Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Aparat na zęby zachcianka czy obowiązek?

Polecane posty

Gość Gość

Moje dziecko truje mnie że chce zalozyc staly aparat bo ma krzywe zęby. A to jest duży koszt więc mowie mu ze ze jak sobie zapracuje to sobie zalozy. U was wasze dzieci mialy zalozone aparaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak. Obowiązek rodzica zadbać o proste zęby dziecka. Ja miałam krzywe, rodzice nie zadbali, miałam do nich o to żal. Założyłam aparat mając 32 lata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Dostajesz 500+ to zapłać. To nie tylko kwestia estetyki, ale zgryzu itp skutków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123
22 minuty temu, Gość Gość napisał:

Moje dziecko truje mnie że chce zalozyc staly aparat bo ma krzywe zęby. A to jest duży koszt więc mowie mu ze ze jak sobie zapracuje to sobie zalozy. U was wasze dzieci mialy zalozone aparaty?

Po co było Ci to dziecko? Przecież żeby to podstawa... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Po co karmicie trola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moje mają ładne zeby, ale wg mnie to obowiązek rodzica by zadbac o dziecko ,jego wygląd, uzębienia, wzrok i  ewentualne rzeczy w wyglądzie które mu przeszkadzają jak np znamiona itd. Żaden problem wypuścić dziecko z kompleksami i gołym tylkiem z domu i powiedzieć,,że ma sobie samo zrobić aparat. Za co? Poza tym krzywy zgryz i brzydkie zeby są dużym problemem w życiu, bo odbijają się na poczuciu wartości, człowiek wstydzi się uśmiechnąć. Dziwię się,że ty nie wyszłaś z inicjatywą tego aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

to raczej zachcianka współczesnych czasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23 minuty temu, Gość Gość napisał:

Tak. Obowiązek rodzica zadbać o proste zęby dziecka. Ja miałam krzywe, rodzice nie zadbali, miałam do nich o to żal. Założyłam aparat mając 32 lata. 

i w jaki niby sposób zmieniłi twoje życie?

rozumiem choroby przewlekłe, problemy z kręgosłupem tutaj rodzic musi zainterwniować

ale aparat ortodontyczny to w dzisiejszych czasach fanaberia pokolenia, które nie może przyjąć do wiadomości, że nie każdy jest idealny. za dekadę nastolatki będą się domagać operacji korekcyjnej nosa 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

to raczej zachcianka współczesnych czasów

guzik prawda. Brak aparatu może skończyć się bruksizmem (zgrzytanie zębów doprowadzające do ich ścierania), bólami głowi czy problemami z żuchwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Moje mają ładne zeby, ale wg mnie to obowiązek rodzica by zadbac o dziecko ,jego wygląd, uzębienia, wzrok i  ewentualne rzeczy w wyglądzie które mu przeszkadzają jak np znamiona itd. Żaden problem wypuścić dziecko z kompleksami i gołym tylkiem z domu i powiedzieć,,że ma sobie samo zrobić aparat. Za co? Poza tym krzywy zgryz i brzydkie zeby są dużym problemem w życiu, bo odbijają się na poczuciu wartości, człowiek wstydzi się uśmiechnąć. Dziwię się,że ty nie wyszłaś z inicjatywą tego aparatu

doprawdy wstydziłabyś się uśmiechnąć z powodu krzywych zębów? 😮

w pierwszej kolejności to bym się zastanowiła o zaniedbaniach rodzicielskich, które wypuściły w świat zakompleksioną jednostkę, która wstydziłaby się uśmiechnąć z powodu zaniżonego poczucia własnej wartości.

makabra, żeby traktować lekkie defekty jako problem rzutujący na relacje w dojrzałym życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Aparat to taka sama fanaberia jak dostęp do internetu. Jak dziecko ma fanaberię, której nie chcesz spełnić, to zrób wszystkim przysługę i odetnij się od sieci. Będzie z pożytkiem dla wszytskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zmusić to Cię nikt nie zmusi, ale moim zdaniem rodzic powinien o to zadbać. Moi rodzice olali ten temat, a krzywe zęby były przez wiele lat moim kompleksem. Założyłam aparat dopiero w wieku 29 i w końcu cieszę się ładnym uśmiechem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Aparat to taka sama fanaberia jak dostęp do internetu. Jak dziecko ma fanaberię, której nie chcesz spełnić, to zrób wszystkim przysługę i odetnij się od sieci. Będzie z pożytkiem dla wszytskich.

