Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ggccac

Czy jestem bardzo niska? Czy jest szansa że jeszcze urosnę?

Polecane posty

Mam 18 lat. Jestem dziewczyną. Mam 158 cm wzrostu. Od pięciu lat nie urosłam ani 1 cm. Moja mama ma 154 cm wzrostu a tata 182 cm wzrostu. Czy mogę jeszcze urosnąć? Czy to już nie możliwe? A jeśli tak to ile maksymalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rączkę wątpię. Masz wzrost po mamie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Raczej *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

158 cm to nie ma tragedii. Ja mam 164 cm. Idealnie byłoby mieć dla mnie 170 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Moze urosniesz jeszcze troszkę, ale niewiele. Ja w wieku 18 lat miałam 168, teraz mam 30 lat i 171 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Moze urosniesz jeszcze troszkę, ale niewiele. Ja w wieku 18 lat miałam 168, teraz mam 30 lat i 171 cm

ściąg buty , bedziesz znów miała 168 😄 

Dziewczyna przestaje rosnąć gdy dostaje pierwszy okres, to jest taki moment przełomowy, podrośnie jeszcze kilka cm , ale w wieku 18lat już się nie rośnie! Chyba że w pasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

ściąg buty , bedziesz znów miała 168 😄 

Dziewczyna przestaje rosnąć gdy dostaje pierwszy okres, to jest taki moment przełomowy, podrośnie jeszcze kilka cm , ale w wieku 18lat już się nie rośnie! Chyba że w pasie

Ty tak na serio? Dziewczynki dostają okresu nawet w wieku 9 lat, uważasz że potem już nie rosną? Podszkol się trochę. Człowiek może rosnąć do 25 rż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość Gość napisał:

ściąg buty , bedziesz znów miała 168 😄 

Dziewczyna przestaje rosnąć gdy dostaje pierwszy okres, to jest taki moment przełomowy, podrośnie jeszcze kilka cm , ale w wieku 18lat już się nie rośnie! Chyba że w pasie

Hahahahahahahahaaaaaaaa  że co?😂😂😂 Dziewczyna przestaje rosnąć wraz z pierwszym okresem????🤣🤣🤣🤣🤣Nie wiem kto cie dziecko skrzywdził wmawiając takie durnoty,ale uwierz mi, kłamał😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Myślę że  wieku 18 lat już nie urosniesz no może 1 cm... Ja już w tym wieku nie roslam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Strasznie niska nie jestes, nie przejmuj sie.  Znam niższe. Możesz ciutke urosnąć jeszcze, ale nieduzo, tak mysle ze 1-3 cm. Kiedys twierdzono że rośnie się do 18 roku, niedawno czytałam że kościec może rosnąć do 25 lat. Ja na pewno jestem 1-2 cm wyższa teraz niż w wieku 18 lat, ale tak czy siak tragedii nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość gość napisał:

Ty tak na serio? Dziewczynki dostają okresu nawet w wieku 9 lat, uważasz że potem już nie rosną? Podszkol się trochę. Człowiek może rosnąć do 25 rż

A nie jest tak, że intensywny okres wzrostu u dziewczynek następuje przed pierwszą miesiączką, a po pierwszej miesiączce bardzo zwalnia? Za moich czasów przeciętny wiek pierwszej miesiączki wynosił 14 lat, dzisiaj jest to 12 lat. 9latki i dzisiaj nie zdarzają się często, ale 150cm wzrostu u 9letnich dziewczynek już częściej. A mało to jest dorosłych kobiet mierzących 155cm wzrostu? I nie, człowiek nie rośnie do 25rż, tylko do 21 jak już. Z czego trzeba zaznaczyć, że to nie o wzrost chodzi. Mam córki w wieku 17 i 19 lat i obie od pojawienia się pierwszej miesiączki w wieku lat 12stu, urosły 5 cm, a od 15 rż, ani centymetra do góry. Za to zmienia się twarz, a okulista mówi, że laserowa korekta wzroku dopiero po ukończeniu 21rż, bo oko wtedy przestaje rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Raczej nie urośniesz zbyt wiele. Dostałam okresu w wieku 12 lat i miałam wtedy 172cm. W wieku18 lat miałam 175. W wieku 25 lat mam centymetr więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ggccac napisał:

[...] Czy mogę jeszcze urosnąć? Czy to już nie możliwe? [...]

Według teorii wzrost następuje do 18-21 roku życia, kształtowanie organizmu do 25, także może masz jeszcze szansę na parę centymetrów... Istnieje wzór na obliczenie przypuszczalnej wysokości dzieci: dodać wzrost rodziców, odjąć 13 (bądź dodać, w przypadku chłopców) i podzielić przez 2. Jako ciekawostka. Ostatecznie wzrost warunkuje nie tylko genetyka, ale i wiele czynników środowiskowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Co wy z tym okresem? Yeezu, ja dostałam w wieku 11 lat i nie pamietam ile mialam wtedy wzrostu, ale uwierzcie ze w piiiizdu mniej n iż mam teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz1
16 minut temu, Gość Gość napisał:

Raczej nie urośniesz zbyt wiele. Dostałam okresu w wieku 12 lat i miałam wtedy 172cm. W wieku18 lat miałam 175. W wieku 25 lat mam centymetr więcej.

siostrzenica, dostała też w wieku 12 lat, miała 160cm, obecnie ma 20 lat i 194cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula

Ja mam 158cm wzrostu i generalnie mi to nie przeszkadza, no chyba że to, że u niższej osoby dodatkowe kg wyglądają gorzej, bo przytłaczająco to wygląda,a u wyższych jakoś się to inaczej układa. No i oczywiście irytuje mnie długość spodni w sklepach. Niemal każde są na mnie za długie, pomimo że mam rozmiar 36.Watpie żebyś urosła jeszcze... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz1
15 minut temu, Nenesh napisał:

Według teorii wzrost następuje do 18-21 roku życia, kształtowanie organizmu do 25, także może masz jeszcze szansę na parę centymetrów... Istnieje wzór na obliczenie przypuszczalnej wysokości dzieci: dodać wzrost rodziców, odjąć 13 (bądź dodać, w przypadku chłopców) i podzielić przez 2. Jako ciekawostka. Ostatecznie wzrost warunkuje nie tylko genetyka, ale i wiele czynników środowiskowych.

