Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majka

skąd ludzie w pl maja tyle kasy na domy

Polecane posty

Gość gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ja w Niemczech zarabiam 2400 z idealnym językiem, 1200 euro za mieszkanie, wstyd się przyznać że niczego się nie dorobiłam

tak ,dokładnie...ja rownież dlatego wyzej napisałam , że opłaca sie ta emigracja jak umarłemu kadzidło..ja sobie tylko życie i zdrowie zmarnowałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki cwany

stąd mają kase

https://opole.onet.pl/poszukiwany-oszust-zmienial-wyglad-uwodzil-i-wyludzal-pieniadze/5zvrfvb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki cwany

albo stąd

https://niezalezna.pl/293712-wyludzil-milion-zl-prokuratura-szuka-ofiar-oszusta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berlin
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Ja w Niemczech zarabiam 2400 z idealnym językiem, 1200 euro za mieszkanie, wstyd się przyznać że niczego się nie dorobiłam

Znaczy że system zaczyna być hoojowy nawet za granicą, a jak coś się nie ruszy to będzie rewolucja bo ile tak można żyć, ludzie się wkuurwią i wyjdą na ulice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 godzin temu, Iibed napisał:

taki przygłup jak ty z takimi poglądami w każdym kraju będzie zarabiał najniższe stawki i miał robotę która się nikt inny nie chce paprać. wystarczy że ktoś się posłucha i już ma wyrobiony pogląd. 

Tak się składa PRZYGLUPIE że nawet rodowity Niemiec powiedział że u nich brakuje lekarzy bo spierniczaja do szwajcarii i usa z tego niemieckiego dobrobytu, jak widać ludzie z upośledzeniem umysłowym takim jak ty też mają niestety dostęp do Internetu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 godzin temu, Iibed napisał:

kto wyjdzie ? niemcy nie narzekaja, ty wyjdziesz z ciapakami ? zapakuje was w samolot do ojczyzn i rozwiaza problem :d

 

A co mieszkasz w Niemczech idi//oto ze wiesz ? Ja mieszkam i niemcy strasznie narzekają, znam 2 starszych Niemców którzy pracowali całe życie w banku a teraz zrezygnowali z opiekunki z Polski bo ich nie stać  taki dobrobyt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Najwięcej mają do powiedzenia madrale które nosa za polske nie wychylili a wszystko wiedzą, Niemcy to już od dawna syf i ukryta bieda na kredytach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zee

Zieeeew. Niemcy sa jednym z najbogatszych panstw swiata. Swiata, dziecko.  Poziom zycia maja  piaty czy szosty na planecie Ziemia.  No, ale ty, Ziutek spod Moraga wiesz lepiej. I bedziesz tu podskakiwal jak wesz na grzebieniu. Pisanie z toba jest strata  czasu.

Z Polska nie jest zle. Jest trzydziesta na swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Niemcy to oaza dobrobytu i dostatku. Oczywiście nie dla wszystkich. Chyba nie oczekujesz żeby Ziutek spod Morąga żył u nas dostatnio. Niech Ziutek buduje dobrobyt u siebie w PL a nie jęczy że mu źle w Niemczech. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 godzin temu, Gość zee napisał:

Zieeeew. Niemcy sa jednym z najbogatszych panstw swiata. Swiata, dziecko.  Poziom zycia maja  piaty czy szosty na planecie Ziemia.  No, ale ty, Ziutek spod Moraga wiesz lepiej. I bedziesz tu podskakiwal jak wesz na grzebieniu. Pisanie z toba jest strata  czasu.

Z Polska nie jest zle. Jest trzydziesta na swiecie.

Mało inteligentnym ludziom takim jak ty nie ma co tłumaczyć, to że państwo jest bogate nie znaczy że obywatele są bogaci, kraje znad zatoki perskiej oplywaja w miliardy a nadal wiele sektorów ich gospodarki jest jak z przed średniowiecza, przeciętny Niemiec też nie jeździ nowym merolem, a domy mają najczęściej po 150 lat bo nie mają pieniędzy żeby zbudować nowy więc kupują stare nory i remontuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 godzin temu, Iibed napisał:

ty zapewne masz jedynie kontakt z niemcami z turcji ktorzy w przeciwienstwie do ciebie na lotnisku przechodza odprawe paszportowa stad masz poglad taki a nie inny. wiekszosc rodowitych niemcow zyje na takim poziomie ze nie narzeka na biede ale oni nie mieszkaja w twojej dzielnicy i nie pracuja razem z toba. na zadna ulice wychodzil nie bedzie a jak ty wyjdziesz to cie z niej pogoni i deportuje do polski ktora podobno jest mlekiem i miodem plynaca i juz niebawem dogonimy tych strasznych niemcow w rozwoju gospodarczym bo tak postanowil prezes 😄

