Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KURIER ZGUBIŁ PACZKĘ DLA DZIECKA

Polecane posty

Gość gość

Witam, chciałam zrobić córce wymarzony prezent, kupiłam jej laptopa pod choinkę. Pech chciał, ze akurat w dzień, gdy kurier miał przywieźć paczkę dostałam telefon, ze mamę zabrano do szpitala i szybko tam pojechałam. Czekałam na paczkę, cisza, ani sms-a, ani maila. Zadzwoniłam do sprzedawcy, powiedział, zę wysłał, ze już powinna być u mnie, podał numery, sprawdziłam, pisze w statusie, ze doreczona, zadzwoniłam do firmy kurierskiej i powiedziano mi to samo, ale że zostawiono paczkę u sąsiadów. Mieszkam w dużym 10 pietrowym bloku, kurier nie pamięta, u jakich sąsiadów, a postawiona jest jedynie parafka i nie mogę stwierdzić, czyje to nazwisko lub imię. Sąsiadzi się nie przyznają, a cały blok juz obleciałam. U nas w bloku mieszkają także tzw. elementy społeczne, niepracujący, pijący, i gdyby to do nich trafiła paczka, to jestem pewna, ze już po niej. No ale co teraz zrobić,? Mam pretensję do firmy kurierskiej, bo przecież mogli dać awizo, bym paczkę w punkcie odebrała, albo zapisać chociaż, u kogo z sąsiadów laptop zostawiono. Co robić? To miał być pierwszy komputer dziecka, jest jej do szkoły potrzebny, w dodatku przecież nie kosztował 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czyli paczka zagubiona. Nie ma twojego podpisu,ani danych sąsiadów. Powinnaś dostać zwrot pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tylko, że właśnie ona została niby dostarczona, ktoś się podpisał- i to jest problem, ktoś ją odebrał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Powinien być czytelny podpis. Firma kurierska odpowiada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zgłoś reklamację firmie kurierskiej, że zostawili bez Twojej zgody paczkę nie wiadomo gdzie. Podpisu twojego brak, będą musieli oddać kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, NaugthyBitch napisał:

Paczka była ubezpieczona? 

Paczka nie musi być ubezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Paczka nie musi być ubezpieczona.

Wiem, że nie musi jednak przy przesyłkach o wyższej wartości lepiej to zrobić. Mimo wszystko autorka musi dzwonić do firmy kurierskiej, zażądać kontaktu do kuriera z jej rejonu i oczekiwać załatwienia sprawy natychmiast bo to ewidentna wina kuriera. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość gość napisał:

Tylko, że właśnie ona została niby dostarczona, ktoś się podpisał- i to jest problem, ktoś ją odebrał

Ale nie ty. Paczka ma być doręczona do rąk własnych. A jeśli ktoś się podpisał i nikt nie wie kto, to paczka jest niedoreczona. W tym przypadku kurier za to odpowiada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, NaugthyBitch napisał:

Paczka była ubezpieczona? 

Jeśli zamawiala ze sklepu, to nie ubezpiecza jej paczki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gnt

A gdyby kurier doręczył paczkę swojemu bratu? Skąd wesz komu ją zawiózł?

Zapłaciłaś za przesyłkę, nie dostałaś, reklamacja u sprzedawcy. Niech on się użera z firmą kurierską, Tobie należy się towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Miałam podobna sytuacje. Kurier zostawił paczkę dla mnie 4 km dalej w Innej miejscowości O tej samej ulicy. Zadzwoniłam do firmy kurierskiej. Kurier musiał odebrać paczkę od osoby u której ja zostawił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Musisz zgłosić do sklepu w którym kupiłaś. Oni powinni złożyć reklamację w firmie kurierskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość gnt napisał:

A gdyby kurier doręczył paczkę swojemu bratu? Skąd wesz komu ją zawiózł?

Zapłaciłaś za przesyłkę, nie dostałaś, reklamacja u sprzedawcy. Niech on się użera z firmą kurierską, Tobie należy się towar.

A może to kurier ja ukradł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jak sprawa się nie wyjaśni zgłaszasz to na policję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zadzwoń do firmy kurierskiej i albo kurier sobie przypomni gdzie zostawił paczkę albo oddaje kasę. U nas kurier przeważnie dzwoni a gdy była sytuacja ze mnie nie było to przywiózł następnego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Źródło www.adwokat-dyka.pl:

,,...Sprzedawca odpowiada za to, co dzieje się z przesyłką zanim ta trafi bezpośrednio do rąk konsumenta. Prawo w tej sytuacji chroni konsumenta...".

,,...Jeżeli z jakichś przyczyn nie dojdzie do wydania przesyłki konsumentowi, odpowiedzialność ponosi sprzedawca. Pozostawianie przesyłki u sąsiada należy uznać za nieprawidłowe wykonanie umowy przewozu, niezależnie od tego czy doszło do tego w porozumieniu z konsumentem...".

Zgłoś sprawę do sprzedawcy. Musi jeszcze raz wysłać Ci zamówiony towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oschła

Mozesz skontaktowac sie z nadawaca, bo on jako klient z umowa szybko zlozy rekalamcje przedstawiajac sprawe, a za wesolo to nie wyglada. Kurier nie moze sobie przypomniec gdzie zostawil? To ciekawe. I jeszcze brak podpisu pelnym nazwiskiem, zeby mozna bylo dojsc kto to. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oschła
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Źródło www.adwokat-dyka.pl:

,,...Sprzedawca odpowiada za to, co dzieje się z przesyłką zanim ta trafi bezpośrednio do rąk konsumenta. Prawo w tej sytuacji chroni konsumenta...".

