Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gabi

Dwie kreski a krwawienie

Polecane posty

Gość Gabi

Witam. Pisałam ostatnio tutaj , że w dniu spodziewanej miesiączki miałam jednodniowe słabe krwawienie.Dzis jest 5 dzień po tym krwawienie.Zrobilam test ,wyszły dwie kreski .Cieszę się z ciąży, ale czym może być to krwawienie? Do ginekologa mam w przyszłym tygodniu A bardzo się denerwuje.Dodam że to krwawienie zauważyłam po stosunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeśli krwawiłaś to mogłaś poronić.Po poronieniu jeszcze jakiś czas testy będą wychodzić pozytywnie.W końcu hormon ciążowy nie znika tak w 5 minut.Teraz to tylko usg ew badanie krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi

Czytałam, że może być to krwawienie implantacyjne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi

Czy miał ktoś takie krwawienie krótkie w dniu spodziewanej miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja osobiście nie miałam ale kuzynka miała plemienia w obu ciazach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Ja tak mialam. A byłam pewna że rozkręca mi się okres. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi

Czyli nie mam czym się martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Ja tak miałam, byłam pewna, że jednak okres się rozkręca, wzięłam nawet na noc standardowo ibuprofen bo brzuch bolał. A tu zonk, plamienie ustało, test nadal pozytywny, beta hcg rosła:) Gin mówił, że to najprawdopodobniej plamienie implantacyjne, dosc czeste zjawisko.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monstera

Gabi! 

Sytuacja może być różna, wszystko właściwie zależy od tego jak duże to było krwawienie.

Jeśli delikatne plamienie, to sie zdarza po prostu. Ja mialam bole okresowe + jednodniowe lekkie plamienie i bylam3 pewna, ze to okres. A jednak dwie kreski 🙂 na początku ciąży organizm odczuwa jeszcze wahania hormonów w terminach potencjalnego okresu, dlatego plamienia się zdarzaja.

Jeśli natomiast było to spore krwawienie to możliwe, że niestety ciąża się nie utrzymała. Prawdopodobnie gdbyby nie test, nawet bys o niej nie wiedziala, to się zdarza bardzo bardzo czesto, ponoć każda kobieta przynajmniej raz w życiu zalicza takie wczesne poronienie, o ktorym nawet nie wie. Test mógł wyjsc pozytywny, bo hormon betaHCG nie spada w przeciagu jednego dnia do zera.

Najlepsze co mozesz (a wrecz powinnas zrobic) to badanie krwi, dokladnie test betaHCG, raz np. dzisiaj i potem po 48h. Hormon powinien przyrastac o ponad 100% w ciagu 2 dni, jeśli rośnie to prawdopodobnie wszystko jest ok. Jesli spada to mozliwe, ze trzeba pogodzic się ze stratą. Dobrze by bylo zrobic takie badania krwi jeszcze przed wizyta u lekarza, jemu tez pomogą. Wizyta wypada Ci na 5/6 tydzien ciazy, wtedy jeszcze nie zawsze jest cokolwiek widać chociazby na USG. Majac wyniki betaHCG lekarz moze Ci chociaz cos na ich podstawie powiedziec.

Dlatego: zrób badania krwi, potem wizyta u lekarza i na razie się nie stresuj 🙂 krwawienia poronne raczej trwają dłużej, są bolesne i mocno obfite. Prawdopodobnie to było zwykle plamienie, ktore ciąży w zaden sposob nie zagraza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja tak miałam, byłam pewna że okres, nawet jak przeszło po jednym dniu, to zakładałam jakieś problemy hormonalne, bo nie spodziewałam się ciąży. Ale za namową partnera zrobiłam test i dwie kreski jak nic. Potem normalna ciąża bez żadnych problemów.

Dla spokoju możesz zrobić betę, jeżeli wynik będzie odpowiadać wiekowi z ostatniej miesiączki to myślę, że możesz się cieszyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi

Dziękuję za odpowiedzi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×