Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zatroskana mama

Problem z synem pomóżcie błagam

Polecane posty

Gość Zatroskana mama

Moj syn 22 lata miał lekki udar niedokrwienny. Było to trzy lata temu. Bardzo to wszyscy przeżyliśmy. Ale cudowni rehabilitanci postawili go na nogi i czesciowo odzyskał sprawność. Wszyscy już się przyzwyczaili do tego stanu, syn tez swietnie sobie radził w codziennych czynnościach. Został w sumie tylko lekki niedowład lewej ręki. Od tego czasu miewał bóle głowy ale lekarze mówili ze tak może być żeby się nie bać. Natomiast martwi mnie inna sprawa. Syn skarży się na swędzenie pod czaszka. Opisuje to tak jakby swedzial go mózg. Choroby skory wykluczone, lekarze nie potrafią mu pomoc. Może któraś z was spotkała się z czymś takim u ludzi po udarze? Czasem mówi ze nie umie zasnąć bo tak go swędzi. A nie może się podrapać. Może jest tu jakaś osoba która słyszała o podobnym przypadku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zróbcie badanie eeg i też rezonans czy coś w tym stylu żeby wykluczyć nowotwór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Zróbcie badanie eeg i też rezonans czy coś w tym stylu żeby wykluczyć nowotwór

W sumie pierwszy raz czytam o czymś takim. Serio myślisz ze nowotwór może swędzieć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Bardziej na napady padaczkowe, dlatego napisałam o eeg, ale nowotwór też przydałoby się wykluczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Bardzo mi smutno z powodu Twojego problemu. Mam nadzieje, ze wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alina

Może rosną mu włosy na mózgu po wewnętrznej stronie czaszki. Zdarza się to niezwykle rzadko, ale jednak się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zatroskana mama

Syn miał już rezonans. Prócz wiadomo zmian w mózgu na skutek udaru nie wyszlo nic niepokojącego. Obawiałam się padaczki bo podobno może się rozwinąć po udarze ale syn nie miał żadnych symptomów ani ataków padaczkowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zainteresuj się padaczką poudarową. Napady mogą być bez drgawek i mogą być też odczuwane jak swędzenie. Marsz na eeg. Można też zamówić eeg i zrobią w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Gość Zatroskana mama napisał:

[...] Może któraś z was spotkała się z czymś takim u ludzi po udarze? Czasem mówi ze nie umie zasnąć bo tak go swędzi. A nie może się podrapać. Może jest tu jakaś osoba która słyszała o podobnym przypadku? 

Albo symptomy zbliżających się napadów padaczkowych (które nie muszą charakteryzować się typowymi drgawkami), albo całkowicie normalne objawy odbudowujących się i regenerujących ścieżek nerwowych. Zaburzenia stabilizacyjne dają czasem właśnie efekt takiego wewnętrznego swędzenia. Niektórzy pacjenci psychiatryczni z osłabionym układem nerwowym również skarżą się na tego typu irytującą dolegliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×