i vice versa hejterko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

i w jaki niby sposób zmieniłi twoje życie?

rozumiem choroby przewlekłe, problemy z kręgosłupem tutaj rodzic musi zainterwniować

ale aparat ortodontyczny to w dzisiejszych czasach fanaberia pokolenia, które nie może przyjąć do wiadomości, że nie każdy jest idealny. za dekadę nastolatki będą się domagać operacji korekcyjnej nosa 🙂

Wiesz jak zmienił. Byłam  bardziej pewna siebie. Krzywe zęby widać od razu, gdy z kimś rozmawiasz. Nawet w rozmowie o pracę. A teraz świat jest mocno krytyczny na punkcie wyglądu. Nie ma się co oszukiwać. Prościej ładnym ludziom zdobyć lepsza pracę. Żadne wykształcenie i osiągnięcia naie pomogą, gdy ktoś ładniejszy stara się o taką samą posadę jak ty. I nie mówi mi, że to nieprawda. Prawda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość gość napisał:

i w jaki niby sposób zmieniłi twoje życie?

rozumiem choroby przewlekłe, problemy z kręgosłupem tutaj rodzic musi zainterwniować

ale aparat ortodontyczny to w dzisiejszych czasach fanaberia pokolenia, które nie może przyjąć do wiadomości, że nie każdy jest idealny. za dekadę nastolatki będą się domagać operacji korekcyjnej nosa 🙂

Braki w uzebieniu i krzywy zgryz mogą prowadzić do problemów z kręgosłupem na odcinku szyjnym, a krzywa przegroda do bezdechu, także żadne fanaberie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość gość napisał:

guzik prawda. Brak aparatu może skończyć się bruksizmem (zgrzytanie zębów doprowadzające do ich ścierania), bólami głowi czy problemami z żuchwą.

nocne zgrzytanie zębami to efekt stresu, zresztą bez żadnych konsekwencji dla zdrowia, problem z żuchwą, niby jaki? 😄 wypadnie Ci? 😄 a migrena to wieloskładnikowa sprawa i ma wiele podłóż od diety po system neurologiczny.

czekam na poważniejsze argumenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
11 minut temu, Gość gość napisał:

to raczej zachcianka współczesnych czasów

Mam trochę krzywe zęby, zgryz krzyżowy. Mama uznała, że nie będzie tyle płaciła mi na aparat, zarobie sama i założę będąc dorosła. Od 15 lat czuje ciągły ból zęba, na który idzie cały ciężar szczęki. Może za rok będę mogła założyć sobie aparat w końcu. Mam 25 lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 minut temu, Gość gość napisał:

i w jaki niby sposób zmieniłi twoje życie?

rozumiem choroby przewlekłe, problemy z kręgosłupem tutaj rodzic musi zainterwniować

ale aparat ortodontyczny to w dzisiejszych czasach fanaberia pokolenia, które nie może przyjąć do wiadomości, że nie każdy jest idealny. za dekadę nastolatki będą się domagać operacji korekcyjnej nosa 🙂

A wiesz, że brak aparatu może np. skutkować problemami z kręgosłupem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Wiesz jak zmienił. Byłam  bardziej pewna siebie. Krzywe zęby widać od razu, gdy z kimś rozmawiasz. Nawet w rozmowie o pracę. A teraz świat jest mocno krytyczny na punkcie wyglądu. Nie ma się co oszukiwać. Prościej ładnym ludziom zdobyć lepsza pracę. Żadne wykształcenie i osiągnięcia naie pomogą, gdy ktoś ładniejszy stara się o taką samą posadę jak ty. I nie mówi mi, że to nieprawda. Prawda. 

