignoranci uznają ciebie za pełowca 🙂 No coż, jakie horyzonty, takie wybory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

jeśli dalej mam utrzymywać 500+ z moich podatkow , to bardzo prosze o możliwość zrzeczenia się z płacenia podatków oraz składek zus oraz emerytalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

bawi mnie, ze jeśli krytykuje się pis to z automatu ignoranci uznają ciebie za pełowca 🙂 No coż, jakie horyzonty, takie wybory.

to nawet ignoranci nie są, tylko ludzie o bardzo niskim iq.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

JA-RO-SŁAW!!! JA-RO-SŁAW!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

stary nieszczesliwy gej co zyje z kotem bo sie wstydzi miec partnera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 minut temu, Gość gosc napisał:

bawi mnie, ze jeśli krytykuje się pis to z automatu ignoranci uznają ciebie za pełowca 🙂 No coż, jakie horyzonty, takie wybory.

możesz wskazać po czym wnosisz że uznałam kogoś za peowca chyba że nazywasz się dżesika to nieodpowiadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Otmuchów
12 minut temu, Gość gość napisał:

jeśli dalej mam utrzymywać 500+ z moich podatkow , to bardzo prosze o możliwość zrzeczenia się z płacenia podatków oraz składek zus oraz emerytalnej.

Ale w każdym zachodnim kraju tak jest. A u nas social to jest wielkie halo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość gość napisał:

możesz wskazać po czym wnosisz że uznałam kogoś za peowca chyba że nazywasz się dżesika to nieodpowiadaj

"to pochwal się jak zarządzałaś pieniędzmi z OFE? za czasów peło"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Lidzie, krzyczeliscie DEMOKRACJA, DEMOKRACJA, no to macie właśnie demokrację i każdy głupi i mądry, biedny i bogaty może sobie iść i zagłosować jak chce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

My się kłócimy, a na szczycie rączka pisowska rączkę pełowską myje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
38 minut temu, Gość gosc napisał:

Dlaczego " bez pomyslunku " ?

Ludzie wbrew pozorm mysla.. tylko inaczej niz zakladamy 😉

Po co im wiedza o mechanizmach ekonomicznych ?

Oni widza i czuja, ze im sie polepszylo, na wiecej ich stac, czuja sie bezpieczni, bo ktos za nich mysli , a oni nie musza..

Przekladaja mechanizmy ekonomiczne, na codzienne swojskie zycie.. I na tej podstawie wybieraja to ,co dobre dla nich 🙂

po co wiedza o mechanizmach? Może po to, żeby móc krytycznie ocenić obietnice wyborcze? Móc co nieco wybiec w przyszłość, bo to, że mi się chwilowo polepszyło może oznaczać, że w perspektywie jakiś 5 - 10 lat może mi się baaaardzo pogorszyć.

Hitler też został wybrany demokratycznie, bo ludzie żyli "tu i teraz"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
28 minut temu, Gość Gość napisał:

JA-RO-SŁAW!!! JA-RO-SŁAW!!! 

JA-RO-SŁAW!!!  Polskę zbaw!!!! 🤣

No ale trzeba przyznać, że Kaczor ładnie przerżnął z Kidawą-Błońską w Warszawie 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
18 minut temu, Gość Otmuchów napisał:

Ale w każdym zachodnim kraju tak jest. A u nas social to jest wielkie halo.

W jakim zachodnim kraju socjal na dziecko = 1/3 płacy minimalnej netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 minut temu, Gość Otmuchów napisał:

Ale w każdym zachodnim kraju tak jest. A u nas social to jest wielkie halo.

W zadnym zachodnim kraju socjal nie jest w takiej wysokości! Za to jest masa realnej pomocy: bezproblemowy dostęp do zlobkow, przedszkoli, dofinansowania do opiekunek, opieka zdrowotna w ramach ubezpieczenia (rzeczywista, a nie jak w Polsce fikcja bo albo trzeba czekać miesiącami albo bulic z własnej kieszeni), dobrze refundowane leki, dopłaty do zajęć pozalekcyjnych itp. itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
59 minut temu, Gość gość napisał:

napewno do nieczego się nie dostosuję osobiście, bo oprócz bycia Polską jestem także Europejką także z krwi i z praktyki.

W całej Europie też jest system demokratyczny i chcąc nie chcąc, mniejszość dostosowuje się do większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iksde
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Dlaczego " bez pomyslunku " ?

Ludzie wbrew pozorm mysla.. tylko inaczej niz zakladamy 😉

Po co im wiedza o mechanizmach ekonomicznych ?

Oni widza i czuja, ze im sie polepszylo, na wiecej ich stac, czuja sie bezpieczni, bo ktos za nich mysli , a oni nie musza..

