Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 123456

Sklep z bielizną (Laranka) oszustwo

Polecane posty

Witam, jakiś miesiąc temu zamówiłam w "sklepie" internetowym dwa stroje kąpielowe, widziałam takie same na aliexpress jednak bardzo mi sie spieszylo z szybką wysyłką gdyż rozpoczynałam urlop, jeden z nich dotarł kiedy nie było mnie już w kraju, drugi natomiast po miesiącu, produkt oczywiście przyszedł z Chin... nie pasowało mi wykończenie ani rozmiar, chcąc zwrócić towar "polski sklep" odpisał mi iż nie przyjmują zwrotów. Nie dostałam żadnego potwierdzenia zakupu, żadnego paragonu... a zgodnie z ustawa o prawach konsumenta towar zamówiony przez internet można zwrócić w ciągu 14dni.. na moje argumenty "sklep" odpisał mi: "Firma Broosa LP, która jest właścicielem sklepu internetowego podlega pod jurysdykcję kraju, w którym ma siedzibę, zakład i jest zarejestrowana tj. Kanada. Wszystkie zasady dotyczące zwrotów i reklamacji są zgodne z Kanadyjskim prawem. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań prosimy o zapoznanie się się z informacjami dostępnymi na Kanadyjskiej stronie rzadowej".

Rzekoma firma oferujaca największy wybór bielizny w Polsce (sami tak o sobie piszą na swojej stronie) nie jest w ogole zarejestrowana jako działalność gospodarcza, brak wpisu do krs.... ktos stworzył sobie strone internetową i na prywatne konto pobiera pieniadze za zakupy i odmawia zwrotów. 

Uwazajcie na firmę, jeśli ktoś miał podobny problem z zakupami w ww firmie to prosze o kontakt, nie dajmy sie oszukiwać i żerowac na nas takim pasożytom. Po konsultacji w biurze ochrony konsumentów szukam innych oszukanych osób aby złożyć pozew zbiorowy i zgłosić sprawe do odpowiednich instytucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez tu zamawialam

Witaj. Ja zamowilam u nich koszulke nocna 25.09 do dzisiaj jej nie mam ( ale ze wysylka jest z zagranicy nie dziwilo mnie to)- pisalam dzisiaj z ta firma na FB to napisali mi ze opoznienie wynika z pracy PP (01.10dostalam meila ze w ciagu 15dni roboczych towar dojdzie).

Ja czekam do konca miesiaca i jezeli cos bedzie nie tak zglaszam sie do RPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Hehe następne naiwne, które przed zakupem nie zajrzą do regulaminu i informacji o sklepie 😄

Tutaj macie  dużo podobnych wam koleżanek:

f.kafeteria.pl/temat-7342505-sklep-internetowy-z-bielizna-broosa-opinie-wysylka/

f.kafeteria.pl/temat-3749403-stanik-silikonowy-samonosny-czy-ktoras-miala/?page=2

wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1265406

Zresztą jak widać ludzie zamieszczają ostrzeżenia od co najmniej roku, wystarczyło poświęcić chwilę na poszukanie opinii.

Tu dokładny opis oszustwa, informujący też czemu możecie im naskoczyć (nie macie żadnych szans ich gdziekolwiek w Polsce zgłosić czy odebrać pieniądze) :

gdzienaj.blogspot.com/2018/12/taniej-biustonosze-sklepu-broosapl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka

Wczoraj przyszła do mnie koszulka nocna. Tandeta. Towar ewidentnie z Aliekspresu. Nawet koperty nie zmieniają tylko dokładają polską naklejkę. W dodatku sklep łamie prawa konsumenta ponieważ nie przewiduje zwrotu towaru, a prawo mówi że prY zakupach przez Internet mam na to 14dni.nie odpuszczę im. Idę do rzecznika praw konsumenta i tu nie chodzi o te 39zl tylko o zasadę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez tu zamawialam

