Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Czepianie się ciężarnych na l4

Polecane posty

Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

No już już, nie z. e. s. r. a. j. się tylko posuwaj na wszystkich którzy się byczą na L4 😄 ktoś robić musi 😄

Mam to totalnie w dupie.

A ciężarne i mdki bombelków nie mogą liczyć z mojej strony na żadną taryfę ugową. 0 dobrowolnego przepuszczania w kolejkach, ustępowania miejsca w autobusie itd. Chciały, to mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz1
12 godzin temu, Gość Gość napisał:

Jakby płacili na L4 ciążym 60% to zaraz by ta ilość ciąż zagrożonych drastycznie zmalała.

Powinno być płatne 600% a 500+ zabrane wtedy to patusy by płakali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
28 minut temu, Gość Gość napisał:

Mam to totalnie w dupie.

A ciężarne i mdki bombelków nie mogą liczyć z mojej strony na żadną taryfę ugową. 0 dobrowolnego przepuszczania w kolejkach, ustępowania miejsca w autobusie itd. Chciały, to mają.

I co teraz ciężarne zrobią bez twojej taryfy ulgowe? Aż strach się bać 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 minut temu, Gość Xyz1 napisał:

Powinno być płatne 600% a 500+ zabrane wtedy to patusy by płakali

Świetny pomysł 600 %! Jestem za! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 godzin temu, Gość Gość napisał:

Nie wiedziałam, że cywilizowane traktowanie kobiet to "noszenie na rekach". 

Może jeszcze do arabii saudyjskiej porównajmy polskie warunki, albo do afryki, co? 

Do Afryki? Do Muritiusa i RPA czy do Kongo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 godzin temu, Gość Zxcv napisał:

Z moich obserwacji największe pretensje o ciążowe L4 mają osoby, których to nie będzie dotyczyło: albo faceci (przeważnie dojrzały Janusz biznesu), albo kobiety "zdeklarowane" bezdzietne, stare panny bądź nie planujące już definitywnie więcej potomstwa. One mają chyba największy ból dupy właśnie o coś przeciwnego, że nie będzie im dane korzystać z takiego samego przywileju, dlatego będą wyśmiewać go u innej kobiety.

Oj nie tylko Janusze mają pretensje.

Znam profesorów którzy nie zatrudniają do swoich projektów kobiet bo te "pójdą dzieci rodzić"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja się nie czepiam.  W drugiej ciąży sama byłam na zwolnieniu całą ciążę.  Nawet gdyby było płatne tylko 50 procent, też bym na L4 poszła. Przepracowałam 10 lat, przez które ani razu nie korzystałam ze zwolnienia lekarskiego i śmieszy mnie pieprzenie, że biedni  podatnicy musieli za mnie tyle kasy płacić.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 minut temu, Gość gość napisał:

Ja się nie czepiam.  W drugiej ciąży sama byłam na zwolnieniu całą ciążę.  Nawet gdyby było płatne tylko 50 procent, też bym na L4 poszła. Przepracowałam 10 lat, przez które ani razu nie korzystałam ze zwolnienia lekarskiego i śmieszy mnie pieprzenie, że biedni  podatnicy musieli za mnie tyle kasy płacić.  

A co Cię w tym smieszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc35
17 godzin temu, Gość dhisisjjsisoogtsuduey napisał:

Ja pracowalam jako nauczycielka i większość ciazy chodzilam do pracy, czego pozniej gorzko pozalowalam. 

Jak zaczal sie sezon zachorowań i mi jakieś dziecko przyszlo z niedoleczona różyczka, to stamtad ucieklam. Ogolnie rodzice puszczaja chore dzieci do szkoły,  glutami do pasa,ze stanami goraczkowymi a dzieci rzygajace z jelitowkami to standard. 

Po porodzie okazalo sie ze moj syn jest zarazony jakas bakteria. Mnie nic kompletnie nie dolegalo ale widocznie przeszlo to na płód. Po porodzie w drugiej dobie wymiotowal, lekarze chcieli go kierować do Prokocimia, do innego szpitala, gdzie sa podobno bardzo dobrzy chirurdzy dziecięcy (Kraków). 

Przeszliśmy horror! Lekarze mi mowili ze to jakies zakażenie. wewnątrzmaciczne. 

Była tez taka youtuberka, która pracowala jako przedszkolanka i stracila wysoka ciaze bo jakies dziecko zarazilo ja choroba zakazna. 

Dlatego nikt mi nie bedzie mówił  czy mam isc na L4 czy nie. Prawo w Polsce daje taki przywilej ciezarnym i do tego dopuszcza wiec zadna glupia pindzia nie ma prawa krzywic geby na czyjes zwolnienia. 