,,...Jeżeli z jakichś przyczyn nie dojdzie do wydania przesyłki konsumentowi, odpowiedzialność ponosi sprzedawca. Pozostawianie przesyłki u sąsiada należy uznać za nieprawidłowe wykonanie umowy przewozu, niezależnie od tego czy doszło do tego w porozumieniu z konsumentem...".

Zgłoś sprawę do sprzedawcy. Musi jeszcze raz wysłać Ci zamówiony towar.

Niesprawiedliwe to, przeciez dostawca powinien ponosic odpowiedzialnosc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Oschła napisał:

Niesprawiedliwe to, przeciez dostawca powinien ponosic odpowiedzialnosc? 

Prawo w tym przypadku chroni konsumenta, żeby nie musuał użerać się z firmą kurierską. Będzie to musiał zrobić sprzedawca, ale wcześniej musi albo raz jeszcze nadać ten sam towar, albo zwrócić pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

PS. Przepraszam za powtarzanie jednego słowa. Za szybko pisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
17 minut temu, Leżaczek napisał:

Mi kurier zostawił u sąsiadów i sąsiad przyniósł 😄 

Gdyby nie przyniósł, to problem miałby sprzedawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Witam, chciałam zrobić córce wymarzony prezent, kupiłam jej laptopa pod choinkę. Pech chciał, ze akurat w dzień, gdy kurier miał przywieźć paczkę dostałam telefon, ze mamę zabrano do szpitala i szybko tam pojechałam. Czekałam na paczkę, cisza, ani sms-a, ani maila. Zadzwoniłam do sprzedawcy, powiedział, zę wysłał, ze już powinna być u mnie, podał numery, sprawdziłam, pisze w statusie, ze doreczona, zadzwoniłam do firmy kurierskiej i powiedziano mi to samo, ale że zostawiono paczkę u sąsiadów. Mieszkam w dużym 10 pietrowym bloku, kurier nie pamięta, u jakich sąsiadów, a postawiona jest jedynie parafka i nie mogę stwierdzić, czyje to nazwisko lub imię. Sąsiadzi się nie przyznają, a cały blok juz obleciałam. U nas w bloku mieszkają także tzw. elementy społeczne, niepracujący, pijący, i gdyby to do nich trafiła paczka, to jestem pewna, ze już po niej. No ale co teraz zrobić,? Mam pretensję do firmy kurierskiej, bo przecież mogli dać awizo, bym paczkę w punkcie odebrała, albo zapisać chociaż, u kogo z sąsiadów laptop zostawiono. Co robić? To miał być pierwszy komputer dziecka, jest jej do szkoły potrzebny, w dodatku przecież nie kosztował 50 zł.

Zawsze place przy odbiorze,nigdy wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zgadza się, problem musi rozwiązać sprzedający, bo to on jest klientem firmy kurierskiej. Mnie kurier ukradł telefon i sprzedający wysłał jeszcze jeden, a jemu pieniądze zwróciła firma kurierska. Autorka nie na po co kontaktować się z firmą kurierską. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oceń

Niech kurier przyjedzie na miejsce i wtedy na pewno sobie przypomni u którego sąsiada zostawił podejrzewam że na twoim piętrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
58 minut temu, Leżaczek napisał:

Mi kurier zostawił u sąsiadów i sąsiad przyniósł 😄 

A autorce nie przyniósł. Spadaj leżak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
34 minuty temu, Gość Gość napisał:

Zawsze place przy odbiorze,nigdy wczesniej.

Ja też , tylko za pobraniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dokładnie, tylko pobranie. Raz zamówiłam dość drogie buty i kurier doręczył je do zupełnie innej osoby. To był ostatni raz kiedy opłaciłam coś bardzo wartościowego z góry. Na szczęście przesyłka do mnie dotarła, ale strasznie się wkurzyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Prawo w tym przypadku chroni konsumenta, żeby nie musuał użerać się z firmą kurierską. Będzie to musiał zrobić sprzedawca, ale wcześniej musi albo raz jeszcze nadać ten sam towar, albo zwrócić pieniądze.

Teoretycznie tak właśnie jest, w praktyce to niełatwe przypadki. Sprzedawca nie ma możliwości stwierdzić, czy adresat faktycznie nie otrzymał przesyłki i nie usiłuje wyłudzić kolejnego towaru - ostatecznie kurier paczkę przekazał i jest uznana za doręczoną. Parafkę przy odbiorze też oszust mógłby postawić byle jaką. Autorka jest w o tyle dobrej sytuacji, że kurier sam przyznał, że zostawił paczkę sąsiadom bez wcześniejszego ustalenia z Autorką - a zatem należy się odszkodowanie od firmy kurierskiej (reklamację składa sprzedawca, ale adresat również ma taką możliwość). Niezależnie od rezultatu reklamacji, sprzedawca może nie zdecydować się na wysłanie kolejnego laptopa. Prawo, a praktyka w tej kwestii ma dość spory rozdźwięk, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×