Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Nie rozumiem o co cała ta afera o 500+?

Polecane posty

Gość Gość

Niech ta osoba, którą tak boli, że JEJ podatek idzie na 500+, powie sobie, że jej podatek idzie na szkolnictwo w jej mieście. Chyba niektórych boli, że ludziom żyje się lepiej, że (inwestowany) pieniądz robi następny pieniądz., a dzięki temu, że kręci się popyt wewnętrzny, ludzie w Polsce mają pracę. Polska staje się coraz bogatsza, i nie grozi jej duże spowolnienie. Liberalni mądrale, którzy myślą tylko o sobie, nigdy nie ogarną gospodarki kraju, bo to wykracza poza ich egocentryzm. Gadki o dobrowolnym ZUSie i podatkach, to właśnie przykład myślenia tylko o swoim tyłku. No i straszenie chlebem po 8,28, 58:) Juz przestańcie, bo to jest śmieszne i na nikogo nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Za kilka miesięcy zywnosc będzie duzo tańsza bo wejdą nowe stawki vat !np pieczywo z 23 będzie na 5 vat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

No i bardzo dobrze,  ze małe przedsiębiorstwa  upadła.  Nie ma nic gorszego niż pracować u Janusza biznesu. 

Bój się Boga. Jak można drugiemu człowiekowi życzyć zle. Ten Janusz biznesu ma mózg w przeciwieństwie do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Niech ta osoba, którą tak boli, że JEJ podatek idzie na 500+, powie sobie, że jej podatek idzie na szkolnictwo w jej mieście. Chyba niektórych boli, że ludziom żyje się lepiej, że (inwestowany) pieniądz robi następny pieniądz., a dzięki temu, że kręci się popyt wewnętrzny, ludzie w Polsce mają pracę. Polska staje się coraz bogatsza, i nie grozi jej duże spowolnienie. Liberalni mądrale, którzy myślą tylko o sobie, nigdy nie ogarną gospodarki kraju, bo to wykracza poza ich egocentryzm. Gadki o dobrowolnym ZUSie i podatkach, to właśnie przykład myślenia tylko o swoim tyłku. No i straszenie chlebem po 8,28, 58:) Juz przestańcie, bo to jest śmieszne i na nikogo nie działa.

Widac, ze gøwno wiesz o gospodarce, inaczej nie plotlabys, dobrowolny zus jest zly, juz wystarczajaco dokladamy sie doniepracujacych leni na zasilkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Niech ta osoba, którą tak boli, że JEJ podatek idzie na 500+, powie sobie, że jej podatek idzie na szkolnictwo w jej mieście.

Niech ta osoba którą tak boli że JEJ podatek idzie na 500+ powie sobie że jej podatek idzie na wojsko, policję. Zakupione były czołgi, samoloty i inne luksusowe samochody dla posłów i samorządowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość GOŚĆ napisał:

NIEDŁUGO, NIEDŁUGO. Tak głupio gadają już od 4 lat i co? I nic?

I popatrz sobie jak przez te 4 lata wszystko podrożało głupia dzi.wko lub głupi ku.ta.sie .A przez co podrożało? Bo ekonomiczni de/bile rządzą krajem, a ciemnota się cieszy, bo dostaje 500+ Jedynymi ciemnotami ekonomicznymi są pobierający te i inne państwowe zasiłki. Skończ temat autorko/autorze bo za głupia/głupi na niego jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Hehe juz się tak nie pluj Januszko biznesu:) zrób sobie dziecko to tez dostaniesz 500  plus hehe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

I popatrz sobie jak przez te 4 lata wszystko podrożało głupia dzi.wko lub głupi ku.ta.sie .A przez co podrożało? Bo ekonomiczni de/bile rządzą krajem, a ciemnota się cieszy, bo dostaje 500+ Jedynymi ciemnotami ekonomicznymi są pobierający te i inne państwowe zasiłki. Skończ temat autorko/autorze bo za głupia/głupi na niego jesteś.