to dlaczego nie ubiegałaś się o prace, w której brano pod uwagę kompetencje i doświadczenie a nie ogólną prezencję? jeśli owszem apikowałaś jako hostessa to faktycznie drobny mankament urastał do rangi problemu, ale to z racji branży natomiast tam gdzie należy wykazać się kompetencjami nie wierzę, że szef odrzuca z tytułu krzywych zębów. chyba, że to jakiś narcyz przykładający nadzbyt wielką wagę do ogólnego wyglądu.

uważam, że powinnaś zacząć walczyć ze swoimi kompleksami bo jesteś przewrażliwiona na punkcie wyglądu zewnętrznego.

ps. nigdy nie spotkało mnie coś takiego jak odrzucenie mojej oferty negocjacyjnej na miejsce pracy decydowały inne czynniki od wynagrodzenia po kwalifikacje, ale litości nie zęby albo krzywy nosek 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

A wiesz, że brak aparatu może np. skutkować problemami z kręgosłupem?

 

o, ciekawa teoria, ciekawe na ile naciągana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Krzywe zęby i zgryz to nie tylko brzydki wygląd i kompleksy..

To bruksizm, przerost żwaczy i w związku z tym bóle głowy, migreny.

Bóle szyi i skrzywienie w tym odcinku.

Krzywa przegroda, bezdech nocny.

Źle przeżuty pokarm powoduje niestrawność a nawet wrzody.

I inne (poczytaj trochę)

 

To nie jest tylko wygląd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość Gosc napisał:

Braki w uzebieniu i krzywy zgryz mogą prowadzić do problemów z kręgosłupem na odcinku szyjnym, a krzywa przegroda do bezdechu, także żadne fanaberie.

krzywa przegroda musiała od czegoś powstać np. od uderzenia i złamań i to wtedy jest problem np. u bokserów

a ciekawe na ile naciągana jest wersja o krzywym zgryzie doprowadzającym do problemów z kręgosłupem na odcinku szyjnym, gdyż jak powszechnie wiadomo problemy z nim mają przede wszystkim osoby prowadzące siedzący tryb życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość gość napisał:

nocne zgrzytanie zębami to efekt stresu, zresztą bez żadnych konsekwencji dla zdrowia, problem z żuchwą, niby jaki? 😄 wypadnie Ci? 😄 a migrena to wieloskładnikowa sprawa i ma wiele podłóż od diety po system neurologiczny.

czekam na poważniejsze argumenty

Bez konsekwencji? Przecież zgrzytając ŚCIERASZ zęby. I nie, nie zawsze  jest to efekt stresu. Czasem wynika to właśnie z wad z gryzu. Generalnie widać, że nie masz pojęcia o czym mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

to dlaczego nie ubiegałaś się o prace, w której brano pod uwagę kompetencje i doświadczenie a nie ogólną prezencję? jeśli owszem apikowałaś jako hostessa to faktycznie drobny mankament urastał do rangi problemu, ale to z racji branży natomiast tam gdzie należy wykazać się kompetencjami nie wierzę, że szef odrzuca z tytułu krzywych zębów. chyba, że to jakiś narcyz przykładający nadzbyt wielką wagę do ogólnego wyglądu.

uważam, że powinnaś zacząć walczyć ze swoimi kompleksami bo jesteś przewrażliwiona na punkcie wyglądu zewnętrznego.

ps. nigdy nie spotkało mnie coś takiego jak odrzucenie mojej oferty negocjacyjnej na miejsce pracy decydowały inne czynniki od wynagrodzenia po kwalifikacje, ale litości nie zęby albo krzywy nosek 😄

Jasne. W jakim świecie żyjesz? Bo na pewno nie tu i teraz. Bajki to opisuj dzieciom, nie dorosłym, którzy mieli faktycznie taki problem. Masz krzywe zęby? Skoro faktycznie wiesz, jak pracodawcy odbierają ludzi, gdy uważają, że skoro nawet o żeby zadbać nie umiesz, jak dasz sobie radę w pracy? Masz? Więc się nie wypowiadaj, a bajki pisz dzieciom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Krzywe zęby i zgryz to nie tylko brzydki wygląd i kompleksy..

To bruksizm, przerost żwaczy i w związku z tym bóle głowy, migreny.

Bóle szyi i skrzywienie w tym odcinku.

Krzywa przegroda, bezdech nocny.

