Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak córce wytłumaczyć że tampony są złe?

Polecane posty

Gość gość

dziewczyny w szkole zaczęły w szkole szpanować tamponami, jak wytłymaczyć córce że podpaski są lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A dlaczego niby lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

nie chce żeby córka sobie gmerała w ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

nie są lepsze :x  tampony dają o stokroć więcej komfortu , jeszcze każ jej prac podkłady 😄 bedzie eko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość gość napisał:

nie chce żeby córka sobie gmerała w ....

Powiedz jej też żeby przypadkiem się tam nie myła, bo wiesz, wtedy musi się 'tam' dotknąć i będzie grzech 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jesli uważasz że są zle, to na pewno wiesz dlaczego, więc jej to powiedz. Poza tym kto może jej gmerac "W...." jesli nie ona sama? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że i bez tampona tam gmera. Poznaje swoje ciało i to jest normalne. Poprawnie użytkowane tampony są nawet lepsze od podpasek i nie wiem skąd pomysł żeby zabraniać stosowania tej metody ochrony podczas menstruacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gość napisał:

A dlaczego niby lepsze?

Tampony są wygodniejsze ale zdrowsze sa podpaski. Strzępy krwi nie wchona się do tampona ale zostają w środku  ( mojej przyjaciółki miała z tehonpowodu operacje). 

Tampona trzeba używać rozsądnie. Jeśli to sa pierwsze dni albo po prostu jest już w domu niech zakłada podpaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość31
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że i bez tampona tam gmera. Poznaje swoje ciało i to jest normalne. Poprawnie użytkowane tampony są nawet lepsze od podpasek i nie wiem skąd pomysł żeby zabraniać stosowania tej metody ochrony podczas menstruacji.

Mi położna poleciła masować TAM przed porodem żeby się mięśnie naciągly więc będzie łatwiej  (bo nacinania krocza nie robia). No ale nie potrafię sama sobie kurde tam palca włOżyć! Od tego miałam partnerów którzy robili mi dobrze a nie że ja sama mam sobie tam palcem...  co zrobić?  (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
37 minut temu, Gość gość napisał:

dziewczyny w szkole zaczęły w szkole szpanować tamponami, jak wytłymaczyć córce że podpaski są lepsze?

Źródło  www newsweek pl

,,...To poważny problem, bowiem tradycyjne tampony produkowane są z bawełny, a ta niestety nie pochodzi z kontrolowanych upraw. Oznacza to, że w tamponach można znaleźć pestycydy. Mało tego, są w nich związki halogenoorganiczne, wywołujące alergie, a nawet rakotwórczy formaldehyd. Watę, która wchodzi w skład tamponów, wybiela się z kolei w chlorze i rozjaśniaczach, nieprzyjaznych nie tylko dla kobiet, ale i dla środowiska...".

Próbowałam kiedyś je nosić zamiast podpasek. Odczuwałam większy dyskomfort. Jeśli nie da się przekonać, możesz jej powiedzieć, że jak nie wyciągnie sznurka, to skończy się wizytą w SOR. Jeśli źle założy, bielizna będzie brudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Parassolka

ile córka ma lat? tampony sa niezdrowe blokują wydostawanie się skrzepów moja znajoma wylądowała w szpitalu przez stosowanie tamponów .Każdy ginekolog ci powie ze tampony nie są wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tampony sa lepsze, daja komfort w nocy, daja zabezpieczenie na wf. A dziewczyna musi poznac swoje cialo. Przez pierwsze dni miesiaczki uzywam tamponow bo podpaski musialabym zmieniac co kwadrans. W z pierwszych miesiaczek pamietam ze byly bardzo obfite, i wtedy na lekcje mialam i tampon i podpaske. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Parassolka
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Źródło  www newsweek pl

,,...To poważny problem, bowiem tradycyjne tampony produkowane są z bawełny, a ta niestety nie pochodzi z kontrolowanych upraw. Oznacza to, że w tamponach można znaleźć pestycydy. Mało tego, są w nich związki halogenoorganiczne, wywołujące alergie, a nawet rakotwórczy formaldehyd. Watę, która wchodzi w skład tamponów, wybiela się z kolei w chlorze i rozjaśniaczach, nieprzyjaznych nie tylko dla kobiet, ale i dla środowiska...".

Próbowałam kiedyś je nosić zamiast podpasek. Odczuwałam większy dyskomfort. Jeśli nie da się przekonać, możesz jej powiedzieć, że jak nie wyciągnie sznurka, to skończy się wizytą w SOR. Jeśli źle założy, bielizna będzie brudna.

dokładnie moja znajoma tak wylądowała na pogotowiu ,dostała stan zapalny ,tampon uniemożliwia naturalne wyjcie skrzepów i u niej własnie doszło do stanu ostrego nie wiem dokładnie tyle co słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mi mama powiedziała, że tampony są dla dziewczyn/ kobiet które współżyją, dla dziewic lepsza podpaska.Teraz wiem że to nie prawda, ale wtedy mnie to odstraszyło czyt. ból przed wkładaniem, i możliwość przebicia błony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Parassolka napisał:

dokładnie moja znajoma tak wylądowała na pogotowiu ,dostała stan zapalny ,tampon uniemożliwia naturalne wyjcie skrzepów i u niej własnie doszło do stanu ostrego nie wiem dokładnie tyle co słyszałam.

a mojej znajomej zaszyli w ciele kaloryfer , podczas wycinania wyrostka. Tampon wymienia się co kilka godzin, a nie co kilka dni, nie ma opcji by doszło do stanu zapalnego przez 3 h. Nie wiesz dokładnie, to nie powtarzaj, bo siejesz ferment 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Parassolka napisał:

dokładnie moja znajoma tak wylądowała na pogotowiu ,dostała stan zapalny ,tampon uniemożliwia naturalne wyjcie skrzepów i u niej własnie doszło do stanu ostrego nie wiem dokładnie tyle co słyszałam.