Co przez te 4 lata podrożało głupia dzi.wko lub głupi ku.ta.sie ? Paliwo potaniało, prąd i gaz też nie podrożał! Jak kiedyś rządziły inne partie to nie widziałaś głupia dzi.wko lub głupi ku.ta.sie że od 1 stycznia inne rzeczy drożeją, a teraz to widzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Autorko to jest nic innego jak zazdrość bezdzietnych

To nie zazdrość tylko zawiść. Ja mam 1 dziecko i przez 4 lata nie jęczałam że inni mają a ja nie miałam, teraz dopiero dostałam i w pracy wszyscy na mnie patrzą z pod byka że głosowałam na PiS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
12 minut temu, Gość Gość napisał:

To nie zazdrość tylko zawiść. Ja mam 1 dziecko i przez 4 lata nie jęczałam że inni mają a ja nie miałam, teraz dopiero dostałam i w pracy wszyscy na mnie patrzą z pod byka że głosowałam na PiS.

"spod" - nieuk - typowy wyborca PiS 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
32 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Hehe juz się tak nie pluj Januszko biznesu:) zrób sobie dziecko to tez dostaniesz 500  plus hehe 

Poziom intelektualny - zero. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Do osoby która nazywa ludzi ciężko pracujących „ januszami biznesu” jeżeli jesteś tak mądra załóż swój biznes i zobacz jak ciężka to praca, która nie trwa 8 h dziennie ale często 12 h lub więcej. Po pracy zazwyczaj taka osoba cały czas ma w głowie plan, strategie dni kolejnych. Stres związany z inwestowanie, bo przecież trzeba się rozwijać, żeby przetrwać na rynku. Przedsiębiorcy nikt nie podaje pracy na tacy, wszystko musi sobie sam zorganizować. Kiedy ty nie myślisz już o pracy tylko siejesz jad na forum. Przedsiębiorca który posiada pojazdy opłaca podatek od środków transportowych rocznie 1 pojazd ok 3 tysięcy. Podatki te wpływają do kasy Miasta żebyś ty Obywatelu mógł posłać swoje dziecko np na darmowe zajęcia itp. Poza tym ci lokalni „ janusze biznesu „ są sponsorami szkół przedszkoli, domów dziecka. Zanim coś napiszesz proszę cię otwórz swój własny biznes i potem możesz coś pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
14 minut temu, Gość Gosc napisał:

Do osoby która nazywa ludzi ciężko pracujących „ januszami biznesu” jeżeli jesteś tak mądra załóż swój biznes i zobacz jak ciężka to praca, która nie trwa 8 h dziennie ale często 12 h lub więcej. Po pracy zazwyczaj taka osoba cały czas ma w głowie plan, strategie dni kolejnych. Stres związany z inwestowanie, bo przecież trzeba się rozwijać, żeby przetrwać na rynku. Przedsiębiorcy nikt nie podaje pracy na tacy, wszystko musi sobie sam zorganizować. Kiedy ty nie myślisz już o pracy tylko siejesz jad na forum. Przedsiębiorca który posiada pojazdy opłaca podatek od środków transportowych rocznie 1 pojazd ok 3 tysięcy. Podatki te wpływają do kasy Miasta żebyś ty Obywatelu mógł posłać swoje dziecko np na darmowe zajęcia itp. Poza tym ci lokalni „ janusze biznesu „ są sponsorami szkół przedszkoli, domów dziecka. Zanim coś napiszesz proszę cię otwórz swój własny biznes i potem możesz coś pisać.

Oplat które ponosi przedsiębiorca -(Janusz biznesu ) jest multum. szary człowiek pracujący na etacie nie ma o tym pojęcia niestety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
48 minut temu, Gość Gosc napisał:

Do osoby która nazywa ludzi ciężko pracujących „ januszami biznesu” jeżeli jesteś tak mądra załóż swój biznes i zobacz jak ciężka to praca, która nie trwa 8 h dziennie ale często 12 h lub więcej. Po pracy zazwyczaj taka osoba cały czas ma w głowie plan, strategie dni kolejnych. Stres związany z inwestowanie, bo przecież trzeba się rozwijać, żeby przetrwać na rynku. Przedsiębiorcy nikt nie podaje pracy na tacy, wszystko musi sobie sam zorganizować. Kiedy ty nie myślisz już o pracy tylko siejesz jad na forum. Przedsiębiorca który posiada pojazdy opłaca podatek od środków transportowych rocznie 1 pojazd ok 3 tysięcy. Podatki te wpływają do kasy Miasta żebyś ty Obywatelu mógł posłać swoje dziecko np na darmowe zajęcia itp. Poza tym ci lokalni „ janusze biznesu „ są sponsorami szkół przedszkoli, domów dziecka. Zanim coś napiszesz proszę cię otwórz swój własny biznes i potem możesz coś pisać.

