Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majka

skąd ludzie w pl maja tyle kasy na domy

Polecane posty

Gość majka

nowe auta z salonu i inne cuda....nie zauwazyliscie ?kiedy jade do pl aż się dziwię i jest mi przykro głupio smutno... przebywam od 8 lat w Niemczech i szczerze żadnego majątku nie dorobiłam się,mam ciężką pracę żyję normalnie,rachunki ,życie kosztuje ,zwłaszcza wynajem stancji,ubezpiecznie i wiele innych opłat....a w pl sami milionerzy...wszyscy moi znajomi pobudowali się ,maja dzieci......itd  Niemcy by sie bardzo zdziwili jakby zobaczyli jak żyją Polacy.....nie wiem jak ludzie ( młodzi )dochodzą do takich majątków...trochę mnie to frustruje ponieważ pracuję ciężko,kręgosłup juz mi odmawia a szczerze ... mam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka

a szczerze g.....o mam *  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bo przeżerasz wszysko w Mc -u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiam... Ciągle mówi się o biedzie, braku klasy średniej, a codziennie widzę szczyli gołowąsów w nowych furach... Nigdy tego nie pojmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka

dokładnie! bylam w sierpniu w pl i zauwazylam ze wszyscy moi znajomi BUDUJĄ SIE......albo kupuja NOWIUTKIE MIESZKANIA....auta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

większość bierze kredyt, ewentualnie rodzice pomagają jak mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W Niemczech już kokosow nie ma niedługo to oni będą tutaj jeździć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pl pięknieje a ludzie bogacą się jak nigdy w historii tego kraju. Przesyt i bogactwo gdzie nie spojrzysz! Ale Polacy to wiecznie niezadowolone,  nienasycone mendy Wschodnio-Europejskie. Żeby im doopę miodem smarować to i tak będą jęczeć i narzekać. A do roboty się weźcie jękliwe mruczki! Unia wam daje największe subwencje i za was płacą inne kraje a wy dalej swoje. O jak drogo! O jak drogo! O jak mało! W doopach się wam poprzewracało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
50 minut temu, Gość Gość napisał:

W Niemczech już kokosow nie ma niedługo to oni będą tutaj jeździć 

to prawda,po co polacy tam wyjeżdżają to nie wiem,zmarnowany czas i życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haha81

Ja tu widze prawie same kamienice i bloki...Czy auto z salonu z rata miesieczna wysokosci 500-700zl to bogactwo???No sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Są dwa bardzo ważne powody postępującego dobrobytu w PL. Po pierwsze nasze pensje idą bezustannie w górę. Po drugie w PL wszystko jest dużo tańsze niż na zachodzie i mając ceny dopasowane do zarobków jesteśmy coraz zamożniejsi. Ale Polacy mają problem z dyscypliną pracy. Pracują ospale i na pół gwizdka i na tym my polscy pracodawcy wiele tracimy. Do tego mamy zbyt małą konkurencję na rynku pracy. Ale spokojnie: zmusimy was lenie i nieroby małorolne. Ktoś przecież musi na nas pracować! Nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
37 minut temu, Gość Gość napisał:

Są dwa bardzo ważne powody postępującego dobrobytu w PL. Po pierwsze nasze pensje idą bezustannie w górę. Po drugie w PL wszystko jest dużo tańsze niż na zachodzie i mając ceny dopasowane do zarobków jesteśmy coraz zamożniejsi. Ale Polacy mają problem z dyscypliną pracy. Pracują ospale i na pół gwizdka i na tym my polscy pracodawcy wiele tracimy. Do tego mamy zbyt małą konkurencję na rynku pracy. Ale spokojnie: zmusimy was lenie i nieroby małorolne. Ktoś przecież musi na nas pracować! Nieprawdaż?

Kvrwa przestań peirdolic te bzdury bo się niedobrze robi. Pod każdym tematem ten sam deeebilny i żałosny spam. Rzygać się chce. 🤢

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahaha81
51 minut temu, Gość Gość napisał:

Są dwa bardzo ważne powody postępującego dobrobytu w PL. Po pierwsze nasze pensje idą bezustannie w górę. Po drugie w PL wszystko jest dużo tańsze niż na zachodzie i mając ceny dopasowane do zarobków jesteśmy coraz zamożniejsi. Ale Polacy mają problem z dyscypliną pracy. Pracują ospale i na pół gwizdka i na tym my polscy pracodawcy wiele tracimy. Do tego mamy zbyt małą konkurencję na rynku pracy. Ale spokojnie: zmusimy was lenie i nieroby małorolne. Ktoś przecież musi na nas pracować! Nieprawdaż?

