Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Czy przed porodem można sobie zrobić lewatywę w domu?

Polecane posty

Gość Gość

Między moimi dziećmi jest 9 lat przerwy. Przed pierwszym porodem w szpitalu robili standardowo, i dla mnie to była wielka ulga. Po pierwsze wiedziałam, że podczas porodu nie trafi się wpadka, a po drugie potem się człowiek nie stresuje dobre 3 dni przed toaletą.

A teraz podobno w szpitalu nie robią. W ogóle. Czy są w aptece jakieś zestawy żeby to zrobić przed szpitalem? Czy jest to na tyle łatwe że dam radę sama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Podpinam się. Tez się chetnie dowiem. 

A lewtywe się robi w dniu porodu jak sie skurcze zaczną? 

Ps. Są zestawy do lewatywy w aptece, ja robiłam sobie dzień przed histo-lapro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pierwszą mi zrobili gdy już wody odeszły i skurcze się zaczynały. Potem poród trwał jeszcze 5-6 godzin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie robią normalnie.Zawsze można poprosić w szpitalu o zrobienie.W aptece są zestawy a czy dasz radę sama to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Można też wziąć zwykle czopki glicerynowe. Ja miałam ze sobą, ale w szpitalu położna sama mi zaproponowała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nam na szkole rodzenia położna mówiła, że jak najbardziej można i że ona osobiście poleca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A jak działają te czopki? Bo lewatywa jednak dość gwałtownie, robią i za 5 min leci z ciebie wszystko. Czopki pewnie dużo łagodniejsze? I może więcej czasu potrzebują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Ja rodzilam 14 i 12 lat temu i lewatywy nie robiono. Za to przed porodem piłam trochę oleju rycynowego na przeczyszczenie i bardzo sobie chwaliłam. Tylko to można użyć w terminie albo po terminie porodu. Nigdy przed bo może wywołać skurcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×