Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość monika

Jak się nauczyć angielskiego słownictwa?

Polecane posty

Gość monika

Witajcie, bardzo chciałabym się nauczyć mówić po angielsku niestety nie wiem jaką metodę do nauki wybrać. Co nie zacznę się uczyć języka to po jakimś czasie się zniechęcam...

Bardzo chciałabym nauczyć się mówić po angielsku, ale nie mam z kim rozmawiać. Co byście mi polecili naukę w domu przez internet czy jednak iść do szkoły językowej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xox

Polecam konwersacje, najlepiej z  nativem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Do rozmów to konwersacje - szkoła językowa, Skype, nauczyciel prywatny.

Do słownictwa - programy z codziennym systemem powtórek (Memrise, Profesor Henry itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Najlepiej w kontekście, czyli np.zapisujesz słowo i do tego zdanie z jego użyciem. Nazwij wszystkie rzeczy, które znajdują się w pomieszczeniu w którym jesteś, albo każdą rzecz którą masz na biurku, w plecaku/torebce, łazience, lodówce, kuchni... 

Nie umiesz? Bierz zeszyt, słownik i zapisuj - nożyczki - (angielska nazwa i wymowa), a poniżej zdanie np. Nożyczki leżą w piórniku na biurku po lewej stronie przy lampce.

I tak ze wszystkim. Nazwij po angielsku wszystkie drzewa na spacerze. Nie znasz? Notuj w telefonie polskie nazwy, a w domu wpisz do zeszytu, sprawdź w słowniku i ułóż z nimi zdania - Rozłożysty klon rośnie na skwerku pomiędzy fryzjerem a sklepem mięsnym.

Czytaj ten zeszyt, porób fiszki, ćwicz wymowę słówek i zdań na głos, rób sobie dyktanda...

Powodzenia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elizaaa

Miałam niedawno ten sam problem. Zgadzam się konwersacjie z native speakerem dużo dają. Ja nauczyłam się mówić z kursem ENLINADO, nauczył mnie także wyszukiwać native speakerów i za darmo się z nimi uczyć. 

Zmieniłam podejście do nauki języka z tym kursem, gdyby nie on myślę że bym się poddała. Długo szukałam metody do nauki i kiedyś na youtube przypadkiem znalazłam ten kurs. Obejrzałam darmową lekcję i wiedziałam, że chce się uczyć angielskiego w domu a kurs mi w tym pomoże :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel

Staraj się dużo też oglądać filmików dla początkujących nie ma nic lepszego niż słuchanie i powtarzanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian

Dokladnie nie ma nic lepszego, ale jak ktoś zaczyna od zera to warto wybrać nagrania dostosowane dla niego. Dlatego warto myslę, że wybrać jakiś kurs online lub aplikację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×