Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Pytanie o prowadzenie ciazy prywatnie

Polecane posty

Gość Gosc

Ile Was to kosztowalo? Co ile wizyta? Na nfz mialam co 3 tygodnie. Koszt samej wizyty to wiadomo roznie w zależności od lekarza. Czy na takiej wizycie bylo usg standardowo? Jesli lekarz to i wszystkie badania tez prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Badania prywatnie . Wizyta 150 zł USG i fotel co wizytę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliuy

Kraków. Lekarz pracujący w szpitalu, przyjmujący prywatnie. Średnio 1 wizyta w miesiącu, kosz od 120 do 220zl. Badania średnio 100 zl na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wszystkie badania prywatnie, wizyta co 3 - 4 tyg, koszt 150-200zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 wizyta na 4 tyg, 100 zł za wizytę, co wizytę usg, wszystkie badania prywatnie

Małe miasteczko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 wizyta na 4 tyg, 100 zł za wizytę, co wizytę usg, wszystkie badania prywatnie

Małe miasteczko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małopolska

130zl za wizytę raz na miesiąc

Morfologia , mocz co wizyta 25zl w osobnym laboratorium

Pozostałe badania z krwi w zależności od tego co sobie zażyczył lekarz nawet do 300zl na miesiąc (zależalo to od wyników jakie mialysmy)

Badania prenatalne 3x200

Nam dodatkowo zlecili badanie serca 250zl

Koszt całkowity 3500 

Rodziłam w szpitalu na NFZ w którym pracowała moja lekarka, była przy porodzie 🙂

Lekarz pracujący prywatnie nie wypisze pani skierowania na badania więc wszystko jest platne

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lois

Place 180zl za wizyte. Czestotliwosc wizyt mam wg.potrzeb. Ciaze mam problematyczna, wiec w zaleznosci od tego czy cos sie dzieje i czy jakies wazne badania musze pilnie konsultowac w miedzyczasie, chodze co 2, 3 lub co 4 tygodnie.

Na kazdej wizycie mam badanie ginekologiczne z wziernikiem, usg dopochwowe z mierzeniem szyjki macicy i usg zewnetrzne.

Prenatalne badania mialam na NFZ, a na laboratoryjne kupowalam w recepcji pakiety medyczne i dzieki temu mialam calkiem fajne znizki. 

Mieszkam w stolicy wojewodztwa. Bardzo duze miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tam

Wszystko zależy od miasta.

100zl zwykła wizyta (plus badanie z USG dla ginekologa oraz serduszkiem), od 150-200zl z usg gdzie pokazują ci na ekranie co i jak, i później ktg. 

Wizyty zdrowej ciąży co +/- miesiac, jeżeli ciąża jest zagrożona, łożysko przodujące (jak u mnie ) kazali przychodzić co 2tyg. 

Pamiętaj że koszt wizyty to nie wszystko musisz doliczyć koszty badan, bo nie możesz ich zrobić już na NFZ. Zapewne dostaniesz je na kartce i czas do kiedy max musisz je wykonać. (A badań jest.. sporo. Często się powtarzają). 

Dla mnie opieka prywatną była znacznie lepsza, ale chodziłam też do lekarza na NFZ po skierowania na badanie ze względu na to że w małej miejscowości jak moja wykonanie prywatnie badań graniczyło z cudem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Kraków.

Na zdiagnozowanie ciąży poszłam do lekarki polecanej w internecie na kilku portalach i zapłaciłam 220 złotych (wywiad lekarski + USG dopochwowe). Było za wcześnie i musiałam przyjść ponownie po dwóch tygodniach, więc kolejna wizyta to również 220 złotych i dodatkowo 110 za cytologię, ponieważ ostatnia była robiona ponad rok temu. Dostałam rozpiskę badań do zrobienia, zrobiłam je na NFZ, bo po sprawdzeniu cen w pewnym punkcie laboratoryjnym wychodziło prawie 400 złotych. Poprosiłam kilka koleżanek o polecenie lekarza i z ich opinii wybrałam takiego, który pracuje w jednym ze szpitali i jest tam ordynatorem. Wizyty są co miesiąc, płacę 200 złotych. Za każdym razem jest wywiad lekarski, mierzenie ciśnienia, ważenie, USG dopochwowe oraz przez powłoki brzuszne, dostaję dużo zdjęć dziecka w 2D oraz 3D, czasami filmy w 2D jak i 4D. Miałam robione u niego badanie prenatalne (180 złotych), USG genetyczne I trymestru (280 złotych) oraz USG połówkowe (280 złotych). Jestem obecnie w 24. tygodniu ciąży, więc reszta przede mną. Na każdą wizytę mam mieć wyniki badań krwi (morfologia) oraz moczu, które robię prywatnie (27 złotych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia

Łódź. 

230zł wizyta z USG, badania które trzeba wykonywać co miesiąc wychodzą drogo (czasami nawet 300-400zl. Czyli z wizytą do 600zl, plus znalezienie często na własną rękę laboratorium). Na samym początku od morfologii, moczu po badania chorób zakaźnych, różyczkę?

Sama wizyta bez USG 140zl.

Czasami da się złapać do osoby, która daje skierowanie na NFZ bo przyjmuje w jakiejś poradni, albo w szpitalu.

Lekarz zapewne zaleci USG genetyczne do 13/14 tyg (już nie pamiętam dokładnie) po 4/5tyg (od 18tc) USG polowkowe 250-300zl. 

Wizyty co miesiąc. Jeżeli ciąża jest problematyczna może zażyczyć sobie wizyty częściej tzw kontrolne. 

Badania to co miesiąc: mocz, morfologia i resztę które sobie zażyczy, a na prawdę jest ich dużo i często się powtarzają. Tak jak wyżej: jeżeli cytologia była dawno temu trzeba będzie też ja doliczyć oraz możliwa bakteriologia. Pod koniec ciąży KTG. 

Przed wizytą u położnej : cisnienie, waga. 

W praktyce. Ilość USG które musisz mieć wykonane to: na początku ( jak późno się dowiesz to można od razu iść na genetyczne), połówkowe, które można zastąpić zwykłym USG oraz na "ostatniej wizycie" albo już w szpitalu. 🙂 Reszte to jak juz chcesz. 

Osobiście czułam się dopieszczona opieka prywatną. Bez porównania z opieką na NFZ, ale trzeba pamiętać, że suma wydanych pieniędzy na badania i wizyty jest spora, a niektóre rzeczy można wykonać na NFZ 🙂 np badania, bo niekotre ceny na prawdę powalaly, a suma sumarow to dla ciebie zwykle pobranie krwii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Poznan prywatnie. Wizyta co 4 tygodnie w zaawansowanej ciazy co 2 cena 220 za wizyte. Wszystkie badania dodatkowe platne, nawet nie zliczalam mysle, ze grubo ponad 1000 przez cala ciaze. Ktg od 7 miesiaca co wizyte. Do tego wazenie, cisnienie i oczywiscie badanie na fotelu oraz usg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×