Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Staś

Zwolnienie na zachodzie w ciąży

Polecane posty

Gość Staś

Słuchajcie, ja mam taką nietypową prośbę. Piszę pracę na temat zasiłków chorobowych w Polsce i za granicą. W tym także mechanizmów, które przeciwdziałają ich wyłudzaniu. W Polsce jest to dość częste zjawisko, szczególnie przez kobiety w ciąży (lewe zwolnienia itp). I teraz mam właśnie takie pytanie. Jak to jest z tym w krajach zachodnich (Francja, Anglia, Holandia)?  Bo na jednym forum krzyczą, że tak to jest tylko w Polsce, a w innych krajach to "kobiety pracują do porodu", a z drugiej w jednym z artykułów wyczytałem, że np. w Holandii to właśnie jest gigantyczna absencja chorobowa (nie tylko wśród kobiet w ciąży). No i byłabym wdzięczny, jakbyście mi powiedzieli jak to jest, z bezpośrednich obserwacji.

*Jakby co, to nie chcę się kłócić. Wiem, że ciąża to trudny okres, wielu uważa że cały ten czas powinien być objęty jakimś urlopem czy zwolnieniem. Ja nie mam zdania w tej sprawie, ale pracę piszę opierając się na przepisach, więc dlatego z góry muszę założyć, że jeśli lekarz daje zwolnienie w ciąży bez powodu, to jest to wyłudzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×