Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Biała Dama

Rewolucja w L4 - słyszałyscie o planach?

Polecane posty

Gość Gość
3 minuty temu, Gość Roxi napisał:

Część z was to prawdziwe sucze, to że wam się udało, z przypadku, zrządzenia losu, splotu okoliczności -zaciazyc znacznie wcześniej niż 40 to nie powód ,żeby jechać po kobiecie,że akurat teraz wzięła się za rozmnażanie.Co z wami ludzie? Czego jesteście tak podli.Moze w nagrodę wasze córki w przyszłości będą mieć takie problemy. Pomyslala jedna z drugą.

Skoro nie mogła zająć w ciążę tak długo to mogła się skupić na znalezieniu stałej, stabilnej pracy. Odłożyć tyle pieniędzy, że to L4 nie byłoby jej nawet potrzebne. A ona nie ma ani jednego ani drugiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Słyszałam o tym pomyśle i nie wiem czy jest to w porządku. Choruje na crohna i choroba potrafi zaatakować w najmniej spodziewany momencie a tymbardziej w sytuacjach stresowych jakimi są zmiana oracy itp.....i w takiej sytuacji zostanę bez kasy? Przykre to. A i tak pracę zmieniam dosc często bo nie kazdy pracodawca rozumie i toleruje moje częste pobyty w szpitalu itp... 

To staraj się może o rentę albo idź do zakładu chronionego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Skoro nie mogła zająć w ciążę tak długo to mogła się skupić na znalezieniu stałej, stabilnej pracy. Odłożyć tyle pieniędzy, że to L4 nie byłoby jej nawet potrzebne. A ona nie ma ani jednego ani drugiego. 

Dokładnie, na start na dziecko powinno się mieć zaskórniaki minimum 100 tys zł. Należy propagować dojrzałe pod kątem ekonomicznym macierzyństwo w Polsce a nie tylko oglądanie się na państwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Dokładnie, na start na dziecko powinno się mieć zaskórniaki minimum 100 tys zł. Należy propagować dojrzałe pod kątem ekonomicznym macierzyństwo w Polsce a nie tylko oglądanie się na państwo.

A najlepiej to mieć milion. I nawet planowane zmiany zniesienia 30krotności składek nie dotkną. Zresztą tu mało kto się emeryturą przejmuje. W końcu sami milionerzy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

A najlepiej to mieć milion. I nawet planowane zmiany zniesienia 30krotności składek nie dotkną. Zresztą tu mało kto się emeryturą przejmuje. W końcu sami milionerzy 🙂

Czym tu się przejmować skoro i tak żadnych emerytur nie będzie 🤣

A tak serio nikt nie mówi o 100 tys zł.,ale skoro ma 40 lat, nie ma rodziny, nikogo na utrzymaniu i płacze, że jak pójdzie do nowej pracy to nie będzie mogła od razu zajść i wziąć L4 to chyba jednak coś jest nie tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

A najlepiej to mieć milion. I nawet planowane zmiany zniesienia 30krotności składek nie dotkną. Zresztą tu mało kto się emeryturą przejmuje. W końcu sami milionerzy 🙂

Emeryturę wypracowujesz sobie samodzielnie inwestując na rynkach finansowych i nieruchomości przede wszystkim w najem krótkoterminowy w turystycznie atrakcynych obszarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Emeryturę wypracowujesz sobie samodzielnie inwestując na rynkach finansowych i nieruchomości przede wszystkim w najem krótkoterminowy w turystycznie atrakcynych obszarach.

nie zapomnij też o obowiązkach dywidendach ze spółek skarbu państwa 😄😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Czym tu się przejmować skoro i tak żadnych emerytur nie będzie 🤣

A tak serio nikt nie mówi o 100 tys zł.,ale skoro ma 40 lat, nie ma rodziny, nikogo na utrzymaniu i płacze, że jak pójdzie do nowej pracy to nie będzie mogła od razu zajść i wziąć L4 to chyba jednak coś jest nie tak. 

