Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zrezygnowanaaa

Doprosić się o alimenty...

Polecane posty

Gość zrezygnowanaaa

Czy są tu jakies samotne mamy co maja podobny problem? 

Z byłym partnerem nie jestem już 2 lata, mamy małą córeczkę, na którą mam przyznane alimenty od jej ojca, tylko jest jeden problem - tych alimentów po prostu nie dostaję.

Dłog rośnie, FA mi się nie należy, komornik i reszta też są totalne niepomocni, ogólem rozpacz. kochane co robić, bo już nie wiem, zwłaszcza że najgorsze jest to poczucie gdy nie można dziecku czegoś lepszego kupić, nie stać nas na wyjazdy, wyjścia, a królewicz baluje.. 

Któraś z Was ma podobnie? Podniescie mnie na duchu 😞😞😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrynka

Cześć. Przez cały ubiegły rok nie dostałam od ojca dziecka nawet złotówki. Raz tylko kupił jakieś ubrania. Sytuacja taka jak twoja- pieniądze z funduszu się nie należą i komornik też nic nie może zdziałać. Też nie mam już pomysłu co zrobić także nic nie doradze. Jedynie na pociechę mogę dodać że sama nie jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samaraa

Wzieli się niby za alimenciarzy a matki dalej nie dostają na dzieci pieniędzy. Dlaczego FA nie płaci? Są progi dochodowe? Komornik nic nie wskóra jeśli facet jest nie ściągalny, jedynie dług mu rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Pozwij jego rodziców to zaraz zacznie placic:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bfbd
9 godzin temu, Gość zrezygnowanaaa napisał:

Czy są tu jakies samotne mamy co maja podobny problem? 

Z byłym partnerem nie jestem już 2 lata, mamy małą córeczkę, na którą mam przyznane alimenty od jej ojca, tylko jest jeden problem - tych alimentów po prostu nie dostaję.

Dłog rośnie, FA mi się nie należy, komornik i reszta też są totalne niepomocni, ogólem rozpacz. kochane co robić, bo już nie wiem, zwłaszcza że najgorsze jest to poczucie gdy nie można dziecku czegoś lepszego kupić, nie stać nas na wyjazdy, wyjścia, a królewicz baluje.. 

Któraś z Was ma podobnie? Podniescie mnie na duchu 😞😞😞

Może sama się weź do roboty? Zrobiłaś dziecko to teraz płac. A jak nie masz z kim dziecka zostawić to niech twój dupcyngiel Z nim przynajmniej zostaje jak już płacić nie chce to niech odrobi jako niania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ami999

Nie mam takich problemów i nie chce się wymadrzac ale tak mi przyszło do głowy może jakaś pomoc prawną? Porada, może bezpłatne są, moze ktoś z Waszych znajomych zna kogoś takiego? Ku...mac to straszne ze opiejujecie się dziećmi wszystko na waszej głowie A taki nawet minimum nie zapłaci.. brak słów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosd&d

Mój były nie płaci na córkę od 2014 toku dokładnie w lutym dostałam. Ostatni raz alimenty. Od tej pory mam z funduszu. Nic nie da się zrobić. Ja miałam ciągle na karku policję i prokuraturę. Chyb przestraszył się bo zaczął powoli z płacąc kasę do komornika. Dług wynosi ponad 60 tys. Złotych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A ty w ogóle wiesz gdzie on pracuje, z czego się utrzymuje? przekazałaś te dane komornikowi? 

Niestety nie ma skutecznych sposobów na ściągnięcie kasy, można jedynie utrudnić paniczowi życie i liczyć, że to go skłoni do płacenia:

- możesz złożyć zawiadomienie do prokuratury o uchylaniu się od płacenia

- zgłosić go do BIK

- wystąpić o alimenty od jego rodziców (choć tu warto podkreślać, że przez niepłacenie alimentów przez ojca potrzeby dziecka nie są spełnione)

i to w zasadzie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zobaczcie jak w katolickim kraju traktowane są matki i dzieci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrezygnowanaaa
16 godzin temu, Gość Samaraa napisał:

Wzieli się niby za alimenciarzy a matki dalej nie dostają na dzieci pieniędzy. Dlaczego FA nie płaci? Są progi dochodowe? Komornik nic nie wskóra jeśli facet jest nie ściągalny, jedynie dług mu rośnie.

Samaraa, tak, jest próg dochodowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrezygnowanaaa
23 godziny temu, Gość Cytrynka napisał:

Cześć. Przez cały ubiegły rok nie dostałam od ojca dziecka nawet złotówki. Raz tylko kupił jakieś ubrania. Sytuacja taka jak twoja- pieniądze z funduszu się nie należą i komornik też nic nie może zdziałać. Też nie mam już pomysłu co zrobić także nic nie doradze. Jedynie na pociechę mogę dodać że sama nie jestes

czyli jest nas dwie Cytrynka 😞 dobrze wiedzieć, że jesteś ze mną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrezygnowanaaa
16 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Pozwij jego rodziców to zaraz zacznie placic:) 

oni praktycznie nie mają dochodów, to jak to zrobić? nie uda się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.01.2020 o 11:56, Gość zrezygnowanaaa napisał:

Czy są tu jakies samotne mamy co maja podobny problem? 

Z byłym partnerem nie jestem już 2 lata, mamy małą córeczkę, na którą mam przyznane alimenty od jej ojca, tylko jest jeden problem - tych alimentów po prostu nie dostaję.

Dłog rośnie, FA mi się nie należy, komornik i reszta też są totalne niepomocni, ogólem rozpacz. kochane co robić, bo już nie wiem, zwłaszcza że najgorsze jest to poczucie gdy nie można dziecku czegoś lepszego kupić, nie stać nas na wyjazdy, wyjścia, a królewicz baluje.. 