Przesylka doszla, rozmiar dobry, wykonanie dobre. Aczkolwiek material jak na koszulke nocną troche sztywny ( no ale nie spodziewalam sie nic lepszego za 34zl) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 24.10.2019 o 15:01, Gość Agnieszka napisał:

Wczoraj przyszła do mnie koszulka nocna. Tandeta. Towar ewidentnie z Aliekspresu. Nawet koperty nie zmieniają tylko dokładają polską naklejkę. W dodatku sklep łamie prawa konsumenta ponieważ nie przewiduje zwrotu towaru, a prawo mówi że prY zakupach przez Internet mam na to 14dni.nie odpuszczę im. Idę do rzecznika praw konsumenta i tu nie chodzi o te 39zl tylko o zasadę 

Niczego nie łamie, bo nie jest zarejestrowany w Polsce ani nawet w UE, i nie obowiązuje go dyrektywa europejska dotycząca zwrotów 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

I ja dałam z siebie zrobić łosia. Zamówiłam 3 dni temu dwa biustonosze. Dzisiaj strona nie istnieje! Na dodatek trafiłam na te wszystkie opinie....jakaś masakra...jestem załamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka
Dnia 26.10.2019 o 22:02, Gość gość napisał:

Niczego nie łamie, bo nie jest zarejestrowany w Polsce ani nawet w UE, i nie obowiązuje go dyrektywa europejska dotycząca zwrotów 😄

Tak teraz już to wiem. Trudno. Nie sprawdziłam i straciłam. Mogę jedynie ostrzegac pisząc do mnie na fb osoby, które pytają czemu negatywna emota. Komentarzy już nie mogę wystawiać bo sklep mnie zablokował. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka

Witam 🙂 ja także zamówiłam u nich bieliznę, w tym tyg powinna przyjść, a dzisiaj patrze strona na fb usunięta i strona internetowa także. Wyciągnęli kasę od ludzi i się usunęli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Następna naiwna

Ale jestem naiwna.. Miesiąc czekam, parze dziś strony nie ma... Masakra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oburzona

Ja też zamówiłam u nich koszulę nocną 14.10 do dnia dzisiejszego nie otrzymałam przesyłki. W odpowiedzi na moje zapytanie napisali że to wina poczty. Przepraszają itd. Totalni oszuści wyłudzają pieniądze. Laranka zasrana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc456
Dnia 22.10.2019 o 21:19, Gość Ja tez tu zamawialam napisał:

Witaj. Ja zamowilam u nich koszulke nocna 25.09 do dzisiaj jej nie mam ( ale ze wysylka jest z zagranicy nie dziwilo mnie to)- pisalam dzisiaj z ta firma na FB to napisali mi ze opoznienie wynika z pracy PP (01.10dostalam meila ze w ciagu 15dni roboczych towar dojdzie).

Ja czekam do konca miesiaca i jezeli cos bedzie nie tak zglaszam sie do RPK

Dnia 22.10.2019 o 21:19, Gość Ja tez tu zamawialam napisał:

Witaj. Ja zamowilam u nich koszulke nocna 25.09 do dzisiaj jej nie mam ( ale ze wysylka jest z zagranicy nie dziwilo mnie to)- pisalam dzisiaj z ta firma na FB to napisali mi ze opoznienie wynika z pracy PP (01.10dostalam meila ze w ciagu 15dni roboczych towar dojdzie).

Ja czekam do konca miesiaca i jezeli cos bedzie nie tak zglaszam sie do RPK

Ja też zamówiłam a dzisiaj strony nie ma. RPK?czyli?

 

Dnia 13.11.2019 o 19:58, Gość Natalka napisał:

Witam 🙂 ja także zamówiłam u nich bieliznę, w tym tyg powinna przyjść, a dzisiaj patrze strona na fb usunięta i strona internetowa także. Wyciągnęli kasę od ludzi i się usunęli. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość Gośc456 napisał:

Ja też zamówiłam a dzisiaj strony nie ma. RPK?czyli?