Genetyka ma najwięcej, ja i moje rodzeństwo jest wyższe od rodziców, tak samo dzieci rodzeństwa są wyżsi od rodziców, dotyczy to obydwu płci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
30 minut temu, Gość gość napisał:

A nie jest tak, że intensywny okres wzrostu u dziewczynek następuje przed pierwszą miesiączką, a po pierwszej miesiączce bardzo zwalnia? Za moich czasów przeciętny wiek pierwszej miesiączki wynosił 14 lat, dzisiaj jest to 12 lat. 9latki i dzisiaj nie zdarzają się często, ale 150cm wzrostu u 9letnich dziewczynek już częściej. A mało to jest dorosłych kobiet mierzących 155cm wzrostu? I nie, człowiek nie rośnie do 25rż, tylko do 21 jak już. Z czego trzeba zaznaczyć, że to nie o wzrost chodzi. Mam córki w wieku 17 i 19 lat i obie od pojawienia się pierwszej miesiączki w wieku lat 12stu, urosły 5 cm, a od 15 rż, ani centymetra do góry. Za to zmienia się twarz, a okulista mówi, że laserowa korekta wzroku dopiero po ukończeniu 21rż, bo oko wtedy przestaje rosnąć.

no nie jest, według kafeterianek to nie.. one wszystkie w wieku 9lat dostały pierwszy okres, a potem urosły jeszcze z pół metra albo i metr:D Szkoda energii na takie przegadywanki, one wiedzą przecież lepiej:D PSDziewczyny rosna do mniejwięcej 18rż, chłopcy nieco dlużej do około 21, a mniejwiecej wzrost dziwczyny mozna własnie okreslić po pierwszej miesiaczce, bo pózniej urośnie niewiele ,albo wcale. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie rozumiem dlaczego kobiety przejmują się tym , że są niskie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XoR
40 minut temu, Gość Paula napisał:

Ja mam 158cm wzrostu i generalnie mi to nie przeszkadza, no chyba że to, że u niższej osoby dodatkowe kg wyglądają gorzej, bo przytłaczająco to wygląda,a u wyższych jakoś się to inaczej układa. No i oczywiście irytuje mnie długość spodni w sklepach. Niemal każde są na mnie za długie, pomimo że mam rozmiar 36.Watpie żebyś urosła jeszcze... 

gdybyś miała taki wzrost jaki chciałbyś mieć,  to na 100% nie podobałoby Ci się coś innego

człowiek to takie dziwne zwierzę, nigdy mu nie dogodzisz,  zawsze coś mu się nie podoba 

a'propo spodni - za długie nigdy nie są problemem, za krótkie już tak (nie ma z czego przedłużyć) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XoR
2 godziny temu, Ggccac napisał:

Mam 18 lat. Jestem dziewczyną. Mam 158 cm wzrostu. Od pięciu lat nie urosłam ani 1 cm. Moja mama ma 154 cm wzrostu a tata 182 cm wzrostu. Czy mogę jeszcze urosnąć? Czy to już nie możliwe? A jeśli tak to ile maksymalnie 

Powiem brutalnie - urośniesz tyle ile masz urosnąć, ewentualnie możesz sobie co nieco dopomóc regularnym pływaniem (chociaż nie jest to reguła) 

dbaj o zdrowie, odżywiaj się zdrowo i dużo ruszaj (wszelka aktywność fizyczna bardzo mile widziana, zwłaszcza różnorodna), aby ciałko było kształtne, jędrne i smakowite, 

jak będziesz kształtna i zgrabna to wzrost nie będzie miał aż takiego znaczenia,  zdrowie jest najważniejsze. 

Pozdrawiam ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja po 18stce uroslam jeszcze trzy centrymetry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja m 150 cm i jest ok:) moj mąż ma 185 cm 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia

Ja mam 19 i 152 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 godzin temu, Nenesh napisał:

Według teorii wzrost następuje do 18-21 roku życia, kształtowanie organizmu do 25, także może masz jeszcze szansę na parę centymetrów... Istnieje wzór na obliczenie przypuszczalnej wysokości dzieci: dodać wzrost rodziców, odjąć 13 (bądź dodać, w przypadku chłopców) i podzielić przez 2. Jako ciekawostka. Ostatecznie wzrost warunkuje nie tylko genetyka, ale i wiele czynników środowiskowych.

Może i prawda.

Ja czytałam,że wzrost dziecka w wieku 2lat trzeba pomnożyć przez 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colins
20 godzin temu, Gość Gość napisał:

ściąg buty , bedziesz znów miała 168 😄 

Dziewczyna przestaje rosnąć gdy dostaje pierwszy okres, to jest taki moment przełomowy, podrośnie jeszcze kilka cm , ale w wieku 18lat już się nie rośnie! Chyba że w pasie

Tak? Można rosnąć do 26go. Gdyby było jak mówisz to bym nie urosła 20cm z czego 8 po 18tce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×