Prosty przyklad najtanszy makaron z Lidla w UK 0,20GBP czyli 1zl a w Biedronce 2,19.Jeszcze raz tyle.Polacy sa jednym z najbardziej wyzyskiwanych ludzi w EUropie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po pierwsze ciagna od rodziców i dziadków - i bezpośrednio kasę, i pośrednio latami mieszkając kątem u rodzicow/teściów. Niemiec czy Francuz zakładając rodzinę zapewnia jej mieszkanie (a i sam się szybko usamodzielnia jak zaczyna zarabiać). Polak będzie "odkładal" żyjąc na cudzy koszt. Po drugie Polak nie wyda na wakacje, restauracje, kulturę zanim tej hacjendy nie postawi. Zydzenie na każdym kroku, potem wegetacja na parterze bo na piętro hacjendy już brak kasy, a co na tym parterze to w większości i tak na kredyt. Po trzecie: w Polsce jest jakiś krety ski przymus obyczajowy, żeby tę hacjendę wystawić jak najszybciej. Na zachodzie ludzie podróżują, zmieniają pracę, region, kraj, zdobywają doświadczenia, Polak w tym czasie jak ten szczur gniazdo lepi 😄 tyle, że właśnie za cudze pieniądze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość ,
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

to prawda,po co polacy tam wyjeżdżają to nie wiem,zmarnowany czas i życie

Ja w Niemczech tyram jak wół za 1100 euro , rzucam to w peezdu , w końcu te złodziejskie agencje pracy upadna a złodzieje którzy przyczynali się do wyzysku polakow na obczyźnie w końcu się wezmą do roboty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość ,
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Po pierwsze ciagna od rodziców i dziadków - i bezpośrednio kasę, i pośrednio latami mieszkając kątem u rodzicow/teściów. Niemiec czy Francuz zakładając rodzinę zapewnia jej mieszkanie (a i sam się szybko usamodzielnia jak zaczyna zarabiać). Polak będzie "odkładal" żyjąc na cudzy koszt. Po drugie Polak nie wyda na wakacje, restauracje, kulturę zanim tej hacjendy nie postawi. Zydzenie na każdym kroku, potem wegetacja na parterze bo na piętro hacjendy już brak kasy, a co na tym parterze to w większości i tak na kredyt. Po trzecie: w Polsce jest jakiś krety ski przymus obyczajowy, żeby tę hacjendę wystawić jak najszybciej. Na zachodzie ludzie podróżują, zmieniają pracę, region, kraj, zdobywają doświadczenia, Polak w tym czasie jak ten szczur gniazdo lepi 😄 tyle, że właśnie za cudze pieniądze. 

Bo Niemca szybko stać żeby dorobić się domu Polak musi lepić nore latami więc robi to wcześniej,czego nie kupujesz.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość ,
2 minuty temu, Gość Gość , napisał:

Ja w Niemczech tyram jak wół za 1100 euro , rzucam to w peezdu , w końcu te złodziejskie agencje pracy upadna a złodzieje którzy przyczynali się do wyzysku polakow na obczyźnie w końcu się wezmą do roboty 

I powiadam wam nikt tak nie dyma polaka za granicą jak drugi Polak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Polska się bogaci kosztem polakow robaków którzy się nie szanują, polskie opiekunki dostają czasem 800 euro za opiekę nad osoba starsza w czasie gdy opiekunka z Ukrainy wolała od mojego kolegi 4000 tyś złotych za miesiąc, nawet ukrainki się bardziej szanują od polskich sluzebnic do kopania w doope

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 godzin temu, Gość Hahaha81 napisał:

Prosty przyklad najtanszy makaron z Lidla w UK 0,20GBP czyli 1zl a w Biedronce 2,19.Jeszcze raz tyle.Polacy sa jednym z najbardziej wyzyskiwanych ludzi w EUropie.

Bo wam Polaczkom wszędzie jest źle, zawsze wam piasek w oczy i cały świat się na was uwziął. A wy tak bardzo chcielibyście być zbawicielami świata, najmądrzejszymi z najmądrzejszych no i bogaci ma się rozumieć. A tu goooowno z tego! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Bo wam Polaczkom wszędzie jest źle, zawsze wam piasek w oczy i cały świat się na was uwziął. A wy tak bardzo chcielibyście być zbawicielami świata, najmądrzejszymi z najmądrzejszych no i bogaci ma się rozumieć. A tu goooowno z tego! 

