Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ckcna

Czy J. Korwin-Mikke cierpi na jakiś rodzaj autyzmu?

Polecane posty

Gość ckcna

Korwinistów zapewniam, że nie pytam o to w złej wierze, ale by zrozumieć tego człowieka. On nie zmienia poglądów od kilkudziesięciu lat, ale przeciętny człowiek nie wytrzymałby bez zmiany poglądów tyle czasu, i to w takiej sferze jak polityka. Bo albo by się załamał, ale nie wiem co. Poza tym Korwin mówi prosto z mostu co myśli i nie manipuluje. Dlatego psychopatia i socjopatia odpadają, bo ludzie z tymi zaburzeniami umieją i lubią manipulować i maskować swoje intencje. Wielu ludzi podejrzewa u Korwina Zespół Aspergera, czyli łagodniejszy rodzaj autyzmu, ale i tego nie jestem pewien, bo Aspie nie okazują empatii, a Korwinowi jednak zdarzyło się szczerze zapłakać ze wzruszenia na wizji, chyba że z czasem, o ile rzeczywiście ma ZA, z wiekiem zrozumiał co to uczucia. Od znajomego co ma córkę z ZA wiem, że z wiekiem tacy ludzie poznają co to uczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia

No nie wiem. Na kanale PRZEMOCNIE FUNDACJA dwoje Aspie - tłumacząc skrótowo - mówią, że wrażliwość na ludzką krzywdę i szczera walka z niesprawiedliwością to nie empatia. Dlatego polecam ich filmy, by zrozumieć temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Racuchodnikot

Dla mnie zachowanie Korwina jest na granicy zespołu Aspergera i aleksytymii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wln

Autor wpisu "Racjonalne złudzenie" na blogu "Trzecie Dno" uważa, że zachowanie Korwina wynika z jego relacji z ojcem. Być może, ale i tak jego poglądy są w 90% logiczne. Ja bardziej bym się dopatrywał się w jego radykalnym antyfeminizmie (nie mylić z nienawiścią do kobiet, bo tego zarzucić mu jednak nie można) skutku utraty matki w Powstaniu Warszawskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdng
23 godziny temu, Gość wln napisał:

Autor wpisu "Racjonalne złudzenie" na blogu "Trzecie Dno" uważa, że zachowanie Korwina wynika z jego relacji z ojcem. Być może, ale i tak jego poglądy są w 90% logiczne. Ja bardziej bym się dopatrywał się w jego radykalnym antyfeminizmie (nie mylić z nienawiścią do kobiet, bo tego zarzucić mu jednak nie można) skutku utraty matki w Powstaniu Warszawskim.

Ale żeś pojechał Freudem xD. Ale z drugiej strony, czemu nie? Utrata matki mogła poskutkować tym, że Krul bardziej popiera pilnowanie przez kobiety ogniska domowego. Co do jego ojca, to chyba niedługo po wojnie za coś go zapuszkowali i małym Krulem zajęła się babcia. Ogólnie jego dzieciństwo przypadło na okres stalinizmu, czyli czasy ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosnawiosna
Dnia 15.11.2019 o 18:30, Gość Racuchodnikot napisał:

Dla mnie zachowanie Korwina jest na granicy zespołu Aspergera i aleksytymii.

A co to w ogóle jest ta aleksytymia, bo wiadomo o niej mniej niż o Zespole Aspergera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rower

Ja jednak wolę nie oceniać, mamy za mało info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×