Amen. One wszystkie takie mundre dopóki czują się w ciąży dobrze i dzieci rodzą się zdrowe. Gdyby jedna z drugą straciła wysoka ciąże albo gdyby przeszła to co Ty, to inaczej by śpiewały. Ignorantki i hipokrytki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Myślę że wasze tupanie nóżka tak naprawde nie obchodzi żadnej ciężarnej na l4:) kobiety mają takie prawo to  z niego korzystają 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Myślę że wasze tupanie nóżka tak naprawde nie obchodzi żadnej ciężarnej na l4:) kobiety mają takie prawo to  z niego korzystają 🙂

Spoko. Nas też mało interesują ciężarne i ich bombelki :-)

Mogą sobie co najwyżej tupnąć nóżką, ze nikt im miejsca w autobusie nie ustąpi, z wózkiem nie pomoże itd.

Taka solidarność społeczna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pracuje jako nauczycielka przedszkola. W pierwszej ciąży zaraziłam się od dziecka wiatrówką. Tak się złożyło, że nigdy wcześniej nie mialam.Dziecko zdrowe, ale strachu było co nie miara.

W drugiej ciąży pójdę od razu na L4, niech i płacą 40 procent. Praca cudowna, kocham ją, ale fakt, że często łapiemy od dzieci rozmaite choroby czy pasożyty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nieprawda  bo ja ustępuje miejsca ciężarnym 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

No i bardzo dobrze ,że chodzą na L4. Zdrowie matki i dziecka jest najważniejsze.  Praca może poczekać. 

Jakbym teraz zaszła w ciążę to zaraz rzucam l4 i nie ma mnie kilka lat w pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Nieprawda  bo ja ustępuje miejsca ciężarnym 🙂

A ja nie. I wiele innych osób również im nie ustępuje. Wystarczy zresztą poczytać na forach jak się żalą, że nikt im nie ustępuje.

Przecież nie będę ryzykować swoim zdrowiem. Jak autobus gwałtownie zahamuje to mogę przecież upaść i zrobić sobie kuku. Nie będę ryzykować skoro jest miejsce i mogę siedzieć.

Albo gdy jestem w aptece. Długie stanie w aptece wśród chorych osób jest niebezpieczne dla zdrowia. Sama z siebie więc nie przepuszczę ciężarnej w kolejce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Nieprawda  bo ja ustępuje miejsca ciężarnym 🙂

A ja nie. I wiele innych osób również im nie ustępuje. Wystarczy zresztą poczytać na forach jak się żalą, że nikt im nie ustępuje.

Przecież nie będę ryzykować swoim zdrowiem. Jak autobus gwałtownie zahamuje to mogę przecież upaść i zrobić sobie kuku. Nie będę ryzykować skoro jest miejsce i mogę siedzieć.

Albo gdy jestem w aptece. Długie stanie w aptece wśród chorych osób jest niebezpieczne dla zdrowia. Sama z siebie więc nie przepuszczę ciężarnej w kolejce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba tak
21 godzin temu, Gość gość napisał:

w każdym kraju obowiązują podobne zasady. i w kazdym kraju sa państwowe zasiłki dla dzieci, i to znacznie więcej niż nasze "marne" 500+ - w niemczech wynosi on ok. 200 euro (czyli ok. 850 zl) na dziecko

Przelicz to na procent sredniej krajowaj to okaze sie ze wcale nie maja wiecej, inteligentna inaczej osobo. 

Polska to jedyny kraj na swiecie gdzie bardziej oplaca sie siedziec w domu z dzieckiem niz pacowac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Looo matko znowu ta stara  krowa co cale dnie siedzi na form do macierzyństwa i pisze bombelki , bombelki ...., nie może przeżyć 500 plus hehhe 

Możesz się tu pluć jak głupia  a kobiety taj będą siedziały sobie na l4 płatne  100 % HEHEHE 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Polska to jedyny kraj na swiecie gdzie bardziej oplaca sie siedziec w domu z dzieckiem niz pacowac. 

No i bardzo dobrze :classic_biggrin: urodź sobie 5 dziewic i będziesz sobie siedziała  w domku za 2500 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba tak
20 godzin temu, Gość gość napisał:

moja znajoma, w 6 miesiacu na przekór wszystkim chciała pomóc mężowi w remoncie, bo "przecież nic jej nie będzie"... A skończyło się to odejściem wód i miesiącem leżenia w szpitalu... Dziecko urodziło sie mocnym wcześniakiem i ledwo co przeżyło. 