Przekladaja mechanizmy ekonomiczne, na codzienne swojskie zycie.. I na tej podstawie wybieraja to ,co dobre dla nich 🙂

Powyżej, to jest właśnie 100% wyborca PiSu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

W całej Europie też jest system demokratyczny i chcąc nie chcąc, mniejszość dostosowuje się do większości.

To trochę nie tak.... Rządzi większość ale z pełnym poszanowaniem praw mniejszości i uwzględnieniem ich potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Dlaczego " bez pomyslunku " ?

Ludzie wbrew pozorm mysla.. tylko inaczej niz zakladamy 😉

Po co im wiedza o mechanizmach ekonomicznych ?

Oni widza i czuja, ze im sie polepszylo, na wiecej ich stac, czuja sie bezpieczni, bo ktos za nich mysli , a oni nie musza..

Przekladaja mechanizmy ekonomiczne, na codzienne swojskie zycie.. I na tej podstawie wybieraja to ,co dobre dla nich 🙂

Jak ktoś ma zły humor, walnie sobie piwko i od razu widzi i czuje, że mu się polepszyło. Na drugi dzień znowu walnie piwko i znów mu lepiej. Potem walnie 2 piwka, potem 3 i będzie widzial i czul, ze mu lepiej. Tylko jaki będzie efekt końcowy takiego postępowania?

po to mamy znać mechanizmy ekonomiczne i posiadać umiejętność SAMODZIELNEGO myślenia i przewidywania jak pewne nasze decyzje, które podejmujemy wpłyną na naszą przyszlość.

Jak się weźmie chwilówkę to też człowiek widzi i czuje, ze mu się polepszyło bo ma więcej pieniędzy. Potem można wziąć kolejną chwilówkę na spłatę poprzedniej itd. Pan udzielający chwilówki człowiekiem się zaopiekuje, poprowadzi, dopilnuje formalności i człowiek nic nie będzie musiał. Wystarczy, ze podpisze papierek. Pieniązki dostanie i będzie cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Jak ktoś ma zły humor, walnie sobie piwko i od razu widzi i czuje, że mu się polepszyło. Na drugi dzień znowu walnie piwko i znów mu lepiej. Potem walnie 2 piwka, potem 3 i będzie widzial i czul, ze mu lepiej. Tylko jaki będzie efekt końcowy takiego postępowania?

po to mamy znać mechanizmy ekonomiczne i posiadać umiejętność SAMODZIELNEGO myślenia i przewidywania jak pewne nasze decyzje, które podejmujemy wpłyną na naszą przyszlość.

Jak się weźmie chwilówkę to też człowiek widzi i czuje, ze mu się polepszyło bo ma więcej pieniędzy. Potem można wziąć kolejną chwilówkę na spłatę poprzedniej itd. Pan udzielający chwilówki człowiekiem się zaopiekuje, poprowadzi, dopilnuje formalności i człowiek nic nie będzie musiał. Wystarczy, ze podpisze papierek. Pieniązki dostanie i będzie cacy.

zgadzam się, ale nie wydaje mi się, żeby to dotarło tam gdzie trzeba 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Dlaczego " bez pomyslunku " ?

Ludzie wbrew pozorm mysla.. tylko inaczej niz zakladamy 😉

Po co im wiedza o mechanizmach ekonomicznych ?

Oni widza i czuja, ze im sie polepszylo, na wiecej ich stac, czuja sie bezpieczni, bo ktos za nich mysli , a oni nie musza..

Przekladaja mechanizmy ekonomiczne, na codzienne swojskie zycie.. I na tej podstawie wybieraja to ,co dobre dla nich 🙂

I stąd właśnie się bierze bieda mentalna i ta w portfelu.

Jak juz ktoś napisał, po alkoholu też na początku robi się ciepło na serduszku i jak pieniążki z chwilówki przyjdą na konto. A potem jest płacz, błaganie o pomoc, bo panowie wydzwaniajO, branie na litość. A przecież tak przyjemnie było.

Masz rację, nie ucz się niczego o ekonomii, daj innym zarobić, tylko potem nie jojcz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Jak to dobrze, że jako osoba nieźle zarabiająca, kolejny rok będę sponsorować wakacje Grażynom i ich potomstwu. Juz się bałam, że w tym roku juz nigdzie nie wyjadą a tu taka miła niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Jak to dobrze, że jako osoba nieźle zarabiająca, kolejny rok będę sponsorować wakacje Grażynom i ich potomstwu. Juz się bałam, że w tym roku juz nigdzie nie wyjadą a tu taka miła niespodzianka.

Od razu się lżej na sercu robi, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

 

Ja się boję agresji Pisowcow. Lesby i geje do gazu, zakaz rozmów o seksie z nastolatkami, nieprawdopodobna rola kościoła... A będzie jeszcze gorzej. Każdy, kto nie będzie białym katolikiem będzie miał przerąbane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×