Czyli raczej na rynku pracy po prostu była i tyle, ale się nie rozwijała i nie miałą progresu. Poniekąd rozumiem jej frustracje tyle lat i tak niewiele osiągnięć uhonorowanych solidną wypłatą, z  której można spokojnie odłożyć w myśl zasady 6 słoików...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość Gość napisał:

Czym tu się przejmować skoro i tak żadnych emerytur nie będzie 🤣

Ano 🙂

12 minut temu, Gość Gość napisał:

A tak serio nikt nie mówi o 100 tys zł.,ale skoro ma 40 lat, nie ma rodziny, nikogo na utrzymaniu i płacze, że jak pójdzie do nowej pracy to nie będzie mogła od razu zajść i wziąć L4 to chyba jednak coś jest nie tak

Trudna sytuacja. Nie mam tak, ale chyba nie zdecydowałabym się na niektóre wypowiedzi tutaj. Sama jestem przed 40stką i wiem, że tylko osoby młode niedoświadczone, albo odrealnione, albo trolle mogą napisać, żeby wszystko przewidzieć i brać w swoje ręce 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biała Dama
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

bo to wirus i z szacunku do współpracowników idzie  na zwolnienie by dalej nie zarażać a ciąża to nie jest choroba 🙂

Samopoczucie takie same miałam w ciąży więc jak pracować? Rzygać na współpracowników? 😄 a jak facecika boli kręgosłup, paluszek też biegnie do lekarza i co? To już nie wirus a L4 bierze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Życie was wynagrodzi sowicie, za te miłe słowa do innych🤚🎊.Mam nadzieję ,że będziecie wtedy solidnie zabezpieczone i przewidzicie  bezbłędnie swoja i waszych pociech trase przepływu na oceanie zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Życie was wynagrodzi sowicie, za te miłe słowa do innych🤚🎊.Mam nadzieję ,że będziecie wtedy solidnie zabezpieczone i przewidzicie  bezbłędnie swoja i waszych pociech trase przepływu na oceanie zycia

Jakie to głębokie 🤣 naczytalas się Paulo Coelho? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Mam nadzieję ,że będziecie wtedy solidnie zabezpieczone i przewidzicie  bezbłędnie swoja i waszych pociech trase przepływu na oceanie zycia

Tylko ignoranci morscy mogą takie bzdety pisać jak te wcześniejsze teksty. Skipperzy od siedmiu boleści 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, NaugthyBitch napisał:

20 lat szukała faceta, bo pewnie wymagania. A o zmianie pracy trzeba bulk myśleć wcześniej, a nie na zasadzie "a znajdę nowa, w ciążę znajdę i na L4 pójdę". 

Miała brać pierwszego lepszego? 

Widac po twoim przykładzie ze nie powinno się tak robić bo widać jaka jesteś szczęśliwa ;) sam jad z ciebie wypływa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Miała brać pierwszego lepszego? 

Widac po twoim przykładzie ze nie powinno się tak robić bo widać jaka jesteś szczęśliwa 😉 sam jad z ciebie wypływa 

Ależ ja jestem bardzo szczęśliwa i nie musiałam czekać do 40 na dziecko i martwić się, że coś może pójść nie tak. Jak widać Anna zbyt szczęśliwa teraz nie jest nawet z tym swoim wymarzonym księciem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Jakie to głębokie 🤣 naczytalas się Paulo Coelho? 

Nie krecie. Rzeczywistość dała mi przyklad- moja młoda koleżanka zmarła po roku od diagnozy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Pewnie trzeba będzie mieć orzeczenie komisji ze ktoś naprawdę ma zagrożona ciążę a nie że chce sobie pocZyta  książki na tarasie latem...

A co np. z kasjerka i w biedronce? Jak ciąża to odrazu każą iść na l4 bo bhp to co taka osoba ma zrobić, l4 nie dostanie, a w pracy też nie chcą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 godziny temu, Gość Biała Dama napisał:

"Zasiłek chorobowy po 90 lub 180 dniach pracy. Kolejny po 90 dniach przerwy" 

Czyli masz zagrożoną ciążę i przez 90 dni nie masz środków do życia? A co jak jesteś samotną matką? Pod most? 