Jak sie ...ka rodzi to ...ka sie umiera. Nikt twojej znajomej nie kazal remontu robic, w pracy tez worki z cementem nosi ? 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 minut temu, Gość chyba tak napisał:

Przelicz to na procent sredniej krajowaj to okaze sie ze wcale nie maja wiecej, inteligentna inaczej osobo. 

Polska to jedyny kraj na swiecie gdzie bardziej oplaca sie siedziec w domu z dzieckiem niz pacowac. 

WTF? Opłaca się nie pracować? Zaraz przeliczam. Obecnie zarabiam 2500 netto. Gdybym miała żyć za 500 plus to mam tylko 500 zł  netto. Serio?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gość napisał:

Looo matko znowu ta stara  krowa co cale dnie siedzi na form do macierzyństwa i pisze bombelki , bombelki ...., nie może przeżyć 500 plus hehhe 

Możesz się tu pluć jak głupia  a kobiety taj będą siedziały sobie na l4 płatne  100 % HEHEHE 

Wiesz, możesz się pluć jak głupia a ja dalej będę pisała "bombelki , bombelki ....". hehehe

I tak jak pisałam wcześniej. Prawo można zmieniać. A im więcej osób będzie się, jak piszesz, "pluc" i pokazywać głupotę systemu, który mamy, tym większe szanse, że niesprawiedliwy system, promujący cwaniactwo i naciągactwo, zostanie zmieniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Polska to jedyny kraj na swiecie gdzie bardziej oplaca sie siedziec w domu z dzieckiem niz pacowac. 

No i bardzo dobrze :classic_biggrin: urodź sobie 5 dziewic i będziesz sobie siedziała  w domku za 2500 zł 

A jak urodzi prawiczka to jej się należy czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
12 minut temu, Gość chyba tak napisał:

Przelicz to na procent sredniej krajowaj to okaze sie ze wcale nie maja wiecej, inteligentna inaczej osobo. 

Polska to jedyny kraj na swiecie gdzie bardziej oplaca sie siedziec w domu z dzieckiem niz pacowac. 

Co ty im tłumaczysz? Tu takie dno siedzi, że i tak nie zrozumieją o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wiesz, możesz się pluć jak głupia a ja dalej będę pisała "bombelki , bombelki ....". hehehe

I tak jak pisałam wcześniej. Prawo można zmieniać. A im więcej osób będzie się, jak piszesz, "pluc" i pokazywać głupotę systemu, który mamy, tym większe szanse, że niesprawiedliwy system, promujący cwaniactwo i naciągactwo, zostanie zmieniony

 

Akurat tego przepisu nikt nie ruszy . Wiec możesz się tu zagotować z złości a ciężarne  dalej  będą sobie siedziały  na l4 hehe

Swoja  droga stara bezpłodna baba cale dnie przesiaduje  na  forum  dla matek WSTYD  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Co ty im tłumaczysz? Tu takie dno siedzi, ż e i tak nie zrozumieją o co chodzi.\

Jedynym  dnem na tym forum jest ta bezpłodna stara baba która nienawidzi matek i dzieci . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gość napisał:

Wiesz, możesz się pluć jak głupia a ja dalej będę pisała "bombelki , bombelki ....". hehehe

I tak jak pisałam wcześniej. Prawo można zmieniać. A im więcej osób będzie się, jak piszesz, "pluc" i pokazywać głupotę systemu, który mamy, tym większe szanse, że niesprawiedliwy system, promujący cwaniactwo i naciągactwo, zostanie zmieniony

 

Akurat tego przepisu nikt nie ruszy . Wiec możesz się tu zagotować z złości a ciężarne  dalej  będą sobie siedziały  na l4 hehe

Swoja  droga stara bezpłodna baba cale dnie przesiaduje  na  forum  dla matek WSTYD  

Nie bądź taka pewna. Już majstrują w zasadach L4 :-)

Jesteś stara bezpłodną babą i się wstydzisz przesiadywania na forum dla matek? Peszek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba tak
5 minut temu, Gość gosc napisał:

Co ty im tłumaczysz? Tu takie dno siedzi, że i tak nie zrozumieją o co chodzi.

No wlasnie caly czas mam nadzieje ... chyba jestem niepoprawna optymistka 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie bądź taka pewna. Już majstrują w zasadach L4 :-)/

Tak od xx lat . Kilka lat pracowałam  w kadrach w duzej firmie i wtedy tez rząd miał takie plany😀  ale spoko  możesz sobie marzyc :classic_biggrin:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jakbym teraz była  w ciąży to na L4 mam więcej kasy niż pensji .  Musiałabym być  głupia żeby pracować i jeszcze tracić kasę na dojazdy do pracy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×