Ty jesteś takim typowym marudnym agresywnym polaczkiem , wlasne złe cechy bolą u obcych ludzi najmocniej , Nie wiesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 godzin temu, Gość Gość , napisał:

I powiadam wam nikt tak nie dyma polaka za granicą jak drugi Polak 

Nie polecam emigracji do Niemiec, życie drogie a zarobki śmiech,orasz jak wół żeby zapłacić za "stację", warunki w mieszkaniach to jakas komedia,tyle kasy za stare bedziewie z czasow wojny,łazienki  jak za króla ćwieczka,bojler na wodę,klatki z drewnianymi schodami i dywanami.owszem są nowe apartamentowce ale ceny za wynajem sa dla niemieckich bogaczy.praca marzeń opiekunka ,sprzataczka ,krankenschwester budowa albo w piekarni za 1200 € ,bardzo drogie ubezpieczenia ,stawka za sprzątanie za godzine 12 -13€,na budowie trochę więcej.Zeby zarobic przy takiej stawce np.2000 € musisz robic całe dnie.Nie  jedzcie tam.Uważam,że to bez sensu. Szkoda życia zdrowia i nerwow.Niemcy juz dawno sie skończyły.Zwykły polak żyje tam jak rumun a uważa się za Bóg wie kogo.Jedynie osoby wykształcone,z biegłym niemieckim oraz tubylcy żyją normalnie bo są u siebie.Absolutnie nie ma tam żadnych kokosów. Aaaaa i polak polaka by zadusił,każdy ma nos do góry i nie pomoże Ci za grosz.Stokroć najlepiej żyje się u siebie...Mozna tylko zazdrościć osobom które maja majatek w pl i nie muszą muszą jeździć po świecie i robić za parobka.Ja jeżdżąc do pl na np.święta czułam się jak biedak wśród moich znajomych,rodziny którzy dnia nie pracowali za granica i maja wszystko.Nigdy wiecej cudnych Niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka
15 minut temu, Iibed napisał:

weź się do pracy zamiast marnować czas na zastanawianie skad ktoś ma to szybciej ty też będziesz miec. 

 

Czytaj ze zrozumieniem..nie siedze na d........pie na bezrobociu z wyciągnięta ręką..ciężko pracuje ,ciężej nie da sie,na dom mnie nie stać,stąd te pytanie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Gdyby nie to, że materiały budowlane są u nas o połowę tańsze to by ludzie tyle nie budowali. Mało tego wykupują w polskich sklepach i wywożą zagranicę. Całe transporty ciężarówek wypełnione po brzegi  jadą np do Szwecji i Norwegii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosss
12 godzin temu, Gość Gość napisał:

Kvrwa przestań peirdolic te bzdury bo się niedobrze robi. Pod każdym tematem ten sam deeebilny i żałosny spam. Rzygać się chce. 🤢

Ten wątek sam w sobie jest prowokacyjnym spamem, widać gołym okiem, i rozponawalny styl .

ten wątek ma zniechęcic Polaków by wyjeżdżali z Polski, zwłaszcza po wynikach wyborów....

Polska nigdy nie dogoni zachodu, i wielu Polaków to boli, co nie znaczy ze zachód jest "idealny" BO NIE JEST, ale Polska zawsze będzie te 10 lat do tyłu.... taka jest prawda ale ludzie nie chcą tego pojąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość realia PL
17 godzin temu, Gość majka napisał:

nowe auta z salonu i inne cuda....nie zauwazyliscie ?kiedy jade do pl aż się dziwię i jest mi przykro głupio smutno... przebywam od 8 lat w Niemczech i szczerze żadnego majątku nie dorobiłam się,mam ciężką pracę żyję normalnie,rachunki ,życie kosztuje ,zwłaszcza wynajem stancji,ubezpiecznie i wiele innych opłat....a w pl sami milionerzy...wszyscy moi znajomi pobudowali się ,maja dzieci......itd  Niemcy by sie bardzo zdziwili jakby zobaczyli jak żyją Polacy.....nie wiem jak ludzie ( młodzi )dochodzą do takich majątków...trochę mnie to frustruje ponieważ pracuję ciężko,kręgosłup juz mi odmawia a szczerze ... mam....

Krecha, bo co innego, pozatym wyzysk narodu. W PL są ceny wyższe niż na zachodzie a widzisz ile płacą,  gdzie różnica? kasa trafia do cwaniaków. Pozatym polacy lubią zaszpanować, więc się szarpią aby pokazać na co ich to nie stać. Są tacy którzy latami za granicą żyli w 10 w pokoju  aby troche bubu odłożyć, jedli karme dla psów itp. Zastaw się a postaw się to hasło większości polaków niestety. Szpan i krecha. Są też takie układy że starzy harują za granicą a dzieci bawi babcia w PL, albo żona i dzieci w PL a ojciec na wygnaniu za granicą. Mase małżeństw tylko na papierze, żyją osobnym życiem. Jest też w PL masa złodzieji i kombinatorów, zaczyna sporo z nich wpadać, ale jak mają plecy to nikt ich nie rusza. To ten mały % co stawia haciendy i kupuje auta z salonu, albo w leasing się pakują aby zaszpanować. Masa też bitych aut z zagranicy które wyszpachlują tanio w PL i ładnie wyglądają, a przy małym zderzeniu się sypią na części bo Kazik w garażu spawał 1 auto z dwóch.