A kto go zmusza do takiej ciężkiej pracy? Przecież może siedzieć w domu i żyć z 500+, ewentualnie może też zatrudnić się u innego janusza biznezu i pracować 8h, a nie 12h i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Taaak Janusze biznesu wszystko sponsoruja  hehe jasne jasne . Wiekszość z nich średnio 6 miesięcy w roku ciągnie l4 żeby nie płacić zusu. Teraz jak mają trochę więcej zapłacić pracownikowi to jest ryk ,lament i stekanie.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie wierzę jacy wy durni jesteście. Serio. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jestem Januszem biznesu i każdego roku w czasie inwentaryzacji jestem na minusie ok 50 - 60 tys strat w materiale. Gdzie ten towar do cholery znika. Nikt nie chce brac odpowiedzialności. Pracownikom płace na czas, maja umowy o prace jak należy do tego dodatki. I tak co roku okradają mnie moi kochani pracownicy,  do tego notorycznie biorą lewe l4 sam zapierniczam po 12 h skąd ja niby mam znaleźć na większe wypłaty? Ludzie dziś są bardzo roszczeniowi, choć sami w porządku nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeżeli pracownicy kradną Tobie materiał, to jaki masz problem potącić im z wypłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
10 minut temu, Gość Gość napisał:

Jeżeli pracownicy kradną Tobie materiał, to jaki masz problem potącić im z wypłaty?

Niestety taki, ze zaraz się zwalniają i kto będzie pracował, kiedy ja mam zobowiązania terminy gonią 😞 wszystko nie jest takie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Niestety taki, ze zaraz się zwalniają i kto będzie pracował, kiedy ja mam zobowiązania terminy gonią 😞 wszystko nie jest takie proste.

Przez to nie śpię po nocach mam nerwice, nic mnie nie cieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Wszyscy Wy, ktorzy tak chetnie nazywacie przedsiebiorcow Januszami biznesu, nie zdajecie sobie nawet sprawy, ze to wlasnie oni, a nie my etatowcy, nakrecaja gospodarke. Tylko dzieki malemu i sredniemu biznesowi krajowa gospodarka sie kreci i to dobrze kreci. Wykonczenie owych "Januszy" skonczy w Polsce zlote czasy. Wraz z ich upadkiem lub ucieczka poza granice panstwa, nie bedzie mial kto ciagnac tej lokomotywy. Nie mowiac o jej rozpedzaniu. Skoncza sie wszelkie 500+ bo nie bedzie z czego ich dawac. Co wiecej wzrosnie bezrobocie i to znacznie, bo tak sie sklada, ze wiekszosc ludzi pracuje dla malych firm, ktore tak chetnie spisujecie na straty. Koroporacje ich nie wchlona. Zteszta, nie wiem czy zdajecie sobie sprawe, ze akurat wielkie firmy nie placa w Polsce podatkow lub placa je mocno zanizone. Chce cie recesji i biedy, ze az bedzie piszczec? Zarznijcie "Januszy" innych i ich interesy. Przeraza mnie brak swiadomosci ekonomicznej jaka wiele osob na tym forum prezentuje w swoich wypowiedziach. Nawet glupota powinna miec granice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
26 minut temu, Gość Gosc napisał:

Niestety taki, ze zaraz się zwalniają i kto będzie pracował, kiedy ja mam zobowiązania terminy gonią 😞 wszystko nie jest takie proste.

To lepiej zatrudniać złodzieja??? Takiemu to ja bym kopnął jeszcze w dupę na pożegnanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

No i oczywiście patologia i kalectwo umysłowe znowu cieszy się,że odbeirają im 800 złotych i dają 500 na ...e gówniaki.Co za tępe sprzedajne bydło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 godzin temu, Gość Gość napisał:

To lepiej zatrudniać złodzieja??? Takiemu to ja bym kopnął jeszcze w dupę na pożegnanie.

