Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gienia

Czy podpisywaliście zgodę na fluoryzację zębów w szkole

Polecane posty

Gość Elana85

Nie podpisałam. Dbam o zęby dziecka. Systematycznie chodzimy do dentysty. Fluor nie jest zbyt bezpieczny. Tyle chemii teraz wokół. Staram się eliminować zagrożenia. W pierwszej klasie dałam zgodę. Teraz się nie zgodziłam. Mam większą wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Też bym się nie zgodziła. Po fluoryzacji trzeba odczekać sporo bez jedzenia i picia. Potem uważać na zęby jak po wybielaniu, bo się przebarwiają i są nadwrażliwe. Nie jestem też przekonana do korzyści z fluoryzacji. Żadnych zabiegów dentystycznych w szkole, nie wiadomo u kogo. Wiele moich koleżanek ma zepsute zęby przez dentystów szkolnych-coś tam rozgrzebywali bez wiedzy rodziców, później nie było kontynuacji leczenia, dziecka zresztą nawet nie informowano co mu się robi. Mam dobrego dentystę i nie potrzebuję takich akcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie. Zaniosłam zaświadczenie od rodzinnego stomatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Nie. Zaniosłam zaświadczenie od rodzinnego stomatologa.

Aha, nie podpisywałam również zgody na jakieś przeglądy czy zabiegi profilaktyczne na terenie szkoły w ramach jakichś tam programów, wykonywanych przez nieznane mi firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cdv

Tu autorka, ja tez nie podpisałam po tym jak dowiedziałam się jak bardzo fluor szkodzi na organizm,  jako jedyna w klasie, za to u koleżanki 80% rodziców  się nie zgodziło na fluoryzację.

Chodzimy systematycznie do stomatologa, pasty z fluorem używam na zmianę z ta bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matkoicorko

Nie wyraziłam zgody, chociaż u nas flioryzacja dopiero za rok. Fluor to trucizna. Moja córka ma 6lat, nigdy nie używa past z fluorem, ząbki ma jak perełki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tak 

 Nie widzę w tym.nic złego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Tak 

 Nie widzę w tym.nic złego

 

a widzisz, Zrodła Watykanu uwazaja inaczej 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aamore

Nie fluoryzujemy się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

wg mnie niektore rzeczy powinny pozostac tak jak kiedys byly. Np fluoryzacja, sprawdzanie głow na wszy, szczepienia w szkole. Zycie było tak proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
22 minuty temu, Gość gosc napisał:

wg mnie niektore rzeczy powinny pozostac tak jak kiedys byly. Np fluoryzacja, sprawdzanie głow na wszy, szczepienia w szkole. Zycie było tak proste

U mnie fluoryzacja to była jakaś kpina. Pani te wszystkie szczoteczki z całej klasy kisiła w jednej foliowej torbie przez cały rok. Fujka 🤮

Sprawdzanie głów, szczepienia, przeglądy dentystyczne powinny być obowiązkowe. Co do fluoryzacji, to nie wiem co o tym myśleć. Może jak matka przyniesie zaświadczenie od dentysty że dzieciak miał fluoryzację, to możnaby odpuścić. No ale trzeba też wziąć pod uwagę, że są matki, które nie chodza do dentysty, nie zmuszają do mycia zębów, bo po co stresować dziecko. I dla takich dzieci przeglądy w szkole i ta fluoryzacja to byłoby zbawieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Obowiązkowe przeglądy? Zwariowałaś? Ja sobie nie życzę, żeby jakiś kiepski dentysta z łapanki się zajmował moim dzieckiem. A korzyści z fluoryzacji, to kwestia mocno dyskusyjna. Ja sama mam o wiele lepsze zęby odkąd używam past bez fluoru. Zresztą fluoryzacja jak już to w gabinecie, a nie na dziko w szkolnym kiblu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość Gość napisał:

U mnie fluoryzacja to była jakaś kpina. Pani te wszystkie szczoteczki z całej klasy kisiła w jednej foliowej torbie przez cały rok. Fujka 🤮

Sprawdzanie głów, szczepienia, przeglądy dentystyczne powinny być obowiązkowe. Co do fluoryzacji, to nie wiem co o tym myśleć. Może jak matka przyniesie zaświadczenie od dentysty że dzieciak miał fluoryzację, to możnaby odpuścić. No ale trzeba też wziąć pod uwagę, że są matki, które nie chodza do dentysty, nie zmuszają do mycia zębów, bo po co stresować dziecko. I dla takich dzieci przeglądy w szkole i ta fluoryzacja to byłoby zbawieniem.

Właśnie o to chodzi,że teraz zbyt duzo osob nie wyraża zgody na różne zabiegi i to nie znaczy ze w domu o to dba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Obowiązkowe przeglądy? Zwariowałaś? Ja sobie nie życzę, żeby jakiś kiepski dentysta z łapanki się zajmował moim dzieckiem. A korzyści z fluoryzacji, to kwestia mocno dyskusyjna. Ja sama mam o wiele lepsze zęby odkąd używam past bez fluoru. Zresztą fluoryzacja jak już to w gabinecie, a nie na dziko w szkolnym kiblu

Jeśli chodzisz z dzieckiem regularnie do dentysty to kiepski dentysta z łapanki mu przecież nie zaszkodzi. Ja w szkole miałam przeglądy dentystyczne i nikomu krzywda się nie stała. Nikt nie pytał rodziców czy oni się na to zgadzają czy nie. Chodzisz do państwowej szkoły to masz się dostosować, a nie latasz z wszami i bez szczepien. Są rodziny, które dzieci w życiu do dentysty nie zaprowadziły albo unikają szczeien i dla takich dzieci byłoby to z korzyścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×