Źle przeżuty pokarm powoduje niestrawność a nawet wrzody.

I inne (poczytaj trochę)

 

To nie jest tylko wygląd!

no właśnie czytałam i powyższe stwierdzenia są bezzasadne, gdyż migrena to sprawa wieloczynnikowa od diety przez problemy neurologiczne aż po meteopatia etc.

bruksizm nie utrudnia życia

ból szyjny ściśle skorelowany jest z trybem życia a nie budową aparatu zębowego

a źle przerzuty pokarm wynika z faktu z niedostatecznego nawilżenia już na etapie jamy ustnej tzw. szybkie jedzenie a nie z powodu zębów.

czekam na poważniejsze argumenty 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość gość napisał:

o, ciekawa teoria, ciekawe na ile naciągana 

naciągane to są Twoje próby przekonania, że wady zgryzu to tylko problem estetyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Jasne. W jakim świecie żyjesz? Bo na pewno nie tu i teraz. Bajki to opisuj dzieciom, nie dorosłym, którzy mieli faktycznie taki problem. Masz krzywe zęby? Skoro faktycznie wiesz, jak pracodawcy odbierają ludzi, gdy uważają, że skoro nawet o żeby zadbać nie umiesz, jak dasz sobie radę w pracy? Masz? Więc się nie wypowiadaj, a bajki pisz dzieciom. 

tak, pracodawca potrzebujący pracownika analizuje czy jesteś w stanie zadbać o właściwe przeprocesowanie wniosku kredytowego, wyliczenie zdolności kredytowej, logistyką w jego firmie transportowej aż po dbałość w szczegółach o właściwe nadzorowanie programu.

w takim wypadku grube odpadają bo nie chciało im się ćwiczyć, wiadomo w związku z tym są leniwe

blada cera też pewnie słabe geny i będzie brać zwolnienia w okresie jesienno-zimowym

ajć tam, widzę, że jesteście jakieś przewrażliwione i jednoczynnikowe w zakresie swoich szans na rynku pracy. nacisk kładziecie tam gdzie nie trzeba

szkoda mojego czasu na was, pa 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość gość napisał:

tak, pracodawca potrzebujący pracownika analizuje czy jesteś w stanie zadbać o właściwe przeprocesowanie wniosku kredytowego, wyliczenie zdolności kredytowej, logistyką w jego firmie transportowej aż po dbałość w szczegółach o właściwe nadzorowanie programu.

w takim wypadku grube odpadają bo nie chciało im się ćwiczyć, wiadomo w związku z tym są leniwe

blada cera też pewnie słabe geny i będzie brać zwolnienia w okresie jesienno-zimowym

ajć tam, widzę, że jesteście jakieś przewrażliwione i jednoczynnikowe w zakresie swoich szans na rynku pracy. nacisk kładziecie tam gdzie nie trzeba

szkoda mojego czasu na was, pa 🙂

Nie odpowiedziałaś na pytanie

 Masz krzywe żeby? Potrzebujący aparatu? Masz? Wiesz jak inni przez to cie odbierają? Jeżeli nie, to tylko się osmieszasz pisząc te swoje brednie. I fantazje, które nie mają pokrycia w dzisiejszym świecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mam krzywe zęby, rodzice nie zadbali o to; później jak dorosłam, założyłam rodzine to miałam ważniejsze wydatki niż prostowanie zębów. Ostatnio wymieniłam wszystkie plomby na białe, dentyści uważają, że częsta przyczyna próchnicy jest krzywy zgryz, szczoteczka nie dociera wszędzie. Moim dzieciom zamierzam wyprostować zęby, na ten cel dla córki mam odłożone ok 6000 zł. Córka musi jeszcze dorosnąć do aparatu stałego. Założony aparat w dzieciństwie daje lepsze rezultaty niż założony w życiu dorosłym. Są rodzice, którzy inwestują w dziecko i do słynnego 500 plus jeszcze dołożą; a są rodzice, którzy nic dzieciom nie kupią, nie wyślą na żadne dodatkowe zajecia; a 500 plus i inne zasiłki przeżrą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

PO CO KARMICIE TROLA??? 🤬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×