Któraś z Was ma podobnie? Podniescie mnie na duchu 😞😞😞

Z czego komornik prowadzi egzekucje? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

On nigdzie nie pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123

Zawozisz dziecko to ojca i zostawiasz. Tyle. Dziecku nic się nie stanie a ty będziesz miała je na trochę z głowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M_Heal
40 minut temu, Gość 123 napisał:

Zawozisz dziecko to ojca i zostawiasz. Tyle. Dziecku nic się nie stanie a ty będziesz miała je na trochę z głowy. 

To nie załatwia sprawy, a tylko może sprawić dużo stresów i niepotrzebnej traumy dziecku. Co jak ojciec nie będzie chciał go przyjąć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
49 minut temu, Gość 123 napisał:

Zawozisz dziecko to ojca i zostawiasz. Tyle. Dziecku nic się nie stanie a ty będziesz miała je na trochę z głowy. 

Chyba, że zostawi je w oknie życia, tak jak ten z Katowic 3 letnią córkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Pozwij jego rodziców to zaraz zacznie placic:) 

a niby dlaczego? jego ojciec się w nią spuścił czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dlaczego? Bo tak.może.  Co więcej to dziala:) jak rodzice raz zaplaha alimenty za leniwego syna to zaraz go ustawia tak ze będzie grzecznie płacił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Dlaczego? Bo tak.może.  Co więcej to dziala:) jak rodzice raz zaplaha alimenty za leniwego syna to zaraz go ustawia tak ze będzie grzecznie płacił. 

tak, dorosłego człowieka będą ustawiać a on się grzecznie dostosuje do ich woli 😉 nie wiem jakich wy macie mamisynków pod dachem co to jak mamusia powie to już święte 😛

najpewniej rodzice ex mężą są emerytami - emerytury jakie są każdy wie, więc ile ona otrzyma alimentów? 200 zł?

to barbarzyńskie aby dorosła kobieta w wieku produkcyjnym wyciągała łapę de facto do obcych ludzi, którzy mają znacznie niżesz pobory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 minut temu, Gość Gosc napisał:

Dlaczego? Bo tak.może.  Co więcej to dziala:) jak rodzice raz zaplaha alimenty za leniwego syna to zaraz go ustawia tak ze będzie grzecznie płacił. 

A jak nie zapłacą to co wnioski do 3 pokoleń wstecz? 😄 Ja bym nie płaciła, syn jest dorosły jego wola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Pozwanie rodziców działa.  W wielu krajach stosuje się coś takiego i jest ok.  Jak rodzice źle wychowała syna to niech  teraz za to zapłacą.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jeśli rodzice nie płacą alimentow to komornik może wejść na ich konta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dokładnie-pozwij jego rodziców. Nawet jak mają małe emerytury to i tak komornik zajmie- bo stały dochód jest. Poza tym oczywiście prokurator. Pierwszy wyrok dostanie ograniczenia wolności i nakaz lozenia na dziecko, drugi też, a trzeci będzie bezwgledny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Pozwij rodzicow to zaraz zacznie placic.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

 

1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Pozwij rodzicow to zaraz zacznie placic.  

Ojciec mojej córki wychowywał się w rodzinie zastępczej. Takich rodziców chyba pozwać nie można 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaga
Dnia 9.01.2020 o 11:56, Gość zrezygnowanaaa napisał:

Czy są tu jakies samotne mamy co maja podobny problem? 

Z byłym partnerem nie jestem już 2 lata, mamy małą córeczkę, na którą mam przyznane alimenty od jej ojca, tylko jest jeden problem - tych alimentów po prostu nie dostaję.

Dłog rośnie, FA mi się nie należy, komornik i reszta też są totalne niepomocni, ogólem rozpacz. kochane co robić, bo już nie wiem, zwłaszcza że najgorsze jest to poczucie gdy nie można dziecku czegoś lepszego kupić, nie stać nas na wyjazdy, wyjścia, a królewicz baluje.. 

Któraś z Was ma podobnie? Podniescie mnie na duchu 😞😞😞

Bo niestety komornik ma swoje zasady. To nie tak że pani powie on baluje i kupuje jak sprawdza umowę i konto i okaże się że ledwo zarabia a resztę na czarno. Zapewne skończy się tak że niedługo będzie pani pobierała pieniądze od państwa (alimenty) i to też nie duże kwoty.

Wiele razy byłam świadkiem jak rodzice dłużnika potrafili zmienić wystrój domu żeby pokazać biedę. Jak dogadali się z pracodawcą i wypłaty wchodziły na ich konto a należały do dłużnika. Radzilabym raczej starać się o alimenty już od państwa z tytułu braku pieniędzy od ojca i braku jakichkolwiek kontaktów czy chęci zapłaty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Hmm a teraz nie zmieniło się prawo? Niby miało być łatwiej z tym ściąganiem alimentow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorko, konkretnie pisz co ci komornik powiedział. Jakie wysokie alimenty? Czy są zasądzone przez sąd, czy na gębę? Piszesz tak ogólnikowo,że nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolaR

autorko ktos tu na innym wątku pisał o aplikacji do alimentów ?? pisali że u jednej z mam okazała się skuteczna może to ci pomoże przyznam że bardzo smutna sytuacja u Ciebie .. . sama nie dostałam ani grosza od ojca dziecka ale jest już dorósłe dałam radę i jestemz siebie dumna,, a ja jałmużny od niego nie będę brać.

wiec wiem jak to jest. .. trzymaj się i głowa do góry pamiętaj: NIE MOŻESZ SIĘ PODDAĆ!!!!!NIE TERAZ!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×