Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Biała Dama

Rewolucja w L4 - słyszałyscie o planach?

Polecane posty

Gość Taka prawda
37 minut temu, Gość Biała Dama napisał:

"Zasiłek chorobowy po 90 lub 180 dniach pracy. Kolejny po 90 dniach przerwy" 

Czyli masz zagrożoną ciążę i przez 90 dni nie masz środków do życia? A co jak jesteś samotną matką? Pod most? 

Przy zagrożonej ciąży pobyt w szpitalu, tam zapewnią co trzeba. Nie ma samotnych matek, każde dziecko ma ojca i u niego szukać kasy (wyjątek kiedy ojciec zmarł). Poza skrajnymi I rzadkimi przypadkami, ciąża to nie choroba i powinni się za to zabrać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ile razy byłaś w ciąży?

Serio, 90% ciąż nie wymaga L4. To, że wymiotujesz, jesteś senna, a później bolą cię plecy i masz zgage to NORMALNE  w ciąży i nie wymaga chorobowego. Ewentualnie dostosowania stanowiska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Taka prawda napisał:

Przy zagrożonej ciąży pobyt w szpitalu, tam zapewnią co trzeba. Nie ma samotnych matek, każde dziecko ma ojca i u niego szukać kasy (wyjątek kiedy ojciec zmarł). Poza skrajnymi I rzadkimi przypadkami, ciąża to nie choroba i powinni się za to zabrać. 

Kiedy ojciec zmarł to dziecku należy się renta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Taka prawda napisał:

Przy zagrożonej ciąży pobyt w szpitalu, tam zapewnią co trzeba. Nie ma samotnych matek, każde dziecko ma ojca i u niego szukać kasy (wyjątek kiedy ojciec zmarł). Poza skrajnymi I rzadkimi przypadkami, ciąża to nie choroba i powinni się za to zabrać. 

A jak masz zamiar karać ojców, którzy wypną się na ciężarną?

Wcale, bo to jej wina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
47 minut temu, Gość Biała Dama napisał:

"Zasiłek chorobowy po 90 lub 180 dniach pracy. Kolejny po 90 dniach przerwy" 

Czyli masz zagrożoną ciążę i przez 90 dni nie masz środków do życia? A co jak jesteś samotną matką? Pod most? 

W Szkocji to norma w anglii też. Chyba tylko w Polsce idzie się dzień po zajęciu w ciążę na zwolnienie i dostaje 100 kasy. No cóż... W końcu musiało to się skończyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No i co w tym dziwnego? Przecież teraz też tak jest, że trzeba mieć przepracowane te 3 miesiące żeby musieli przedużyć cieżarnej umowę podpisaną na czas określony. Osobiście pracowałam tak długo, jak mogłam, czyli 6 miesięcy, w siódmym ciąża została rozwiązana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ffg

Czyli to prawo sprzyja tym w legalnych,prawilnych związkach 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biała Dama
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Serio, 90% ciąż nie wymaga L4. To, że wymiotujesz, jesteś senna, a później bolą cię plecy i masz zgage to NORMALNE  w ciąży i nie wymaga chorobowego. Ewentualnie dostosowania stanowiska. 

Ale facet jak ma powyższe objawy przy grypie żołądkowej to od razu biegusiem do lekarza po L4 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

A jak masz zamiar karać ojców, którzy wypną się na ciężarną?

Wcale, bo to jej wina?

Sprawa sądowa, testy DNA, przyznanie alimentów. Jeżeli ciężarna nie zna danych ojc to juz jest jej wina. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Biała Dama napisał:

Ale facet jak ma powyższe objawy przy grypie żołądkowej to od razu biegusiem do lekarza po L4 😄

I bardzo dobrze, grypa żołądkowe jest zarazliwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

W Szkocji to norma w anglii też. Chyba tylko w Polsce idzie się dzień po zajęciu w ciążę na zwolnienie i dostaje 100 kasy. No cóż... W końcu musiało to się skończyć 

A one jeszcze narzekają, że będą musiały przepracować 3 MIESIĄCE po podpisaniu umowy, żeby zajść w ciąży i pójść na L4, 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale kasa dla klechów Was nie boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Ale kasa dla klechów Was nie boli?

Boli, ale naród wybrał to naród ma 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dobrze że w Polsce nie mieszkam!

I do waszej wiadomości -  w UK ciężarne dostają zwolnienie, wystarczy że powiedzą lekarzowi ze się źle czują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pal sześć ciąża. Realny problem, to wystąpienie prawdziwej choroby. Do tego ma już być chyba kumulacja, a nie 180 dni nanjedno schorzenie. Ale poczekajmy. Na razie, to tylko krótka wzmianka. Może coś z czasem rozjaśnią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Mam 41 lat, staram się o ciążę (1), szukam nowej pracy, bo pracuję przy chemii, nie mogę długo czekać. W ciąży planowałam pracować, ale jak będą problemy, to co? Zabić dziecko czy umrzeć z głodu? Polityka prorodzinna. Dodam, że dotąd byłam 2 razy w życiu na L4, po jakieś 2-3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale my się nie zgadzamy na to żebyś zachodziła w ciążę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Anna napisał:

Mam 41 lat, staram się o ciążę (1), szukam nowej pracy, bo pracuję przy chemii, nie mogę długo czekać. W ciąży planowałam pracować, ale jak będą problemy, to co? Zabić dziecko czy umrzeć z głodu? Polityka prorodzinna. Dodam, że dotąd byłam 2 razy w życiu na L4, po jakieś 2-3 dni.