Rzecznik Praw Konsumenta.

U mnie akurat koszulka doszla. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Również dałam się oszukać 😒 pierwszy raz mi się to zdażyło 😮 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga

Ja również dałam się niestety oszukać. Regulamin czytałam przed zamówieniem, zapewniali że jeśli wysyłka z "zagranicznego magazynu" nie dotrze do 30 dni, to towar zostanie ponownie wysłany do klienta. Głupia ja ! 12 października złożyłam zamówienie i opłaciłam, po jakimś miesiącu otrzymałam jedną z dwóch zamówionych rzeczy, a drugiej do dzisiaj nie ma. Kontaktowałam się kilkukrotnie w sprawie reklamacji i zwrotu pieniędzy mailowo. Odpisano mi raz, że nie ma możliwości anulowania zamówienia, bo towar został już wysłany. To jest jakaś kpina. Jak będzie trzeba to pójdę dla zasady zgłosić oszustwo na policji. Dałam się oszukać po tym jak na facebooku, lub instagramie (już dokładnie nie pamiętam) zauważyłam reklamę LARANKI z chwytliwym tekstem o tym, że są największym dostawcą bielizny w Polsce, czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc96666-
Dnia 22.10.2019 o 11:45, Gość 123456 napisał:

Witam, jakiś miesiąc temu zamówiłam w "sklepie" internetowym dwa stroje kąpielowe, widziałam takie same na aliexpress jednak bardzo mi sie spieszylo z szybką wysyłką gdyż rozpoczynałam urlop, jeden z nich dotarł kiedy nie było mnie już w kraju, drugi natomiast po miesiącu, produkt oczywiście przyszedł z Chin... nie pasowało mi wykończenie ani rozmiar, chcąc zwrócić towar "polski sklep" odpisał mi iż nie przyjmują zwrotów. Nie dostałam żadnego potwierdzenia zakupu, żadnego paragonu... a zgodnie z ustawa o prawach konsumenta towar zamówiony przez internet można zwrócić w ciągu 14dni.. na moje argumenty "sklep" odpisał mi: "Firma Broosa LP, która jest właścicielem sklepu internetowego podlega pod jurysdykcję kraju, w którym ma siedzibę, zakład i jest zarejestrowana tj. Kanada. Wszystkie zasady dotyczące zwrotów i reklamacji są zgodne z Kanadyjskim prawem. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań prosimy o zapoznanie się się z informacjami dostępnymi na Kanadyjskiej stronie rzadowej".

Rzekoma firma oferujaca największy wybór bielizny w Polsce (sami tak o sobie piszą na swojej stronie) nie jest w ogole zarejestrowana jako działalność gospodarcza, brak wpisu do krs.... ktos stworzył sobie strone internetową i na prywatne konto pobiera pieniadze za zakupy i odmawia zwrotów. 

Uwazajcie na firmę, jeśli ktoś miał podobny problem z zakupami w ww firmie to prosze o kontakt, nie dajmy sie oszukiwać i żerowac na nas takim pasożytom. Po konsultacji w biurze ochrony konsumentów szukam innych oszukanych osób aby złożyć pozew zbiorowy i zgłosić sprawe do odpowiednich instytucji.

Również zostałam oszukana . Jestem zainteresowana złożeniem pozwu zbiorowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona S

Hi ja też dałam się oszukać ładne zdjęcie opalacza cena 89zł darmowa wysyłka dostałam towar po miesiacu rozmiar inny kolory i krój inny tzn ... której bym nie kupiła raczej z Chin, pisałam reklamowałam zwrotów nie ma. Rzecznik praw w miescie to nie dotyczy a mamy rzecznika praw eu ale firma ma konto w Kanadzie. To co teraz pozdrowienia Iwona S. iwonateach2@wp.pl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×