Wiele co widać, to iluzja "sukcesu", bo tępego ziomka który rozbija się merolem może ledwo stać  a paliwo i ma komornika na łbie, albo okrada stare babcie na wnuczka itp. 

PL to dalej kraj bezprawia, kto ma troche plecy robi co chce i strzyże jeleni z kasy, szczególnie na przekrętach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 godzin temu, Gość gosss napisał:

Ten wątek sam w sobie jest prowokacyjnym spamem, widać gołym okiem, i rozponawalny styl .

ten wątek ma zniechęcic Polaków by wyjeżdżali z Polski, zwłaszcza po wynikach wyborów....

Polska nigdy nie dogoni zachodu, i wielu Polaków to boli, co nie znaczy ze zachód jest "idealny" BO NIE JEST, ale Polska zawsze będzie te 10 lat do tyłu.... taka jest prawda ale ludzie nie chcą tego pojąć

Bzdury gadasz pracuje w Niemczech i zachwycona tym krajem nie jestem , trochę lepiej niż w Polsce ale szału nie ma , masa kolorowych , Niemcy też się lubią paprać z egzotycznymi więc niedługo tam będzie druga azjo afryka (w sumie już jest ) chcesz to jedź i liż jaja Niemcom ale wiele ci nie zaoferuja bo tam zarobki się nie ruszają z miejsca od 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Bzdury gadasz pracuje w Niemczech i zachwycona tym krajem nie jestem , trochę lepiej niż w Polsce ale szału nie ma , masa kolorowych , Niemcy też się lubią paprać z egzotycznymi więc niedługo tam będzie druga azjo afryka (w sumie już jest ) chcesz to jedź i liż jaja Niemcom ale wiele ci nie zaoferuja bo tam zarobki się nie ruszają z miejsca od 10 lat

Polska jest ciut biedniejsza ale nie ma tam kolorowego zoo i ciapakow którzy żyją z socjalu na których muszę tyrac za marne euro wracam do Polski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 godzin temu, Gość Gość napisał:

Nie polecam emigracji do Niemiec, życie drogie a zarobki śmiech,orasz jak wół żeby zapłacić za "stację", warunki w mieszkaniach to jakas komedia,tyle kasy za stare bedziewie z czasow wojny,łazienki  jak za króla ćwieczka,bojler na wodę,klatki z drewnianymi schodami i dywanami.owszem są nowe apartamentowce ale ceny za wynajem sa dla niemieckich bogaczy.praca marzeń opiekunka ,sprzataczka ,krankenschwester budowa albo w piekarni za 1200 € ,bardzo drogie ubezpieczenia ,stawka za sprzątanie za godzine 12 -13€,na budowie trochę więcej.Zeby zarobic przy takiej stawce np.2000 € musisz robic całe dnie.Nie  jedzcie tam.Uważam,że to bez sensu. Szkoda życia zdrowia i nerwow.Niemcy juz dawno sie skończyły.Zwykły polak żyje tam jak rumun a uważa się za Bóg wie kogo.Jedynie osoby wykształcone,z biegłym niemieckim oraz tubylcy żyją normalnie bo są u siebie.Absolutnie nie ma tam żadnych kokosów. Aaaaa i polak polaka by zadusił,każdy ma nos do góry i nie pomoże Ci za grosz.Stokroć najlepiej żyje się u siebie...Mozna tylko zazdrościć osobom które maja majatek w pl i nie muszą muszą jeździć po świecie i robić za parobka.Ja jeżdżąc do pl na np.święta czułam się jak biedak wśród moich znajomych,rodziny którzy dnia nie pracowali za granica i maja wszystko.Nigdy wiecej cudnych Niemiec.

Ja w Niemczech zarabiam 2400 z idealnym językiem, 1200 euro za mieszkanie, wstyd się przyznać że niczego się nie dorobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
20 godzin temu, Gość Gość napisał:

Kvrwa przestań peirdolic te bzdury bo się niedobrze robi. Pod każdym tematem ten sam deeebilny i żałosny spam. Rzygać się chce. 🤢

On chyba myśli, że kłamstwo 1000 razy powtórzone stanie się prawdą 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×