A czy musisz zachodzić w ciąże od razu po podpisaniu umowy? Rząd szuka kasy na finansowanie bobelkowego eldorado to raz a dwa może i dobre to jest rozwiązanie bo wykluczy właśnie takie chciwe lisice, które szukają pracy z umową po to by uciec na L$ od razu. 90 dni pracy to raptem 3 miesiące. Nie przepracujesz tyle zanim nogi rozłożysz? Kwestia organizacji i/lub priorytetów. Moim zdaniem super pomysł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Nie krecie. Rzeczywistość dała mi przyklad- moja młoda koleżanka zmarła po roku od diagnozy. 

A co to ma do poezji którą tak pięknie wygłaszasz? Polecam odpowiednie fora do tego. Tu się pisze normalnie, prozą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 minut temu, Gość Biała Dama napisał:

Samopoczucie takie same miałam w ciąży więc jak pracować? Rzygać na współpracowników? 😄 a jak facecika boli kręgosłup, paluszek też biegnie do lekarza i co? To już nie wirus a L4 bierze. 

rzygać na współpracowników a do ubikacji, kultura obowiązuje.

akurat nie wiem co się chłopów uczepiłaś skoro w Polsce nagminnie to kobiety idą na L4 z byle powodu co pokazują statystyki, jakoś na Zachodzie takiego procederu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość Eeeee napisał:

A co np. z kasjerka i w biedronce? Jak ciąża to odrazu każą iść na l4 bo bhp to co taka osoba ma zrobić, l4 nie dostanie, a w pracy też nie chcą? 

Ciąża nie bierze się z nieba, że może "dopaść" nagle po rozpoczęciu pracy. Co ma więc zrobic taka kasjerka? Może popracować chociaż pól roku zanim rozłoży nogi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Eeeee napisał:

A co np. z kasjerka i w biedronce? Jak ciąża to odrazu każą iść na l4 bo bhp to co taka osoba ma zrobić, l4 nie dostanie, a w pracy też nie chcą? 

Jak przepracuje te 3 miesiące to dostanie, jak was czytam to mam wrażenie, że piszecie o całkowitej likwidacji L4 🤦‍♀️

Zresztą, same na to zapracowałyście. Tyle przekrętów, to chyba tylko w Polsce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 minut temu, Gość Gosc napisał:

Życie was wynagrodzi sowicie, za te miłe słowa do innych🤚🎊.Mam nadzieję ,że będziecie wtedy solidnie zabezpieczone i przewidzicie  bezbłędnie swoja i waszych pociech trase przepływu na oceanie zycia

czyli jednak koncepcja materaca podatnego na fale jest prawdziwa, człowiek jak ta trzcina na wietrze nie ma szansy na samodzielność i decyzyjność 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14 minut temu, Gość Gość napisał:

Tylko ignoranci morscy mogą takie bzdety pisać jak te wcześniejsze teksty. Skipperzy od siedmiu boleści 🙂

tzw.szczury lądowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

tzw.szczury lądowe

🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie krecie. Rzeczywistość dała mi przyklad- moja młoda koleżanka zmarła po roku od diagnozy. 

To i tak długo pożyła, u mojego wujka to było 4 miesiące od diagnozy nieoperacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

tzw.szczury lądowe

Padłam 😄😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sternik

A wy z L4 ciążowego te rozprawki wpisujecie🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gość Biała Dama napisał:

"Zasiłek chorobowy po 90 lub 180 dniach pracy. Kolejny po 90 dniach przerwy" 

Czyli masz zagrożoną ciążę i przez 90 dni nie masz środków do życia? A co jak jesteś samotną matką? Pod most? 

Przeczytaj artykuł jeszcze raz tylko ze zrozumieniem. Zasiłek będzie się należał po 90 dniach pracy lub 180 ale chodzi tylko o okres płacenia składek. Skończy się szukanie pracy zaraz po zajsciu w ciążę przez przedsiębiorcze kobiety. Ale jeżeli kobieta uczciwie pracowała i po jakimś czasie zdecydowała się na ciążę to zasiłek dostanie normalnie. Zamyka się po prostu furtka dla nierobów i cwaniaków którzy zatrudniają się tylko po to żeby wyciągać zasiłek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość Sternik napisał:

A wy z L4 ciążowego te rozprawki wpisujecie🤣

nie, gorzej - z roboty u prywaciarza 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×