Brakuje ludzi do pracy. Pracownik bierze co chwile lewe L4 kiedy ja muszę jego ZUS zapłacić to jest kradzież. Ludzie na potęgę okradają przedsiębiorców ! Ciężko jest na to wszystko zarobić. Ile razy było, ze nie przyszedł do pracy bo zapił. Albo przyszedł ale czuć było od niego ! Zatrudniam 25 pracowników i każdego dnia muszę denerwować się z powodu  jednego albo więcej. Poza tym zanim ich zatrudnię przez miesiąc czasu muszę ich  nauczyć obsługi, programu komputerowego,  przekazuje wiedzę. Tracę swój czas. Każde moje zwrócenie uwagi kończy się fochem obraza majestatu. Co gorsza opisaniem mnie w internecie. Sytuacja z kilku miesięcy po tym jak pracownik został zwolniony za kradzież i notoryczne L4 opisał mnie w internecie i to całkowita nieprawdę. Przez takie coś tracę klientów. Co z takimi ludźmi mam robić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ludzie okradają januszy biznesu i państwo siedząc na L 4 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Brakuje ludzi do pracy. Pracownik bierze co chwile lewe L4 kiedy ja muszę jego ZUS zapłacić to jest kradzież. Ludzie na potęgę okradają przedsiębiorców ! Ciężko jest na to wszystko zarobić. Ile razy było, ze nie przyszedł do pracy bo zapił. Albo przyszedł ale czuć było od niego ! Zatrudniam 25 pracowników i każdego dnia muszę denerwować się z powodu  jednego albo więcej. Poza tym zanim ich zatrudnię przez miesiąc czasu muszę ich  nauczyć obsługi, programu komputerowego,  przekazuje wiedzę. Tracę swój czas. Każde moje zwrócenie uwagi kończy się fochem obraza majestatu. Co gorsza opisaniem mnie w internecie. Sytuacja z kilku miesięcy po tym jak pracownik został zwolniony za kradzież i notoryczne L4 opisał mnie w internecie i to całkowita nieprawdę. Przez takie coś tracę klientów. Co z takimi ludźmi mam robić ? 

Nie wiesz co robić? Jak jest chory, to przyjść do niego z wizytą domową, na pewno się ucieszy że pracodawca się o niego troszczy. Może coś potrzebuje, może wykupić za niego receptę? Albo coś innego np potrzebuje wsparcia duchowego? Wtedy doceni koleżeńskość pracodawcy. Jak jest pijany, to wezwać policję żeby przebadali go alkomatem, a jak oczerni w internecie, to podać go do sądu żeby przeprosił. A jak się obraża, to co Ty jesteś Matka Teresa? Każdy przychodzi do pracy żeby zarobić pieniądze, jak ktoś się wykazuje odpowiedzialnością, to wiadomo powinien mieć większe zarobki, jeżeli traktujesz ich na jednym poziomie, to niestety tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pracodawca powinien być jak ojciec. Surowy, ale sprawiedliwy i kochający swoje dzieci, który za dobre wynagradza, a za złe karze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja tam nie dziwie się ze pracownicy nie szanują małych przedsiębiorstw  Każdy dobrze pamiętam czasy jak Janusze biznesu pomiatali  pracownikiem i na każdym kroku słyszałaś tektsty "na twoje miejsce jest 100 innych". Sami sobie na ten brak szacunku zapracowali  Jak nie potrafia zapłacić pracownikowi więcej niż najnizsza to niech zamkna  interes i ida do pracy na etat.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ja tam nie dziwie się ze pracownicy nie szanują małych przedsiębiorstw  Każdy dobrze pamiętam czasy jak Janusze biznesu pomiatali  pracownikiem i na każdym kroku słyszałaś tektsty "na twoje miejsce jest 100 innych". Sami sobie na ten brak szacunku zapracowali  Jak nie potrafia zapłacić pracownikowi więcej niż najnizsza to niech zamkna  interes i ida do pracy na etat.  

Tak to prawda, w latach 90-tych się takich namnożyło, ale oprócz godziwej zapłaty jest jeszcze podejście do pracownika. Jeżeli pracodawca nie będzie szanował pracownika, to ten też nie będzie szanował pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dlatego ja wolę pracować w dużej firmie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×