To że Ty jesteś tlumokiem bez języka nie znaczy że każdy tak ma , ja mówię po angielsku norwesku i niemiecku, rok spędzony w norge, 2 w deutschland I wiem od kuchni jak ci ludzie żyją, w porównaniu z polska już dużej różnicy nie ma w Niemczech a w Norwegii ludzie żyją w drewnianych ruderach bo zarabiają mega dużo ale wydają jeszcze hohohoo więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gość napisał:

To że Ty jesteś tlumokiem bez języka nie znaczy że każdy tak ma , ja mówię po angielsku norwesku i niemiecku, rok spędzony w norge, 2 w deutschland I wiem od kuchni jak ci ludzie żyją, w porównaniu z polska już dużej różnicy nie ma w Niemczech a w Norwegii ludzie żyją w drewnianych ruderach bo zarabiają mega dużo ale wydają jeszcze hohohoo więcej 

Typowy Norweg nie chodzi do knajpy tak czesto jak polak bo tam są astronomiczne ceny za jedzenie na mieście, tak samo jak norwedzy robią zakupy w mały koszyczek nie cały wózek jak Polacy bo tam żywność jest horrendalnie droga , w Niemczech stara dziadki nawet te które pracowały całe życie w bankach czy innych dochodowych instytucjach jedzą makaron z sosem bez mięsa  , ryż z sosem bez mięsa, a jak jest mięso to się je do końca nic nie wrzucając   byłam świadkiem jak elegancki niemiecku pan z resztek puree ziemniaczanego zrobił jeszcze zupę ala breja, ale oczywiście przemadrzale polactwo wie lepiej bo sie "statystyk " naczytalo , żenada hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Typowy Norweg nie chodzi do knajpy tak czesto jak polak bo tam są astronomiczne ceny za jedzenie na mieście, tak samo jak norwedzy robią zakupy w mały koszyczek nie cały wózek jak Polacy bo tam żywność jest horrendalnie droga , w Niemczech stara dziadki nawet te które pracowały całe życie w bankach czy innych dochodowych instytucjach jedzą makaron z sosem bez mięsa  , ryż z sosem bez mięsa, a jak jest mięso to się je do końca nic nie wrzucając   byłam świadkiem jak elegancki niemiecku pan z resztek puree ziemniaczanego zrobił jeszcze zupę ala breja, ale oczywiście przemadrzale polactwo wie lepiej bo sie "statystyk " naczytalo , żenada hahaha

100 % racji , "statystyczny " Polak też zarabia ponad 5000 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Materiały budowlane w PL są 50% tańsze niż np w Szwecji więc nic dziwnegoże lidzie budują na potęgę. Tanio jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak by nie było tanio to by tak dużo nie budowali. No i luksusowe samochody też kupują. I jedzenie też jest tanie. W PL jest dobrobyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak tanio jak jest w PL to tylko w Rumunii jest. No ale tam zarabiają 1/3 z tego co my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2019 o 22:22, Gość Gość napisał:

Nie polecam emigracji do Niemiec, życie drogie a zarobki śmiech,orasz jak wół żeby zapłacić za "stację", warunki w mieszkaniach to jakas komedia,tyle kasy za stare bedziewie z czasow wojny,łazienki  jak za króla ćwieczka,bojler na wodę,klatki z drewnianymi schodami i dywanami.owszem są nowe apartamentowce ale ceny za wynajem sa dla niemieckich bogaczy.praca marzeń opiekunka ,sprzataczka ,krankenschwester budowa albo w piekarni za 1200 € ,bardzo drogie ubezpieczenia ,stawka za sprzątanie za godzine 12 -13€,na budowie trochę więcej.Zeby zarobic przy takiej stawce np.2000 € musisz robic całe dnie.Nie  jedzcie tam.Uważam,że to bez sensu. Szkoda życia zdrowia i nerwow.Niemcy juz dawno sie skończyły.Zwykły polak żyje tam jak rumun a uważa się za Bóg wie kogo.Jedynie osoby wykształcone,z biegłym niemieckim oraz tubylcy żyją normalnie bo są u siebie.Absolutnie nie ma tam żadnych kokosów. Aaaaa i polak polaka by zadusił,każdy ma nos do góry i nie pomoże Ci za grosz.Stokroć najlepiej żyje się u siebie...Mozna tylko zazdrościć osobom które maja majatek w pl i nie muszą muszą jeździć po świecie i robić za parobka.Ja jeżdżąc do pl na np.święta czułam się jak biedak wśród moich znajomych,rodziny którzy dnia nie pracowali za granica i maja wszystko.Nigdy wiecej cudnych Niemiec.