To ile czasu nosicie te tampaksy? Ja zmieniam co 2-3h, w tym czasie nie powstanie żadne  stan zapalny , bo krew sie wchłania. Dodam,że tampaksow używam w pierwsze 2-3 dni, kiedy mam mocne krwawienie. Też bielizny nie brudza bo dodatkowo używam podpaski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak byłam dziewicą, to za nic nie mogłam tego zamontować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Jak byłam dziewicą, to za nic nie mogłam tego zamontować.

Ja też. Ale podobno o.b są ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Masakra. Jak zmieniacie tampony co 3 max 4h ( to już naprawdę max - jak nie macie możliwości) to przecież stan zapalny się nie wytworzy. Chyba ze trzymacie tampona przez cały dzień. A to jest bardzo niehigieniczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Gość Parassolka napisał:

ile córka ma lat? tampony sa niezdrowe blokują wydostawanie się skrzepów moja znajoma wylądowała w szpitalu przez stosowanie tamponów .Każdy ginekolog ci powie ze tampony nie są wskazane.

Jakie bzdury. Żadne skrzepy się nie zatrzymują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

jednej modelce amputowano nogi bo dostała zakażenia od tamponów, nie wiem co dziewuchy muszą chodzić z kołkiem w ci pach ale to nic dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olkakak

Ja uwazam ze jak dziewica, to lepiej podpaski. 

ja uzywalam tampony od kiedy mialam 23 lata czyli jak juz  od kilku lat nei bylam dziewica. Komfort duzy, serio duzo wygodniej z tamponami, ale po ilus tam latach uzywania zaczelam miec problemy tzn  podczas noszenia tampona rozmiar duze (trzy krople) to dostawlam niemal od razu podraznienia cewki moczowej i  zapalenia pecherza. to bylo ok rok po porodzie, jak sie to zaczelo, nie wiem cyz to ma zwiazek  (mialam cc).

Zatem wrocilam do podpasek.  a od  roku mam kubeczek. osobicie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość gość napisał:

jednej modelce amputowano nogi bo dostała zakażenia od tamponów, nie wiem co dziewuchy muszą chodzić z kołkiem w ci pach ale to nic dobrego.

i napewno znasz wszytskie szczegóły tego przypadku. Tak po prostu wsadzila tampona na 3h i ucieto jej nogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eko

Kup jej kubeczek menstruactjny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdrowie i higiena

Dokładnie. Najlepszy kubeczek. Żadnych odpadów, higienicznie, wygodnie, nie odznacza się pod ubraniem, niezawodne i starczy na długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Źródło  www newsweek pl

,,...To poważny problem, bowiem tradycyjne tampony produkowane są z bawełny, a ta niestety nie pochodzi z kontrolowanych upraw. Oznacza to, że w tamponach można znaleźć pestycydy. Mało tego, są w nich związki halogenoorganiczne, wywołujące alergie, a nawet rakotwórczy formaldehyd. Watę, która wchodzi w skład tamponów, wybiela się z kolei w chlorze i rozjaśniaczach, nieprzyjaznych nie tylko dla kobiet, ale i dla środowiska...".

Próbowałam kiedyś je nosić zamiast podpasek. Odczuwałam większy dyskomfort. Jeśli nie da się przekonać, możesz jej powiedzieć, że jak nie wyciągnie sznurka, to skończy się wizytą w SOR. Jeśli źle założy, bielizna będzie brudna.

Ale  to tak samo jak w przypadku podpasek - pestycydy, chlor itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luta

Ja uzywam tamponów od lat nastoletnich teraz mam 28 lat. Okres w okres, do dnia zakonczenia, dzien, noc. Zmieniam tylko rozmiar w zależności od krwawienia. I przez 13 lat nic nigdy mi nie bylo za to czuje sie czysto i swobodnie. Nigdy nie wroce do podpaski zeby czuc wieczna wilgoc i sliska brudna c i p e. Fuuuj! Daj dziecku nosic, sa rozmiary mini. Nic sobie nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

nie są lepsze :x  tampony dają o stokroć więcej komfortu , jeszcze każ jej prac podkłady 😄 bedzie eko:D

Komfort oczywiście ale bakterie które są na tamponie bardzo źle wpływają na drogi rodne. Może to powodować bardzo bardzo mocne zapalenie z powikłaniami... Wiem coś o tym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Zdrowie i higiena napisał:

Dokładnie. Najlepszy kubeczek. Żadnych odpadów, higienicznie, wygodnie, nie odznacza się pod ubraniem, niezawodne i starczy na długo.

Zgadzam się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×