Poszukaj pracy, przepracuj 3 miesiące i zajdz w ciąże 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Dobrze że w Polsce nie mieszkam!

I do waszej wiadomości -  w UK ciężarne dostają zwolnienie, wystarczy że powiedzą lekarzowi ze się źle czują.

Nie wiem, nie próbowałam, pracowałam do samego końca, ale słyszałam, ze nie dają L4 tak łatwo jak w Polsce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
25 minut temu, Gość Biała Dama napisał:

Ale facet jak ma powyższe objawy przy grypie żołądkowej to od razu biegusiem do lekarza po L4 😄

bo to wirus i z szacunku do współpracowników idzie  na zwolnienie by dalej nie zarażać a ciąża to nie jest choroba 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość gosc napisał:

Nie wiem, nie próbowałam, pracowałam do samego końca, ale słyszałam, ze nie dają L4 tak łatwo jak w Polsce. 

nie dają, to prawda i nie ratują za wszelką cenę zagrożnych ciąż, natura je reguluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość gość napisał:

nie dają, to prawda i nie ratują za wszelką cenę zagrożnych ciąż, natura je reguluje

Do 12 tygodnia! Później ratują. Coś w tym jest. 

Jak ktoś myśli inaczej, idzie prywatnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

dobra, chooy z tymi zwolnieniami na naturalne objawy ciąży, to nawet dobrze skończy się leżenie i łażenie po galeriach od 3msc.

dla mnie bardziej negatywna jest opcja skręcam noge na śliskim i ładują ją w gips po czym wracam do pracy i dostaje tam zawału z natłoku pracy i co, zęby w ścianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

dla mnie bardziej negatywna jest opcja skręcam noge na śliskim i ładują ją w gips po czym wracam do pracy i dostaje tam zawału z natłoku pracy i co, zęby w ścianę?

Odciążysz system emerytalny. Państwo będzie Ci wdzięczne 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna
14 minut temu, Gość gosc napisał:

Poszukaj pracy, przepracuj 3 miesiące i zajdz w ciąże 🤷‍♀️

Gdyby nie wiek, nie byłoby problemu. Zresztą: szukanie pracy jakieś 3 mce, okres próbny 3mce, przepracowanie 3 mcy i robi się 9. W wieku 42 lat niełatwo zajść, każdy mc jest ważny 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Jak będę się dobrze czuła i miała dobre warunki (np. zgodzą się na pracę w domu) to mogę nie iść wcale na L4.

5 minut temu, Gość gość napisał:

dobra, chooy z tymi zwolnieniami na naturalne objawy ciąży, to nawet dobrze skończy się leżenie i łażenie po galeriach od 3msc.

dla mnie bardziej negatywna jest opcja skręcam noge na śliskim i ładują ją w gips po czym wracam do pracy i dostaje tam zawału z natłoku pracy i co, zęby w ścianę?

O wiele łatwiej pracować ze złamaną nogą w gipsie niż w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Anna napisał:
9 minut temu, Gość gość napisał:

dobra, chooy z tymi zwolnieniami na naturalne objawy ciąży, to nawet dobrze skończy się leżenie i łażenie po galeriach od 3msc.

dla mnie bardziej negatywna jest opcja skręcam noge na śliskim i ładują ją w gips po czym wracam do pracy i dostaje tam zawału z natłoku pracy i co, zęby w ścianę?

O wiele łatwiej pracować ze złamaną nogą w gipsie niż w ciąży...

A najłatwiej, to doczytać do końca, jak już się coś komentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość Anna napisał:

Gdyby nie wiek, nie byłoby problemu. Zresztą: szukanie pracy jakieś 3 mce, okres próbny 3mce, przepracowanie 3 mcy i robi się 9. W wieku 42 lat niełatwo zajść, każdy mc jest ważny 😞

To trzeba było o tym myśleć wcześniej. Nikt nie mówi, że trzeba zachodzić w ciążę w młodym wieku ale kto Ci kazał czekać do 40?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Anna napisał:

Gdyby nie wiek, nie byłoby problemu. Zresztą: szukanie pracy jakieś 3 mce, okres próbny 3mce, przepracowanie 3 mcy i robi się 9. W wieku 42 lat niełatwo zajść, każdy mc jest ważny 😞

Czyli miałaś w planie znaleźć pracę, podpisać umowę, a potem wyru/chac pracodawcę i od razu zajść w ciąży i iść na L4? Bardzo w porządku... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Anna napisał:

Jak będę się dobrze czuła i miała dobre warunki (np. zgodzą się na pracę w domu) to mogę nie iść wcale na L4.

O wiele łatwiej pracować ze złamaną nogą w gipsie niż w ciąży...

Chyba sobie żartujesz 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×