Autorko czym się zajmujesz teraz? Wróciłaś do Polski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Materiały budowlane w PL są 50% tańsze niż np w Szwecji więc nic dziwnegoże lidzie budują na potęgę. Tanio jest!

... a pensje niższe 10 razy 😄 Faktycznie, "dobrobyt" straszny, aż ciekawe czemu ci co masowo do tej Szwecji poemigrowali ni czorta do polskiego "raju" nie wracają? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Statystyczny Polak posiada większy majątek niż statystyczny Niemiec czy Brytyjczyk, nie oznacza to , że żyje na wyższym poziomie. W Polsce silną komórkę stanowi rodzina - jakby nie było ten majątek przechodzi z pokolenia na pokolenie. Dodatkowo na wsiach gospodarstwa byly raczej male wiec sporo ludzi coś tam posiadało. Na zachodzie nie mysli się o dzieciach-kazdy mysli o sobie i zyje swoim zyciem. Na wsiach rolnictwo to w zasadzie duze przedsiebiorstwa. Dodatkowo w takich Niemczech nikt nie ma cisnienia aby cokolwiek posiadac, cale zycie wynajmuja mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remi

Wiekszej bzdure trudno gdzies znalezc, przytocze, zeby bylo wiadomo o jakich bzdurach tu rozmawiamy nie wiadomo po co traca czas i enerige: "statystyczny Polak posiada większy majątek niż statystyczny Niemiec czy Brytyjczyk," - kto takie brednie podaje??? Majatek statystycznego Niemca to ponad  200 000 euro na glowe. Statystyvcznego Polaka - ok. 35 tys euro. Liczone jest wszystko i dzielone na wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

... a pensje niższe 10 razy 😄 Faktycznie, "dobrobyt" straszny, aż ciekawe czemu ci co masowo do tej Szwecji poemigrowali ni czorta do polskiego "raju" nie wracają? 😄

Jeden taki ”muzyk amatör” wrócił ponoć i chwalił się tym w tv. Strasznie mu się Szwecja nie podobała, ale zapomniał dodać, że wrócił bo ma szwedzką emeryturę pajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość gosc napisał:

Statystyczny Polak posiada większy majątek niż statystyczny Niemiec czy Brytyjczyk, nie oznacza to , że żyje na wyższym poziomie. W Polsce silną komórkę stanowi rodzina - jakby nie było ten majątek przechodzi z pokolenia na pokolenie. Dodatkowo na wsiach gospodarstwa byly raczej male wiec sporo ludzi coś tam posiadało. Na zachodzie nie mysli się o dzieciach-kazdy mysli o sobie i zyje swoim zyciem. Na wsiach rolnictwo to w zasadzie duze przedsiebiorstwa. Dodatkowo w takich Niemczech nikt nie ma cisnienia aby cokolwiek posiadac, cale zycie wynajmuja mieszkanie.

100% prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian w.

Coraz więcej polaków za granicą wraca z powrotem do Polski ponieważ inwestują Bitcoina tylko śmieszne 250euro a budują od razu biznes na lata rzędu 22.000zł miesięcznie. Teraz każdy może tak zarabiać zobaczcie film wprowadzajacy jak to robią i zapiszcie się bezpłatnie do biznesu na stronie:  zarobmilion.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian w.

Coraz więcej polaków za granicą wraca z powrotem do Polski ponieważ inwestują Bitcoina tylko śmieszne 250euro a budują od razu biznes na lata rzędu 22.000zł miesięcznie. Teraz każdy może tak zarabiać zobaczcie film wprowadzajacy jak to robią i zapiszcie się bezpłatnie do biznesu na stronie:  zarobmilion.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baby shark
Dnia 23.10.2019 o 11:40, Iibed napisał:

tak zgadza się jestem lingwistycznym imbecylem ledwie dukam po angielsku i rosyjsku nie pracowalem w zadnym innym kraju ale podejrzewam ze ty jak wiekszosc polakow w tych jezykach gadasz jak analfabeta bo gdybys znal ktoys dobrze to mialbys lepsza prace i nie pisaltakich glupot. spotykam czasami tych wstretnych niemcow rozesmianych i zadowolonych z zycia w wielu krajach swiata i nie opowiadaja takich bredni za to czesto do mojego kolegi ktora zna jezyk w miare dobrze mowia ze maja np. sasiada polaka mieszka 15 lat u nich i ledwie duka i ciagle narzeka i pytaja dlaczego my nie narzekamy jak inni polacy.

w poprzednim roku spotkalem holenderka miala 28 lat i odwiedzila prawie 70 panstw na swiecie niektore kilkakrotnie a ty mi piszesz ze tams traszna bieda ludzie nie maja gdzie mieszkaci co jesc i bedzie rewolucja 😄 wiesz co nam powiedziala jak nas zobaczyla ze wiedziala ze jestesmy polakami bo jest 10 rano a moi koledzy juz pija piwko 😄

moim zdaniem roznica w rozwoju miedzy polska a cywilzowanymi panstwami jest duza nie tylko ekonomiczna ale zwlaszcza edukacyjna. polska jesli chodzi o mentalnosc to absolutny zascianek europy w pogladach podobnie. 

 

Ty nawet po polsku nie umiesz a kogoś pouczasz , zapewne jesteś po zawodowce ale podstawówce z taka interpunkcja. Od kiedy niby język gwarantuje lepsza pracę? Kolejna bzdura niepolnosprytnej umysłowo osoby , dobra pracę gwarantuje wykształcenie a nie sam język 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 23.10.2019 o 11:42, Iibed napisał:

mysłe że jak przyjezdza ukrainiec do polski i pracuje w tesco albo lewiatanie to tak samo pisze o polakach ze zarabiaja 1800 za 12h pracy codziennie a polowe placa za mieszkanie i jedza zupe z kosci i ziemniaki codziennie. 

powtarzam jeszcze raz poducz sie jezyka zmien prace na lepsza to i wrazenia beda inne. 

 

Czemu mierzysz każdego swoją miarą i myślisz że skoro ty nie znasz języka i nie masz wykształcenia to tak ma każdy? Ja jezyk niemiecki znam pwrfekcyjnie bo pracuje w bierze w firmie transportowej w niemczech i zarabiam grosze jako logistyczka po studiach , niby zarobki większe niż w Polsce ale rachunki 5 razy takie  , nie opłaca się więc wracam , a ty skończ kłapac dziobem skoro tam nigdy nie mieszkałes i guzik wiesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 23.10.2019 o 11:40, Iibed napisał:

tak zgadza się jestem lingwistycznym imbecylem ledwie dukam po angielsku i rosyjsku nie pracowalem w zadnym innym kraju ale podejrzewam ze ty jak wiekszosc polakow w tych jezykach gadasz jak analfabeta bo gdybys znal ktoys dobrze to mialbys lepsza prace i nie pisaltakich glupot. spotykam czasami tych wstretnych niemcow rozesmianych i zadowolonych z zycia w wielu krajach swiata i nie opowiadaja takich bredni za to czesto do mojego kolegi ktora zna jezyk w miare dobrze mowia ze maja np. sasiada polaka mieszka 15 lat u nich i ledwie duka i ciagle narzeka i pytaja dlaczego my nie narzekamy jak inni polacy.

w poprzednim roku spotkalem holenderka miala 28 lat i odwiedzila prawie 70 panstw na swiecie niektore kilkakrotnie a ty mi piszesz ze tams traszna bieda ludzie nie maja gdzie mieszkaci co jesc i bedzie rewolucja 😄 wiesz co nam powiedziala jak nas zobaczyla ze wiedziala ze jestesmy polakami bo jest 10 rano a moi koledzy juz pija piwko 😄

moim zdaniem roznica w rozwoju miedzy polska a cywilzowanymi panstwami jest duza nie tylko ekonomiczna ale zwlaszcza edukacyjna. polska jesli chodzi o mentalnosc to absolutny zascianek europy w pogladach podobnie. 

 

Zaścianek Europy to ortografia i interpunkcja taka jak twoja , wstyd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mwxfghj

Te, ten od "!00% prawda" - przestan gadac sam ze soba i sam siebie popierac, to swiadczy o schizofrenii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Prawda jest taka że jak ktoś jest tumanem i nie umie zarobić w Polsce to będzie wychwalal zachód 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Prawda jest taka że jak ktoś jest tumanem i nie umie zarobić w Polsce to będzie wychwalal zachód 

A jak coś umie to tym bardziej nie będzie pracował w PL, bo to się po prostu nie opłaca. W PL zostają ci którzy z różnych względów muszą tu zostać i nie mają innego wyjścia. Kto żyw ten pakuje się i ile sił w nogach spier/da/la z tego wschodnio-europejskiego Eldorado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×